BERAN

Únorové konstelace vám budou docela přát, s výjimkou první dekády. Stačí, když se vyhnete nátlakovému jednání a vychytáte oblasti, u kterých je nutná vytrvalost. Naopak můžete překvapit, hlavně ke konci měsíce, větší mírou chápavosti a citlivosti. Silnou zbraní může být i originalita a snaha život a činnosti zmodernizovat. Jen za to nesmíte příliš bojovat, protože přílišná snaha by mohla přinést napětí.

Láska
Tento měsíc bude mít zajímavé rozdělení. Nejprve budete chtít s partnerem zažít něco zajímavého a doposud nepoznaného. Také vás budou lákat různé umělecké výstavy, čímž možná překvapíte i sebe sama. Také občasný pobyt doma vám nijak neuškodí, pokud nebudete muset vykonávat jakékoliv domácí práce. To by vám náladu rozhodně nezvedlo.

Práce
V únoru příliš praktičtí nebudete, takže byste se měli vlivu vesmíru co nejvíce přizpůsobit. Zkuste se spíše věnovat nějakým inovacím. Také byste mohli vypálit rybník všem vašim kritikům tím, že se začnete intenzivně zajímat o péči firmy směrem k zaměstnancům. Co takhle rozšířit firemní benefity nebo uspořádat nějakou akci spojenou s team buildingem?

Zdraví
Tentokrát se zaměřte na zdraví vašich očí. Pokud je to možné, zkuste co nejvíce eliminovat dívání do monitoru. Ovladač od televize doma rovnou někam zamkněte. Také si zkuste pořídit knihu, jež se věnuje očním cvikům s důrazem na jejich dobrý stav. A podle ní cvičte!

BÝK

Během celého února je potřeba počítat s tím, že se budete muset poprat s nečekanými událostmi. Ty budou vytvářet příležitosti pro změnu a vývoj toho, co bylo zaběhnuté. Pokud se budete těmto trendům bránit, je potřeba počítat s komplikacemi. Během prvních dvou dekád si dejte pozor na postoje z pozice ega, které změny bude těžko nést. Ke konci měsíce si zase kontrolujte myšlení a to, co vypouštíte z pusy.

Láska
Únor může být měsícem paradoxů. Zásadním tématem mezi vámi a partnerem bude nastavení vzájemné důvěry. Ta bude souviset s mírou osobní svobody, kterou si dokážete poskytnout, přičemž hlavní komplikací bude v tomto směru žárlivost. Jestliže začnete tuto oblast řešit, neberte si věci osobně a důležitý je dostatečný rozhled.

Práce
V zaměstnání se můžete potýkat s moderní technikou, která vás nemusí příliš „poslouchat“. Pokud chcete být ve své profesi úspěšní, držte se toho, co funguje. Na nějaké zásadnější změny či modernizace není z vašeho pohledu optimální doba. Jestliže vám to někdo nařídí, nehudrujte a snažte se nařízení poctivě splnit.

Zdraví
Soustřeďte se na to, abyste nedali žádný prostor pro vznik hemeroidů. To se vám povede tehdy, když budete konzumovat dostatečné množství vlákniny. Nezapomínejte ani na pitný režim a pravidelný pohyb.


BLÍŽENCI

První dvě únorové dekády budou o něco lepší než závěr měsíce. Budete v nich sršet nápaditostí a nenecháte si ujít nic, co bude nové a neotřelé. Ovšem právě v tom se skrývá určité riziko, které byste měli včas podchytit. Tím je menší praktičnost. Proto se snažte o větší míru pragmatismu a pokuste se rozvíjet vaši trpělivost. Závěr měsíce vám sníží schopnost správného odhadu, zejména pokud se to bude týkat vaší osobnosti. Vyplatí se vše důsledně prověřovat.

