Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vánoce: odpočet zahájen. Pomůžeme vám s výběrem dárků, se kterými se nespletete

Vánoce: odpočet zahájen. Pomůžeme vám s výběrem dárků, se kterými se nespletete
Vánoce: odpočet zahájen. Pomůžeme vám s výběrem dárků, se kterými se nespletete
Zdroj: Thinkstockphotos.com a archiv

Ať už si to chcete přiznat, nebo ne, Vánoce jsou tu za necelé dva měsíce. Pokud už máte dárky z krku, můžeme vám jen gratulovat. Jestli ale patříte mezi ty zbývající dvě třetiny národa, možná oceníte pár nápadů.

Kdo si hraje, nezlobí. Aneb dárky pro děti

Desková hra
Pro menší děti jsou společenské hry ideální zábavou, která je odláká od televize a počítače. Dost často si je navíc oblíbí i rodiče. Můžete se nechat inspirovat Akademií her, která pro letošní rok zvolila dvě nejlepší deskové hry: Splendor a Spinderellu.

Kurzy a vzdělávací programy
Starším potomkům darujte rozšíření obzorů. Zajímá vaši dceru literatura nebo divadlo? Zaplaťte jí kurz tvůrčího psaní nebo členství v hereckém kroužku. Je váš syn blázen do počítačů? Pošlete ho na IT tábor. Cenným darem je jazykový kurz a pokud můžete investovat větší obnos, popřemýšlejte o tom, zda neposlat své dítko na zkušenou někam do zahraničí.

Co je doma, to se počítá. Aneb dárky pro manžela

Předplatné na squash, permanentka do posilovny nebo vstupy do bazénu
Prostě pohyb. Mluvit o vánočním předsevzetí je tak trochu klišé, přesto všichni dobře víme, že si ho párkrát dal už každý. Dost často se navíc týkají právě pravidelného sportu. A pak následuje období výmluv. Vezměte svému manželovi vítr z plachet a darujte mu pohyb zaplacený třeba na půl roku dopředu. Hůř se mu pak z toho bude vykrucovat. A vy můžete jako podpora chodit s ním.

Kniha
Knihou neurazíte. Naopak, můžete skrze ní darovat spoustu emocí, fantazie a zážitků. Není ovšem snadné trefit se do vkusu obdarovaného. Proto dávejte knihy vždy jen těm nejbližším. U nich přece jen tušíte, jaké tituly se jim povalují na nočním stolku. V opačném případě můžete brzy zjistit, že se z vašeho dobře myšleného daru stal dárek putovní.

Apple produkty
Tenhle tip je samozřejmě z trochu dražšího kraje. Pokud ale váš milovaný spadá do stáje Apple, jakýkoli jablečný doplněk ho potěší. A nemusíte mu ani kupovat nejnovější iPhone nebo McBook. I když…

Kamarád taky rád. Aneb dárky pro kamarády a známé

Voucher na nákup oblečení
Ideální dárek pro kamarádku, tchyni nebo třeba kolegyni z práce. Jeho kouzlo tkví v tom, že nemusíte nic vybírat. Prostě jen koupíte poukaz a veškerá další “práce” je na obdarované. Pozitivně to ale funguje i z druhé strany. Místo toho, aby kamarádka dostala něco, co zahrabe na dno skříně, může si sama vybrat, co se jí líbí. Některé poukazy se navíc nevztahují jen na nákup oblečení, ale i na další sortiment daného obchodního domu.

Jídlo
V současné době se gastronomie stala módním trendem. Objevování zatím nepoznaných zákoutí kulinářského světa a práce s těmi nejkvalitnějšími surovinami jsou koníčkem mnoha lidí. Tak proč toho nevyužít zrovna na Vánoce? Darujte svým kamarádům kurz vaření, poukaz na originální gastronomický zážitek, předplatné kulinářského časopisu, kuchařku nebo koš plný exotických specialit.

Zážitky
Už nějakou dobu se drží na výslunní poukazy na nejrůznější zážitky. Seskok padákem, víkendový pobyt na zámku, adrenalinová jízda ve sporťáku, relaxační masáž, ale i prohlídky netradičních míst, kam byste se jen tak nedostali. To všechno můžete svým blízkým k Vánocům darovat. No není to lepší než tradiční láhev vína a přáníčko?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Není bolest jako bolest

Není bolest jako bolest

Bolest je reakce těla, která signalizuje, že s námi není něco v pořádku. Nejčastěji trpíme bolestmi zad a hlavy, ve stáří pak i bolestmi…

Akční letáky