BERAN

Pro Berany je měsíc srpen příjemným obdobím, neboť se povezete na vlně nadšení a energie, přičemž občasné překážky byste měli překonat, pokud situaci nepodceníte. V případě, že si chcete vychutnat vyloženě přízeň hvězd zaměřenou na ocenění vaší osobnosti a také pohlazení ega, zaměřte se na druhou dekádu, která toto nabízí. Ke konci srpna dojde k určitému uklidnění a zmírnění podpory, ale i tak na tom budete dobře.

Láska

Během prvních srpnových dnů ještě dokážete, alespoň chvíli, posedět doma. Později se více zaměříte na zábavu a užívání si radostí života, což zahrnuje co nejvíce stráveného času s přáteli a ve společnosti. Jestliže se těšíte na zpestření a oživení milostného života, může k němu dojít uprostřed měsíce, pokud budete chtít.

Práce

V zaměstnání předvedete organizační schopnosti a schopnost prodat sebe sama. To ovšem neznamená, že na vás čeká automaticky obdiv a úspěch. Dejte si pozor na to, abyste se nevyhýbali rutinní práci a mezi kolegy nezískali nálepku člověka, který jen rozděluje povinnosti a sám nic neudělá. Druhá dekáda více přeje šanci na povýšení nebo zvýšení platu či přidělení prémií.

Zdraví

V průběhu srpna by vás v oblasti zdraví nemělo překvapit nic nepříjemného. Ovšem pokud chcete pro sebe něco udělat, nepodceňujte výživu kloubního systému a pravidelný, ale rozumný pohyb, který tělo procvičí a udrží v kondici.

BÝK

Srpen bude pro znamení Býka poměrně náročným obdobím, ve kterém již od začátku pocítíte, že prosazení vlastních názorů není nic jednoduchého. Nejkomplikovanější bude druhá dekáda měsíce. Život vám může ulehčit větší míra pokory a tolerance k druhým lidem, důležité také je, abyste se nesnažili „lámat věci přes koleno“. V poslední srpnové dekádě bude situace o něco lepší, ale i tak by nebylo rozumné polevit v pozornosti.

Láska

Flirtování vám rozhodně půjde, což může být „chleba o dvou kůrkách“. Uvědomte si, i když to může partnerský vztah podpořit, jestliže flirt zaměříte na partnera, tak ho může i poškodit, pokud se budete předvádět někde jinde. Uprostřed měsíce zvyšte sebekontrolu, aby se vaše natřásání nezvrhlo v zálety, které by vám váš protějšek nemusel odpustit.

Práce

V zaměstnání se vám nebude chtít příliš pracovat a pokud ano, tak vaším hlavním cílem pracovních aktivit bude vylepšení postavení u zaměstnavatele. Tento přístup by mohl narazit u vašich nadřízených, se kterými se snadno dostanete do sporů. Varování platí pro celý měsíc a druhou dekádu zejména, proto tomu zkuste předcházet.

Zdraví

Jestliže budete vystaveni náhlému chladu, můžou vás začít bolet záda v oblasti hrudní páteře, přičemž tento problém by se mohl objevit i po nějakém nezvyklém pohybu. Předcházet tomu můžete posilováním zádového svalstva a u nachlazení prevencí proti „ofouknutí“.

BLÍŽENCI

Většinu srpna máte vyloženě ve svých rukách, protože během první a druhé dekády vám jsou hvězdy docela nakloněny. Budete mít dost energie a chutě do života, což se příznivě projeví na společenských kontaktech a prezentaci vašich schopností. Jediné, co by vám mohlo komplikovat život, je nedostatečná důslednost a neochota dotahovat rozdělané záležitosti do konce. To platí již od prvních srpnových dnů, ale riziko vygraduje v poslední dekádě.

