BERAN

Do roku 2016 nevstoupíte úplně hladce. Vaše aktivity budou drhnout a vymstí se vám jakákoliv nedůslednost. Naštěstí již od konce února to bude lepší a v březnu byste měli rozvinout váš potenciál. Přesto se ani zde neobejdete bez trpělivosti. Po většinu jara se vám bude dařit, ale musíte počítat s tím, že téma majetku a peněz můžou torpédovat skrytí nepřátelé. Někdy to může být i vaše podvědomí. Na začátku léta pozor na rodinu, nemusíte být na stejné vlně. Během většiny září a také v říjnu se soustřeďte na toleranci, která bude pokulhávat. Navíc budete inklinovat k příliš tvrdému jednání, které může vyvolávat konflikty nebo to, že se vám budou lidé vyhýbat. Složitější bude i doba okolo Vánoc. Pozor na kombinaci iluzí, nepraktičnosti a neochoty se domluvit.

Láska
V roce 2016 je hodně důležité, jak se dokážete popasovat sami se sebou. Často se totiž budou opakovat situace, kdy nedokážete naslouchat názorům partnera. Konflikty a snaha o manipulaci nejvíce hrozí během podzimu, konkrétně v říjnu. Naopak srdce vašeho protějšku může zahořet ke konci července a po většinu srpna. Nepokažte si to flirtováním s někým jiným. Obecně byste měli cíleně pracovat na větší míře empatie, tolerance a projevů toho, že partnera skutečně milujete.

Práce
V profesní sféře se můžete potýkat s komplikacemi, zejména pokud jste vašim činnostem nepoložili pevné základy. Začátkem roku, v říjnu a ke konci roku se pravda ukáže. V těchto dnech také bude lépe, když se vyhnete týmovým projektům. V těch se naopak můžete předvést v první polovině srpna. Ani jarní měsíce nebudou vůbec špatné, jen je potřeba se zaměřit tím správným směrem. Projekty můžete dobře rozjet a dát jim myšlenku, ale na jejich dotažení se spojte s někým dalším.

Zdraví
Největší riziko pro rok 2016 ve sféře zdraví hrozí v oblastech kloubů a kostí. Vše je možné ovlivnit vhodným pohybem a zejména správnou výživou. Dodávejte organismu vápník, hořčík, vitaminy D a E. Pokud trpíte nadváhou, zhubněte.

BÝK

Začátek roku 2016 bude vcelku pozitivní, pokud pomineme skryté nepřátele, kteří vám budou střídavě komplikovat život až do července. V únoru se připravte na změny a inovace, se zaběhnutým režimem si nevystačíte. Pokud vás něco trápilo, první dvě květnové dekády vás určitě rozveselí. V této době se můžete spolehnout na větší přízeň vesmíru. Během prázdnin si dávejte pozor, jak se projevujete navenek. Snížená sebekontrola za účelem se předvádět by vám rozhodně neprospěla. Ke konci října a po většinu listopadu se snažte pročistit vaše podvědomí, aby nevyplavovalo něco, co vás bude tížit. Velká část listopadu a také prosince prověří vaši ochotu reagovat na vývoj situace. Nebraňte se tomu a využijte na změnách to dobré.

Láska
V únoru, listopadu a prosinci může partner zabojovat o větší míru svobody. Berte to jako příležitost k vývoji partnerského vztahu. Pokud mu budete bránit, mohlo by to přinést neshody. Úplně klidní nemůžete být ani během letních měsíců, kdy se klíčem ke spokojenosti stane to, jestli se dokážete domluvit na společných aktivitách. V průběhu celého roku se snažte pracovat na vzájemné důvěře a otevřenosti. Partner by měl být nejenom vaším milencem, ale také nejlepším přítelem.

