BERAN

Jednoznačně nejlepším obdobím bude první polovina prosince. Vaše nadšení pro věc se ukáže jako nezdolatelné. Navíc vám vesmír pošle hodně nápaditosti, originality a chuti do inovací. Zvýší se vaše potřeba osobní svobody. Od konce druhé dekády začnou jednotlivá životní témata postupně zadrhávat. Fungovat to bude jenom tam, kde jste v předchozích dnech položili kvalitní základy. Během Vánoc více odpočívejte a snažte se o pozitivní přístup.

Láska

Během první a částečně i druhé prosincové dekády partnera plně uspokojíte. To platí jak pro milostné aktivity, tak aktivní přístup k společnému životu. Jediným jablkem sváru se může stát případné omezování. Vaše touha po nezávislosti bude vysoká. V druhé polovině prosince zapracujte na empatii. Naučte se ve vztahu naslouchat a mějte pochopení pro potřeby partnera.

Práce

Co můžete, zkuste stihnout v první půlce měsíce. Ačkoliv vám může chybět trpělivost, přesto budete hodně výkonní. To ocení i vaši spolupracovníci. Okolo Vánoc si raději vyberte dovolenou. Vyhnete se tak různým komplikacím a střetům s kolegy. Pokud i přesto budete muset do práce, snažte se odvést poctivý výkon.


Zdraví

Zejména od poloviny prosince můžou hrozit nejenom prudké bolesti hlavy, ale i kloubů. Bolest hlavy je nejčastěji způsobena zablokováním krční páteře. K tomu dochází díky stresu. Snažte se pravidelně cvičit a být v pohodě.

BÝK

Prosincové dny budou mít pro znamení Býka vzestupnou tendenci. Již od prvních dnů se musíte vypořádat s nečekanými situacemi, které budou vyžadovat změnu a nový přístup. Od druhé dekády se situace začne více stabilizovat. To ovšem neznamená, že spokojeně „pojedete v zajetých kolejích“. Nejvhodnější bude, pokud vedle tradic přijmete i fakt, že se vesmír, svět i váš život neustále vyvíjejí. Během Vánoc se můžete zbavit různých vnitřních pochybností.

Láska

Ačkoliv jako Býci máte potřebu životních jistot, tak právě prosinec vám ukáže i něco jiného. V partnerském vztahu se na „přetřes“ dostane svoboda a neomezování. Pokud to nepřijmete, objeví se problémy. Největší riziko hrozí v první a částečně i druhé dekádě. Ke konci měsíce se vše uklidní. Myslete ale na to, že zamést odlišnosti pod koberec není dlouhodobé řešení.

Práce

Nejúspěšnější budete v poslední dekádě. Proto pokud máte na práci něco důležitého, dobře si to naplánujte. Určité problémy můžete očekávat v oblasti výpočetní techniky a dalších technologických vymožeností. Jestliže vás budou přístroje zlobit, nerozčilujte se. Trpělivým přístupem v kombinaci s novým pohledem na vzniklou situaci to vyřešíte.

Zdraví

Nepřehánějte to s konzumací sladkostí a tučných jídel. Během Vánoc byste se také měli snažit pravidelně sportovat. V opačném případě se můžou objevit problémy s tvorbou křečových žil. Zvyšte konzumaci pohanky a eliminujte kávu a kouření.

BLÍŽENCI

První dvě prosincové dekády podpoří přátelské kontakty. Životem budete chtít proplouvat bez omezování a restrikcí. Ačkoliv po celý prosinec hrozí nereálné představy, tak v tomto směru si dejte pozor zejména na dobu okolo Vánoc. Pozdní příchody a nedodržování slibů bude hrozit víc než kdy jindy. Chybět vám bude také trpělivost. Pokud chcete být úspěšní, měli byste se cíleně zaměřit na praktické stránky života.