Láska

Během srpna se s vámi partner nudit rozhodně nebude a záleží jen na vašich prioritách, jestli budete vyrážet mezi lidi nebo se zaměříte na intimní chvilky. Ačkoliv bude z vašeho přístupu váš protějšek nadšený, může mu vadit, že se příliš nepodílíte na péči o domácnost. Na tom byste měli výrazně zapracovat, jinak si dobrý dojem pokazíte.

Práce

Dostáváte příležitost ukázat, že jste skvělými týmovými hráči, kteří nezkazí dobrou atmosféru, čehož byste mohli využít ke svému prosazení na pracovišti. Jestliže má být úspěch trvalejšího rázu, vyvarujte se vyhýbání se těm povinnostem, které vyloženě nemáte rádi. Naopak zkuste zatnout zuby a všechny kolegy překvapit.

Zdraví

Eliminujte ze stravy hlavně bílou mouku a sladkosti, dále zkuste zařadit co nejvíce syrové zeleniny, což jsou kroky vedoucí k očistě organismu a zvýšení schopnosti vstřebávat důležité látky ze stravy. Prim v tomto směru pro vás hraje zejména tenké střevo.

RAK

Srpen si pro vás připravil zajímavý koktejl nabídek. Ovšem abyste ho dokázali plnohodnotně využít, je potřeba si celý měsíc chytře rozfázovat. Úvod měsíce rozdělte rovným poměrem mezi rodinu a zábavu, během druhé dekády vás vesmír nasměruje vyloženě do společnosti a k prezentaci sebe sama. V poslední srpnové dekádě ještě pocítíte dozvuky užívání si života z předchozích dnů, ale současně byste se měli zaměřit na praktické záležitosti a také prevenci zdraví.

Láska

Jestliže v sobě najdete dostatek tolerance, můžete si srpen s partnerem pořádně užít. Pro společnou dovolenou je vhodná druhá dekáda, která by se měla nést v aktivním duchu, a proto jí jděte naproti. Jediné, co můžete ve vztahu trošku postrádat, je více empatie a citového souznění, ale ostatní pozitiva by to měly spolehlivě přehlušit.

Práce

Bez práce nejsou koláče a toto známé přísloví by se mohlo během prvních dvou srpnových dekád obrátit proti vám. Snažte se proto dobře plnit své povinnosti a získáte dostatek uznání, které posílí vaše sebevědomí. K tomu může pomoci i správné načasování, kdy si protivné pracovní úkoly vyžadující přesnost naplánujete na poslední dekádu.

Zdraví

Vyhýbejte se psychické disharmonii, protože vnitřní vyváženost je klíčem k celkovému zdraví lidského těla a pro citlivé Raky to platí obzvláště. Jako relaxace vás můžou potěšit dobrá masáž nebo cvičení jógy.

LEV

Srpen patří vám, a tak není divu, že většina věcí, na které sáhnete, skončí úspěchem. To platí pro první a zejména druhou srpnovou dekádu, ale ani konec měsíce nebude vůbec špatný. Přesto byste neměli usínat na vavřínech, neboť ani srpen nebude úplně bez mráčku. Což je dobře, protože jinak byste mohli „zvlčet“. Případné problémy by se mohly objevit v případech, kdy se ukáže, že jste se nedostatečně připravili a mysleli si, že se vše postará samo o sebe.

Láska

Partnerské soužití se ponese na aktivní vlně, přičemž vy budete hlavním motorem neustálých zážitků a také požitků, zejména pro tělo. Na druhou stranu se může stát, že partnerovi bude vadit vaše neustále rozhodování za vás oba. Proto mu zkuste o něco lépe lépe naslouchat a zohlednit častěji jeho přání a názory.

Práce

Určitě si budete v srpnu říkat, že kdy jindy se prosadit, když ne teď. To je určitě správná úvaha, ale nelze vyloučit, že vám k tomu bude vždy chybět ten pověstný krůček, zkuste tedy zapracovat na větší trpělivosti. A pokud by se vám náhodou pracovat nechtělo, což se klidně může stát, vyberte si zaslouženou dovolenou.

