BERAN

Po většinu září budete mít dostatek energie, kterou můžete využít k cestování nebo například k utváření vlastního a nového názoru na svět. Na začátku a na konci měsíce si pohlídejte vlastní ego. Přílišná nabubřelost by se vám nemusela vyplatit. Chce to více ohleduplnosti a tolerance. V posledních dnech měsíce září se vám může život poněkud zkomplikovat, kvůli absenci určitých vlastností. Narazíte všude tam, kde si budete myslet, že není potřeba důslednost a vytrvalost.

Láska
Milostné aktivity můžou vášnivě pokračovat po velkou část měsíce září. Na tom se nic od srpna nezměnilo. Přesto by bylo vhodné, kdybyste si našli čas i na plnění domácích povinností. Nedělejte jenom to, co vás baví. Partner ocení vaši snahu právě u činností, které opravdu nemáte rádi. V opačném případě pozor na neshody ke konci měsíce.

Práce
Na pracoviště dokážete přinést svěží vítr. Nápady a zajímavé myšlenky budou určitě oceněny, což vám udělá dobře na duši. Dařit se vám může i v týmové spolupráci. To ale platí jenom v okamžiku, když dokážete trpělivě naslouchat názorům druhých lidí. Jakmile si pojedete jenom „po vlastní ose“, narazíte. K tomu může dojít zejména v posledních dnech tohoto období.

Zdraví
Zajděte si k zubnímu lékaři na preventivní prohlídku. Také se zamyslete nad tím, zda byste neměli navštívit dentální hygienu. Nepodceňte ani pravidelné čištění zubů, jinak se může stát, že s přibývajícími dny se začne stav vašeho chrupu zhoršovat.BÝK

Jednoznačně nejlepším obdobím bude první dekáda. V těchto dnech budete schopni praktických činů, při kterých vám neunikne sebemenší detail. Nezaskočí vás ani žádná překážka nebo potřeba finančních rozhodnutí. Těsně před poslední dekádou měsíce září si dejte pozor na ukvapenost. Ta může být způsobena zejména touhou po rychlých a originálních krocích. Ke konci září se snažte mít více pod kontrolou psychiku a hluboké prožívání životních událostí.

Láska
Na začátku měsíce můžete být velkými puntíčkáři. Nemusí to být na škodu, jestliže tento princip budete uplatňovat zejména na sebe sama. Možná tím získáte i plusové body. Na partnera ovšem vezměte mírnější metr. Na přelomu druhé a třetí dekády se vyvarujte flirtování s někým mimo vztah. Flirt by mohl snadno sklouznout k nevěře.

Práce
Skvělými pracovníky budete hned v první dekádě září. Neunikne vám žádný detail vaší práce a budete se snažit o maximálně poctivý pracovní přístup. Od druhé dekády se tempo krapet zvolní, ale přesto budete úspěšní. Jen můžete poněkud komplikovaněji reagovat na přílišné omezení a předpisy. Bude vám vyhovovat o trochu více volnosti.

Zdraví
Zaměřte se na adekvátní hygienu intimních partií. Pozorní by měli být všichni, kdo nemají stálý partnerský vztah a čas od času stráví noc s novým partnerem. V takovém případě určitě nepodceňte vhodnou ochranu před pohlavními chorobami.BLÍŽENCI

Pro znamení Blíženců si vesmír na měsíc září připravil hodně zkoušek. V podstatě na cokoliv se podíváte, tam se budete muset popasovat s nějakou komplikací. Proto je velmi důležité, že se můžete opřít o svoji tradiční zbraň, kterou je lehkost žití. Ovšem neměli byste to zaměňovat s nezodpovědností. Naštěstí nic netrvá věčně. V poslední dekádě se začnou astrologické konstelace postupně zlepšovat.

Láska
Partnerský vztah si zaslouží hodně snahy. Jestliže na něm nebudete pracovat, začnou se projevovat různé problémy a neshody. Nevybruslíte z nich ani svojí výřečností, která vás většinou nikdy nezklame. Snažte se vyvarovat neupřímnosti a nevyhýbejte se jakýmkoliv povinnostem. Také nezapomínejte ukazovat, že partnera opravdu milujete.

Práce
V zaměstnání vám můžou docela „šlapat na krk“. Budete muset dělat práce, které nemáte rádi. Zkuste pořádně zatnout zuby a vezměte to jako zkoušku vašich schopností. Jestliže uspějete, vyjdete posíleni a příště vám to půjde o dost lépe. U důležitých rozhodnutí se držte starého přísloví, že „co je psáno, to je dáno“.

Zdraví
Hlavním cílem v oblasti prevence zdraví by se pro měsíc září měl stát imunitní systém. Snažte se ho posílit nejenom správnou životosprávou. Podstatné jsou i další metody. Jednou z nich je třeba jóga nebo taichi!RAK

Hlavně v první dekádě budete mít hodně chuti a sil do činností, které souvisí s hmotou. Budete hodně důslední a současně málokomu odpustíte pochybení. Od druhé dekády se bude vaše zaměření postupně měnit. Uvítáte více přátelských kontaktů. Budete se rádi obklopovat krásnými věcmi i zážitky. Současně ale hrozí, že se budete složitěji rozhodovat. Právě případná váhavost by vám mohla život zkomplikovat.

Láska
První dvě dekády věnujte zlepšování funkčnosti vašeho bydlení, včetně drobných oprav. Partnera určitě zapojte, ale nemělo by se jednat o činnost z donucení. Druhá dekáda již částečně a zejména třetí dekáda měsíce září přinese více lehkosti, což ale může znamenat i problémy ve vzájemném porozumění. Zkuste spolu více komunikovat.

Práce
Většinu pracovních úkolů a povinností si určitě nasměrujte do první dekády. Ve zbytku září totiž nebudete mít tolik chuti pro každodenní činnosti, které mnozí považují vyloženě za otravné. To platí hlavně pro závěr měsíce, kde budete inklinovat spíše k lelkování. Možná byste měli zvážit, zda si v této době nevybrat dovolenou.

Zdraví
V září se pokuste dodržovat pravidelný pitný režim. To je nejlepší prevence pro močový systém a ledviny. Prospět by mohl i proslulý Jančův ledvinový čaj. Dále si dejte do pořádku vztahy s druhými lidmi, neboť tyto problémy se promítají právě do zdraví ledvin.


LEV

Září nebude pro Lvy vůbec špatným měsícem. Skoro se dá říct, že se může jednat o úspěšné dny. Jen je nutné se vyvarovat určitým eskapádám, které by se mohly snadno přihodit. Začátek měsíce totiž prověří vaši důslednost a pravdomluvnost. Také pozor na to, aby vás někdo nechtěl obalamutit. Druhá dekáda zase může přinést větší míru podrážděnosti. Ta bude souviset zejména s činnostmi, které nepůjdou podle vašich představ.

Láska
Partnerské soužití si zaslouží férovost. Na to byste měli myslet hlavně během prvních dní v září. Další případnou kaňkou na partnerském vztahu můžou být výkyvy vašich nálad ve druhé dekádě. Zkuste se lépe ovládat a mějte pochopení pro slabosti vašeho milovaného protějšku. Na konci měsíce vyrazte někam do společnosti a vše bude dobré.

Práce
Úvod září by měl být postavený na důkazech. Na mluvené slovo nejde příliš spoléhat a mohli byste „splakat nad výdělkem“. Uprostřed měsíce se smiřte s tím, že ne vždy budete ten, kdo rozhoduje. Někdy je nutné sklonit hlavu a uznat, že je někdo lepší. Vše si můžete vynahradit v poslední dekádě, kdy vám bude vesmír více přát.

Zdraví
Hlídejte si krevní tlak. Ten může být kolísavý. Vedle stravy, jenž by měla obsahovat hodně antioxidantů, zde hrají důležitou roli i další faktory. Těmi jsou psychická stabilita a schopnost zvládat stres.

PANNA

Září si pro znamení Panny připravilo poněkud paradoxní situaci. Hlavně během prvních dvou dekád tohoto měsíce totiž budete mít hodně energie i nápadů. Jenže současně vás bude vesmír pořádně zkoušet z vašich nedostatků. Na začátku měsíce počítejte se zbrzděním vašich aktivit. Prostředek měsíce zase bude vyžadovat více rychlosti, ale tu byste neměli zaměňovat se zbrklostí. Nejlepší tak bude poslední dekáda, kdy vesmírných testů nebude tolik.

Láska
Také v měsíci září pokračují doporučení z předchozího období. Stále je tedy nutné hýčkat vzájemnou lásku a pořádně pracovat na citovém souznění. To jsou základní atributy, které můžou obrousit hrany jiným problémům. Za všechny je nutné zmínit druhou dekádu. V ní zkuste poněkud zpomalit, abyste se vyhnuli často nesmyslným konfliktům kvůli drobnostem.

Práce
Můžete být velmi dobrými pracovníky, ovšem nebude to zadarmo. Je potřeba, abyste dobře vycházeli s kolegy a také s nadřízenými. Zkuste zapojit více invence, diplomacie a jednejte strategicky. Pokud to dokážete, máte velmi vysokou naději na to, že prosadíte mnoho ze svých záměrů a cílů.

Zdraví
V těchto dnech se snažte nepříliš zatěžovat střevní trakt. To znamená, že byste měli jíst hodně vlákniny, která podporuje činnost střev. Současně se vyhýbejte cukru, bílé mouce a samozřejmě alkoholu.

VÁHY

Z pohledu astrologických konstelací budou v září nejlepší první a poslední dekáda. Na začátku měsíce dokážete, že Váhy jsou opravdu rozenými diplomaty a dokážou mít cit pro krásu a estetiku. Nejinak tomu bude na konci září, kdy ještě přidáte hlubší prožívání citů. Navíc vám bude vesmír přát a projdou vám věci, u kterých byste jindy narazili. Pozornost tak je třeba věnovat hlavně druhé dekádě. V ní budete hůře snášet omezení a hrozí nedočkavost.

Láska
V partnerském soužití se vám bude víceméně dařit. Proto by byla škoda, kdybyste to pokazili choutkami na zálety. Ty hrozí v druhé dekádě, přičemž případným impulsem může být pokus o poznání něčeho nového a zajímavého. Jinak vám bude s partnerem dobře. Budete preferovat zážitky s přáteli a různé kulturní akce.

Práce
V zaměstnání budou nejlepší první a třetí dekáda. Můžete být úspěšní i oblíbení. Jen je otázka, jestli v poslední části září nebudete spíše inklinovat k nicnedělání. Pokud podobné touhy pocítíte, klidně si vyberte dovolenou. Vyhýbání se povinnostem by vám sice v práci pravděpodobně prošlo, ale proč to pokoušet?!

Zdraví
Z pohledu zdraví je největším rizikem poslední dekáda měsíce. Jestliže si nepohlídáte jídelníček a budete bez pohybu, snadno začnete přibývat na tělesné váze. Zkuste tomu předejít, následné hubnutí je vždy složitější.

ŠTÍR

Na znamení Štíra čekají během září velmi slušné vesmírné energie. Skoro by se dalo říct, že se můžete pustit do čehokoliv bez omezení. Jenže právě to by podpořilo téma, se kterým jste se museli již popasovat v minulém měsíci. Příliš silné ego vám totiž může život komplikovat hlavně v druhé dekádě měsíce. V této fázi září je potřeba více pokory a také trpělivosti. Reagujte s větším odstupem a hlavně v klidu.

Láska
Pro měsíc září je velmi pozitivní, že byste měli být schopni ukázat všechny vaše dobré vlastnosti. Navíc budete ochotni pomáhat v domácnosti, čímž partnera také příjemně překvapíte. Důležité ovšem je, abyste vše dělali bez očekávání nějaké odměny nebo pochlebování. Dejte si pozor na pocit nedostatečného uznání, jenž by mohl některé věci pokazit.

Práce
Vaše důslednost, hlavně během prvních dvou dekád, vám může přinést u spolupracovníků i nadřízených plusové body. Nepokazte si to uprostřed měsíce tím, že se budete chtít prosadit na úkor někoho jiného. Jestliže budete chtít v poslední dekádě poněkud zvolnit tempo, je to možné. Jen musíte mít všechno již hotové.

Zdraví
Pokuste se zbytečně nepřetěžovat srdeční činnost. To platí nejenom pro nadměrnou fyzickou zátěž. Nemalou roli totiž hraje i stres a psychika. Navíc pokud trpíte nadváhou, měli byste alespoň část tukových zásob shodit.


STŘELEC

Střelcům pokračuje dost náročné období. Plnění každodenních úkolů vám může stále přerůstat přes hlavu a může se stát zdrojem mnoha svárů. Z těchto obtíží byste se určitě neměli snažit nijak vylhat nebo se povinnostem vyhýbat. Jestliže vám mají vesmírné zkoušky přinést nějaký užitek, postavte se jim čelem a snažte se vše aktivně řešit. Pokud hledáte o něco lepší období, tak jím se stane poslední dekáda v měsíci.

Láska
Vaše soužití bude potřebovat nějak odlehčit. Dobrou strategií by bylo vyrazit na společnou dovolenou all inclusive. Tedy bez jakýchkoliv starostí a povinností. Toto doporučení platí zejména pro první dvě dekády. Jestliže to není možné, věnujte se spíše zábavě. Řešení materiálních záležitostí odložte raději na jindy.

Práce
Stejně jako ve vztahu, tak i na pracovišti by bylo rozumnější se během prvních dvou dekád příliš nevyskytovat a vhodné je si vzít volno. Pokud vám to zaměstnavatel neumožní, zatněte zuby a pořádně makejte. Pracovní úkoly si důsledně zapisujte a jejich splnění si odškrtávejte. Jedině tak nebudou hrozit problémy.

Zdraví
Nechte si zkontrolovat, jestli má vaše tělo všechny potřebné látky. V září hrozí riziko snížené schopnosti jejich vstřebávání z potravy. Abyste to organismu ulehčili, preferujte spíše dietní stravu a pijte dostatek neperlivé čisté vody.

KOZOROH

Začátkem měsíce se vyvarujte přílišné sebestřednosti, která by mnoho dobrého nepřinesla. Po celé září je také důležité nepodléhat nejenom různým iluzím, ale i falešným slibům. Prostředek září bude nejméně problematický. Proto si vše důležité naplánujte na tyto dny. Poslední dekáda prověří vaše diplomatické schopnosti a ochotu nalézat kompromis. Také vás vyzve k tomu, abyste se nedrželi příliš „při zdi“. Můžete to vyslyšet, ale s mírou.

Láska
V prvních dnech tohoto měsíce se nesnažte partnera příliš dirigovat. Dejte jemu i sami sobě více volnosti. Lehkost a svoboda partnerskému soužití rozhodně prospějí. Jestliže se nemá vztah oslabit, měli byste být k sobě v září upřímní. Pravda sice někdy může bolet, ale pokud se máte rádi, vše si dokážete vyříkat a bude to dobré.

Práce
Na profesním poli nemůžete v září počítat s výraznými rychlými úspěchy. Slušet vám bude více skromnosti a hlavně trpělivosti. Jestliže se takto nastavíte, dříve nebo později se dostaví odměna. V úvodu měsíce se vyvarujte sporům se šéfy. Na jeho konci nespoléhejte na náhodu. Mnohem lepší bude, když si vše odpracujete.

Zdraví
Nezatěžujte ledviny nadměrnou konzumací alkoholu, jinak se vám to může ke konci září vrátit v podobě zdravotních komplikací. Zrovna tak je vhodné se vyhýbat pálivým jídlům a dráždivému koření. Nevhodná je také přemíra soli a živočišných bílkovin.VODNÁŘ

Září se u Vodnářů ponese v příznivém duchu. V podstatě se nemusíte ničeho obávat, právě naopak. Astrologické konstelace budou v průběhu měsíce zvyšovat svůj dobrý vliv, čehož byste měli využít. Od druhé dekády se na vaši stranu přikloní pomyslné štěstí, což bude ještě více umocněno v poslední části září. Zkuste toho využít a nespoléhejte jenom na to, že vše dobře dopadne. Současně se vyvarujte jakéhokoliv přehánění.

Láska
V partnerském soužití může chybět jediná věc. Tou je hlubší míra empatie a prožitku. Naštěstí je dost pravděpodobné, že si toho ani jeden z vás nevšimne. Tuto absenci totiž dokážete velmi dobře nahradit pozorností, komunikací a ochotou partnera pobavit. To všechno jsou atributy, které vašemu společnému životu určitě pomůžou.

Práce
Máte velkou šanci posílit svoji pozici u nadřízených i v kolektivu. Přitom nejde ani tak o vaše pracovní schopnosti, jako o umění se pohybovat v mezilidských vztazích. To se projeví v druhé a zejména třetí dekádě. Plusem může být váš optimistický přístup k řešení povinností a problémů, což může „nakazit“ i ostatní.

Zdraví
Nepřehánějte to s jídlem, jenž obsahuje hodně tuků a má vysoké kalorické hodnoty. Mohli byste snadno přibrat, ale hlavně byste zbytečně zatížili vaše játra. Proto se vystříhejte i alkoholu a kouření.

RYBY

Pokud jste měli naději, že si po srpnu konečně odpočinete, tak s tím příliš nepočítejte. Univerzum na vás bude i nadále klást vysoké požadavky. Ze všeho nejdůležitější přitom bude, jak se dokážete vypořádat s plněním každodenních povinností a touhou po vzdušnějším životě v širších souvislostech. Jelikož oboje zvládnout zřejmě nepůjde, budete se muset rozhodnout, jakou cestou se vydáte. Ta by měla zohlednit co nejvíce z obou variant.

Láska
Ve vztahu to bude fungovat jedině tehdy, pokud si oba dokážete projevit dostatek pochopení a tolerance. Chyb se totiž v soužití objeví více než dost, což bude důsledek poněkud složitějších astrologických konstelací. Ovšem nemusíte klesat na mysli. Známé přísloví „láska hory přenáší“ platí i pro vás.

Práce
Vaše pracovní úkoly si dobře rozvrhněte a hlavně si je někam zapište. Jinak se může stát, že na něco zapomenete. Horší variantou by byla snaha nepříjemné povinnosti obejít, k čemuž můžete trochu inklinovat. V této souvislosti je nutné si uvědomit, že by vám to určitě neprošlo a ještě by se vám váš přešlap vrátil zpět jako bumerang.

Zdraví
Soustřeďte se na váš nervový systém. To zahrnuje psychická cvičení, pravidelný spánek a dostatečnou fyzickou aktivitu, při které uvolníte adrenalin. Důležitou roli může hrát i vyvážená strava.