BERAN

Většinu důležitých věcí, které potřebujete vyřídit, nasměrujte do první dekády měsíce září. Pokud budete aspoň trošku tolerantní, můžete se zařadit mezi úspěšné jedince. Od poloviny měsíce pocítíte více energie a chuť investovat aktivitu do vlastních vizí. Ovšem pozor, právě tady byste se mohli spálit. Snažte se držet víc při zemi. Také příliš nedůvěřujte různým slibům, které se kolem vás vyrojí. V druhé a třetí dekádě je potřeba zapracovat na diplomatických schopnostech.

Láska

Klíčovým faktorem ve vztahu bude to, zda dokážete přistoupit na vzájemný kompromis, nebo budete za diktárora. V případě neochoty čas od času se podřídit i partnerovým potřebám se připravte na problémy, které se budou s každým dnem měsíce září stupňovat. Dejte si proto na to pozor. Dále je důležitá upřímnost a slibujte jen to, co opravdu splníte.

Práce

V zaměstnání bude evidentní, že je pro vás vhodnější pozice sólového hráče. Přesto byste se měli snažit do kolektivu zapadnout. Pokud se vám to nepodaří, bude docházet k různým nedorozuměním a atmosféra na pracovišti nebude příliš dobrá. Od poloviny září se věnujte jen tomu, co opravdu zvládnete splnit. Pokud nebudete stíhat, nemlžte a včas to začněte řešit.

Zdraví

Tentokrát byste si měli dávat pozor na močový systém a zejména na ledviny samotné. Důležité je tedy nejenom neprochladnout, ale dodržovat dostatečný pitný režim. Nezapomeňte také na to, že stav ledvin je odrazem toho, jak dokážete vycházet s druhými lidmi.

BÝK

Zejména v první dekádě se nenechte zviklat tím, co se vám snaží vnutit vaše hluboké pocity a podvědomí. Je totiž dost dobře možné, že se jedná o témata, která byste si měli vyřešit, a nikoliv se jich obávat nebo si jimi kazit náladu. V dalších dvou dekádách měsíce září se věnujte praktickým záležitostem. Radost vám budou dělat různé drobnosti. Zkuste se zamyslet nad vaším jídelníčkem. Pokud ho vylepšíte, získáte další energii a větší chuť do života.

Láska

Úvodem září od vás vesmír očekává, že se naučíte odpouštět. Proto pokud budete mít pocit, že vám někdo ubližuje, neukládejte si to na později. Vyřešte situaci hned a jděte dál životem s čistým srdcem i myslí. V dalších fázích září vám to může ve vztahu klapat. Velkou výhodou je, že se dokážete radovat i z drobných společných prací, které vás jindy otravují.

Práce

Počátkem měsíce se na pracovišti může stát, že se k vám donesou různé anonymní pomluvy. Optimální je se s nimi nijak nezabývat a rychle je hodit za hlavu. Jinak vám pokazí náladu a to se promítne do vašeho výkonu. Po zbytek měsíce vám vesmír přeje, protože budete schopni dokončit úkoly, do kterých se vám příliš nechtělo.

Zdraví

Nejdůležitější prevencí je zaměření se na vlastní životní postoj a to, jak k životu přistupujete. Pamatujte, že optimismus a úsměv na tváři je minimálně polovina zdraví. Pokud se budete chmuřit nebo trápit, zakládáte si na probémy se srdeční činností.

BLÍŽENCI

Rádi byste začali svobodně „poletovat“, ale je evidentní, že zcela nemůžete. Vesmír totiž od vás očekává více odpovědnosti. Zejména v první a druhé dekádě se proto připravte na problémy. Ty budou plynout zejména z neochoty věnovat se každodenním povinnostem. Situace se výrazně zlepší ke konci září, kdy vás začne plně uspokojovat čas strávený s přáteli. Ovšem i zde by bylo rozumné nezapomínat na to, že nemůžete vše hodit za hlavu.

Láska

V partnerském svazku budete těmi, kdo tvoří zábavu a vyvolají úsměv na tváři. To je samozřejmě skvělé, ale ne vždy dostačující. Partner od vás občas očekává i praktickou podporu. Snažte se ho nezklamat. Tuto schopnost můžete projevit zejména v prvních dvou dekádách měsíce září. Také přiložte pomocnou ruku k dílu při domácích pracích.

Práce

V zaměstnání můžete získat plusové body jako schopní mediátoři. Také chytrost a umění rétoricky prodat vaše schopnosti budou základním stavebním kamenem. Na druhou stranu může hrozit, že nedokážete dodržovat pracovní lhůty. Pokud se nechcete dostat do potíží, neměli byste utíkat před žádným úkolem. Ať již je pro vás zajímavý, nebo nikoliv.

Zdraví

Vyhýbejte se zakouřeným místnostem a snažte se nekouřit. Pokud prochladnete, začněte ihned pít bylinkové čaje zaměřené na průdušky. Právě plicní systém si v září zaslouží větší péči a pozornost. Také zkuste preventivně konzumovat med, který je v tomto směru léčivý.

RAK

Měsíc září můžete založit hned na několika možných přístupech, které by bylo nejlepší mít v symbióze. Základem je příliš neváhat a naučit se rozhodnout v pravý čas. Jinak vám může mnoho šancí uniknout mezi prsty. Současně platí, že je potřeba žít a vše provádět velmi důkladně. Pokud něco z toho podceníte, mohlo by se to nejpozději v poslední dekádě měsíce září obrátit proti vám. A do třetice byste neměli zapomínat ani na drobné každodenní životní radosti, které vám zvednou náladu.

Láska

Přestože se budete snažit, můžete mít problém se s partnerem shodnout na společných rozhodnutích. Chybu nehledejte v partnerovi, ale zkuste změnit celkový přístup a postoj vy sami. V září je možné, že se rozhodnete vylepšit váš jídelníček tak, aby byl co nejvíce zdraví prospěšný. Proč ne, ale určitě si dobře rozmyslete, jak moc budete naléhat v tomto směru na partnera. Nemuselo by se to vyplatit.

Práce

Všechny pracovní úkoly, ale i jednání, ve kterých je potřeba ukázat vaše analytické schopnosti, si naplánujte na první dvě dekády. Sice si vše budete muset poctivě odpracovat, ale měli byste to zvládnout. Naopak v poslední dekádě měsíce září se věnujte spíše jednodušším tématům, nebo si rovnou vyberte dovolenou.

Zdraví

Jak již bylo zmíněno, v září můžete mít větší zájem o zdravý jídelníček. Pokud toto volání vesmíru vyslyšíte, bude to jedině dobře. V opačném případě si dejte pozor na problémy s tenkým střevem a zhoršenou schopnost organismu přijímat všechny důležité živiny.

LEV

Říká se, že štěstí přeje připraveným. A tak tomu bude ve většině případů i u vás. Jen se nesmíte nechat lapit do lenivosti, která by vás sváděla pouze k požitkářství. Snažte se o vyvážený přístup mezi prací a zábavou. To se vám jednoznačně vyplatí. Jinak totiž hrozí, že budou z podvědomí vystrkovat růžky pochybnosti a z toho pocítíte plynoucí nespokojenost. Nakonec by se mohlo stát, že něco pokazíte a bude vás to mrzet.

Láska

V partnerském vztahu se vám bude v podstatě dařit. Pokud vás čas od času přepadne „blbá nálada“ a pocit, že partner není tím pravým, nenechte se tím nahlodat. A už vůbec nevytahujte staré křivdy. Naopak. Vztahu velmi prospěje, pokud dokážete odpouštět. Pokuste se vztah okořenit nějakým zajímavým výletem nebo dovolenou.

Práce

Bez práce nejsou koláče a pokud na to zapomenete, vždy se najde někdo, kdo vám to připomene. Bohužel, pokud k tomu dojde, bude to spíše za vašimi zády a skrze pomluvy. Na druhou stranu, v takovém případě si za to budete moct pouze vy sami. Schopnosti i nabídku vesmíru k úspěchu máte, tedy se toho chopte.

Zdraví

Také v měsíci září pokračuje zvýšené riziko tvorby hemeroidů. Proto nezbývá než zopakovat, že byste měli konzumovat hodně zeleniny a dodržujte pitný režim. A nezapomínejte se hodně pohybovat, zejména pokud vykonáváte kancelářskou práci.

PANNA

První polovina září vypadá z pohledu astrologických konstelací docela slibně. Pokud se na přelomu první a druhé dekády vyvarujete naivitě a snění, pak budete prožívat úspěšné dny. Dokážete totiž nejenom pracovat, ale hlavně se radovat ze života. A to je víc, než mnozí lidé vůbec dokážou. V druhé polovině měsíce si ovšem dejte pozor na zvýšené riziko podrážděnosti. To bude pramenit z přílišné snahy po detailech. Někdy to prostě chce více nadhledu a lehkosti.

Láska

Vaše snaha o zkrášlení domácnosti a celkového prostředí domova bude partnerem určitě oceněna. Dejte si ale pozor na to, abyste mu v rámci nadšení neslíbili více, než dokážete splnit. To hrozí zejména ve dnech okolo 10. září. V druhé polovině září se vyhýbejte tématům, při kterých hrozí spory. Zapracujte na větší toleranci a bude to dobré.

Práce

Po celý měsíc můžete být úspěšnými pracovníky. Přesto platí, že pokud se jedná o spolupráci v kolektivu, bude lepší se jí věnovat v první polovině září. Ovšem pozor – neslibujte kolegům nereálné! Po zbytek měsíce bude vhodnější, pokud se budete věnovat vlastním pracovním úkolům. A hlavně si místo poukazování na nedodělky druhých hlídejte vlastní resty.

Zdraví

Pokud trpíte nadváhou, pokuste se zhubnout. Jídelníček si upravte tak, aby obsahoval dostatečné množství vápníku a hořčíku. Pravidelně cvičte, ale nepřetěžujte klouby. Všechny tyto rady směřují k prevenci zejména kyčelních kloubů.

VÁHY

Vesmír vám v září, až na výjimky, nabídne pomocnou ruku. Dařit se vám bude jak v zaměstnání, tak na poli zábavy. Také z toho důvodu byste si měli čas dobře rozvrhnout. Nezapomínejte na vlastní zájmy, které skvěle poslouží k relaxaci. Nejlepším obdobím bude poslední dekáda měsíce. Přesto neujdete nepříjemným okamžikům. Ty můžou vznikat v souvislosti s čímkoliv, co bude nečekané a náhlé. Hůře budete snášet nátlak a omezování.

Láska

V partnerském soužití je nejdůležitější vzájemný respekt a pohoda. Jakékoliv, byť jen malé, pnutí dokáže velmi rychle pokazit partnerskou pohodu. Také zde preferujete vyváženost mezi domácími povinnostmi a společnou zábavou. Mezi vhodná doporučení patří společný čas strávený s přáteli. Optimální budou návštěvy koncertů nebo grilování na zahradě.

Práce

V zaměstnání dokážete pracovat velmi dobře. Ovšem na druhou stranu budete potřebovat i okamžiky menšího vytížení. Zkrátka a dobře, někdy se budete vyloženě „flákat“. Zapracujte nejenom na tom, aby se to nedotklo celkových pracovních výstupů, ale vyhýbejte se i riziku, že si toho všimne váš nadřízený.

Zdraví

Soustřeďte se na kvalitní a každodenní péči o zuby. Jinak může hrozit vyšší výskyt zubních kazů. Součástí prevence by měla být eliminace sladkých potravin a nápojů. Nezapomeňte používat mezizubní kartáčky a dentální nit.

ŠTÍR

Po celé září je před vámi jasný a relativně snadný úkol. Věnujte se každodennímu životu a přestaňte se šťourat ve starých událostech a pocitech. Právě potřeba pomstychtivosti a neochoty jít dál se vám může nepříjemně vymstít. Naopak jestliže se dokážete radovat z dnešních dní, přinese to nabídku příjemného užívání života. Zapomínat nebudete ani na dobré jídlo a pití. Také u konzumace platí přísloví „všeho s mírou“.

Láska

Během partnerského soužití byste měli dbát na větší lehkost a otevřenost. Pokud budete neustále něco skrývat, partner se vám zcela neotevře. Zrovna tak je důležité, abyste měli ve vztah důvěru. Podezření totiž dokáže soužití narušit a někdy i zničit. Vyzkoušejte spolu zlepšení vašeho životního stylu a zaměřte se na zdraví. To je bod, který vás může spojit.

Práce

V zaměstnání se vám může dařit. Jen je potřeba se vyhnout očekávání pochvaly za dobře odvedenou práci. Ta buď přijde, nebo nikoliv. Nic to ale nezmění na tom, že nejdůležitější je, jak se cítíte vy sami. V kontaktech se spolupracovníky se zbavte podezřívavosti. To ale neznamená, že byste měli spolupráci podcenit a všemu slepě věřit.

Zdraví

Nejdůležitější je srdeční činnost. Proto se dobře stravujte a pravidelně cvičte. Pokud chcete mít srdce jako zvon, zapracujte na vnitřním rozpoložení. Jakékoliv „užírání se“ je totiž přímou cestou k srdečním chorobám.

STŘELEC

Během září se zkuste zaměřit na praktickou stránku života. Právě v tomto směru vás totiž „bude tlačit bota“. Problémem může být i dochvilnost a dotahování věcí do zdárného konce. Nejnáročnější bude prostředek měsíce. Navzdory tomu, že od jeho poloviny pocítíte větší chuť do práce a jakýchkoliv aktivit. Naštěstí pokud se všemu zde uvedenému šikovně přizpůsobíte, můžete si život užít podle vašich představ. Stačí jen chtít, nápadů budete mít dost.

Láska

O nějaké vaší chuti k domácím pracem nemůže být řeč. Jestliže se to nemá stát jablkem sváru mezi vámi a partnerem, zkuste tento váš nedostatek něčím nahradit. Jednou z možných variant je nápadité a pravidelné plánování společně stráveného volného času. Oba si určitě rádi odpočinete od každodenní rutiny.

Práce

Na pracovním poli se snažte věci spíše zastřešovat. Pokud se jedná o detailní plnění úkolů, tak pokud to je možné, snažte se delegovat je na někoho jiného. Současně si u spolupracovníků dejte pozor, aby vám nevyčítali, že se něčemu vyhýbáte. Zapojte vaši chytrost a vždy kolegům navrhněte, co jiného vykonáte. Jen tak se vyhnete nedorozuměním a narušení pohody na pracovišti.

Zdraví

Zaměřte se na zdravý jídelníček. Jedině tak eliminujete riziko, že se objeví problémy s tenkým nebo slepým střevem. Také se vyhýbejte zvedání nadměrné zátěže. Jinak si koledujete o vznik břišní kýly. A to není nic příjemného.

KOZOROH

Vše důležité, co potřebujete a chcete vykonat, směrujte do první a hlavně druhé dekády. Právě v tomto období vám máloco proteče mezi prsty a dokážete se dobře koncentrovat. Abyste byli úspěšní na všech frontách, měli byste se naučit větší toleranci a schopnosti kompromisu. Druzí lidé to nepochybně ocení. Pokud se vám to nepovede, může se stát, že vám radost ze života pokazí poslední dekáda. Právě ta totiž pořádně prověří, zda umíte lidem naslouchat.

Láska

Pokuste se být na partnera méně nároční. Jestliže chcete ve vztahu něco změnit, začněte primárně sami u sebe. A určitě druhému nevyčítejte, že něco zapomněl udělat. Základem vzájemné spokojenosti je nejenom názorové porozumění, ale hlavně pohodová komunikace plná vstřícnosti. Nezapomínejte na to hlavně ke konci září.