Zdraví

Nepřehánějte to s jídlem a pitím, abyste nepřibrali na tělesné váze, jelikož nadbytečné kilogramy by se mohly projevit zvýšeným krevním tlakem. Nejlepší prevencí je větší kontrola toho, co jíte, a samozřejmě co nejčastější pohyb.

PANNA

První dekáda se může zdát na první pohled poněkud rozporuplná, jelikož vždy, když se vám bude dařit, se může vývoj poněkud zpomalit až zadrhnout. Tomu ovšem můžete směle předejít poctivou důkladností. V druhé dekádě je potřeba si dávat pozor na dochvilnost a s nápady se snažte držet praktičnosti. V poslední dekádě získáte více odvahy a nadšení, což se může odrazit úspěšností téměř v jakékoliv sféře života.

Láska

Srpen zahajte společenskými akcemi, ovšem nezapomínejte na základní péči o domov. V druhé dekádě se vyvarujte planých slibů a rozhodně ve vztahu nelžete, nevyplatilo by se to. V poslední srpnové dekádě se budete chtít bavit, ale zrovna tak, ne-li více, bude důležitá praktická stránka života. Tu budete bedlivě kontrolovat, čímž ovšem můžete být někdy protivní, pozor na to.

Práce

Pracovní záležitosti se vám můžou celkově dařit. Přesto pokud uvažujete o srpnové dolovené, zkuste ji čerpat ve druhé dekádě. Tím předejdete problémům s komunikací mezi vámi a kolegy, kde bude problém si vzájemně vyjasnit, co, kdo a čím vlastně myslel. Jinak vám bude přát i štěstí, zejména ke konci měsíce.

Zdraví

V průběhu srpna existuje zvýšené riziko alergických reakcí včetně vyrážek a ekzémů, proto by bylo kontraproduktivní jít tomu chybnými kroky naproti. Dávejte si proto pozor na kontakt s různými alergeny a hlídejte si jídelníček.

VÁHY

Na začátku srpna si pohlídejte rodinné záležitosti, kde může být situace trošku napjatější, a také byste neměli investovat finanční prostředky do zbytečností a nejistých oblastí. Zbývající dvě srpnové dekády se ponesou v pozitivním duchu, přičemž druhá bude přát zábavě a pokusíte se získat ostruhy mezi druhými lidmi. Ke konci měsíce se více zaměříte na denní maličkosti, ale ani názory druhých lidí na vaši osobu vám nezůstanou lhostejné.

Láska

I když ani začátek měsíce nebude zcela marný, tak nejvíce nažhavení na postelové aktivity budete v druhé srpnové dekádě. Navíc nebudete chtít zůstávat doma, ale zatoužíte se pořádně pobavit s přáteli. Ke konci měsíce získáte více chuti na to, abyste si dali domácnost do většího pořádku, ovšem přehánět to nebudete, hlavně aby to nějak na oko vypadalo.

Práce

Pracovní záležitosti se pokuste rozdělit na dvě období tak, abyste byli co nejvíce v souladu s vesmírnou nabídkou. Během prvních dvou dekád budete schopni dobře řídit podřízené nebo alespoň přispět k organizaci vašeho kolektivu. Pro poslední dekádu si naplánujte povinnosti, kde je nutné věci analyzovat a věnovat se jim krůček po krůčku.

Zdraví

V srpnu přichází doba borůvek, které byste rozhodně neměli ignorovat, protože jsou skvělým přírodním prostředkem na podporu a prevenci očí. Konzumujte je čerstvé a také si je nezapomeňte zavařit nebo nasušit pro zbytek roku.