Láska
V partnerském soužití se budete snažit hodně věcí změnit. To se vám může i dařit, jestliže nepostavíte partnera před hotovou věc. Nejprve je nutné s ním vše důkladně probrat a brát ohledy i na jeho názory. Během poslední dekády se vyvarujte neupřímnosti, která by se vám nemusela vyplatit. Na domluvené schůzky choďte včas!

Práce
Na pracovišti se můžete blýsknout překvapivými myšlenkami. Zkuste je doprovodit adekvátní výkonností, jinak plusové body zase rychle ztratíte. Důležitá je také spolupráce s kolegy, při které byste měli projevit nefalšovaný zájem o jejich záležitosti. Ke konci února se vyhýbejte finančním transakcím, na které nebudete mít zrovna optimální odhad.

Zdraví
Snažte se nepodkopávat vaše zdraví nevhodným životním stylem. Naopak byste se měli pokusit povzbudit svoji imunitu. Vedle vhodné stravy by vám mělo pomoci i pravidelné otužování. Ze začátku vám nemusí být příjemné, ale postupně oceníte jeho přínos.


RAK

Hlavně v první polovině měsíce se vyvarujte chmurnějších myšlenek, které se můžou čas od času objevit. Držte se optimismu. Zrovna tak je důležité, abyste za každou cenu nelpěli na tradicích nebo zažitém systému. Pamatujte, že vesmír je energie a ta potřebuje proudit. Přílišná zkostnatělost vám může házet klacky pod nohy. Během poslední dekády budete mít výbornou představivost a můžete i něco uměleckého vytvořit.

Láska
V partnerském vztahu se primárně snažte rozvíjet radost. K tomu vám můžou pomoci společné zážitky, které by měly probíhat spíše mimo domov. Co se týče různých povinnosti, ty nechte raději na jindy, což platí zejména pro první dekádu, ale také část té druhé. Ke konci února budete potřebovat cítit lásku partnera, ale nesnažte si tento druh pozornosti vynutit.

Práce
V práci musíte počítat s tím, že zejména v první dekádě můžete mít problémy s komunikací. Domluva s kolegy, šéfy nebo zákazníky bude spíše drhnout a může vás to poněkud deprimovat. Důležité je se nevzdávat, když vydržíte, zase se vše zlepší. V poslední dekádě si dejte pozor na to, abyste se nenechali využívat a stíhali vlastní práci.

Zdraví
Zapracujte na vlastní psychice. Klíčem ke zdraví je umění odpočívat a nenosit si různé problémy tam, kde nemají co dělat. Celkově vám můžou prospět pravidelné meditace. Vhodná jsou i různá cvičení, např. taichi.

LEV

Začátek měsíce nebude špatný, budete mít dostatek inspirace. Přesto vám může komplikovat život přílišná sebestřednost. Zkuste zapracovat na větší vstřícnosti a vřelosti k přátelům, což platí i pro zbytek února. Snažte se pěstovat velkorysost, která k vašemu znamení patří. Naopak vnitřní pnutí po pomstě zkuste nechat plavat. V posledních únorových dnech nedávejte sliby, které nemůžete splnit. Také se vyvarujte nereálných snů hraničících s iluzemi.

Láska
Partnerské soužití může projít zkouškou, ve které půjde o to, do jaké míry jste schopni tolerovat svébytnost toho druhého. Pravděpodobně vám to nebude příliš po chuti. Snadno se tak může stát, že uděláte žárlivou scénu. Než na to dojde, zkuste se zamyslet, zda to stojí za to?! Závěrem února se snažte být upřímní a čestní.

Práce
Určitě pro vás bude zajímavá zkušenost, jak se vypořádáte se spoluprací na pracovišti. Důvodem je snížená hladina respektu, kterou ze strany kolegů vnímáte. Ovšem je dost dobře možné, že se nejedná o reálnou situaci, ale pouze o váš osobní dojem. V poslední dekádě února si nechte vše písemně doložit, ústní sliby nemusí mít dlouhou platnost.

Zdraví
Zbytečné rozčilování může ohrozit kardiovaskulární systém, přičemž se nemusí jednat pouze o srdce. Potíže se žílami by se mohly projevit v podstatě kdekoliv. Dodávejte tělu všechny důležité látky, cvičte a omezte nezdravé tuky.

PANNA

Navzdory různým překážkám, které se budou v průběhu února čas od času objevovat, se vám může dařit. Během první dekády vám bude přát „štěstí“, ale úplně zadarmo úspěch nepřijde. Musíte se přičinit a nezapomínat na určitou míru pokory a trpělivosti. Zajímavý bude také závěr měsíce. V poslední dekádě totiž budete sršet různými neotřelými nápady, kterými můžete překvapit nejenom sebe sama, ale i vaše okolí. Také pozor na upřímnost k sobě i druhým.

Láska
Na začátku února si můžete užívat vše krásné a dobré, co pozemský život nabízí. Jen pozor na to, aby byl partner na stejné vlně. Druhá a třetí dekáda zvýší potřebu komunikace o nových tématech. Ve vztahu se tedy nudit určitě nebudete. Přesto byste se měli snažit, aby se nevytratila vřelost a citová blízkost. Ke konci měsíce nic nepředstírejte.

Práce
V první únorové dekádě můžete slíznout smetanu, po které jste tak dlouho toužili. Pokud vám to ovšem nějaký závistivec, o kterém nevíte, nepokazí. Tato doba je také nejlepší pro praktické záležitosti a finanční témata. Naopak poslední dekáda těmto oblastem již tolik nepřeje. Sice budete schopni věci vymyslet, ale realizace může pokulhávat.

Zdraví
Zaměřte se na jídelníček, jestli obsahuje všechny důležité látky pro kloubní systém. Největší riziko hrozí kyčelním kloubům. Proto si zkontrolujte, zda umíte správně sedět. Právě špatná poloha při delším sezení může kyčle ohrozit.

VÁHY

Největším problémem bude praktický svět a hmatatelná realizace vašich nápadů. To se nejvíce projeví během první únorové dekády. Pokud na to chcete vyzrát, budete se muset hodně snažit. Když vydržíte, vesmír vám nakonec pomůže. Naopak vaší nejsilnější oblastí bude schopnost přicházet s originálními myšlenkami. Životem budete chtít kráčet svobodně a bez omezení, ovšem určité mantinely budete muset respektovat.

Láska
Pokuste se vyhnout diskusím o finančních záležitostech. To je citlivé téma pro mnoho vztahů, ovšem pro vás by se mohlo stát kritické, hlavně začátkem měsíce. Soužití může být příjemné, pokud se naladíte na stejnou vlnu, což můžou podpořit i společné zážitky. Ty by měly splňovat podmínku něčeho nového. Zabojujte proti nudě a zaběhnutým rituálům, ale ohleduplně!

Práce
Pro první únorovou dekádu si vyberte dovolenou nebo se alespoň vyhněte všemu, co souvisí s penězi, majetkem a trpělivostí. Další dny zkuste zkoordinovat tak, abyste vy byli nositeli zajímavých vizí a někdo další je realizoval. Kde to nepůjde, zkuste si alespoň co nejvíce uvolnit ruce od pevných termínů.

Zdraví
Zamyslete se nad tím, zda provádíte dentální hygienu nejenom pravidelně, ale také správně. Jestliže si nejste jisti, nechte si to vysvětlit u odborníka. Zdravé zuby podpořte i tím, že omezíte konzumaci nevhodných potravin, což znamená zejména sladkostí.

ŠTÍR

Během února budete hůře snášet nečekané situace, které změní směr tomu, na co jste byli zvyklí. Naštěstí jinak vám Universum docela přeje, proto nemusíte klesat na mysli. Pomineme-li již zmíněné riziko, tak v první dekádě se zkuste hodně zaměřit na praktické záležitosti. Stabilita hraje prim, ale nebuďte příliš zatvrzelí. Uprostřed měsíce bude ještě doznívat téma praktičnosti, ale v poslední dekádě se prohloubí téma soucítění. Také si nenechte ujít nějaký duši obohacující zážitek.

