BERAN

Jednoznačně nejnáročnější bude pro znamení Berana přelom druhé a třetí dekády. V těchto dnech budete mít problém s tolerancí druhých lidí. Diplomacie vám nebude blízká a je možné, že se snadno dostanete do konfliktů. Tento trend ovšem budete pociťovat již od začátku měsíce. Klid nepřinese ani poslední dekáda října. Velmi špatně budete vnímat jakékoliv omezování, na které budete reagovat reaktivně.

Láska
Jestliže doma chcete zachovat klid a mír, měli byste se krotit. Zkuste projevit více pochopení pro vaše blízké a partnera zejména. City a empatie jsou důležitým faktorem, jenž dokáže zmírnit vaši podrážděnost, která vás bude po celý říjen provázet. V druhé půlce měsíce se k ničemu nezavazujte, stahovalo by vás to ke dnu.

Práce
V zaměstnání můžete projevit cílevědomost, ale musíte vědět, co opravdu chcete. Současně je velmi pravděpodobné, že vaše cíle se nebudou setkávat se záměry spolupracovníků a někdy i nadřízených. Z toho důvodu se měsíc říjen hodí spíše pro samostatnou práci, než kolektivní pojetí. Přesto se budete muset naučit s ostatními vycházet.

Zdraví
Nebuďte příliš zarputilí, jinak se vnitřní stres projeví zhoršeným stavem vaší kůže. V extrémních případech by to mohlo dojít tak daleko, že se objeví chronické ekzémy. Vedle psychiky je potřeba dbát i na zdravou výživu a podpořit játra, jejichž stav se odráží právě na pokožce.
BÝK

Říjen může být pro Býky poněkud rozporuplným obdobím. Na jeho začátku budete hodně spoléhat na štěstí, ale tato sázka vám nemusí vyjít. Zejména pokud budete věci hodně přehánět a nebudete znát tu správnou míru. Uprostřed měsíce vás vesmír vybaví silným odhodláním. Díky tomu lze hodně věcí prosadit a ovlivnit. Jen to bude za cenu větší neústupnosti a možná tvrdosti. V poslední říjnové dekádě přijde potřeba rychle a současně rozumně reagovat. Dokážete to?

Láska
Na poli partnerského soužití si dejte pozor na žárlivost. Její podstata spočívá v tom, že chcete partnera vlastnit a mít pod kontrolou, což není dobrý vklad do vztahu. Navíc ke konci měsíce bude i vám samotným vadit jakékoliv omezování. Proto byste neměli „pít víno a kázat vodu“. Zapracujte na větší míře tolerance a rovnoprávnosti.

Práce
V práci můžete mít tah na bránu, ale to neznamená, že dokážete být pokaždé úspěšní. Bude vám chybět trošku více flexibility a týmového ducha. Také si dejte pozor na přílišnou podezíravost. Jestliže vás někdo podrazí, nemstěte se. Ukažte více nadhledu, to vám získá plusové body. Ke konci října oceníte volnější pracovní dobu.

Zdraví
Každý den si najděte chvilku na cvičení. Podpoříte tím nejenom celkovou kondici, ale hlavně zabojujete proti potížím s klouby. Zacílit byste měli i na krční páteř a její úpony. Problémy s touto částí těla navíc často stojí za bolestí hlavy.
BLÍŽENCI

Zejména v první polovině října je potřeba, abyste si dávali pozor na formu vyjadřování. Nejprve můžete být poněkud kousavější a kritičtější. Těsně před půlkou měsíce se zase zvýší riziko hádavosti a ochoty jít do konfliktů. Naopak konec měsíce podpoří vaši schopnost empatie. Toho můžete využít při rozkrývání různých záhad a tajemství. Jinak pro všechny dny platí, že byste měli pracovat na vytrvalosti a důslednosti.

Láska
První dvě říjnové dekády vám bude chybět schopnost projevit více vřelosti. V polovině měsíce to sice můžete částečně nahradit nadšením a temperamentem, ale současně to může vést k neshodám. Hodně problémů lze vyhladit nějakými společenskými událostmi, na kterých s partnerem zapomenete na problémy všedních dnů.

Práce
Celý říjen bude mít tři různé tváře. Úvodem si dávejte pozor na maličkosti, neboť by vám mohly udělat nepříjemnou čáru přes rozpočet. Uprostřed října se vyvarujte zbytečným diskusím a celkově se snažte být tolerantními kolegy. V závěru října se budete chtít prosadit. Proč ne, jen si zbytečně nevytvářejte nepřátele, kteří se vám budou skrytě mstít.

Zdraví
Snažte se vyhýbat zakouřeným prostorám a sami byste rozhodně neměli kouřit. Nepodceňte ani péči o slinivku břišní. Pokud je oslabená, tak z pohledu alternativní medicíny může stát za vznikem různých alergických reakcí.RAK

První dvě říjnové dekády přinesou pro znamení Raka výrazný test. Budete muset dokázat, že máte nejenom smysl pro rodinu a domov. Tentokrát se připravte na úlohu ve společnosti. Snažte se být i mezi nepříliš blízkými lidmi přirozenými a milými společníky. Současně vypilujte schopnost odhadu, kdy je vhodné být rozhodný a kdy tolerantní. Ke konci října posílí vaše citová sféra, ale ani v těchto dnech to nebude zcela snadné.

Láska
Umění vyjít s partnerem je přesně to, co bude hrát klíčovou roli během prvních dvou dekád. Dost možná je načase si uvědomit, co od společného soužití vlastně očekáváte. Pokud se tento krok povede a uspokojí vás, dokážete lépe odolávat jiným výkyvům. Ty se budou projevovat hlavně rozporem mezi aktivitou a stabilitou a konzervatismem.

Práce
V zaměstnání se zaměřte na spolupráci. Oblíbenost v pracovním kolektivu může být přínosná, ale zase to nesmí být za každou cenu. Proto si musíte rozmyslet, co má pro vás větší cenu a kdy. Ovšem jestliže zaměstnavatel uspořádá nějakou mimopracovní akci, rozhodně byste se neměli účasti bránit. Získáte kladné body.

Zdraví
V říjnu lze pro prevenci zdraví zdůraznit tři hlavní okruhy. V oblasti zažívání se jedná o žaludek a žlučník. Ženy by neměly podcenit oblast prsou, ovšem problémy v této části tělo můžou mít občas i muži. Třetím místem jsou vaječníky a vejcovody.

LEV

Říjen bude mít poněkud sestupnou tendenci. Jednoznačně nejlepší bude první dekáda. Budete společenští, zvýší se vaše estetické cítění. Dokážete druhým nejenom naslouchat, ale projevíte i více tolerance a diplomatických schopností. Prostředek měsíce se může vést na podobné vlně. Ovšem jen za předpokladu, že zpracujete větší míru potřeby osobní svobody, s čímž souvisí i více podrážděnosti. Ke konci října se naučte více odpouštět.

Láska
Začátkem října bude vztah vzkvétat. Dokážete být milými společníky, což partner ocení nejenom doma, ale i při různých akcích. V druhé dekádě můžete mít problémy s respektováním určitých omezení, které život ve dvou často přináší. Zkuste odolat nutkání prásknout dveřmi. V poslední dekádě se vyvarujte žárlivosti a nevytahujte staré křivdy.

Práce
V zaměstnání budete v první dekádě oblíbení a dokážete být týmovým hráčem. Tento trend si ovšem můžete rychle pokazit. V druhé dekádě vám bude dělat potíže se podřídit. Je jedno, jestli půjde o nějaké nařízení nebo přesně vymezenou pracovní dobu. Chcete se více nadechnout, ale buďte rozumní. Závěrem měsíce pozor na skryté nepřátele a ani vy nikomu tajně neškoďte.

Zdraví
Zaměřte se na váš jídelníček. Je vhodná doba k vyhodnocení, zda je vyvážený s ohledem na vaše zdravotní potřeby. Na druhou stranu se změnou příliš dlouho neváhejte a zkuste si ji načasovat hned na úvod října.

PANNA

Úvod října je vhodný pro analytické myšlení a praktické záležitosti. Ostatně jakékoliv hmotné témata vám nebudou cizí po celý měsíc. V druhé dekádě budete méně kritičtí a současně dokážete být více otevření a přátelští. Jen je nutné si dát pozor na přelom druhé a třetí dekády. V těchto dnech se musíte vypořádat s konfliktem, jenž pramení z rozporu mezi strukturou, rozhodováním a co největší nezávislostí. Konec října přinese lepší schopnost se do situací vcítit.

Láska
Zkuste se ve vztahu opírat o kombinaci citlivé lásky a praktické pomoci. Jestliže nebudete ani jeden z těchto atributů zanedbávat, měla by být většina dní bez zásadních problémů. Ke konci druhé a na začátku třetí dekády zapracujte na pochopení partnera a uvědomte si, že každý vztah je také o kompromisech.

Práce
V říjnu se vám může profesně dařit hlavně v první dekádě. S dalšími dny je ovšem nutné si ujasnit, co jsou vlastně vaše priority. Když to budete vědět, lépe se vypořádáte s nástrahami, které si pro vás vesmír přichystal. V opačném případě můžete činit rozporuplné kroky, kterými si zbytečně situaci na pracovišti zkomplikujete.

Zdraví
Vynasnažte se posílit vaši psychickou rovnováhu a odolnost. K tomu vám můžou pomoci různé druhy meditací a speciálních cvičení. Nejde pouze o mentální harmonii. Pamatujte, že psychika ovlivňuje i fyzické tělo.

VÁHY

V říjnu budete poněkud pod tlakem okolností. Nebudete mít tolik času na rozhodování a hledání optimálních kroků, jak byste si přáli. Ovšem hlavně během prvních dvou dekád nemusíte klesat na mysli. Vesmír pro vás bude mít pochopení a většina záležitostí by nakonec měla dopadnout relativně dobře. Důležité je nepodlehnout ukvapenosti a nenechat se vývojem situace rozhodit. Zvýšenou opatrnost věnujte konci měsíce.

Láska
Nějaký vztah budete ke spokojenosti potřebovat. Je ovšem otázkou, jak budete hodnotit partnera. V první a druhé říjnové dekádě můžete získat dojem, že si zasloužíte někoho lepšího. Zejména pokud se dostanete do sporů ohledně toho, kdo bude ve vztahu rozhodovat. Zachovejte klid a definitivnímu postoji nechte trochu času.

Práce
V zaměstnání budete toužit po pohodě a hezkých kolegiálních vztazích. To platí zejména pro první dvě dekády. Současně musíte počítat s tím, že se dostanete pod tlak. Nároky na výsledky vaší práce budou poměrně vysoké. Využijte toho k získání zkušeností, jak odolávat stresu a případnému napětí na pracovišti.

Zdraví
Dejte si pozor na problémy s močovým systémem, včetně ledvin. Hrozí tvorba ledvinových kamenů a koliky. Pozor i na bakteriální infekce močového měchýře a močovodu. Nejrizikovějším obdobím je poslední říjnová dekáda.

ŠTÍR

Na první pohled se jeví říjen poměrně dobře. Ovšem aby tomu tak bylo, je potřeba se na jednotlivé dekády dobře připravit. V první fází měsíce hrozí více egoismu, kvůli kterému jste schopni jít do sporů. Uprostřed měsíce si pohlídejte, co říkáte nahlas. Mohlo by vám to zbytečně komplikovat život. Přelom druhé a třetí dekády bude poněkud konfliktnější, proto zapracujte více na klidu a toleranci. Poslední dny října budou nejlepší a budete mít dobrou představivost a dost energie.

Láska
V partnerském soužití se zaměřte na to, abyste byli pozornými a příjemnými partnery. Vyvarujte se přílišné tvrdosti a neomalenosti. Vztah určitě neutuží ani to, když se budete stavět do role vůdce a přestanete vašemu protějšku naslouchat. Jestliže se vám nebude v soužití dařit, vyčkejte na konec října. Zvýší se vaše empatie a dokážete být i citlivými a současně náruživými milenci.

Práce
V profesní rovině to nebude úplně jednoduché. Nejprve se připravte na to, že se můžou objevit spory s nadřízenými. V druhé dekádě se nepouštějte do diskusí s kolegy, neboť byste se těžko shodli. Důsledkem by mohly být nepříjemné konflikty. Poslední dekádu využijte k řešení různých doposud skrytých témat. Pomůže vám intuice.

Zdraví
Pohlídejte si krevní tlak, který by vám mohl ve vypjatějších situacích stoupat. Tím by docházelo k zátěži mnoha orgánů. Nejde pouze o srdce, ale také ledviny nebo oči. Stav cév podpořte rutinem a antioxidanty.

STŘELEC

Říjen nemusí být pro znamení Střelce nijak špatným měsícem. Je ovšem potřeba se smířit s několika tématy, které vás budou provázet. Po celé období počítejte s tím, že musíte dávat důraz na stabilitu a důkladnost. Povrchnost nemůže uspět. Dále se v první dekádě vyvarujte rozmělnění vašich myšlenek a nápadů na nepodstatné maličkosti. V celém říjnu si také nic nenalhávejte. Buďte upřímní k sobě i ostatním.

Láska
Nejlepším obdobím pro vaši lásku bude konec druhé a začátek třetí říjnové dekády. Na začátku měsíce vám může poněkud drhnout komunikace, protože nemusíte najít společnou řeč. Naopak v posledních dnech tohoto období se snažte o více vřelosti a aktivního přístupu k partnerovi, aby vášeň neochladla.

Práce
Na začátku měsíce si dejte pozor, aby vám drobné práce nepřerostly přes hlavu. Také příliš nekritizujte vaše kolegy a nadřízené, mohlo by se to obrátit proti vám. V říjnu se smiřte s tím, že budete potřebovat více vytrvalosti. Vhodným doporučením je také přísloví, jenž praví, že „co je psáno, to je dáno“:

Zdraví
Dopřejte organismu dostatek zinku, který je důležitý pro ledviny a hlavně játra a slinivku. Najdete ho například ve slunečnicových semínkách. Tím také podpoříte prevenci různých ekzémů a vyrážek, které by se mohly, v důsledku chybné životosprávy, objevit.

KOZOROH

V průběhu tohoto měsíce budete mít hodně průbojné energie, kterou můžete využít. Jen je potřeba, abyste váš důraz dokázali ve vhodnou chvíli podpořit i vstřícností k druhým lidem. Jestliže se vám tato symbióza podaří, můžete uspět. Poněkud kritický bude přelom druhé a třetí říjnové dekády. V těchto dnech se objeví velmi silná neochota nacházet kompromisy. Důsledkem můžou být konflikty a hádky, ve kterých budete jednat bez skrupulí.

Láska
V říjnu to nebude mít váš partnerský vztah nijak jednoduché. Musíte si ujasnit, co od vztahu vlastně očekáváte. Pokud chcete být „alfa samcem“, potom je nutné mít vhodného partnera, který to bude akceptovat. Jinak se smiřte s tím, že slovo tolerance je klíčem ke společnému životu. Bez ní se objeví nespokojenost, někdy dokonce spory a odcizení.

Práce
Na pracovišti ukážete, že jste schopnými a silnými osobnostmi. Jestliže toužíte po profesním a kariérním růstu, uvědomte si, že potřebujete ještě něco. Konkrétně adekvátně vycházet se spolupracovníky a šéfy. Proto se soustřeďte na týmovou práci. Můžete být klidně lídrem, ale nikdy nezapomeňte naslouchat názorům ostatních.

Zdraví
V říjnu pokračuje doporučení na prevenci ledvin a močového systému. Nejvíce riziková je možnost tvorby ledvinových a močových kamenů. Ovšem nejde vyloučit ani náhlé koliky. Proto se snažte těmto orgánům co nejvíce ulehčit.


VODNÁŘ

Pro většinu říjnových aktivit se snažte využít první dekádu. Solidní bude i začátek druhé dekády, potom se začnou astrologické konstelace komplikovat. Prostředek října přinese více egoismu. Snadno se dostanete do problémů v případě, že dojde k nějakému omezení vaší nezávislosti. Poslední dekáda měsíce může otevřít staré rány, což by mohlo pootevřít dveře pomstychtivosti. Vyvarujte se zbrklosti a ukvapenosti.

Láska
První polovina října dokáže nabídnout dobře fungující vztah. Zkuste to nezničit v polovině měsíce. Jestliže budete trvat na osobní svobodě, měli byste ji poskytnout i vašemu protějšku. V poslední dekádě si dejte pozor na žárlivost, která toho může hodně pokazit. Zejména v závěru října nedopřejte sluchu touhám po rychlých změnách. Později byste toho mohli litovat.

Práce
Většinu důležitých věcí učiňte v první dekádě. V druhé části měsíce se můžete dostat do sporu s vaším nadřízeným. Zkuste si uvědomit, že pravidla je nutné dodržovat. Tento přístup se vám vyplatí i ke konci měsíce. V této fázi října není vhodná doba pro práci v časovém presu, mohly by se začít kumulovat chyby.

Zdraví
Zapracujte na vyváženosti a klidu ve všem, co děláte. Tedy i stravování potřebuje svůj čas. Zrovna tak posilte vaši mentální a psychickou sféru, které by neměly fungovat pod taktovkou příliš dynamických okolností. Klid léčí.

RYBY

Ačkoliv musíte s různými překážkami počítat, není nutné jim podléhat. Je dobré, když se jim v rozumné míře postavíte. Začátkem října je příliš neanalyzujte, ale pokuste se je řešit komplexním způsobem. Od druhé dekády bude situace o něco lepší. Hlavně v posledních říjnových dnech budete mít více síly a také schopnosti rozkrýt to, co jste doposud neviděli. Proto si nenechte zkazit náladu drobnými komplikacemi.

Láska
Zkuste zvýšit otevřenost směrem k partnerovi. Současně nezapomínejte plnit to, na čem jste se spolu dříve dohodli. Jestliže tyto předpoklady naplníte, může se vztah vyvíjet poměrně dobrým směrem. Plusové body můžete získat ke konci měsíce. Stačí, když odhalíte tajná přání vašeho protějšku a naplníte je.

Práce
V prvních říjnových dnech vás budou zlobit různé drobnosti, ale nic netrvá věčně. Již od druhé dekády bude lépe. Přesto to neznamená, že byste měli cokoliv podcenit. Stále budete pod drobnohledem „vesmíru“. Ke konci měsíce vám půjde práce lépe, jestliže si v ní najdete nějaký hlubší smysl.

Zdraví
Během října se pokuste podpořit váš lymfatický systém. To znamená dietnější stravu a také zkuste absolvovat lymfatické masáže. Jestliže jste letos ještě neudělali důkladnou detoxikaci organismu, je nejvyšší čas.