Láska

Důležité bude, aby partner cítil, že vaše city a láska jsou opravdové. Přetvářku by dříve nebo později rozpoznal. Vánoce se nesou v příslibu pohody, vyjma majetkových témat. Nepokažte je nekontrolovanou konfliktní reakcí. Jestli si přejete více upevnit vaše soužití, zaměřte se na společnou údržbu domova. I když se vám do toho nebude chtít, o to víc partner vaši snahu ocení.

Práce

Zejména první dvě dekády se ponesou v duchu týmové spolupráce. V kolektivu můžete být oblíbení. Vše by se ale mohlo pokazit vaší nespolehlivostí. A také se nesnažte vyhýbat práci, která vám příliš „nevoní“. Vánoce se spíše snažte užít podle vaší libosti, do které ovšem pracovní povinnosti patřit nebudou.

Zdraví

Pokud jakýmkoliv způsobem inklinujete k různým ekzémům, vyrážkám nebo alergiím, zvyšte v tomto směru preventivní přístup. Současně byste neměli zapomínat na to, že všechny tyto choroby velmi ovlivňuje aktuální psychické rozpoložení.

RAK

Začátek měsíce se poveze na stále stejné vlně. První změny můžete očekávat během druhé dekády. Právě v těchto dnech zřejmě začnete bojovat s menší radostí ze života. Každodenní události budou vyžadovat více práce a námahy. Jednoduchost se začne vytrácet. Vše vygraduje koncem měsíce. Z toho důvodu si toho na sebe během Vánoc příliš nenakládejte. Začněte se radovat z maličkostí a různé povinnosti odložte na jindy.

Láska

Jakékoliv povinnosti se snažte vyřešit na začátku prosince. S přibývajícími dny byste měli udržovat plamínek vášně a radosti. Pokud to zanedbáte, začne skomírat. Tento přístup se ukáže jako velmi důležitý v poslední dekádě. Nenechte se převálcovat pocitem osamělosti. Sdílejte pocity s partnerem a celkově podporujte rodinné vazby.

Práce

Přestože si můžete říkat, že práce „šlechtí“, postupně to na vás může začít padat. Největší chybou by bylo, kdybyste se izolovali a rezignovali na spolupráci. Přestože vám týmová kooperace nepůjde nejlépe, můžete ji zvládnout. Hlavní je, abyste si plnili všechny povinnosti. V období Vánoc by bylo lepší, kdybyste si vzali dovolenou a odpočinuli si.

Zdraví

Vyvarujte se přejídání. Pokud budete vnitřní nepohodu zahánět jídlem a povalováním se v posteli, nic to nezmění. Jen si „zaděláte“ na zdravotní problémy. První na řadu přijdou klouby a celý pohybový systém.

LEV

První dvě dekády vám bude vesmír přát. Můžete se pustit do přímočarých akcí, které budou mít smysl. Přesto to neznamená, že byste mohli ztratit sebekontrolu. V prosinci budete prověřováni, do jaké míry jste ochotni dodržovat pravidla. Jestliže se v tomto směru zapomenete, počítejte s komplikacemi. Poněkud lépe vám hra v rámci nastavených mantinelů půjde v poslední dekádě. O Vánocích se příliš nepřejídejte, mohli byste ztratit figuru.

Láska

Vyvarujte se omezování partnera. Držte se přísloví, že co nechcete, aby partner dělal vám, nedělejte ani vy jemu! Tolerance a vzájemná důvěra budou klíčovými předpoklady k tomu, aby vztah fungoval. První dvě prosincové dekády bude vaše soužití založeno na společných a často nových aktivitách. Během Vánoc dejte spíše na tradiční zážitky.

Práce

Pracovní povinnosti si chytře rozvrhněte. Také se snažte dodržovat pracovní dobu a předpisy. První dvě dekády se zaměřte na úkoly, které vyžadují nadšení, energii a chuť něco prosadit. K tomu vám můžou pomoci i kolegové, které vaše snaha dokáže strhnout k větším výkonům. Konec měsíce bude přát spíše důkladnosti. Jinými slovy, to co jste aktivně rozpracovali, má naději na dokončení.

Zdraví

Najděte si vyvážený životní styl ve všech sférách života. Právě harmonie a spokojenost budou mít hlavní roli v oblasti prevence srdce a cévního oběhu. Do jídelníčku zařaďte potraviny s vysokým obsahem omega 3 mastných nenasycených kyselin.

PANNA

Nepřehánějte to s analyzováním každé maličkosti. Všechno nejde úplně „rozpitvat“. Během první a druhé dekády pozor na rychlé reakce. Mohli byste se zachovat nevhodným způsobem a pak by vás to mrzelo. Okolo Vánoc si dávejte pozor na to, abyste se nesnažili prosazovat vlastní názory na úkor druhých. Vánoce jsou svátky klidu a míru. Přesně v takovém duchu byste je měli prožívat. Po celý prosinec se snažte o opravdovost a laskavost.

Láska

V oblasti partnerských vztahů nebude prosinec zcela jednoduchým měsícem. Během prvních dvou dekád můžete být příliš reaktivní. Zkuste se chovat v duchu „méně je někdy více“. V poslední dekádě se vyvarujte snaze o manipulaci a ovládání partnera. Pokazilo by to vše hezké, co je mezi vámi. Hodně může pomoci vřelost a jemnost.

Práce

Při plnění pracovních povinností se pokuste najít správnou míru mezi puntíčkářstvím a „střeleckým přístupem“. Jen tak se vyhnete neshodám se spolupracovníky. Ke konci prosince můžete cítit větší tlak na výsledky vaší práce. Zkuste zatnout zuby a snažte se o co nejlepší výkon. Pokud to nepůjde, prodlužte si Vánoce o několik dní dovolené.

Zdraví

Vyhodnoťte váš jídelníček. Pokud nesplňuje požadavky zdravého životního stylu, začněte se stravovat jinak. Změna přístupu pomůže nejenom střevnímu traktu. Důležitý je také vliv na vaši psychiku. Více vnitřní harmonie totiž může podpořit i správná strava.

VÁHY

Již od začátku měsíce se snažte o odpovědný přístup k životu. Nemusí to být pro vás jednoduché. Hlavně první dvě prosincové dekády budou podporovat nezávislost a spíše volnější životní styl. Je to vhodná doba pro nové začátky. Potěšit by vás mohlo i cestování. Již od poloviny měsíce ale konstelace přinesou větší vážnost. To vygraduje v období Vánoc. Právě v tyto dny budete muset nasadit serióznější tvář.

Láska

Pokud si chcete užívat, využijte k tomu první dvě dekády. To platí jak pro aktivity s partnerem, tak bez něj. Jestliže vyrazíte sami, dejte si pozor na příliš benevolentní postoj k flirtování. Držte se přísloví „co nechcete, aby partner dělal vám, nečiňte ani vy“. Vánoční svátky absolvujte v rodinném kruhu v duchu každoročních tradic.

Práce

Na pracovišti můžete překvapit svým pozitivním postojem k inovacím a moderním technologiím. Vaše nápaditost a aktivní přístup k plnění povinností může být oceněn. Chvátejte, protože nic netrvá věčně. V prosinci se situace začne komplikovat v poslední dekádě. Pokud jste něco ošidili, tak vás to dožene. Ani spolupráce nepůjde tak hladce jako jindy.

Zdraví

Vyvarujte se prochladnutí jakékoliv části těla. Pokud situaci podceníte, můžou se začít projevovat bolestí kloubů a nervů pohybového systému. Zejména v závěru prosince si udělejte čas na prohřátí organismu v termálních lázních.

ŠTÍR

Během prvních dvou dekád byste měli využít svoje nadšení k něčemu smysluplnému. Je to vhodná doba k aktivní přímočarosti. Zamyslete se nad tím, zda by pro vás nebyl přínosný pobyt v zahraničí v jakékoliv formě. Konec prosince přinese větší zklidnění. Můžete se více zaměřit na materální statky. Po celý měsíc si dejte pozor na to, jak máte nastavené hodnoty související s prosazováním změn. Je důležité, abyste všem měřili jedním metrem.