Láska
Zkuste krapet uvolnit soukolí, které se kvůli přílišnému omezování čas od času zadrhává. Právě kombinace důvěry a volnosti bude klíčovým tématem pro měsíc únor. Jestliže se vám s partnerem podaří najít rozumnou míru, bude vše dobré, jelikož ostatní oblasti budou docela fungovat. V opačném případě se nevyhnete sporům a nepříjemným diskusím.

Práce
Zejména na začátku měsíce můžete dokázat, že jste platnými zaměstnanci. Tedy pokud vám nezpůsobí problémy moderní technologie nebo nečekané inovace, což pokračuje z minulého měsíce. S těmi se totiž příliš kamarádit nebudete. Celkově byste se v práci měli držet rady, že týmový duch by měl být funkční, a neměli byste se nijak vyčleňovat.

Zdraví
Dejte si pozor na to, aby se u vás příliš často neopakovala zácpa. Ta může způsobit různé zdravotní problémy, zejména z dlouhodobého hlediska. Vhodnou prevencí je dostatečné pití čisté neperlivé vody a konzumace vlákniny. Naopak vynechte vše, co obsahuje kakao a ani bílá mouka není ideální.


STŘELEC

Pokud můžete, většinu důležitých věcí a činů si naplánujte na první dvě únorové dekády. V první části měsíce se soustřeďte spíše na majetkové a finanční záležitosti. Důležitá je rozvaha. Během druhé dekády se astrologické konstelace přikloní na stranu originálních změn a odstranění okovů. Zkuste zažít něco zajímavého, každodenní šeď hoďte za hlavu. Během poslední dekády pozor na lži, podvody a nedochvilnost.

Láska
Také v partnerském soužití se pokuste udělat rezervu na poslední dekádu. Domácí práce vám půjdou nejlépe na začátku února, ale nezapomínejte ani na dobré jídlo, pití a milostné aktivity. Prostředek měsíce věnujte aktivitám mimo domov, ovšem nezapomeňte s sebou vzít partnera. Koncem února je nejdůležitější férovost!

Práce
Pokud chcete chytře reagovat na změny na obloze, začněte únor tím, že zabezpečíte pravidelné povinnosti. Teprve pak můžete začít něco měnit, k čemuž je nakloněna druhá dekáda. V ní také budete špatně snášet firemní směrnice a různá nařízení. Jestliže něco nestíháte, neslibujte dokončení ke konci měsíce, bylo by komplikované slib dodržet.

Zdraví
Nekoledujte si oslabováním organismu o vznik různých alergických reakcí. Je důležité podpořit slinivku, játra a slezinu. Zřejmě nejjednodušší možností prevence je reflexní terapie, kterou se může naučit každý pro svépomocné užití.

KOZOROH

Vyvarujete-li se přílišné zatvrzelosti a alespoň občas dokážete včas a pružně reagovat na vývoj dění okolo vás, je před vámi docela solidní období. Během první a druhé dekády se budete moci opřít nejenom o typické vlastnosti znamení Kozoroha, jako jsou cílevědomost a vytrvalost. Překvapíte také určitou mírou originality, i když všechno má své meze. Ke konci měsíce vám vesmír nabídne o něco větší míru empatie a představivosti než obvykle.

Láska
Praktický přístup k partnerským vztahům může přinést ovoce, zejména pokud se rozhodnete pro jakékoliv opravy či rekonstrukce. Důležité ovšem je, abyste dokázali zohlednit i názory vašeho protějšku. Určitý nedostatek vřelosti, díky čemuž může váš partner krapet strádat, mu můžete vynahradit v poslední únorové dekádě.

