BERAN

V měsíci září máte solidní příležitost k prosazení vlastních cílů. Vesmír vám nabízí možnost vaše plány zvládnout organizačně a ještě je odprezentovat. Je jedno, zda se bude jednat o sféru pracovní nebo soukromou. Přesto to nebude zadarmo. Budete se muset poprat s tendencí příliš tvrdého jednání bez skrupulí. Jenže pokud se nedokážete ovládnout, tak právě bezohlednost by mohla vašim záměrům „zlomit vaz“.

Láska

To hlavní, čemu byste se měli pokusit vyhnout, je žárlivost. Ta hrozí zejména v druhé a třetí dekádě. Podobné rozpory by mohly vztah ohrozit. Také váš vůdcovský talent radši uplatňujte někde jinde než doma. Méně je někdy více. Partner určitě mnohem víc ocení váš úsměv, vřelé slovo a láskyplné pohlazení.

Práce

Ke kolegům a podřízeným se snažte mít víc pochopení. Každý nemusí sdílet váš tah na bránu a pokud si někdo plní své pracovní povinnosti pomaleji, nevyčítejte mu to. Zbytečně by to udělalo na pracovišti „zlou krev“, kterou byste velmi složitě uklidňovali. Optimální cesta je kombinace organizačního talentu a motivačních faktorů.

Zdraví

Nedostatek vlákniny, přílišné vysedávání v kanceláři a případné prochladnutí můžou způsobit problémy s hemeroidy. Proto si na ně dejte pozor a snažte se také dodat tělu dostatek rutinu, který zpevňuje cévy. Najdete ho například v pohance.

BÝK

Nejnáročnějším obdobím pro vás bude střed měsíce. Proto všechny důležité povinnosti nasměrujte jinam. V těchto dnech totiž budete mít pocit, že se proti vám „všechno spiklo“. Přitom jediný problém je v tom, že zřejmě nedokážete k životu přistupovat s větší lehkostí a nadhledem. Ostatní části záři budou o něco lepší. Přesto se vyvarujte snaze se předvádět a oponovat egocentrickým jedincům. Oboje by se otočilo ve váš neprospěch.

Láska

Váš partnerský vztah projde zkouškou. Můžete pocítit vzájemné ochlazení lásky a celé téma je v podstatě o tom, zda jsou vaše city hluboké nebo povrchní. V prvním případě složitou druhou dekádu překlenete. V tom druhém nakročíte k rozchodu. Přesto to nemusí skončit špatně. Stačí, když se nebudete bát projevit druhému to, co skutečně cítíte.

Práce

Ačkoliv vám to může být „proti srsti“, dávejte si pozor na to, koho v zaměstnání naštvete. V září vám můžou škodit lidé, o kterých by vás to ani nenapadlo. To ovšem neplatí o vašich nadřízených, kteří vám nedostatky vašich pracovních výkonů sdělí otevřeně a hezky od plic. Nenechte si tím zkazit náladu a pokuste se o zlepšení.

Zdraví

Pozor na akutní virózy a horečnatá onemocnění, které by se mohly usadit v oblasti krku. Pokuste se podpořit imunitní systém nejenom zdravou stravou, ale také bylinkami. Pokud ucítíte únavu, dostatečně odpočívejte. Unavený organismus nemoci snadněji podlehne.

BLÍŽENCI

Vstup do nového měsíce jste si zřejmě představovali jinak. Na problémy s dodržováním termínů a pořádku nemáte náladu. Uprostřed měsíce budete podrážděně reagovat na vše, co vás bude jakýmkoliv způsobem omezovat. Měli byste krotit svůj jazyk, jinak vám vyklouznou slova, která nepůjde vzít zpátky. V poslední dekádě se situace uklidní a vy se budete cítit dobře mezi přáteli a znovu dokážete svoji přátelskost a komunikativnost.

Láska

S výjimkou posledních dní měsíce září byste se měli držet zpátky. Určitě dobře víte, že máte „máslo na hlavě“ a partnerovy výtky jsou z velké části oprávněné. Nepouštějte se do vašich oblíbených diskusí se snahou vymluvit se z řešení problémů. Mnohem lepší bude, pokud se zamyslíte a to, co jste zanedbali, beze slova napravíte.

Práce

Moc chuti do práce mít nebudete. Po většinu měsíce by vám vyhovoval spíše „povalečský režim“ nebo způsob života, ve kterém nejste ničím a nikým limitováni. Naneštěstí svět podobným způsobem nefunguje. Zatněte zuby i jazyk a začněte pořádně pracovat. Možná koncem měsíce zjistíte, že jste sami se sebou spokojeni a posílili jste si vlastní vůli.

Zdraví

Zaměřte se na to, abyste byli v psychické pohodě. Naordinujte si úsměv na tváři, pozitivní myšlení a optimistický přístup k životu. Vše pak půjde lépe a navíc je možné, že se výše popsaným problémům zcela vyhnete

RAK

Říká se, že štěstí přeje připraveným. Mezi ně byste se mohli v první dekádě zařadit i vy, pokud neuděláte nějaký zbrklý krok. V druhé dekádě bude vaše spokojenost a vztahy s druhými lidmi záležet na tom, jak se dokážete prezentovat. Nejvíce problematický může být konec září. Právě v těchto dnech budete špatně snášet rozkazy od egoistů, kteří se nad vámi chtějí vyvyšovat. Pokud vše dokážete brát s úsměvem, bude to dobré.

Láska

Celé září vypadá pro partnerskou sféru docela solidně. Jen musíte najít společnou řeč v tom, jaké budou vaše aktivity ve volném čase. Ani jeden se nebudete chtít nudit, ale představy o činnostech se můžou lišit. Nedejte se tím rozdělit. Pokud to zvládnete, odměnou bude poslední dekáda, kdy si společné chvilky užijete plnými doušky.

Práce

Uvědomte si, že k pořádnému úspěchu nestačí pouze pracovitost. Člověk musí mít občas „kliku“, kterou musí v pravý okamžik stisknout. Dalším faktorem úspěšnosti jsou dobré kontakty. Nepokazte si ve slabých chvílích vztahy s důležitými lidmi, kteří by vám mohli pomoct k budování další kariéry nebo lépe placenému místu.

Zdraví

V září byste neměli zapomínat, že se již objevují chladnější dny a hlavně noci. Hrozí vám nastydnutí bederní části zad, které by mohlo spustit zánět močového ústrojí. Jako prevenci i podporu pijte dva až tři týdny Jančův ledvinový čaj.

LEV

Těžce budete snášet okamžiky, ve kterých pochopíte, že nemáte přehled nebo před vámi lidé cíleně utajují informace. Naštěstí to je jediný škraloup, který v září číhá. Jinak se jedná o příznivý měsíc, ve kterém můžete dopilovat většinu záležitostí, které máte rozdělány. Vedle práce je pro vás důležité i umění se odreagovat. Tato potřeba vygraduje koncem měsíce, kdy si vás doma příliš neužijí. Nezapomínejte ovšem i odpočívat!

Láska

V milostné sféře se nespokojíte jen tak s něčím. Od partnera budete vyžadovat aktivní přístup jak v běžném životě, tak v postelových záležitostech. Dejte si pozor na přílišnou kritiku, která by mohla partnerský soulad pokazit. Ostatně lvi mají ve vínku velkorysost, tak dokažte, že tomu tak je i ve vašem případě.

Práce

V plnění pracovních povinností se nenecháte nikým a ničím odbýt. Možná by stálo za úvahu, zda byste neměli svým kolegům víc naslouchat. Je totiž možné, že váš přístup bude znamenat přehlédnutí širších souvislostí. A to by byla škoda, protože jinak byste mohli kandidovat na titul úspěšný pracovník.