Láska

Ve vztahu budete potřebovat více volnosti. Zejména první dvě dekády nebudete chtít trávit společný čas doma. Jakákoliv aktivita bude vítaná. O Vánocích se pokuste skloubit jak činorodost, tak stabilitu. Nesnažte se zbytečně měnit zaběhnutý rytmus Vánoc, který vyhovuje všem členům rodiny kromě vás. Buďte tolerantní!

Práce

V zaměstnání budete výkonní jen tehdy, pokud budete mít dostatek volnosti. Čím více vás budou různé nařízení svazovat, tím méně se vám bude dařit. Spolupráce s kolegy půjde lépe během prvních dvou dekád. Ke konci měsíce buďte důslední a nenechte se vyprovokovat. Ukvapená rozhodnutí nejde pokaždé vzít zpět, tak na to myslete.

Zdraví

Snažte se pravidelně cvičit. Hlavním cílem by mělo být pravidelné rozproudění krevního oběhu. Pokud prevenci zanedbáte, mohly by se vám začít tvořit křečové žíly. Závěrem měsíce se pokuste být v pohodě, aby vás nerozbolela hlava.

STŘELEC

V prosinci vám bude vesmír přát. Ačkoliv ani první dekáda nebude k zahození, tak jednoznačně nejlepším obdobím se stane prostředek měsíce. Úspěch na vás čeká ve společnosti i zábavě. Platí, že si budete život užívat plnými doušky. Jakmile se kalendář posune do poslední dekády, začnete řešit vážnější témata. Ovšem i v tomto případě úspěšně, jestliže nic nepodceníte. Během prosince se snažte držet dané slovo a pozor na dochvilnost!

Láska

Partner vás bude obdivovat pro vaši akceschopnost a touhu po zážitcích. Dokážete být skvělými milovníky i parťáky do nepohody. Pokulhávat můžete v situacích, které vyžadují cílevědomý a vytrvalý přístup. Ale i zde existuje elegantní řešení. Podobná témata si načasujte tak, aby vyšla na poslední část prosince.

Práce

Již od prvních prosincových dní si připravujte půdu pro vylepšení firemní pozice. Získat ji můžete uprostřed měsíce. Ovšem nepřehánějte to! Jestliže se chystáte na důležitou prezentaci nebo jednání, tak i v tomto případě je druhá dekáda optimální. Během Vánoc se snažte věnovat serióznějším činnostem. Také můžete finalizovat vše, k čemu jste doposud nenašli chuť a odhodlání.

Zdraví

V prosinci můžete snadno přibírat na tělesné váze. Tedy se musíte rozhodnout, zda omezíte svůj apetit nebo zvýšíte frekvenci vašich sportovních aktivit. Cestou nejmenšího odporu by bylo od všeho tak akorát.

KOZOROH

Jestli pro vás bude prosinec úspěšný, záleží jenom na vás samotných. Základním faktorem je vyváženost ve všech činnostech. Vesmír vás čas od času prověří, jak reagujete na inovace a nečekané události. Nejnáročnější v tomto směru bude období Vánoc. Snažte se proto nezahltit různými povinnostmi, které s Vánocemi nesouvisí a přitom se z nich lidé stresují. Pokuste se rozvíjet empatii a citovou stránku vaší osobnosti.

Láska

Říká se, že láska hory přenáší. Pokud budete oba chtít, určitě se můžete domluvit na tom, jak bude prosinec probíhat. Vlastnosti jako jsou kompromis a vstřícnost by se měly stát základním stavebním kamenem pro spokojené soužití. Důležité také je, abyste se nesnažili partnera někam natlačit. O manipulaci nemluvě.