Práce
V zaměstnání potvrdíte svoji pověst kvalitních pracantů. Dokonce byste měli být schopni ukázat, že umíte spolupracovat a týmové zájmy vám nejsou lhostejné. Jen se soustřeďte na okamžik, když se objeví zcela nečekaně něco, co velmi rychle změní pravidla. Nebuďte příliš „zabejčení“ a zkuste včas a bez problémů zareagovat.

Zdraví
Před jakýmikoliv fyzickými aktivitami věnujte alespoň čtvrthodinku pořádnému rozcvičení. Jedině tak se vyhnete zraněním, přičemž největší riziko směřuje na vše, co souvisí s kloubním systémem. Svoji roli hraje i psychika, vždy se soustřeďte na samotné cvičení, a nikoliv na něco jiného.

VODNÁŘ

V únoru bude pro vaše znamení nejsložitější první část měsíce. Budete se muset vyrovnat hlavně s tím, že vám někdo bude zpoza rohu škodit. To vás bude dost rozčilovat. Dalším rizikem jsou konflikty, do kterých se můžete dostat, pokud se vás něco nebo někdo hluboce dotkne. Zhruba od poloviny února se vše výrazně zlepší a vy si budete život plně užívat. Oceníte originální zážitky a ke konci měsíce vás potěší nezištná pomoc druhým lidem, kterou jim můžete nabídnout.

Láska
V první polovině února hrozí spory, jež můžou být vyvolané jak žárlivostí, tak bojem o větší míru osobní svobody. Na druhou stranu se tyto energie můžou projevit i novými milostnými zážitky plnými vášně, které jste doposud nezažili. Zbytek měsíce bude klidnější a měli byste ho využít k návštěvám přátel. Také zkuste s partnerem uspořádat pořádnou párty.

Práce
Snažte se nebrat pracovní záležitosti příliš osobně. Jestliže vám ego přeroste přes hlavu, hrozí spory nejenom s kolegy, ale také s nadřízenými. Dále se vyvarujte pomstychtivosti, vracení negací nikam nepovede. Naštěstí od půlky února se situace o dost zlepší. Bude se vám dařit jak v samostatné činnosti, tak v oblasti spolupráce a kontaktech s ostatními.

Zdraví
Dávejte si pozor na oblast pohlavních orgánů. Žádný náznak zdravotních potíží byste neměli podcenit a velmi důležitá je také pravidelné hygiena. A pokud se pustíte na nejistý led rizikového sexu, nezapomeňte na adekvátní ochranu.

RYBY

Jestliže se vám podaří nalézt správnou míru mezi povinnostmi a radostmi, jakož i mezi poctivou prací a spoléháním se na štěstí, bude to dobré. V tomto rytmu můžete uspět a prožívat spokojené dny. Jednoznačně nejlepší bude poslední únorová dekáda. V ní pocítíte příliv energie a také se vám zvýší sebevědomí. A pokud se nenecháte unést nerealistickými plány, měli byste toho využít k prospěchu svému i vašich bližních.

Láska
V partnerském soužití se držte zásady, že tolerance je klíčová, ale neměla by se zneužívat. Úklidu v domácnosti se věnujte zejména na začátku února, ale ani po zbylé dny toto téma zcela neignorujte. Na druhou půlku února si naplánujte více společných aktivit mimo domov, prostě se snažte bavit a smát. Ke konci února pozor na pozdní příchody.

Práce
Většinu pracovních úkonů se snažte zvládnout na začátku měsíce, zejména pokud se jedná o nějaké zdlouhavé „prkotiny“, které vás budou hodně otravovat. Od poloviny února můžete příjemně překvapit inspirativními myšlenkami a neotřelým způsobem komunikace. V poslední dekádě si dejte pozor na falešné smlouvy a různé podvody.

Zdraví
Je na čase začít přemýšlet o detoxikaci organismu. Tentokrát se zkuste zaměřit zejména na střevní trakt. Začněte se dietněji stravovat a každé ráno vypijte na lačno půl litru vlažné vody. Pokud netrpíte problémy se zažíváním, dejte si do ní pár kapek citrónu.