Zdraví

Snažte se o pravidelné cvičení. Vaše zádové svalstvo potřebuje posílit a uvědomte si, že v zimě pohybová aktivita obvykle klesá. Proto se vyplatí udělat si rezervu na ošklivé dny, kdy se vám nebude chtít zvednout z gauče.

PANNA

Nejslibnější bude první dekáda září. Právě v této době budete mít dostatek energie, odvahy i píle k realizaci vašich plánů. Naopak nejvíce náročný bude střed měsíce. Vesmír si na vás nachystal nečekané situace, které nabourají vše, co je povrchní a co jste takzvaně „odflákli“. Nezáleží na tom, zda půjde o vztahy, vzdělání nebo práci. Buďte proto obezřetní! Závěr měsíce vybízí k zábavě a odpočinku, tak si to užijte.

Láska

Ve vztahu potěšíte partnera pracovitostí, která bude na vrcholu hned na začátku měsíce. Stoprocentně získáte plusové body za to, že se plně postaráte o domácí práce. Navíc tím můžete vzít „vítr z plachet“ konfliktům, které by se mohly projevit v druhé dekádě. Radší příliš nediskutujte o sporných oblastech. Závěrem měsíce si někam společně vyrazte.

Práce

Napracujte si povinnosti během prvních dnů. Brzy se totiž začne blýskat v komunikaci mezi vámi a kolegy na pracovišti. Snažte se ohýnek sporu nerozdmýchávat a radši si hleďte svého. Pamatujte, že málokdo dokáže vzájemné neshody hodit za hlavu jen tak. V poslední dekádě se případné konflikty vyžehlí a v zaměstnání by měla panovat zase pohoda.

Zdraví

Vaším jediným a hlavním úkolem v oblasti prevence zdraví by měla být mentální cvičení. Jejich cílem je dosažení stabilního pozitivního naladění mysli. To je klíčem k vnitřní harmonii a tím pádem eliminaci nervozity a nejistoty.

VÁHY

Velká část měsíce bude příjemná a pohodová. Nejlepším obdobím bude poslední dekáda, ve které můžete vyřešit předchozí neshody s rodinou. Přesto nemůžete počítat s tím, že by čas od času nějaká potíž nevystrčila růžky. Těžce budete snášet náhle reakce lidí na vaše chování, které souvisí s touhou mít lepší a příjemnější život. Řešením by bylo mít více pokory a také skromnosti. Pokud to dokážete, nebudete si zbytečně komplikovat život v jinak příznivé době.

Láska

Milostné záležitosti budou příjemné pouze tehdy, pokud do nich vy i partner zapojíte více jemnosti a citlivosti. Bez toho se prostě v září neobejdete. Vztah nebude prosperovat ani tehdy, když jeden nebo druhý připravíte nečekané překvapení. Lepší je otevřenost a vše předem probrat. Závěr měsíce můžete využít k vylepšení a zkrášlení domova.

Práce

Ačkoliv se budete snažit, jak můžete, přesto vám k dokonalosti bude kousek chybět. Důvodem je důslednější pragmatický a hlavně praktický přístup k pracovním záležitostem. Zkuste se na to zaměřit a vaše snaha by mohla být zúročena i finanční odměnou. Ta vám může „přistát na stole“ nebo být aspoň přislíbena v poslední dekádě.

Zdraví

Jasným tématem je oblast močových cest. Proto byste se měli vyvarovat prochladnutí a dodržovat pravidelný pitný režim. Také se vyvarujte dlouhého vysedávání a konzumujte hodně zeleniny, která obsahuje vlákninu. Jinak hrozí potíže s hemeroidy.

ŠTÍR

Celý měsíc byste se měli vyvarovat rozhodování za druhé lidi. To je totiž hlavní temný mrak, který by se mohl v září na vašem životě vytvořit. Jinak můžete být úspěšní na všech frontách. Navíc dokážete překvapit svým optimismem, který se odrazí i na vaší auře, která bude kolem vás vyzařovat. Budete se těšit důvěře nejenom přátel, ale i ostatních lidí. Soustřeďte se proto na to, abyste ji nezklamali, protože byste ji znovu nemuseli získat.

Láska

Ve vztahu to bude klapat, jestliže budete k vašemu protějšku jemní a ukážete o něj hluboký zájem. Oba oceníte, pokud váš milostný život něčím okořeníte. Ostatně rutina je „zabijákem“ postelových aktivit. Přesto hlavně závěrem měsíce nevyvíjejte na partnera v sexuální oblasti žádný tlak. Vše by mělo být přirozené a po vzájemné domluvě.

Práce

Ačkoliv budete v zaměstnání spokojeni, tak ve vás bude hlodat červíček agrese. Důvodem je váš nadřízený, který se k vám podle vašeho názoru nechová tak, jak si zasloužíte. Jenže šéf je šéf a to musíte respektovat. V poslední dekádě se vyhýbejte flirtování na pracovišti. Dříve nebo později by se vám to mohlo vymstít.

Zdraví

Zvyšte příjem mořských ryb a dalších potravin, které obsahují zdravé omega mastné kyseliny. Vaše cévy a srdeční činnost to jednoznačně potěší. Z toho také logicky vyplývá, že byste měli omezit sladkosti a tučné věci.

STŘELEC

Zejména ve druhé dekádě vás můžou lidé chytat takzvaně za slovo. Důvodem je to, že se vám „může trošku prášit od pusy“. Chce to větší důslednost v tom, co komu řeknete. Také se pokuste víc uspořádat váš život, který sice může být akční a zajímavý, ovšem tak trochu „bez ladu a skladu“. Velmi příznivá bude hlavně poslední dekáda, ve které si život užijete bez problémů a můžete potěšit jak přátele, tak rodinu.

Láska

Lásce bude přát konec měsíce, proto pokud se chcete seznámit nebo máte něco důležitého, je jasné, které období vybrat. Navíc pokud budete ke svému protějšku upřímní a nebudete o ničem mlžit, budou pohodové také další dny. Většina září je vhodnější spíše k mimodomácím aktivitám, tak toho využijte. Pokud je potřeba udělat něco doma, vyberte si první a poslední dny září.

Práce

Mnohem radši byste se bavili nebo byli na dovolené. Pokud vám to zaměstnavatel umožní, tak jděte do toho! V opačném případě si život naplánujte tak, abyste se po práci dobře odreagovali a dokázali se v pracovní době soustředit na požadovaný výkon. Závěrem měsíce se můžete spřátelit i s těmi kolegy, se kterými jste si doposud příliš nesedli.

Zdraví

Žádné zásadní zdravotní komplikace by vám neměly hrozit. Proto tím hlavním doporučením je, abyste si i nadále udržovali kondici a snažili se o správnou životosprávu. Samozřejmostí by měl být i kvalitní pitný režim.

KOZOROH

Nejpříznivějším obdobím pro vás bude první dekáda. Během ní byste měli zvládat brát věci pragmaticky. To je velmi důležité, protože jinak na vás číhají různé nečekané nástrahy. Ať již se jedná o oblast nepříjemných změn nebo rozhovorů, které by mohly snadno sklouznout v dohadování. Podobné disputace byste nemuseli ustát. Snažte se jim proto spíše vyhýbat. Egoistické jednání by bylo také problematické.

Láska

Nevyčítejte partnerovi, že se chce líbit a utrácí peníze za dražší věci. Samozřejmě platí přísloví „všeho s mírou“. V komunikaci mezi vámi byste se měli vyhýbat výčitkám. Zvýšeným rizikem jsou žárlivé scény, které dokáží spolehlivě nabourat jakýkoliv vztah. Dejte si vzájemně nejenom víc svobody, ale také důvěry!

