Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velký horoskop na leden: Jak začne rok 2020 všem dvanácti znamením zvěrokruhu

Zdroj: shutterstock

Co vás v lednu čeká na poli lásky, kariéry a zdraví? Přečtěte si předpověď pro svoje znamení zvěrokruhu.

BERAN 

V lednu je nutné počítat s tím, že bude plný zkoušek a problémů. Nejvýraznější budou v tomto směru první dvě dekády. Je zřejmé, že klíčem k tomu, jak se s konstelacemi vyrovnat, bude váš přístup k životu a povinnostem zejména. Pokuste se kráčet zlatou střední cestou. Jakýkoliv extrém se totiž může ukázat jako lichý. Důležitá bude i zvolená forma vystupování k lidem kolem vás. Dávejte si pozor, jinak byste si mohli vytvořit dost nepřátel.

Láska

V partnerském svazku je elementárním faktorem vědomí toho, že ve vztahu jsou vždycky dva! Vyhněte se jakémukoliv tlaku nebo omezování. Velmi vhodnou cestou je naslouchání problémům a stížnostem partnera. Kvalitu vztahu můžete podpořit citlivým přístupem a větší mírou empatie. Nemyslete pouze na sebe, ale podejte partnerovi v těžkých chvílích pomocnou ruku.

Práce

Důležitá je vytrvalá práce založená na dotahování věcí do konce. Vyhýbejte se jakémukoliv přehánění na pracovišti. Nevyžadujte svobodu rozhodování tam, kde je zřejmé, že jsou nutné předpisy a různé nařízení. Snažte se dodržovat pracovní dobu. V opačném případě musíte počítat s problémy jak ze strany šéfa, tak kolegů.

Zdraví

Nenechte si přerůst přes hlavu případné problémy s druhými lidmi. Právě mezilidské vztahy se můžou promítnout do problémů s ledvinami. Je proto nadmíru jasné, že byste měli dodržovat pravidelný pitný režim. 

BÝK  

Pokud hledáte nejlepší období v měsíci lednu, zaměřte se na první dekádu. Právě zde se vám může dařit. V druhé dekádě se vám začnou v hlavě honit myšlenky o tom, kdy je správné dodržovat řád a konvence, a kdy byste měli svůj přístup změnit. Toto rozhodování nebude jednoduché. Situaci nepomůže ani závěr měsíce. Začnete mít problémy s jakýmkoliv omezováním. To se může vyhrotit do sporů s autoritami.

Láska

Hned od prvních lednových dní se pokuste najít vyváženost ve vztahu. Hlavní směr pátrání by měl vést k vzájemnému (ne)omezování. Pokud si s partnerem vše v klidu vyjasníte úvodem měsíce, vyhnete se následným potížím. Pokud byste začali mít v průběhu ledna občas pocit, že by vám bylo lépe samotným, nechte to uzrát. S odstupem času možná uvidíte, že podobné kroky by byly chybné. Navzdory výše uvedenému se budete dobře cítit v rodinném kruhu.

Práce

Pragmatický přístup k pracovním povinnostem se projeví a také vyplatí začátkem měsíce. Postupem času se ale začne ukazovat, že byste si přáli více volnosti a svobody v rozhodování. Proč ne, ale neměli byste to vymáhat „silou“. Nechte věcem volnější průběh a dál pilně pracujte. Jinak by se mohlo stát, že byste v poslední dekádě upadli v nemilost nadřízených.

Zdraví

Dodržujte pitný režim, mějte dostatek pohybu a konzumujte ovoce a zeleninu. Právě kombinace těchto tří faktorů podpoří cévní systém. V tomto měsíci byste si totiž měli dávat pozor na tvorbu křečových žil, zejména v oblasti lýtek. 

BLÍŽENCI

V lednu budete mít sílu na rozdávání. Pravda, jedná se zejména o energii zaměřenou na kontakty, ale to nevadí. Na těžkou fyzickou práci, pokud bude potřeba, si můžete někoho zjednat. Od druhé lednové dekády budete vyhledávat přátelské vazby. Současně vám ale může chybět větší míra empatie a zájmu o problémy druhých. Uvědomte si, že vedle příjemné a užitečné mluvy je čas od času potřeba projevit i soucítění.

Láska

Jestliže budete muset v domácnosti nebo pro partnera vykonat něco praktického, pusťte se do toho v první lednové dekádě. V dalším období totiž nejspíše zůstane u pouhých slov. To se samozřejmě členům vaší rodiny nemusí líbit. Případný tlak nebo výčitky byste velmi špatně snášeli. Druhá a třetí dekáda se totiž ponesou pod taktovkou vaší potřeby nezávislosti a volnosti.

Práce

V profesní sféře se můžete předvést ve dvou rovinách. Počátkem měsíce se zaměřte na rutinní záležitosti, které dokážete důkladně promyslet a dotáhnout do konce. Ve zbytku ledna vás budou těšit různé inovace a modernizace. V obou případech budete preferovat kolektivní způsob práce, při kterém budete zejména „intelektuálním motorem“ celého týmu.

Zdraví

Podporujte váš imunitní systém. Důležitý je zdravý životní styl a vnitřní klid. