Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 mýtů o kontaktních čočkách

Jste alergičtí na pyly či traviny a přesto se nechcete ani v létě vzdát kontaktních čoček? Čeká vás dlouhý let letadlem na dovolenou? Pracujete v klimatizovaném prostředí a kvůli tomu vám vysychají oči? Dnes už se nemusíte trápit, stačí si vhodně vybrat kontaktní čočky a roztok a problémy se vám vyhnou obloukem.

Zdroj: archiv a Thinkstock O nevhodnosti kontaktních čoček pro práci na počítači, sport, cestování letadlem, pobyt v klimatizované místnosti nebo dokonce o alergiích na ně můžeme slýchat poměrně často. U laické veřejnosti je zažita představa o pálení a slzení očí nebo jejich únavě, která je dávána do přímé úměry právě s nošením čoček. Na nejdiskutovanější otázky představ o čočkách a jejich nošení především v létě nám odpověděl odborník z oblasti oftalmologie, oční lékař MUDr. Štefan Marko. Jedná se jen o zažité mýty, nebo jde skutečně o fakta, a jak očím dopřát tu nejlepší péči? Na to se společně podíváme.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Romatický drdol krok za krokem

Romantický drdol krok za krokem

Ve spolupráci s kadeřnickým salonem Klier jsme pro vás připravili seriál s praktickými návody na některé účesy. Dnes vás naučíme drdol, který působí…

Akční letáky