Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

10 rad, jak být zdravá a fit

10 rad jak být zdravá a fit
10 rad jak být zdravá a fit
Zdroj: Profimedia.cz

K tomu, abyste si zbytečně nepřivodila nějakou nemoc, stačí málo – třeba vyvařit utěrku a často měnit ručník. Máme pro vás několik dobrých rad, které vás ochrání před nemocemi.

Mohlo by vás také zajímat: Dieta princezny Kate - Co si z ní můžete vzít?

1. Umývejte si pořádně ruce

Studie ukazují, že je to nejefektivnější cesta k předcházení virových onemocnění. Umývejte si důkladně ruce alespoň 15 vteřin.

2. Zvlhčujte

Ruce ukazují první příznaky stárnutí, kůže na zadní straně rukou je tenčí než na obličeji. Zvlhčování předchází suché, papírové kůži a udržuje její mladý vzhled po dlouhou dobu. Dodržujte dostatečný pitný režim. 

3. Používejte zubní nit

Pouze třetina z nás to dělá. Jen 60 vteřin stačí k tomu, abyste se zbavila bakterií, které způsobují zubní plak a nemoci dásní a také pravděpodobně srdeční onemocnění a mrtvice! Pokud vám nit příliš nevyhovuje, zkuste mezizubní kartáček.

4. Přeuspořádejte vaši ledničku

Světlo z dveří ledničky ničí živiny i protirakovinové flavonoidy obsažené v ovoci a zelenině, proto je uložte hlouběji do poliček.

5. Vyvařte utěrku

Ponořte utěrku do hrnce s vodou a s trochou pracího prášku a nechejte ji vařit. Studie ukazují, že 80 % utěrek je silně znečištěných vysokým počtem bakterií včetně E. coli.

6. Zkontrolujte váhu svojí kabelky

Zní to zvláštně, ale váha kabelky přes 1,4 kg zvyšuje tlak na vaše záda. Vykliďte si z kabelky staré make-upy, stvrzenky a vysypte drobné peníze do sklenice (a šetřete si třeba na nějakou maličkost).

7. Vyměňte si ručník

Vyměňte si svůj ručník. Více než polovina z nás má na svém těle mikrob Staphylococcus aureus, proto je používání společných osušek nevhodné. Ačkoliv je tento mikrob většinou neškodný, může ale způsobit infekci, když se setká s poraněním.

8. Jezte ovoce

Jezte banány, švestky nebo hrst hroznů: Evropská výzkumná organizace pro nádory a výživu a celoevropské studie zjistily, že požití jedné porce ovoce nebo zeleniny navíc denně může snížit riziko předčasného úmrtí až o 20 %.

9. Zkontrolujte si puls

Tento rychlý test pomůže zjistit poruchu srdečního rytmu – riziko mrtvice. Jednoduše položte svůj ukazováček a prostředníček na vnitřní stranu zápěstí druhé ruky a zmačkněte, až ucítíte pulz. Držte po dobu 20 vteřin. Pokud cítíte nepravidelnost, kontaktujte praktického lékaře.

10. Udělejte si jídelní deníček

Pokud chcete zhubnout, zapisujte si, co jste za den snědla. Sama budete překvapena, kolik zbytečných kalorií si dopřáváte.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky