Narozeniny Střelci slaví v rozmezí 23. 11. - 21. 12.

Živel: oheň
Vládce znamení: Jupiter
Povaha: cholerický
Kvalita znamení: proměnná
Základní heslo: Já věřím
Část lidského těla: kyčle, stehna, játra,
kost křížová,
žíly a pohyblivost

Archetyp (vzorec chování): cestovatel, filozof, mudrc
Protilehlé doplňující znamení: Blíženci

mužské znamení
kardinální znamení

Střelec a láska

Temperamentní Střelci se do lásky vrhají po hlavě, umějí se rychle zamilovat, ale také se rychle odmilovávají, potřebují komplikovaného partnera, který je bude neustále něčím překvapovat a hlavně je v životě bude stíhat, protože Střelci toho zvládají opravdu hodně. Je to znamení kreativní a neustále v pohybu, pokud chcete stereotypní a klidný život, tak se zkuste podívat raději jinde.

Nejvhodnější partneři: Beran, Lev vhodní jsou i Býk, Blíženci, Štír, Kozoroh, Vodnář a Ryby

Střelec a práce

Pracovití, šikovní a samostatní. Hodí se na řídící pozice, protože se nebojí rozhodovat, ale mají problém v práci, kde se musí zapojit do kolektivu a zařadit své názory mezi ostatní. Jejich výkony jsou vždy skvělé, poslušnost a řád je ovšem u nich na hraně snášenlivosti. Pokud dostanou na starosti nějaký projekt či oddělení, tak se můžete spolehnout, že se za jejich vedení bude tento úsek značně rozvíjet.

Střelec v jednotlivých ascendentech

Střelec – ASC Beran
Ohnivý jedinec, který s velkou pravděpodobností bude pracovat ve vlastním podniku, má v sobě velký temperament a nezastavitelnou energii, kterou potřebuje neustále nějak využívat. Jako partner bude dominantní.

Zjistěte, v jakém znamení máte ascendent

Střelec – ASC Býk
Ekonomicky založený člověk, hlavní v jeho životě je finanční zajištění a kontrola nad vlastním životem. V partnerství preferuje soběstačného a inteligentního partnera. Můžete od něj očekávat vášeň s rozumem.

Střelec – ASC Blíženci
Proměnlivost, která je u tohoto jedince normální je pro většinu lidí nesnesitelná, pro něj samotného je to ovšem jedna velká hra, které ostatní pouze nerozumí. Snažte se ho pochopit a dejte mu volnost, odměnou vám bude veselý společník.

Střelec – ASC Rak
Citlivý, ale rozhodný jedinec. Základem je pro něj rodina, která bude držet při sobě. Umí pracovat, a dokud nějakou práci nemá hotovou, tak neskončí. Svého partnera si hlídá a je vnímavý ve změnách partnerova chování.

Střelec – ASC Lev
Elegantní a charismatický člověk. Rád se pohybuje ve společnosti a umí jednat s lidmi. Záleží mu na tom, co si ostatní o něm myslí, má rád obdiv. Pokud se v jeho okolí objeví nějaký soupeř, ať v pracovní či soukromé oblasti, těžko to snáší a snaží se to hned nějak řešit.

Střelec – ASC Panna
Pořádkumilovný, temperamentní a extrovertně introvertní jedinec. Jeho přístup k práci je zodpovědný a analytický, někdy mu v jeho životě vadí, že věci nejdou rychleji, jak by chtěl. V partnerství je pozorný, ale i náročný.

Střelec – ASC Váhy
Harmonický požitkář. Jestli si někdo umí užívat života, tak to je právě on. Má mnoho přátel a hodně zájmů. Někdy se může jevit jako nerozhodný, ale spíše se to bude týkat jen nepodstatných věcí, o kterých rozhodovat ani nechce. V partnerství je trochu nestálý.

Střelec – ASC Štír
Ohnivé znamení v propojení s vodním znamením činí v člověku zmatek, má velmi hluboké city, které jsou schované pod povrchem temperamentního člověka, který se tváří vždy nad věcí. Je to člověk soběstačný a kreativní, ale lásku bere vážněji, než se na první pohled zdá.

Střelec – ASC Střelec
Společenský člověk, který nemá v životě hranice. Neustále podniká nové věci a ve svém životě se pořád rozvíjí. Měl by si dávat pozor na své zdraví, někdy je k sobě méně opatrný. Pro vztah potřebuje tolerantního partnera s pevnými nervy.

Střelec – ASC Kozoroh
Konzervativní člověk, který přesně ví, co chce a také toho dosáhne. Má všechny předpoklady k úspěchu. Někdy by se potřeboval více odvázat, ale jeho rozum neustále pracuje a dává mu přesné hranice, kam až je schopen dojít. V partnerství patří k dominantnějším partnerům.

Střelec – ASC Vodnář
Zábavný, komunikativní a s obchodním talentem. Tento člověk se hodí na burzu, umí dobře nakupovat a prodávat, finance má rád. Ve společnosti patří k velmi přátelským lidem, kteří nezkazí žádnou zábavu. V lásce má někdy chaos, ale snaží se to usměrnit.

Střelec – ASC Ryby
Veselý trpitel, jeho život je o práci a přátelích, umí si peníze vydělat, ale jeho život je jak houpačka, jednou nahoře a jednou dole. Měl by být dobrý umělec, který zná hodnotu svých děl, ale někdy dá na názor přátel, proto je u něho důležitý výběr přátel. Jako partner je velmi starostlivý a náruživý.

Známé osobnosti narozené ve znamení Střelce

23. 11. – Jiří Stivín (hudebník), Otmar Krejča (režisér), Václav Kliment Klinera (dramatik, prozaik), Heidi Janků (zpěvačka), Michal Dvořák (hráč na klávesové nástroje, zakládající člen sk. Lucie), Franco Nero (italský zpěvák a herec), Miley Cyrus (zpěvačka)
24. 11. Petra Černocká (zpěvačka), Martin Chodúr (zpěvák), Jiří Pospíšil (politik), Magdalena Reifová (herečka), Andrea Kalivodová (operní pěvkyně – mezzosopranistka), Henri de Toulouse-Lautrec (francouzský malíř a grafik)
25. 11. – Christina Applegate (herečka), John Kennedy jr. (americký novinář, právník a vydavatel), Karl Friedrich Benz (německý automobilový konstruktér), Lobe de Vega (španělský dramatik, básník a prozaik), Ludvík Svoboda (politik)
26. 11.Roman Šebrle (atlet), Aneta Langerová (zpěvačka), Libuše Vojtková (tanečnice), Tina Turner (zpěvačka), Libuše Vojtková (tanečnice), Ladislav Frej (herec)

27. 11. – Bruce Lee (herec), Andres Celsius (fyzik a astronom), Miroslav Šmajda (zpěvák), Radek Štěpánek (tenista), Jiří Vala (herec), Jimi Hendrix (americký kytarista, zpěvák a skladatel), Ivanka Devátá (herečka), Julia Tymošenková (ukrajinská politička)
28. 11. – Luboš Xaver Veselý (moderátor), William Blake (básník a malíř), Nancy Mitfordová (spisovatelka)
29. 11. – Matěj Hádek (herec), Pax Jolie Pitt (syn Angeliny Jolie), Jacques Chirac (francouzský prezident), Klára Melíšková (herečka), Hana Maciuchová (herečka), Pavol Demitra (slovenský hokejista)
30. 11.Winston Churchill (britský politik), Billy Idol (zpěvák), Kateřina Macháčková (herečka), Mark Twain (americký prozaik), F. A. Brabec (režisér)

1. 12. – Kateřina Průšová (modelka), Nela Boudová (herečka), Martin Zahálka (herec), Woody Allen (herec a režisér), Antonín Chitussi (český malíř)
2. 12. – Antonín Panenka (fotbalista), Monica Selešová (tenistka), Libor Bouček (moderátor), Maria Callas (řecká sopranistka), Miloš Macourek (dramatik, scénárista a básník)
3. 12. – Ozzy Osbourne (zpěvák), Olga Scheinpflugová (herečka), Jean-Luc Godard (režisér)
4. 12. – Vasilij Kandinskij (malíř), Gérard Philipe (herec), Jeff Bridges (herec)
5. 12. – Vít Bárta (ministr), Alena Zárybnická (moderátorka), Walt Disney (producent)
6. 12. – Jiří Kodet (herec), Ira Gershwin (skladatel), Eleonor Holmová (plavkyně)
7. 12. – Petra Buzková (politička), Karel Kramář (politik), Ellen Burstynová (herečka), Ferenc Futurista (herec)
8. 12. – Kim Basingerová (herečka), Sinead O´Connor (zpěvačka), Milan Drobný (zpěvák), Jim Morrison (zpěvák, skladatel a textař)
9. 12. – Klára Medková (modelka), Petr Nedvěd (hokejista), Jan Šinágl (novinář), Ladislav Smoljak (herec, scénárista a režisér), John Milton (anglický básník, dramatik a prozaik)

10. 12. – Karel Schwarzenberg (politik), Milan Špalek (člen skupiny Kabát), Šárka Ullrichová (herečka), František Ladislav Rieger (český politik)
11. 12. Jaroslav Marvan (herec), Luboš Pistorius (divadelní režisér), Robert Koch (německý lékař, zakladatel mikrobiologie), Alexandr Solženicyn (ruský spisovatel), Jean Marais (francouzský herec)
12. 12. – Frank Sinatra (zpěvák), Dionne Warwicková (zpěvačka), Edward Robinson (herec)
13. 12.Jiří Pomeje (herec), Karel Teige (výtvarník), Mary Todd Lincolnová (manželka A. Lincolna), Ernst Werner von Siemens (německý elektrotechnik a vynálezce), Heinrich Heine (německý básník)
14. 12.Tycho de Brahe (astronom), Josef Abrahám (herec), Dan Bárta (zpěvák, herec)
15. 12. Vlastimil Brodský (herec), Ester Janečková (moderátorka), Alexander Eiffel (inženýr)
16. 12.Ludwig van Beethoven (skladatel), Jane Austen (spisovatelka), Margaret Meadová (antropoložka), Arthur C. Clarke (britský vynálezce a autor sci-fi)

17. 12. Josef Lada (malíř), Alfréd Radok (režisér), Miroslav Kalousek (politik), Jan Evangelista Purkyně (biolog, fyziolog, anatom)
18. 12. Brad Pitt (herec), Steven Spielberg (režisér), Marek Eben (herec, moderátor, zpěvák), František Ferdinand d´Este (následník rakouského trůnu)
19. 12. – Michaela Ochotská (moderátorka, modelka), Petra Polanská (moderátorka), Martin Stropnický (herec a ministr obrany), Edith Piaf (francouzská šanzoniérka)
20. 12.Jaroslav Heyrovský (fyzikální chemik, držitel Nobelovy ceny), Max Lerner (spisovatel), Paddy McNally (automobilový závodník)
21. 12. – Zdeněk Fibich (skladatel), Frank Zapa (hudebník), Arnošt Lustig (spisovatel), Josif Vissarionovič Stalin (sovětský diktátor)


Jak zjistit svůj ascendent?

Napište SMS ve tvaru:

ASTRO(mezera)ASC(mezera)DENNAROZENÍMĚSÍCNAROZENÍ(mezera)
HODINANAROZENÍ

  • SMS odešlete na číslo: 900 12 09
  • Den narození zadávejte vždy jako dvoumístné číslo. Pokud jste se narodili například sedmého, napište číslo 07. Pokud jste se narodili třináctého, napište číslici 13.
  • Měsíc narození zadávejte také vždy jako dvoumístné číslo. Pokud jste se narodili v červenci, napište číslici 07. Pokud jste se narodili v listopadu, napište číslici 11. Název měsíce nevypisujte slovně!
  • Hodinu narození zadávejte vždy jako čtyřmístné číslo. Ascendent se liší po půl hodinách, proto uvádějte vždy pouze celou hodinu nebo půlhodinu, podle toho, ke které se více blížíte. Pokud jste se tedy narodili v 0.28, napište nejbližší půlhodinu, tedy číslo 0030. Pokud jste se narodili v jedenáct hodin dopoledne, napište číslici 1100. Pokud jste se narodili například v 19.48, napište číslici 2000.
  • Prostudujte si důkladně příklad SMS.
  • Mezi čísly nedělejte tečky ani pomlčky či jiná znaménka, pouze mezery dle vzoru: SMS bude tedy vypadat například takto: ASTRO ASC 1612 0130, což znamená, že osoba je narozena 16. prosince v 1. hodinu a 30 minut ráno.
  • Pokud zašlete SMS ve špatném tvaru, přijde vám zpráva, která vás na tuto skutečnost upozorní.
  • Pokud zašlete SMS ve správném tvaru, přijde vám zpět zpráva oznamující postavení Pluta ve vašem osobním horoskopu a vy si můžete přečíst podrobnější informace.

Cena za 1 SMS je 9 Kč včetně DPH. Technicky zajišťuje ATS Praha, s.r.o.. Uvedenou SMS službu lze využívat pouze na území ČR prostřednictvím mobilních operátorů O2, T-MOBILE a VODAFONE. V případě problémů se zasláním SMS volejte infolinka 296 363 199 (k dispozici po – pá od 8 do 17 hodin). Více informací na www.platmobilem.cz.