ŠTÍR

Srpen bude mít hned od začátku pořádné „grády“, které pro vás ovšem budou spíše problematické, protože navzdory různým vašim snahám získat ocenění od vašeho okolí bude složité uspět. Naštěstí dobrou zprávou je, že s přibývajícími srpnovými dny se bude situace postupně zlepšovat. Proto platí, že nejnáročnější bude první dekáda a naopak nejméně komplikací můžete očekávat v poslední fázi měsíce srpna, i když ani zde zcela nezmizí.

Láska

Přestože budete hezky nažhaveni, což může zpestřit milostný život hlavně na začátku srpna, vše ostatní již tak růžové nebude. Zapracujte na větší míře tolerance a uberte plyn ve snaze prosadit vlastní názory a vůbec sebe sama. Partnerskému soužití by prospělo více citlivosti a vzájemných upřímných projevů lásky.

Práce

Vynasnažte se, abyste v srpnu příliš nenaštvali vaše nadřízené, což se může lehce povést hlavně úvodem měsíce. Největší chybou by bylo si říkat o větší plat nebo kariérní postup, což neznamená, že na to nemáte nárok, ale bylo by moudré to nechat na jindy. Pokud si přece jen vytvoříte u šéfa škraloup, můžete se to pokusit napravit koncem srpna.

Zdraví

Zaměřte se na posílení zádového svalstva, čemuž můžou prospět jak pravidelné návštěvy fitness centra, tak cvičení doma, záleží na vás. Pokud necháte tělo „ladem“, zvyšuje se pravděpodobnost bolestí páteře a zad, zejména v hrudní části.

STŘELEC

Do srpna vstoupíte s ohnivým větrem v zádech, který vás bude nabádat k získání uznání a pořádnému užívání života. Jděte tomu naproti, ale nezapomínejte, že hození všech povinností za hlavu by se vám nemuselo vyplatit. Od druhé srpnové dekády se navíc ukáže, že i jednotlivé detaily jsou důležité. To platí nejenom pro čistotu kolem vás, ale například i důkladnost v péči o zdraví vašeho fyzického těla a mysli.

Láska

Užijte si začátek měsíce, který sice nebude bez kaňky, ale měl by být nejlepším obdobím pro partnerské soužití z celého období. Po zbytek srpnových dnů se vyvarujte přílišné kritiky toho, jak se váš protějšek chová a co dělá, v opačném případě se brzy dostanete do sporů. Ke zlepšení atmosféry zkuste partnera občas překvapit romantickým nápadem.

Práce

Dávejte si pozor, jak se chováte ke svým kolegům, protože během první dekády budete inklinovat k příliš rozkazovačnému tónu, což se nemusí každému líbit. Pokud se neukočírujete, musíte počítat s tím, že vše dostanete zpátky i s úroky ve formě kritiky, která by se na vaši hlavu začala snášet již od druhé části měsíce.

Zdraví

V měsíci srpnu se zaměřte na prevenci tenkého střeva, proto byste se měli naučit reflexní terapii, která střevům velmi pomáhá. Další možností je omezení sladkých a slaných jídel a dodávání organismu hodně tekutin ve formě čisté vody nebo bylinných čajů.

KOZOROH

Během první dekády se držte zkrátka a nespoléhejte se na náhodu, protože co si nezasloužíte, to nedostanete, ani kdybyste se rozkrájeli. Zbývající dvě srpnové dekády budou výrazně lepší a můžou být úspěšné, pokud zapracujete na velkorysosti, která bude čas od času vesmírem testována. Dále je důležité, abyste si našli dostatek času jak na radosti, tak povinnosti. Celkově se ve svém životě soustřeďte na vyváženost.

Láska

Úvodem měsíce vás může trošku tlačit bota v tématech souvisejících s rodinou a bydlením, proto v tomto směru nic nepodceňte. K nápravě reputace dostanete příležitost v druhé a třetí dekádě. Jen se vyvarujte toho, abyste něco neslíbili a pak raději nelenošili, nebo se navíc neobklopovali dobrým jídlem a pitím. Tento protimluv by partnera určitě nepotěšil.