Práce
Pro pracovní témata se v tomto roce objevují dva hlavní faktory. Tím prvním je varování předtím, abyste příliš nezakrněli. Neustálá práce „v zajetých kolejích“ dříve nebo později určitě narazí. Druhým rizikem můžou být vztahy s nadřízenými. Snažte se k nim přistupovat seriózně a plňte si svoje povinnosti. Pokud budete chtít svoji pracovní pozici nějak posunout k lepšímu, využijte k tomu dobu okolo prostředku května.

Zdraví
Po celý rok se soustřeďte na žilní systém. Primárně hrozí riziko v oblasti konečníku, kde můžou vznikat a zlobit hemeroidy. Zanedbávat byste ovšem neměli ani lýtka, přesněji křečové žíly v této části těla. Jako prevence před hemeroidy pomůže vláknina. Žilám dodávejte rutin.

BLÍŽENCI

Pro znamení Blíženců bude během roku 2016 připraveno mnoho zkoušek. Největší chybou by bylo spoléhat na náhodu. Příliš nepomůže ani tolik pověstné štěstíčko, což platí zejména pro dobu od ledna do srpna. Naopak od října do listopadu se může nějaká ta „klika“ objevit. Je potřeba, abyste se v tomto roce naučili dodržovat sliby, důležitá je i dochvilnost. Nezapomeňte ani na to, že „stát pevnýma nohama na zemi“ vám pomůže předcházet zklamání. Zkrátka a dobře, tento rok pořádně provětrá vlastnosti, kterými se vaše znamení nemůže zrovna chlubit. Přesto byste neměli klesat na mysli. Je to příležitost k výraznému posunu na vaší duchovní cestě. Navíc poslední tři měsíce roku 2016 se situace o dost zlepší, což bude znát i na vašich výsledcích.

Láska
Jestliže nechcete ve vztahu narazit, zapomeňte na nepodstatné tlachání. Partner touží po vřelých a pravdivých slovech. Pokud dokážete alespoň částečně jeho očekávání naplnit, bude to dobré. Součástí funkčního soužití by mělo být i to, že se oba partneři rovnocenně podílí na fungování domácnosti. Zde slova nestačí, je potřeba přiložit ruce k dílu. Největší riziko krize hrozí od druhé poloviny srpna do září, snažte se tomu předejít.

Práce
Jestliže pokukujete po lepší pracovní pozici nebo zvýšení platu, budete si to muset nejprve zasloužit. Ovšem nečekejte, že vám k tomu bude stačit pár týdnů nebo měsíců. Přízeň vesmíru se na vás začne o něco více usmívat v posledním čtvrtletí roku 2016, do té doby se snažte, abyste si ji zasloužili. Můžete pracovat v kolektivu nebo samostatně, ale vždy je důležité, abyste práci jenom „nešolichali“. Důkladnost se vyplatí.

Zdraví
Blíženci můžou trpět na oslabený plicní systém a přesně to je oblast, na kterou byste se měli zaměřit. Případné potíže se můžou projevit nejenom nachlazením, ale také alergiemi. Naučte se správně dýchat (tzv. jogínský dech) a vyhýbejte se zakouřeným prostorám.

RAK

Až do poloviny února můžete mít pocit osamění. Nedostatek citů si můžete nahradit plněním různých povinností. Lásku si můžete doplnit během prvních dvou březnových dekád a na přelomu června a července. Konec dubna a většina května je doba, která bude přát všemu, co se týká peněz a majetku. To platí i pro konec srpna a po většinu září. Zde ovšem také můžete pořádně vysmýčit jak nepořádek v domácnosti, tak lze zatočit s nedobrým životním stylem. Naopak od konce září se připravte na zpomalení všeho, o co usilujete. To znamená, že budete muset bojovat s různými překážkami a prodlevami. Ovšem pokud si vzpomenete na známé přísloví, že „trpělivost růže přináší“, určitě to překonáte.

