Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 tipů do kabelky: Přípravky po štípnutí hmyzem

Zdroj: profimedia.cz, kcruls.cz, australianbodycare.cz, newpharma.be, prozdravi.cz, weleda.cz

V létě se štípnutí hmyzem stěží ubráníte, a tak je dobré mít po ruce některý z přípravků, který místo zklidní a ošetří. Přinášíme vám pět tipů, z nichž si do kabelky můžete vybrat ten svůj!

 Experti dokonce zjistili, že vosy a včely jsou i u nás rok od roku agresivnější a dokonce jedovatější. Připisují to jednak globálnímu oteplení, také ale chemickým postřikům, jimiž zemědělci chrání své plodiny, a na něž si tento bodavý hmyz často sedá. Nejsou to ale jen vosy a včely, které nás v létě obtěžují, i takoví komáři, když nás pořádně poštípou, umějí pěkně otrávit... 

Argentum Gel

Argentum Gel

Skvělý pomocník, který se bez problémů vejde do každé dámské kabelky. Tento gel vznikl na základě dlouhodobého výzkumu účinků stříbra, které významně dokáže zlikvidovat celou řadu virů a bakterií. Hodí se nejen při poštípání hmyzem, ale uplatníte ho i na rány a odřeniny, vyrážky, akné a skvěle působí i na opary.

Cena: 121 Kč (30 ml)

Chladivá tyčinka s Tea tree

Chladivá tyčinka s Tea tree

Dobrým pomocníkem i do té nejmenší kabelky je tato chladivá tyčinka. Je antibakteriální, obsahuje Tea Tree oil a výtažky ze zeleného čaje a pšeničných klíčků. Snadno se nanáší (pomocí roll-on kuličky) a hodí se nejen na bodnutí hmyzem, ale využijete ji i na drobné oděrky, opary a akné.

Cena: 82 Kč (10 ml)

Krém Saforelle

Krém Saforelle

V kabelce ani doma se vám jistě neztratí krém Saforelle, který rychle dokáže zbavit nepříjemného svědění, jenž štípnutí hmyzem způsobuje. Obsahuje výtažek z lopuchu většího, který je známý svými zklidňujícími a antibakteriálními účinky. Zmírňuje a zklidňuje podráždění, odstraňuje svědění a hodí se i pro citlivou pokožku.

Cena: 119 Kč (50 ml)

Antisectin gel

Antisectin gel

Máte děti? Pak si do kabelky přibalte Antisectin gel, který je vhodný i pro citlivou dětskou kůži. Obsahuje přírodní látky (např. eucalyptus, olej z máty peprné či menthol), které ošetřují podrážděné místo po bodnutí hmyzem. Uklidňují a mírní svědění a bolest.

Cena: 61 Kč (35 g)

Combudoron tinktura

Combudoron tinktura

Také do cestovního zavazadla se vyplatí zabalit Combudoron, tinkturu od Weledy. Kromě toho, že obklady z ní pomáhají při bodnutí hmyzem, zklidňují také popálenou pokožku, například od slunce. Tinktura obsahuje výtažky z arniky a kopřivy.

Cena: 149 Kč (50 ml)

Kafe.cz zjistilo: Babské rady, aneb Co dalšího pomáhá

  • Cibule. Asi nejznámějším prostředkem našich babiček na štípnutí hmyzem je cibule. Stačí ji rozkrojit napůl, anebo ukrojit plátek a ránu potírat.
  • Led. Pokud cibuli po ruce nemáte, použijte led. Chlad totiž pomáhá zpomalit krevní oběh a brzdí jed, aby se šířil dál do těla.
  • Soda. Další možností je ponořit postižené místo do ledové vody, do níž přidáme lžičku jedlé sody. Pokud to není možné, může pomoci u potírání místa vpichu solí.
  • Levandule. Vyzkoušet můžete také levandulový olej. Utišuje bolest, a tak na ránu pár kapek rozetřete.
  • Jitrocel. Pokud vám to čas dovolí a máte po ruce jitrocel, můžete listy nahřát, vymačkat z nich šťávu, a tu pak nanést na ránu. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Aqua Fitness Bike: Spinning pod vodou

I když je venku teplo, na koupání to není, ale vás to k bazénu láká… Obyčejné plavání v krytém koupališti vás nebaví, ale ráda byste něco udělala pro…

Akční letáky