Práce

V zaměstnání budete úspěšní zejména tehdy, pokud nebudete muset reagovat na různé změny. V tomto směru bude nejsložitější poslední prosincová dekáda. Zvýšenou pozornost věnujte komunikaci na pracovišti. Jak s kolegy, tak nadřízenými. Právě vaše nešikovné nebo nediplomatické vyjadřování by vám mohlo zhoršit oblíbenost v kolektivu.

Zdraví

Pokuste si v životě najít dostatek času sami pro sebe. Odpočinek těla i ducha je přesně to, co potřebujete. Jinak se nevyhnete náhlým migrénám a také se zvyšuje pravděpodobnost, že si „zaděláváte“ na různé nervové choroby v budoucnosti.

VODNÁŘ

Prosinec hned od prvních dní přináší energii, které vás podpoří v odvaze a boji za nezávislost. Hlavně během prvních dvou dekád budete mít chuť začít něco zcela nového. Oceníte příchuť dobrodružství. Poslední dekáda přinese potřebu důkladnosti. Okolo Vánoc se soustřeďte na způsob komunikace a vyjadřování vašich myšlenek. Snadněji se dostanete do sporů. Vyvarujte se snaze prosadit vlastní názory pomocí manipulace a nátlakového jednání.

Láska

Elementárním předpokladem spokojenosti ve vztahu bude vzájemný respekt. Celý měsíc inklinuje k větší rizikovosti rozchodů, jelikož nemusíte být ochotni akceptovat systém, na jakém byl doposud vztah založený. Zvyšuje se také šance na nevěru, protože můžete mít pocit, že monogamie je pro vás příliš svazující.

Práce

Během prosince se budete muset popasovat s tendencemi změnit zaměstnavatele nebo profesi. Nápadů a tužeb v tomto směru budete mít víc než dost. Je ovšem otázkou, zda je dokážete prakticky zrealizovat. V poslední dekádě si hlídejte komunikaci jak s kolegy, tak nadřízenými. Mohla by se stát příčinou neshod a problémů.

Zdraví

Zaměřte se na posílení psychické stability a odolnosti. Různá mentální cvičení jsou přesně tím, co potřebujete. Jestliže podlehnete vnitřnímu rozladění, nelze vyloučit opakované bolesti hlavy a zvýšené zatížení nervového systému. Vnitřní klid podpoří i meduňkový čaj.

RYBY

Prosinec vám přináší šanci na možnost postupného vývoje vašich cílů. Na začátku měsíce se soustřeďte na odstartování všeho, co si přejete změnit. Uprostřed prosince vám bude vesmír přát, a proto byste vše měli začít hmatatelně realizovat. Poslední dekáda je vhodná k dotažení věcí do zdárného konce. Navíc můžete ukázat, že jste silnou a odolnou osobností. Ovšem pokud něco podceníte, připravte se na komplikace a zatuhnutí.

Láska

Partneské záležitosti budou vzkvétat. Největší příležitost ke spokojenosti dostanete v druhé prosincové dekádě. Dokážete si užívat a současně se věnovat povinnostem, které vás můžou těšit. Radost můžete mít i z Vánoc, přičemž nejvíce si vychutnáte tradiční zvyky. Vánoční svátky se snažte strávit doma a případnou dovolenou v zahraničí nechte na jindy.

Práce

V zaměstnání budete úspěšní. Nejprve překvapíte nápaditostí a pak všechny potěšite pracovitým výkonem. Z toho také vyplývá, že můžete upevnit kolegiální vztahy na pracovišti. Určitým mínusem se může stát fakt, že během posledních prosincových dní budete očekávat nějakou formu odměny za vaši snahu. Pokud nepřijde, nebuďte zklamaní. Určitě ji dostanete jindy.

Zdraví

Nezanedbávejte zdravý životní styl, přestože můžete mít pocit, že je vše v pořádku. Uvolnění snahy o udržení dobrého zdraví by se mohlo začít projevovat ke konci měsíce. První na řadě by mohly být různé ekzémy a alergické reakce.

Mohlo by vás také zajímat: Přírodní horoskop nebo Horoskop z bájné Atlantidy