Láska
V partnerském vztahu se můžete cítit jako na houpačce. Jednou bude plný empatie, láskyplných projevů a pochopení. Jindy zase převládne odtažitost a dojem, že nejste ani trochu milováni. Pokud tomu nechcete podlehnout, nezbývá než si uvědomit, že znamení Raka je často až příliš přecitlivělé a podobné trendy vnímá až příliš silně. Partnerskému soužití výrazně pomůže, pokud spolu dokážete věcně komunikovat a budete k sobě ohleduplní.

Práce
Zbavte se neustálé potřeby hodnotit zaměstnavatele a vaši profesi podle toho, jestli vás vnitřně uspokojuje nebo nikoliv. Více realistického přístupu obrousí hrany vašich pocitů a nálad. Díky tomu se stanete nejenom lepšími pracovníky, ale hlavně omezíte vlastní nespokojenost. Také si najděte vlastní zájmy, které by se měly rekrutovat odjinud než z profesní roviny. Vhodné nejsou ani koníčky spojené jenom s rodinou. Jiné prostředí ve volném čase vám dodá chuť a energii!

Zdraví
Zažívání projde v roce 2016 u znamení Raka zatěžkávací zkouškou. Snažte se tuto část organismu podpořit dobrou psychikou, na které jste měli pracovat již v roce 2015. Také je důležitá pravidelná strava. Vyhýbejte se těžkým a nezdravým jídlům, jakož i alkoholu.

LEV

Jestliže vás bude v roce 2016 něco opravdu štvát, tak to jsou lidé, kteří vám budou zezadu neustále „okopávat“ kotníky. Toto riziko hrozí zejména od ledna do července. Snažte se nad to povznést a nenechte se ubíjet pocitem, že je vaše ego tímto jednáním dehonestováno. Pozornost věnujte i prvním a posledním dvěma měsícům. Rádi vládnete, ale právě v těchto měsících budete muset uznat, že více svobody je prostě potřeba. Jinak hrozí spory s lidmi, kteří vám toto zrcadlo nastaví. Dobrou zprávou ovšem pro znamení Lva je, že jinak je letošní rok docela solidní. Snažte se využívat svoji intuici a na život reagujte podle toho, co zrovna vyžaduje. Nezaměřujte se jen na sebe sama, ale věnujte se i svým bližním.

Láska
V lednu, únoru, listopadu a prosinci nechte partnera více nadechnout. Jestliže mu budete neustále diktovat, co má dělat, narazíte. Dále se pokuste omezit žárlivé reakce, které by během prvních sedmi měsíců mohly udělat zbytečně zlou krev. Po zbytek roku platí, že když dokážete naslouchat partnerovým potřebám, můžete prožívat spokojené dny. Namíchejte si pro ně vyvážený koktejl obsahující zábavu i konání toho, co je zrovna potřeba.

Práce
Na začátku a na konci roku vám může dát vesmír pocítit, že všechno nemůžete ovládnout a mít pod kontrolou. To může být dobrá škola života, jestliže se příliš neuzavřete a nebudete to ignorovat. Také se smiřte s tím, že ať budete dělat cokoliv a jakkoliv dobře, nikdy se nezavděčíte všem. Zejména v první polovině roku můžete zjistit, že vás někdo za zády pomlouvá. Zkuste se nad to povznést a nevyvolejte konflikt.

Zdraví
Krevní oběh je tématem, jež byste rozhodně neměli podceňovat. Nechte si udělat krevní rozbor a změřit krevní tlak. Podle výsledků zareagujte. Buď budete muset změnit váš přístup ke zdraví, nebo - v případě dobrých výsledků - ve správné prevenci pokračujte.