Práce

Dobrou zprávou nepochybně je, že v první a druhé dekádě budete pilným pracovníkem. To se prostě cení v každém zaměstnání. O něco slabší to už může být při spolupráci s kolegy. V tomto směru si bedlivě hlídejte, co říkáte a jak reagujete. Významné plus v očích spolupracovníků byste mohli získat podáním pomocné ruky tomu, kdo nestíhá nebo svoji práci nezvládá.

Zdraví

Zaměřte se na dobré mezilidské vztahy. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, psychika dělá se zdravím divy. A pokud byste nevycházeli s lidmi dobře, můžou se objevit potíže s ledvinami a také klouby.

VODNÁŘ

V první polovině září si příliš nepřipouštějte k tělu pocity, které vás provokují k odplácení. Tak jako toužíte po vlastní nezávislosti, respektujte svobodu druhých lidí. V druhé polovině měsíce získáte nový impuls a chuť něco podniknout. Zejména cesty za dobrodružstvím vás budou lákat. Může se jednat nejenom o cestování, které vás určitě napadlo, ale také vzdělávání. Pro co se rozhodnete, je jenom na vás samotných.

Láska

Vztah s partnerem si můžete naplno užít v druhé půli měsíce. Naplánujte si víc volného času, který okořeníte společnými zážitky a něčím, co jste doposud neprožili. Může to být dovolená nebo něco jiného. V první části měsíce pozor na žárlivost. Vztahu by nepomohla ani neochota přehlédnout malé nedostatky, kterými každý člověk oplývá.

Práce

Do tohoto měsíce můžete vstoupit s neblahým tušením, že vás někdo pomlouvá za zády. Pokud si tím necháte zkazit náladu, podepíše se to nejenom na pracovních výkonech, ale i vztazích s kolegy. Povzneste se nad to. Naštěstí nic netrvá věčně a v druhé půli září dokážete spolupracovníky i zaměstnavatele příjemně překvapit svojí aktivitou.

Zdraví

Pokud nemáte ve vašem jídelníčku ořechy, je nejvyšší čas je zařadit. Ty podpoří cévy v mozku a také paměť. Dále navštivte reflexního terapeuta, aby vám uvolnil krční páteř. Díky tomu zase začne životní energie v organismu proudit na sto procent a budete se cítit jako znovuzrozeni.

RYBY

Během září se budete muset popasovat hned se dvěma zásadními tématy. Tím hlavním je větší důslednost, protože jakékoliv opomenutí a nedostatek vám budou někým vyčteny. Druhou oblastí je aktivní přístup, který by měl být založen na rozumném základě. To platí hlavně pro druhou polovinu měsíce. Naštěstí nic není tak horké, jak se na první pohled zdá. Při troše snahy a tvůrčího přístupu to můžete zvládnout.

Láska

Ve vztahu se snažte neřešit praktická témata. Může se to zdát divné, ale právě v této oblasti byste se nemuseli domluvit. Důležitá je také vzájemná upřímnost v citech, které byste si neměli nechávat pro sebe. Ukažte tomu druhému, že ho milujete. Hlavně v třetí dekádě se vyvarujte lhaní. Lež má krátké nohy a její odhalení by vztah poškodilo.

Práce

Snažte se udržovat na pracovišti pořádek a nezmatkujte. Pokud se budete v pracovních povinnostech ztrácet, udělejte si úkolový itinerář a jednoduše si odškrtávejte, co máte hotové. Od poloviny září byste se měli řídit známým příslovím „důvěřujte, ale prověřujte“. Důsledná kontrola vám totiž pomůže předejít problémům, které by padly na vaši hlavu.

Zdraví

Dopřejte organismu dostatek stravy plné minerálů a vitaminů. Nezapomeňte na pravidelný pohyb. Vyhýbejte se známým „požíračům vápníku“, mezi které patří některé druhy kolových nápojů. To vše čiňte jako prevenci kyčelních kloubů a stehenních kostí.

Přečtěte si také Fruktoskop aneb ovoce podle znamení