BERAN

Znamení Berana čeká poměrně náročný rok. Planetární konstelace ukazují, že ani v jednom měsíci roku 2017 nebudete moct „usnout na vavřínech“. Leden až červenec jsou obdobím, ve kterém musíte počítat s mnoha překážkami. Je úplně jedno, zda půjde o téma rodiny, zázemí nebo touhy po dosažení nějaké stability v oblasti hmotných statků. Hvězdy vás také otestují, zda jste již dozráli k umění nacházet a přijímat kompromisy. Aspoň občas. Začátkem podzimu si dejte pozor na lži a podvody, abyste nenaletěli. Během podzimu se vyvarujte přílišného tlačení „na pilu“. O něco příznivější bude závěr roku, kde můžete mít více inspirace a aspoň částečně se osvobodíte od závislostí.

Láska

S partnerskými vztahy nebude situace jednoduchá. Během prvních sedmi měsíců se vyvarujte sporů ohledně bydlení a domácnosti. Budete muset být více nad věcí a tolik neprosazovat vlastní vůli. Po celý rok také platí, že pokud si nebudete chtít soužití narušit, budete se muset hodně snažit. Hlavním cílem je větší rozvoj empatie a pochopení pro nedostatky partnera. Zapomenout byste neměli ani na dostatečné projevy lásky.

Práce

Zřejmě nejdůležitějším tématem pracovní sféry bude spolupráce s kolegy. Týmového ducha, který je často v zaměstnání tak potřebný, můžete mít problém projevit. Ukažte spolupracovníkům větší míru tolerance jak k jejich chybám, tak požadavkům. Na podzim počítejte s tím, že pokud se dostanete do konfliktu se šéfem, nedopadne to dobře. Také v tomto směru by vám neměla chybět pokora a uznávání klasické hierarchie na firemním žebříčku.

Zdraví

V prvním pololetí byste si měli dávat pozor na skladbu jídelníčku. Můžou hrozit problémy se žaludkem a také žlučníkem. Nepřehánějte to s konzumací alkoholu a dodržujte pitný režim, aby se neozval močový systém. Během celého roku doplňujte vápník a nezatěžujte kloubní systém.

BÝK

Snažte se během prvních šesti až sedmi měsíců vyřešit všechny kostlivce ve skříni. Pokud se vám to nepovede, můžete se v srpnu divit, jak rychle se na vás problémy vysypou. Od srpna do konce roku si dávejte pozor na to, jak vystupujete na veřejnosti. Pokud byste měli tendenci jednání přehánět, mohli byste se nakonec ztrapnit. V této časové výseči se také vyvarujte nadměrného chlubení. Větší pozornost věnujte těm lidem kolem vás, kteří se budou snažit pochlebovat. Celkově ale platí, že se po většinu roku budete moci opřít o silnou vnitřní energii, díky které byste měli případné obtíže překonat. Cílevědomost a vytrvalost budou vaše silné stránky. Zejména v prvním pololetí vám bude dobře s rodinou. Těšit vás může práce okolo bytu, domu a na zahradě.

Láska

Ve vztazích s partnerem a rodinou vám to může klapat hlavně v první půlce roku 2014. To ale neznamená, že by zbytek roku byl v tomto směru nějak dramaticky špatný. Pravdou ovšem je, že v druhé polovině roku byste neměli dráždit partnera přílišným předváděním se před druhým pohlavím. Je logické, že vám bude dělat dobře, pokud budete obletováni a strhnete na sebe pozornost. Jen je třeba nenechat partnerův pohár trpělivosti přetéct.

Práce

K dobrým výkonům v zaměstnání vás bude motivovat snaha zabezpečit rodinu. To je určitě smysluplný cíl. Jen je třeba myslet na to, aby se na vašich pracovních výkonech neprojevilo, že vám jde pouze o toto. Od srpna by bylo vhodné, abyste ukázali v kooperaci na pracovišti více skromnosti. Pro prosazení vašich záměrů využijte listopad, ale i zde je třeba si uvědomit, jaké jsou vaše reálné možnosti.

Zdraví

Během celého roku je vhodné konzumovat hodně vlákniny. Vyhnete se tak problémům s konečníkem, a to zejména hemeroidům. V druhé půlce roku se také zaměřte na pohyb. Je potřeba posílit nejenom svalstvo v oblasti hrudní páteře, ale také srdeční činnost.

BLÍŽENCI

Od počátku roku 2017 až do letního období včetně se nemusíte obávat velkých problémů. Život poběží v obvyklých kolejích. Přesto je zde jedno nebezpečí, kterému byste mohli snadno podlehnout. Soustřeďte se na takové hodnoty, jakými jsou poctivost, upřímnost a pravdomluvnost. Pokud překročíte pomyslnou hranici těchto vlastností, můžete se dostat do nepříjemností. Také buďte obezřetní při jednání s druhými lidmi, abyste se nenechali nachytat. Konstelace přinesou zásadnější zkoušky od září do prosince. Na podzim a v zimě se snažte krotit vaše jednání, které může být reaktivnější. Důležité dále bude, zda v sobě dokážete vzkřísit dostatečné množství rozvahy a stability. Nečiňte žádné náhlé změny.

Láska

Uvědomte si, že jakákoliv lež má nejenom krátké nohy, ale může výrazně zkrátit i životnost soužití. Nebojte se položit na stůl skutečnost, ať již je jakákoliv. Záleží na partnerovi, jak se s tím vypořádá. Pokud plánujete na rok 2017 společnou dovolenou, snažte se ji vyčerpat během prvních osmi měsíců. Předejdete tak rozporům nejenom o to, kam vyrazit, ale hlavně konfliktům během dovolené. Poslední měsíce v roce také varují před bojem o to, kdo má ve vztahu hlavní slovo.

Práce

Pokuste se odolat pokušení zneužívat firemní benefity nebo vaše postavení u zaměstnavatele. Dříve nebo později by se vaše pochybení provalilo a velmi těžko byste to obhajovali. Pokud nepodlehnete, tak až do léta můžete v zaměstnání prožívat vcelku slušné měsíce. Od brzkého podzimu to bude jiná káva. Zvýší se na vás tlak a pracovní povinnosti. To můžete hůř snášet, a proto hrozí problémy ve spolupráci s kolegy a později dokonce s nadřízenými. Vyvarujte se toho!

Zdraví

Začněte se otužovat a sportujte hned od začátku roku. Hlavním cílem je prevence, která by měla podpořit nejenom imunitní systém, ale hlavně plíce. Právě ty můžou být od podzimu více ohroženy. Samozřejmostí dobrého životního stylu by mělo být nekouřit.

RAK

Rok 2017 si na vás přichystal nečekaný tlak, který se bude projevovat zejména v oblasti rodiny. Rodinné záležitosti se proto snažte řešit s klidem a nadhledem. Jinak se může stát, že se dostanete do mlýnského kola, ze kterého bude složité uniknout. To ostatně platí i pro záležitosti ohledně bydlení. Vhodná příliš není ani koupě nemovitosti nebo rekonstrukce domu. Všechny tyto vlivy se poněkud uvolní v druhé polovině roku. Přesto byste měli mít i nadále „oči na šťopkách“. Během celého roku se snažte najít dostatek času na činnosti, které vám dělají radost. Právě za pomoci pozitivního přístupu můžete hodně situací vyřešit. Navíc úsměv na tváři pomáhá uniknout stresu a to je přesně to, co potřebujete.

Láska

V milostných záležitostech byste si měli udělat jasno v tom, na co budete klást důraz. Sporných bodů se vyvrbí víc než dost. Ovšem není umění se pouštět do konfliktů a být nespokojeni s vývojem situace ve vztahu. Mnohem lepší cesta je věnovat se společně oblastem, ze kterých budete mít oba radost. Zapracujte na stabilitě a klidném soužití. Tlak, boj o pozice nebo snaha o extrémní věci je přesně to, čemu byste se měli vyhýbat.

Práce

V zaměstnání se připravte na to, že po vás bude vyžadována čím dál větší pracovní výkonnost. Navzdory tomu můžete mít problémy prosadit vlastní názory na vyřešení některých situací. Na ruku vám nepůjdou ani kolegové, kteří budou přesvědčeni o vlastní pravdě. Samozřejmě to neznamená, že byste měli vidět celou pracovní situaci nějak černě. Nenechte se vyprovokovat ke zbrklým nebo přehnaným krokům. Rozvaha přinese úspěchy.

Zdraví

Je jednoznačné, že hlavní pozornost musíte věnovat vašemu vnitřnímu rozpoložení a jídelníčku. Pokud ve vašem životě převáží stres a nervozita, je to první krok k trávicím obtížím. Zažívací trakt podpoříte také tím, pokud budete konzumovat lehká jídla a nebudete pít mnoho alkoholu a kávy.

LEV

Během první poloviny roku se můžete potýkat s nečekanými výkyvy. Jednou budete muset dokazovat, že umíte jednat trpělivě a v souladu s vesmírným řádem. Pak vám hvězdy do života připraví nečekanou událost, na kterou bude nutné rychle a jednoznačně reagovat. Jak se s tím vypořádáte, máte ve vlastních rukách. Tato trochu schizofrenní situace bude pokračovat i v dalších měsících roku 2017. Ale od července se budete moci spolehnout více na „štěstí“. Samozřejmě to není o náhodě, ale o tom, že budete oplývat větší velkorysostí, chutí do života a také schopností lépe prezentovat sebe sama. Život si budete pořádně užívat. Dejte si ale pozor na to, abyste nezačali příliš nabírat na tělesné hmotnosti a vyvarujte se nadutosti.

Láska

Láska kvete nejenom v každém věku, ale v jakémkoliv měsíci kalendářního roku. V tomto směru tedy nemusíte mít strach. Přesto byste se v prvních šesti měsících měli vyvarovat extrémů. Jednání „ode zdi ke zdi“ by partner nemusel dobře snášet. Vztah můžete okořenit v druhé polovině roku. Vaše druhá polovička určitě ocení, že se snažíte o pořádnou zábavu, nezkazíte žádnou legraci a rádi vyrazíte na jakoukoliv párty a společenskou událost. Ovšem nezapomínejte brát partnera s sebou!

Práce

Základním faktorem, který byste měli sledovat a snažit se o něj, je kontinuita ve vašem jednání a rozhodování. Pokud budete svoje rozhodnutí různě měnit, povede to nejenom ke zmatkům na pracovišti, ale i destabilizaci vašeho postavení u zaměstnavatele. Naštěstí i v případě, že byste něco pokazili, vám vesmír nabídne pomocnou ruku. Od července byste mohli většinu chyb úspěšně napravit. Jen je důležité nezapomínat na základní vlastnost, jakou je skromnost.

Zdraví

Komplexní zdravý životní styl je jediná cesta, které byste se měli držet. Lvi mají silné srdce, ale pokud ho příliš zatěžují, můžou se objevit srdeční problémy. Dejte si pozor zejména na přejídání a nedostatek pohybu. Také se snažte posilovat kondici pravidelným pohybem.

PANNA

Prvních šest měsíců se můžete věnovat zaměstnání a rodinným povinnostem. Zdobit vás může cílevědomost a vědomí toho, že pokud chcete něčeho dosáhnout, potřebujete k tomu jasný cíl, pracovní nadšení a podporu rodiny. To mít po většinu času určitě budete. Od července 2017 se vaše priority poněkud posunou. Začnete se víc soustředit na sebe sama. Touha dostat se do popředí a stát se uznávanou personou určitě není špatná. Během celého roku je důležité, abyste se soustředili na rozlišování pravd, polopravd a nepravd. To platí nejenom pro lidi, se kterými se budete potkávat. Dávejte si na to pozor také sami u sebe. Jinými slovy byste se mohli řídit starým známým příslovím „důvěřujte, ale prověřujte“. Ovšem nesmí to překročit únosnou mez!

Láska

Partner s vámi nepochybně bude nejméně do půlky července spokojený. Jemu i rodině budete věnovat dostatečnou péči, která je podložena pragmatickým úsudkem, že rodina je základ, bez kterého se prostě neobejdete. Jak již bylo řečeno, pak se začnete soustředit víc na sebe. Proto je důležité, abyste našli tu správnou míru, která během celého roku zajistí, že budete mít čas a zájem jak o sebe, tak partnera a rodinu.

Práce

V zaměstnání se vám bude nepochybně dařit. Jestliže vydržíte v nastolené cestě, mohli byste si měsíc po měsíci připravit dobrou pozici na povýšení. A pokud nedojde ke kariérnímu růstu, tak alespoň můžete dosáhnout toho, že vám budou nadřízení více naslouchat. Ovšem pozor! V druhé polovině roku je důležité, abyste zůstali týmovými hráči. Jakmile byste se odklonili a začali jednat sólově, mohlo by se to obrátit proti vám.

Zdraví

Pokud trpíte nejasnými zdravotními problémy, zkuste se zaměřit na oblast tenkého střeva. Zejména jeho zaplísnění může být zdrojem mnoha obtíží. Vyzkoušejte vhodnou přírodní detoxikační kúru a začněte si hlídat jídelníček tak, aby v něm nebylo příliš cukrů a bílé mouky.

VÁHY

Připravte se na to, že v roce 2017 nebude příliš fungovat vaše typické balancování. Váhy milují mít dostatek času na zvážení všech pro a proti. Jenže tentokrát si na vás vesmír přichystal situace, ke kterým bude nejlépe se postavit čelem. Navíc až do července se věci budou týkat nejenom práce a různých aktivit, ale i rodinných témat. Je důležité, abyste nejednali zbrkle, ale současně příliš neváhejte. Od srpna se vám uvolní ruce v oblasti domova a bydlení, proto se budete moci lépe opřít o názory vašich blízkých. Také se zmírní tlak z naplnění různých očekávání vašeho okolí, který jste do té doby pociťovali. Dobře se budete cítit všude tam, kde budete vnímat hluboké souznění a stabilitu. To může být nejenom v blízkosti některých lidí, ale i u různorodých činností.

Láska

V první polovině roku můžete cítit zvýšenou sexuální energii. To se může obrátit proti vám, pokud budete po partnerovi vyžadovat více sexu, než je mu příjemné. Zapomenout byste měli také na nevěry, které by určitě neproběhly bez povšimnutí. Těžko byste je vysvětlili a není pravděpodobné, že by vám partner chtěl odpustit. V druhé půlce roku 2017 vám bude ve vztahu dobře zejména tehdy, pokud budete často chodit na různé akce. Neseďte tedy doma, ale aktivně žijte!

Práce

Snažte se rozdělovat svůj čas mezi pracovní povinnosti a rodinu. To platí zejména pro měsíce od ledna do července. Nemusí to být jednoduché, ale přesto můžete být v tomto směru úspěšní. V zaměstnání je také důležité, abyste svoje tvůrčí schopnosti věnovali ve prospěch týmu. Žádné sólové akce vám nemůžou přinést úspěch. Zbytek roku již bude o něco klidnější. Přesto se vyhýbejte oblastem, kde hrozí manipulace nebo nečekané změny.

Zdraví

Klíčovým faktorem je dodržování dostatečného pitného režimu. Jinak se můžou začít objevovat problémy s močovým systémem. Zejména během prvních sedmi měsíců hrozí záněty močových cest. Po celý rok nelze vyloučit i další obtíže této části těla.

ŠTÍR

Většina roku bude znamení Štíra nakloněna. Zejména jeho první polovina bude ukazovat příznivou tvář v oblasti rodiny a vnitřního života. Je tedy jen na vás, jak této nabídky využijete. Můžete si také ujasnit a vyřešit problémy s bydlením. Vhodná je i psychická očista prostřednictvím různých duchovních cvičení. Od konce července do začátku září pocítíte příliv energie. Zkuste ji využít obohacujícím způsobem a neplýtvejte ji na zbytečnosti nebo malichernosti. K lidem zachovávejte příjemné vystupování a nevynucujte si vlastní vůli silou. Naslouchejte! Také platí, že byste se v druhé části roku měli naučit větší skromnosti. Pokud chcete něčeho dosáhnout, tak poctivou prací. V prosinci se neukvapujte a případné změny konejte s rozmyslem.

Láska

Partnerským záležitostem přeje zejména období leden až červen. Klid a pohoda rodinného krbu vám budou vyloženě svědčit a to se odrazí na harmonii s partnerem. Během prázdnin můžete pocítit větší touhu po sexuálních aktivitách. Intenzivnější milostná stránka může soužití okořenit. Rozhodně se vyvarujte flirtování a nevěrám, které by se mohly provalit. V posledním měsíci roku 2017 si dejte pozor na rozchod, který by se následně mohl ukázat chybou. Svobodu můžete najít i jinak.

Práce

V práci můžete být úspěšní po celý rok. Ovšem od července vám můžou hrozit problémy na pracovišti kvůli nenaplněným ambicím. U některých Štírů se může projevit větší touha po ukojení smyslových choutek místo poctivé práce. V obou případech byste mohli narazit u nadřízených. Přesto je zde příležitost na určitý kariérní postup. Ale jen tehdy, pokud ukážete dostatečnou míru vytrvalosti a trpělivosti.

Zdraví

Hlavně v druhé polovině roku si pohlídejte váš způsob života. Nadmíra dobrého pití a jídla by se mohla projevit nejenom na tělesné hmotnosti, ale také v problémech s konečníkem, zejména hemeroidy. Dále pozor na nevěru, pohlavní choroby se šíří rychle.

STŘELEC

Zejména brzké jaro vyzývá Střelce k větší míře stability a trpělivého přístupu. Případné náhlé kroky by se mohly negativně dotknout obzvláště rodinných záležitostí. Ke konci května a ve větší části června si dejte pozor na egoistické jednání, které by komplikovalo komunikaci s druhými lidmi. Od konce července po zbytek roku můžete pocítit příliv touhy po větším úspěchu jak na poli kariéry, tak ve společnosti. Můžete být více zábavní, ale vyvarujte se toho, abyste na sebe pozornost strhávali za každou cenu. Koncem léta a počátkem podzimu budete oplývat větší energií, ale pozor si dejte na dodržování termínů a dobrého řešení detailních situací. Pozdní podzim a zima roku 2017 se ponesou v solidním duchu.

Láska

Rok 2017 může přinést poměrně zajímavý přelom v červenci. Do té doby vás totiž bude nejvíce těšit rodinná harmonie a vylepšování vašeho bydlení. S tím souvisí i stav, že raději budete s partnerem doma než někde jinde. Naopak od konce července vás vesmír vyzve k vyhledávání větší zábavy a společenských událostí. Během celého roku je velmi důležité, abyste „nejeli“ pouze podle vlastních not, ale brali ohledy na přání a potřeby partnera.

Práce

S přicházejícím jarem začnete toužit po změně a větší míře svobody. Ovšem pozor! Neměli byste měnit povolání nebo zaměstnavatele, pokud nebudete mít připravenou jinou a reálnou alternativu. Na tyto pocity můžou navázat problémy s nadřízenými. Proto se v poslední květnové dekádě a prvních dvou červnových držte zpátky. V druhé polovině roku se zvýší naděje na kariérní vzestup. Ovšem pouze tehdy, pokud si budete plnit všechny povinnosti. I méně důležité téma může hrát roli!

Zdraví

Od ledna do půlky července si hlídejte tělesnou váhu. S tím souvisí kvalitní životospráva, která by neměla mít velký obsah cukrů a tuků, ale měla by být dobře stravitelná pro zažívací trakt. Po zbytek roku se soustřeďte na posílení zádového svalstva. Ulehčíte tím páteři a kloubnímu systému.

KOZOROH

Rok 2017 bude obdobím, ve kterém si musíte sáhnout do skrytých zákoutí vašeho podvědomí. Právě to, zda dokážete změnit některé chybné postupy a životní styl, bude hrát důležitou roli. Vesmírné konstelace vám totiž pro rok 2017 připravily mnoho zkoušek. To platí obzvláště pro období od ledna do července. Můžete počítat s nečekanými událostmi v kontaktech a vztazích jak s přáteli, tak rodinou. Dotknout se také můžou přímo vašeho bydliště nebo dalších nemovitostí. Naštěstí nic netrvá věčně. Od srpna se vše výrazně zlepší. Přesto byste neměli polevit ve snaze o zlepšení celého života. Čas od času totiž vesmír prověří, zda to myslíte vážně. Takovým obdobím budou zejména konec září a většina října.

Láska

Vyvarujte se prudkých reakcí a nátlakového jednání. Pokud se vám to nepovede, můžete mít až do července problémy s partnerem vyjít. Je pak otázkou, zda to partner bude ochoten dlouhodobě snášet. Obecně platí, že byste se k partnerovi měli chovat jako k člověku, který si zaslouží respekt a adekvátní postavení v rodinné hierarchii. Po celý rok je velmi důležité, abyste k němu byli otevření a nic nezakrývali. Vztahu určitě pomůžou vřelé a upřímné projevy lásky.

Práce

Během prvního pololetí budete muset balancovat a nakonec se rozhodnout. Co je pro úspěch v práci víc důležité? City a intuice, nebo tvrdá a trpělivá práce opřená o fakta? Ať se již přikloníte na jednu nebo druhou stranu, nezapomínejte, že spolupracovníky zajímá kombinace výsledků a lidského přístupu. Na podzim příliš nedrážděte nadřízené. I u nich budete muset prokázat, jak širokými schopnostmi a lidskými vlastnostmi disponujete.

Zdraví

Dejte si pozor na náhlé prochladnutí. Záněty kloubů by na sebe nenechaly dlouho čekat. Vhodné je pravidelné a důkladné čištění zubů, protože i zde by vás mohly přepadnout nečekané komplikace. Najděte si také dost času na relaxaci, časté bolesti hlavy nejsou nic příjemného.