PANNA

Pokuste se pevně držet toho, co vám funguje. Toto doporučení platí pro celý rok 2016, přestože někdy bude o něco méně a jindy zase více důležité. Zejména v jarním období se budete prát s velkým rozporem, jestli se více spoléhat na štěstí, nebo raději vše poctivě odpracovat. V klidu vás nenechá ani rozhodování, zda si více užívat požitků, nebo se držet zkrátka. Pro tyto situace je asi nejlepší radou zlatá střední cesta. V srpnu a září se snadněji dostanete do různých potíží, které by mohly vyvrcholit konfliktem. Nenechte se k ničemu vyprovokovat, ale také byste k tomu sami neměli zavdat příčinu. V průběhu roku se také snažte o větší míru tolerance. Pichlavost a přílišná kritičnost ničemu nepomůžou, obzvláště když sami nejste dokonalí.

Láska
Vyvarujte se toho, abyste se chovali v duchu sousloví „ode zdi ke zdi“. To platí nejenom pro vaše vlastní jednání a vystupování, ale i v oblasti nároků a očekávání od partnera. Zkuste si hned na začátku roku s vaším protějškem vyjasnit, jak byste si představovali vaše další soužití. Díky tomu můžete hodně věcí změnit a zlepšit. Jinak se může stát, že se vztah bude postupně zhoršovat, což by mohlo vyvrcholit zejména ke konci léta.

Práce
Největším profesním problémem bude, že jednou budete chtít pracovat hodně, jindy zase vůbec. To platí hlavně pro první polovinu roku 2016. Za velké nadšení vás zřejmě nikdo trestat nebude, ale s lenošením a zanedbáváním povinností byste si mohli naběhnout. Velký pozor dávejte v druhé polovině srpna a na začátku září, kdy byste si mohli svým jednáním dost pokazit vztahy s kolegy. Naopak v říjnu můžete prosadit více vašich cílů a aktivit.

Zdraví
Pokud nedopřejete vašemu tělu to, co potřebuje, můžou se objevit různé alergické reakce. Projevy alergií jsou různorodě, ovšem vždy velmi nepříjemné. Jednou z možných prevencí je, vedle správné životosprávy, každodenní reflexní terapie.

VÁHY

Hlavně v lednu a únoru se nepouštějte do ničeho, co vyžaduje velkou míru odhodlání a vůle po prosazení. To platí hlavně pro oblast majetku a všeho, co souvisí s materiálnem. Dále si dobře rozmyslete, zda byste právě na těchto vlastnostech neměli více zapracovat. Vesmír je totiž po vás bude vyžadovat po celý rok 2016. Dalším rizikem je ukvapenost a neochota se podřídit pravidlům. To hrozí hlavně od druhé poloviny března do první půlky dubna. Jinak se ovšem můžete opírat o vaše tradiční „zbraně“, kterými jsou přátelské jednání a snaha o kompromis. Právě ty budete moct otestovat na podzim, kdy se ukáže, zda s nimi dokážete dojít tam, kam je potřeba. Dobrou zprávou je určitě to, že od září vám může víc věcí vycházet díky větší přízni dobroděje Jupitera.

Láska
Vztah bude v roce 2016 jednoznačně potřebovat okysličit v oblasti vzájemných projevů citů a empatie. Pokud se zaměříte tímto směrem, může vám to hodně pomoci. Dále je potřeba najít správnou míru mezi tím, co každý z vás chce a co si opravdu prosadí. Rovnoprávnost a naslouchání tomu druhému by nemělo být prázdnou schránkou. Od září si dejte pozor na to, abyste ve vztahu nezatoužili po něčem (někom) lepším, což by ale nemuselo mít reálný základ.

Práce
Vždy, když se budete muset rozhodovat, jestli jednat rychle a bez dostatku času, nebuďte zbrklí. Právě to jsou situace, které si pro vás rok 2016 nachystal jako zkoušku. Měli byste chvíli vyčkat a pak se do toho, po zralé úvaze, pustit. Samozřejmě to neznamená, že budete příliš váhat. Ale určitý odstup je potřeba. Od podzimu se snažte vyvarovat menší pracovitosti a současně očekávání větší odměny. Tato nelogičnost by nedopadla dobře.

Zdraví
Zaměřte se na ledviny, orgán, který patří přímo pod znamení Vah. Až do srpna hrozí nečekané záněty a koliky. Současně by se mohly tvořit ledvinové kameny, což by mohlo vygradovat na podzim. Snažte se hodně pít, aby se případné krystalky z ledvin včas vyplavovaly.

ŠTÍR

První lednové dny vás zastihnout ve skvělé formě, snad s výjimkou menší míry přizpůsobivosti. Ta bude ovšem brzy prověřena a zkouškové období skončí začátkem března. V dalších měsících se nemusíte ničeho zásadního obávat. Tedy, ne že by se neobjevovaly problematické situace, ale neměly by trvat dlouho. Navíc se nejedná o nic, co byste nebyli schopni zvládnout. Jen nevytahujte typické vlastnosti, kterými je znamení Štíra pověstné. Těmi jsou pomstychtivost a neochota odpouštět. Nic byste tím nevyřešili a nepomohli byste ani sami sobě. Závěr roku si pro vás přichystal opakování toho, co jste již zažili. Tedy vyzkouší, zdali dokážete reagovat na inovace a jestli dokážete nemít situaci pod kontrolou, a přesto být v pohodě.

Láska
Určitě nebude žádná náhoda, že partner v prvních a posledních měsících tohoto roku vystrčí růžky. Bude toužit po větší míře volnosti a neomezování ve vztahu. To pro vás nemusí být úplně jednoduché, zejména pokud byste trpěli nadměrnou mírou žárlivosti. Jinak ale platí, že pokud dopřejete partnerovi volnost, může vztah fungovat. Potěšit vás může i to, že se hlavně v první polovině roku objeví měsíce, kdy to mezi vámi bude sexuálně jiskřit jako na začátku.

Práce
Uvědomte si, že zarputilost sice může být schopností, která vám umožní dosahovat kvalitních pracovních výsledků. Ovšem současně vám může komplikovat spolupráci ve vašem pracovním kolektivu. Zkuste občas více ubrat plyn a nechte vašim kolegům prostor pro jejich seberealizaci. A nemusí se nutně jednat o plnění pracovních povinností. Pohodu na pracovišti ovlivňují i běžné mezilidské vztahy!

Zdraví
U některých lidí narozených ve znamení Štíra se můžou objevit problémy s křečovými žílami, hlavně v oblasti lýtek. Předejít tomu můžete zvýšenou konzumací antioxidantů, rutinu, pravidelným pohybem a snížením nadváhy.

STŘELEC

Říká se, že štěstí přeje připraveným. To nepochybně platí, ale hlavně od ledna do srpna si dávejte pozor, abyste přípravu nepodcenili. Ke konci února a v březnu se výrazně zvyšuje riziko různých podvodů. Snažte se jednat čestně, buďte dochvilní a pravdomluvní. A dejte si pozor, ať někomu nenaletíte. Dalším více problematickým obdobím budou srpen a září. Zde byste se měli soustředit na každý detail vašeho života. Právě v maličkostech se skrývá kouzlo úspěchu nebo alespoň eliminace potíží. V roce 2016 nezapomínejte ani to, že jakékoliv zádrhele, které si pro vás vesmír připraví, vás můžou obohatit. Bez napětí totiž není pokroku a pokud byste neměli možnost se s něčím vypořádat, mohli byste zakrnět.

Láska
Partnerský vztah budete muset v průběhu roku 2016 pořádně opečovávat. Jestliže má fungovat k oboustranné spokojenosti, nebude stačit si hledět jen některé stránky vztahu. Pokuste se o komplexní přístup, i když dokonalý samozřejmě není nikdo. Hlavně v první půlce roku se nespoléhejte na to, že za vás partner něco udělá nebo uklidí. Také si naivně nemyslete, že se někdo něco dovtípí. Lepší je si vše v klidu vyříkat.

Práce
Nemá smysl si klást pracovní cíle, jako kdybyste chtěli vystoupit na Mount Everest. Pokud budete více skromní, můžete se postupně vypořádat se vším, co vám život přinese. Jen je potřeba pracovat pravidelně a neriskovat, že vás delší lelkování zcela demotivuje. Ve vztazích s kolegy i nadřízenými se chovejte férově. Jestliže budete pochybovat, co je správné, řiďte se známým příslovím. Tedy co byste nechtěli, aby druzí činili vám, nedělejte ani vy jim.

Zdraví
Hlavním cílem pro rok 2016 by mělo být zachování dobrého zdravotního stavu vašich kyčelních kloubů. K tomu pomůžou adekvátní cvičení bez nadměrného zatěžování a správná výživa. V té by měly dominovat vápník a hořčík.

KOZOROH

Rok 2016 nemusí být pro znamení Kozoroha vůbec špatný. Jen je potřeba se vyvarovat některých věcí. Zkuste se popasovat s tím, že vesmír je neustále v pohybu. Proto ulpívání na všem starém nemůže dlouho vydržet. Dále se od ledna do srpna může ukázat, že vaše houževnatost nemusí stačit, pokud přehlédnete nějaký důležitý aspekt vaší snahy. Naopak od září budete v pokušení, že se něco udělá samo. Neudělá, ve svém nitru to velmi dobře víte. Jinak ale v sobě máte obrovskou sílu, která vás bude v životě motivovat. Díky ní také dokážete hodně svých názorů prosadit a pokud narazíte, nepoloží vás to. Navíc můžete vaše okolí příjemně překvapit tím, že občas vyjádříte názor nebo nápad, který by od vás lidé nečekali.

Láska
V partnerském soužití se snažte o citlivější přístup. Co je platné, pokud dokážete zabezpečit rodinu nebo doma hodně pomáháte, když chybí láska. Alespoň tak to může partner cítit. Pokud to budete chtít změnit, nemyslete si, že to můžete nějak ošidit. Zkuste více otevřít vaše srdce, opravdu a upřímně. Jinak se nevyhnete zklamání a někdy i konfliktům. Nejvíce to hrozí během srpna, září a také října.

Práce
Nelze vyloučit, že budete uvažovat o tom, zda byste neměli něco změnit. Profesi, zaměstnavatele nebo cokoliv, co vás vnitřně uspokojí. Proč ne, ale nejprve se pokuste zlepšit vaše jednání s lidmi. Tedy ne že byste s nimi jednali špatně, ale více vřelosti by rozhodně neuškodilo. Také se vám vyplatí, pokud budete více sdílet vaše pracovní výstupy. A pokud podáte méně výkonným jedincům pomocnou ruku a pomůžete jim splnit termín, je to přesně to, co pomůže i vám.

Zdraví
Naučte se odlišovat práci a soukromí. Tím dokážete snížit riziko migrén, které můžou čas od času hrozit. Prevenci proti bolesti hlavy podpoří i psychický odpočinek. Najděte si čas sami pro sebe a pro svoje zájmy. Tak, abyste alespoň na chvíli hodili starosti za hlavu.

VODNÁŘ

Až do začátku března a následně od konce května do začátku srpna si kontrolujte, co se vyplavuje z vašeho podvědomí. Hluboce potlačené problematické vlastnosti by vám mohly nepříjemně zkomplikovat život. Jinak se ovšem nemusíte žádných dlouhodobých potíží obávat. A ty krátkodobé byste měli překonat s dostatečným nadhledem. Navíc vám od září začne proudit optimismus do žil, který vám otevře mnoho doposud zavřených dveří. Zkrátka a dobře, štěstí vám bude přát. Přesto byste na to neměli příliš hřešit, protože ne vždy by to muselo vyjít. Největší riziko hrozí všude tam, kde budete muset prokázat houževnatý přístup v souladu s tradičními postupy. To vám bude proti srsti, přesto byste se měli co nejlépe přizpůsobit.

Láska
Opakovaně prokážete, že jste skvělými milenci. To ale neznamená, že si můžete dělat, co chcete. Ať již v posteli nebo ostatních sférách společného soužití. Snažte se vyhovět nejenom vlastním potřebám, ale také těm, po kterých touží váš protějšek. Dalším důležitým tématem bude od podzimu vaše vnímání vztahu. Pokukování po „lepším“ partnerovi sice může být velmi lákavé, ale mohli byste splakat nad výdělkem. K podobným razantním změnám přistupujte s rozumem a opatrně.

Práce
Jestliže máte v zaměstnání uspět, nenechte se strhnout k oplácení starých křivd. Snažte se ke kolegům přistupovat tak, že pokud vám někdo něco nehezkého provedl, nebylo to schválně. Bude se vám žít snadněji. Vlastní názory prosazujte „s grácií“, tedy rozhodně ne prostřednictvím nátlaku. Tyto rady platí od ledna do srpna. Následně se situace v oblasti pracovních vztahů výrazně zlepší. Nepokazte si to tím, že se budete vyhýbat plnění povinností, které začnete nechávat na ostatních.

Zdraví
V prevenci vašeho zdraví se soustřeďte na to, abyste příliš nezatěžovali játra. Pozor hlavně na alkohol a tuky. 2x za rok si dojděte na rozbory, které ukážou, jak na tom vaše játra skutečně jsou. Játrům může pomoci skvělá bylinka – ostropestřec mariánský.

RYBY

V roce 2016 můžete mít hodně vizí a nápadů, které by mohly změnit život nejenom vám, ale i mnoha dalším lidem. Soucítění s druhými je nepochybně správný krok, pokud bude podložený reálnými činy. A právě v nich můžete až do září výrazně pokulhávat. To vám ostatně můžou vyčítat i vaši bližní. Vlastní seberealizaci hledejte tam, kde můžete vyjádřit svoje nitro nějakou tvůrčí činností. Pokud se rozhodnete cestovat, buďte opatrní, aby vám někdo neházel klacky pod nohy. Jestliže budete chtít opravdu oslnit vašimi schopnostmi, budete si muset počkat na konec roku. Okolo Vánoc vám budou konstelace přát. Proto v této době můžete dát zapomenout předchozím nezdarům, navíc budete hodně výkonní.

Láska
Nepodceňujte každodenní rituály, které vám přijdou normální nebo dokonce fádní. Právě z nich se může skládat určitá jistota, na které vaše soužití stojí. Jestliže je nabouráte, může se začít partnerský vztah hroutit. Pokud máte nápady na nějakou změnu, konzultujte ji nejprve s partnerem. Když by nesouhlasil, nehroťte to a dejte všemu čas. V případě, že budete i nadále dostatečně láskyplní a spolehliví, určitě na vaše názory postupně dojde.

Práce
Vaši kolegové pravděpodobně příliš neocení, jestliže se budete snažit prosadit něco, co jste odkoukali u jiných firem. To platí hlavně u společností se zahraničním vlastníkem. Také pamatujte na to, že nemá cenu kolegům vyčítat, jestliže si neplní svoje povinností úplně na jedničku. Zkuste si raději zamést před vlastním prahem. Pokud byste měli dojem, že jste po většinu roku příliš nezářili, zkuste přijít k jeho konci s nápadem na nějakou společnou firemní akci plnou zábavy.

Zdraví
Pokuste se zapracovat na vašem sebevědomí. Možná vás to překvapí, ale vnitřní pohoda, kterou nemůže nic snadno nahlodat, je velmi ozdravující. V opačném případě nelze vyloučit různé kožní vyrážky, které symbolizují, že se disharmonie snaží uniknout z nitra ven.

Připravil astrolog Pavel Hanzal