Práce

Po celý srpen můžete mít tendenci se příliš nepřetrhnout, což je škoda hlavně během druhé a třetí dekády, kdy byste mohli hodně věcí zvládnout, navíc s dobrou náladou. Proto je k zamyšlení, zda byste si v nejkritičtějších dnech, kdy byste si raději užívali než pracovali, neměli vzít několik dnů volna. A teprve pak se můžete do práce vrhnout s větší vervou.

Zdraví

Během měsíce srpna se zaměřte na co nejlepší vyváženost mezi fyzickou zátěží a relaxací. Zkuste vypilovat, jaké kombinace vás nejlépe osvěží, a zapište si je, abyste z těchto znalostí mohli čerpat i v budoucnosti.

VODNÁŘ

Navzdory vašemu odhodlání a často až přemíře optimistického očekávání se během srpnových dnů bude ukazovat, že vaše předpoklady nebudou mít na růžích ustláno. Zkuste se zamyslet nad tím, z jakého důvodu se o něco snažíte. Je velmi pravděpodobné, že cesta přes získání společenských ostruh nebude tou pravou, ať již se jedná o soukromou nebo – a to hlavně – profesní sféru. Mnohem lépe děláte, pokud se budete ze života prostě radovat a zbytek necháte vesmíru.

Láska

Přestože bude mít vaše partnerské soužití „šťávu“, hlavně díky vám, tak to neznamená, že bude bezchybně fungovat. Partner může mít pocit, že navzdory vašim slovům o vzájemném neomezování a toleranci bude realita poněkud jinde. Hlavním kamenem úrazu bude vaše vystupování, které může ukazovat, že vám jde hlavně o sebe.

Práce

V průběhu srpna se budete chtít mezi kolegy pořádně „vytáhnout“, bohužel přesně to je záměr, který vám může podrazit nohy. Přílišná sebestřednost a neochota pracovat ve prospěch týmu se obrátí proti vám. Situaci by nevylepšil ani fakt, že místo plnění každodenních pracovních povinností se snažíte úkoly přehazovat na někoho jiného.

Zdraví

Vysoký krevní tlak je velký nepřítel lidského zdraví a zvyšuje riziko vzniku mnoha život ohrožujících chorob. Zajděte si na kontrolu a nechte si krevní tlak změřit, dále podle výsledku případně změňte váš životní styl.

RYBY

Ze srpna bude nejlepších prvních několik dní, proto jestli je to možné, soustřeďte si důležité věci a činy do tohoto období. Již od konce první dekády se objeví nejasnosti a postupně i nechuť k plnění každodenních povinností, což nemusí tolik vadit, pokud jste si vše udělali takzvaně „do foroty“. V poslední části měsíce se nevyhnete sporům se sebevědomými lidmi, kteří nebudou mít problém kritizovat vaše nedostatky. Zkuste to brát s nadhledem a v klidu.

Láska

S přibývajícími srpnovými dny se bude zvyšovat riziko vzájemného neporozumění, které může pramenit jak z neupřímnosti, tak pouhého odlišného vnímání života. Pokud si nechcete vztah pokazit, zkuste najít jiný způsob, díky kterému se naladíte na podobnou notu. Pomoci vám můžou například nějaké kulturní zážitky.

Práce

Vaším přímým protivníkem se v pracovním procesu stane jakákoliv činnost, která bude vyžadovat důkladný přístup bez jakéhokoliv ošizení. Navíc začnete mít postupně pocit, že se vám vlastně nechce ani příliš pracovat a raději byste dostávali výplatu bez většího přičinění. Pokud se do této fáze dostanete, zkuste si raději vybrat dovolenou.

Zdraví

Za případné zhoršení pleti nebo ekzémů a vyrážek, pokud na ně trpíte, může nevhodně zvolený jídelníček. Vedle obvyklých doporučení se vyplatí přístup „pokus a omyl“, kdy se ukáže, co je pro vás prospěšné a co nikoliv.