Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 tipů do kabelky: Přípravky po štípnutí hmyzem

Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

V létě se štípnutí hmyzem stěží ubráníte, a tak je dobré mít po ruce některý z přípravků, který místo zklidní a ošetří. Přinášíme vám pět tipů, z nichž si do kabelky můžete vybrat ten svůj!

 Experti dokonce zjistili, že vosy a včely jsou i u nás rok od roku agresivnější a dokonce jedovatější. Připisují to jednak globálnímu oteplení, také ale chemickým postřikům, jimiž zemědělci chrání své plodiny, a na něž si tento bodavý hmyz často sedá. Nejsou to ale jen vosy a včely, které nás v létě obtěžují, i takoví komáři, když nás pořádně poštípou, umějí pěkně otrávit... 

Argentum Gel Argentum Gel Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

Argentum Gel

Skvělý pomocník, který se bez problémů vejde do každé dámské kabelky. Tento gel vznikl na základě dlouhodobého výzkumu účinků stříbra, které významně dokáže zlikvidovat celou řadu virů a bakterií. Hodí se nejen při poštípání hmyzem, ale uplatníte ho i na rány a odřeniny, vyrážky, akné a skvěle působí i na opary.

Cena: 121 Kč (30 ml)

Chladivá tyčinka s Tea tree Chladivá tyčinka s Tea tree Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

Chladivá tyčinka s Tea tree

Dobrým pomocníkem i do té nejmenší kabelky je tato chladivá tyčinka. Je antibakteriální, obsahuje Tea Tree oil a výtažky ze zeleného čaje a pšeničných klíčků. Snadno se nanáší (pomocí roll-on kuličky) a hodí se nejen na bodnutí hmyzem, ale využijete ji i na drobné oděrky, opary a akné.

Cena: 82 Kč (10 ml)

Krém Saforelle Krém Saforelle Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

Krém Saforelle

V kabelce ani doma se vám jistě neztratí krém Saforelle, který rychle dokáže zbavit nepříjemného svědění, jenž štípnutí hmyzem způsobuje. Obsahuje výtažek z lopuchu většího, který je známý svými zklidňujícími a antibakteriálními účinky. Zmírňuje a zklidňuje podráždění, odstraňuje svědění a hodí se i pro citlivou pokožku.

Cena: 119 Kč (50 ml)

Antisectin gel Antisectin gel Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

Antisectin gel

Máte děti? Pak si do kabelky přibalte Antisectin gel, který je vhodný i pro citlivou dětskou kůži. Obsahuje přírodní látky (např. eucalyptus, olej z máty peprné či menthol), které ošetřují podrážděné místo po bodnutí hmyzem. Uklidňují a mírní svědění a bolest.

Cena: 61 Kč (35 g)

Combudoron tinktura Combudoron tinktura Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

Combudoron tinktura

Také do cestovního zavazadla se vyplatí zabalit Combudoron, tinkturu od Weledy. Kromě toho, že obklady z ní pomáhají při bodnutí hmyzem, zklidňují také popálenou pokožku, například od slunce. Tinktura obsahuje výtažky z arniky a kopřivy.

Cena: 149 Kč (50 ml)

Kafe.cz zjistilo: Babské rady, aneb Co dalšího pomáhá

  • Cibule. Asi nejznámějším prostředkem našich babiček na štípnutí hmyzem je cibule. Stačí ji rozkrojit napůl, anebo ukrojit plátek a ránu potírat.
  • Led. Pokud cibuli po ruce nemáte, použijte led. Chlad totiž pomáhá zpomalit krevní oběh a brzdí jed, aby se šířil dál do těla.
  • Soda. Další možností je ponořit postižené místo do ledové vody, do níž přidáme lžičku jedlé sody. Pokud to není možné, může pomoci u potírání místa vpichu solí.
  • Levandule. Vyzkoušet můžete také levandulový olej. Utišuje bolest, a tak na ránu pár kapek rozetřete.
  • Jitrocel. Pokud vám to čas dovolí a máte po ruce jitrocel, můžete listy nahřát, vymačkat z nich šťávu, a tu pak nanést na ránu. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Aqua Fitness Bike: Spinning pod vodou

I když je venku teplo, na koupání to není, ale vás to k bazénu láká… Obyčejné plavání v krytém koupališti vás nebaví, ale ráda byste něco udělala pro…

Akční letáky