VODNÁŘ

Na konci ledna a během prvních dvou třetin února můžete mnoho dokázat. Je nejvyšší čas, protože následně se budete muset hodně kontrolovat. Jedině střízlivý přístup, který nebude okořeněný nadměrnou touhou po expanzi, bude úspěšný. To vydrží až do dubna. Velmi zajímavý časový úsek přijde po polovině července až do konce roku. Budete se muset popasovat s nástrahami radostí života. Ačkoliv to vypadá na první pohled hezky, má to určitá zákoutí. Zejména tehdy, pokud byste přeháněli způsob života ve stylu „ženy, víno a zpěv“. Tomuto pokušení byste se měli postavit čelem a udržet se v rozumných mantinelech. Pozor si dejte také na měsíc srpen, kdy by vám mohli skrytí nepřátelé házet klacky pod nohy.

Láska

Rizikovým obdobím pro partnerské záležitosti může být druhá polovina roku 2017. Zde se totiž začne ukazovat, že vám dosavadní způsob života nevyhovuje a rádi byste si více „vyhodili z kopýtka“. Jenže to by zase nemuselo být po chuti partnerovi. Dost možná se budete muset rozhodnout, zda toužíte po přechodných zážitcích všeho druhu, nebo stojíte o stabilní soužití. Oboje fungovat nemůže, i kdybyste se rozhodli partnera nějakou dobu chlácholit a přesvědčovat, že to jde.

Práce

Jak již vyplývá z výše uvedeného, tak pro stabilní příjem a zaměstnání je důležitý přístup k pracovnímu procesu bez výkyvů. S tím souvisí nejenom plnohodnotné plnění pracovních povinností, ale zejména mezilidské vztahy na pracovišti. Vyvarujte se toho, abyste se nad někoho vyvyšovali nebo mu dávali najevo, že do vašeho pracovního týmu nepatří. Vodnářům je vlastní přátelský přístup. Mějte to neustále na mysli a chovejte se podle toho!

Zdraví

Nejdůležitějším cílem pro rok 2017 jsou kvalitní cévy a cirkulace krve. Pokud trpíte nadváhou, zhubněte. Pravidelně cvičte. Jezte hodně ryb a potravin s rutinem, který cévy zpevňuje. Pozor na cholesterol! Hlídejte si náznaky tvorby křečových žil, zejména v oblasti lýtek.

RYBY

Zejména první polovina roku je vhodná k rozvoji vaší osobnosti na umělecké, duchovní nebo sociální úrovni. Jinými slovy byste tyto měsíce měli využít k jakékoliv činnosti, která obohatí vaši duši a potěší srdce. Toho můžete dosáhnout jen tehdy, pokud ukážete, že máte rádi jiné lidi a dokážete jim pomoci v problémech. Naopak pozor byste si měli dát na většinu dnů v měsících září a říjen. Zde vaše plány nemusí dospět ke zdárnému konci a navíc se často ukáže, že nemáte tolik trpělivosti, jak by bylo potřeba. Naštěstí to budete moct napravit hned v listopadu. Právě v tomto měsíci můžete dokázat, že nejste pouze ti, kteří s druhými vždy soucítí. Dokážete lépe a tvrději prosadit vaše zájmy. Prosinec využijte ke změně toho, co doposud příliš nešlo.

Láska

Partner, který vyžaduje zejména empatii a city, bude spokojený v první polovině roku. Na druhou stranu vaše absence větší chuti do řešení konkrétních a hmatatelných témat může některé jedince popudit. Zkuste se na to zaměřit, protože čekání do listopadu, jak je uvedeno výše, by mohlo být příliš dlouhé. Během září a října se vyvarujte ohnivějších diskusí o tom, kam má vztah směřovat. Pokud chcete něco takového řešit, vyberte si jiné měsíce.

Práce

Přestože budete až do července sbírat plusové body mezi kolegy za vaši ochotu naslouchat jejich stížnostem a problémům, pro pracovní oblast to moc dobré není. Zkuste víc zabrat. Jinak se vám budou kupit nedodělané pracovní úkoly. Navíc pomalu, ale jistě se na vás zaměří hledáček nadřízeného. Naopak během listopadu byste mohli ukázat tvrdší lokty a praktické schopnosti. Snažte se toho využít k upevnění vlastní pozice.

Zdraví

Zaměřte se na rozvoj psychologie vaší osobnosti. Přesněji řečeno, konkrétní kroky by měly být zaměřené na větší odvahu, odpovědnost a schopnost rozhodovat. K tomu vám můžou pomoci různé semináře nebo se nebojte se svými obavami a nedostatky obrátit na psychologa.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!