Práce

Ostrými lokty nebo nepříjemným vystupováním si příliš silnou pozici v zaměstnání nevybudujete. Radši vsaďte na příjemnou tvář, nekonfliktní, ale rovné jednání a pracovitost. Respektujte rozhodnutí nadřízených, kteří si na vás s velkou pravděpodobností posvítí. Případnou nespokojenost se zaměstnáním rozpouštějte v mimopracovních aktivitách.

Zdraví

Rizikem jsou různá horečnatá onemocnění a záněty. Může se jednat o postižení oblasti hrudní páteře, ale také pohlavních orgánů nebo konečníku. Zkrátka a dobře, nevystavujte tělo chladu a snažte se udržet dostatečnou hladinu imunitního systému.

VODNÁŘ

Během září se můžete cítit pod tlakem, který na vás číhá ze všech stran. Je nejvyšší čas na to, abyste si uvědomili, jaké chyby v životě neustále opakujete. Právě o tom jsou tato období, kdy si můžete zamést před vlastním prahem. Určité rozptýlení najdete zejména v přátelské atmosféře s přáteli. Důležité je, abyste si udělali nějakou, byť třeba drobnou, radost. Právě to může být startem k větší pohodě a vnitřní rovnováze.

Láska

Nepřenášejte do vztahu nepohodu a pokuste se naopak najít ve svazku oporu a příjemně strávený čas. Pokud projevíte snahu, partner to ocení a v nepříjemných časech vás podrží. Nezůstávejte sedět jenom doma, ale najděte chuť i čas k návštěvě nějaké kulturní akce. Návštěva muzikálu, divadelního představení nebo kina bude to pravé!

Práce

V zaměstnání budete muset skousnout větší nároky, kterým vás vesmír vystaví. Přitom nemůžete očekávat, že byste za to získali nějaké morální zadostiučinění nebo dokonce finanční prémii. Na druhou stranu, pokud neselžete, tak v pozdějších dobách vám to zaměstnavatel přičte k dobru. A to se rozhodně počítá!

Zdraví

Můžete cítit celkovou únavu organismu. Udělejte si proto čas na regeneraci. Wellness, sauna a masáže jsou přesně to, co vaše tělo potřebuje. Navíc během těchto užitečně strávených chvil si odpočine i mysl.

RYBY

Nejnáročnější bude pro vás první dekáda. Složitě se budete prát s pořádkem, protože vám vyhovuje takzvaný „organizovaný chaos“. Jenže to nemusí být po chuti vašemu okolí. Naštěstí se vše začne postupně vracet k normálu a již v půlce měsíce pocítíte, že to bude dobré. Ostatně právě vnitřní zážitky jsou to, co v druhé části září nejvíce oceníte. Také budete rádi hloubat o všem, co je skryté a tajemné. Jakékoliv odhalené tajemství budete považovat za velký úspěch.

Láska

Začátkem měsíce se s partnerem spíše neshodnete. Problémem může být i pouhá domluva na tom, co budete společně dělat ve volném čase. Snažte se to nelámat přes koleno a dejte věcem volný průběh. Problémy si sednou a od půlky měsíce zase začnete cítit určité souznění. Jedna dobrá rada – nerýpejte se v partnerově minulosti.

Práce

V první dekádě se radši vyhýbejte úkolům, které vyžadují systém nebo práci s financemi a majetkem. Během dalších dní buďte otevřeni kolegům na pracovišti. Je možné, že se potřebují s něčím svěřit a tím vyvoleným budete právě vy! Vyslechněte je a dejte jim upřímně míněnou radu. Dobře volte slova, abyste si je nerozkmotřili.

Zdraví

Zejména v první půlce měsíce je důležitá lehká strava Také se vyhýbejte alkoholu. To vše je důležité pro správnou funkci tenkého střeva. Případné problémy se totiž můžou rozšířit postupně i do dalších částí zažívacího traktu.