Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 důvodů, proč se obarvit

Zdroj:

Máme tu nový rok a to se úplně nabízí zkusit něco nového, na co jste zatím třeba neměla odvahu. Což takhle obarvit si vlasy? Našli jsme pět důvodů, které vám pomohou při rozhodování.

1. Omládnete

Zatímco mužům šediny sluší, prošedivělá hříva ženě přidává pár let. Šedivé vlasy jsou navíc hrubé, nepoddajné, vyčnívají z účesu, zhoršují jeho upravitelnost a snižují lesk. Barva jim dokáže napravit hlavu. Když si nevíte rady s výběrem odstínu, zkuste takový, který se nejvíce podobá vaší původní barvě, ale je o odstín světlejší. Tím rozzáříte vlasy, ale dodáte omlazující světlo i obličeji.

2. Změníte styl

Změna barvy vlasů vám dovolí provětrat šatník a pořídit si barvy, které se vám vždy líbily, ale pro váš přírodní barevný typ se nehodily. Všeobecně platí, že s tmavším tónem si můžete dopřát sytější odstíny oblečení, což takhle aktuální borůvkovou nebo čokoládovou? Stejně odvážně se postavte před zrcadlo a nanášejte make-up. Kombinujte barvy oční stínů podle fantazie. Přírodní plavovlásky, které najdou odvahu obarvit se na tmavší odstín, třeba oříšek, naopak ocení, že jejich rysy v obličeji se zvýrazní, takže budou moci líčidel ubrat.

3. Pobavíte se

Společný zájem sbližuje, třeba se vám barvení vlasů hodí jako téma navázání řeči s novou sympatickou sousedkou. Je to též dobrá záminka vyhlásit dámskou jízdu a pozvat kamarádky, které jste dlouho neviděla. Nezapomeňte si barvicí párty si zpříjemnit něčím dobrým na zub.

Tip Kafe.cz:

Balzám s výživnými složkami PERFECT LAYERS PANTENE PRO-V, 70 Kč

Tip Kafe.cz:

Permanentní barvicí krém s přídavkem kondicionéru a vitamínů LONDACOLOR, 65 Kč

4. Vylepšíte si kondici vlasů

Je to tak. Doby, kdy barvené vlasy vypadaly jako suchá sláma, jsou pryč. Stačí respektovat svůj typ vlasů a dodržet pracovní návod. I zesvětlovače už mají mnohem šetrnější složení, navíc výrobci přímo do barvicí směsi přidávají pečující složky. Zdraví a lesk podpoříte i správnou péčí a výběrem kvalitního vysoušeče.

Tip Kafe.cz:

Vysoušeč vlasů pro hebké a lesklé vlasy SATIN PRO BRAUN, 1449 Kč

5. Ušetříte peníze

Domácí barvení je mnohonásobně levnější než změna barvy v salonu, to není třeba zdůrazňovat. Ale tím, že si vlasy vylepšíte barvou, budou déle vypadat upravené, takže pravidelné návštěvy u kadeřníka budete moci posunout ze 4 na 6 týdnů.

Více informací na www.londadenbarev.cz a v dalších článcích o barvení na Kafe.cz:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky