Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na slovíčko s vizážistkou PETROU BURSÍKOVOU: Jak na správný jarní make-up

Na slovíčko s vizážistkou: O jarním make-upu
Na slovíčko s vizážistkou: O jarním make-upu
Zdroj: Thinkstock a soukr. archiv

Zajímá vás, které barvy a trendy právě teď frčí v líčení nebo jakých chyb se ženy v péči o krásu nejčastěji dopouští? Přečtěte si náš expresní rozhovor s vizážistkou Petrou Bursíkovou.

Je tady jaro, na jaké trendy v líčení se můžeme v nadcházející sezoně těšit?

Trendy se budou soustředit především na modrou, oranžovou a zelenou barvu. Všechny lze mezi sebou velmi dobře kombinovat, případně je zakomponovat ke klasickému kouřovému líčení, které tímto krásně oživíme.

Co bys poradila ženám, které na zkrášlování nemají příliš času, ale chtějí vypadat dobře?

Rozhodně doporučuji používání tzv. správně provedené čištění pleti. Spousta z nich bohužel tento nezbytný rituál v péči o pleť podceňuje, nevěnuje mu dostatečnou pozornost, nebo ho dokonce vynechává úplně. Bohužel si pak samy zadělávají na problémy, jako jsou ucpané póry, akné, podráždění, vyrážky, ale i předčasné stárnutí pleti.

V kosmetické výbavě moderní ženy by nikdy nemělo chybět čisticí mléko, gel anebo pěna, tonizační pleťová voda, přípravek na odlíčení očního make upu a exfoliační přípravek na odstranění odumřelých kožních buněk z povrchu pleti. Vše samozřejmě přizpůsobeno typu pleti. Pokud si s nákupem či stanovením typu pleti nejste jistá, je vhodné poradit se s odborníkem.

Zdroj: Thinkstock a soukr. archiv

Velmi časté dnes je, že si ženy rádi pořizují své fotografie u profesionálního fotografa, třeba jako dárek pro partnera. Jakou radu ohledně líčení máš pro ně?

Při takové příležitosti by dáma měla rozhodně investovat právě i do odborného líčení. Profesionál nalíčí nejen bezchybně, ale navíc ovládá tajemství tzv. foto make upu, který má tu úžasnou schopnost, že dokáže odrážet světlo, a tak samozřejmě zabraňuje tomu, aby naše pleť na fotografiích vykazovala jakékoliv barevné rozdíly a nedokonalosti.

Trpíš nějakou profesionální vizážistickou deformací? Třeba že sleduješ ženy v metru a posuzuješ, které se make-up povedl a která je úplně mimo? 

Jako zkušená make up artistka jsem samozřejmě také tak trochu "postižena" svou prací a pozoruji ženy kolem sebe, jak jsou nalíčené a jak mají sladěný outfit, a musím říci, že někdy jsem sama překvapená, jakou mají ženy úžasnou fantazii a vkus. Někdy jsem ale naopak šokována tím, co si jsou schopné na obličeji vytvořit a vyjít s tím vůbec na ulici. Ale samozřejmě, všechno je věc vkusu a chtění se učit nové věci, nechat si třeba čas od času poradit od profesionála. 

Takže milé dámy, pokud si nevíte rady, nebojte se ptát, zkoušet nové věci a styly, protože to děláte pro sebe a svůj dobrý pocit.

Zdroj: Thinkstock a soukr. archiv Petra Bursíková

make up artist

Zkušená vizážistka a specialistka na zdraví a kondici pleti.

Během měsíce května se můžete těšit na další vydařené kolo našich kafáckých proměn. Naše čtenářky tentokrát líčila právě Petra.

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky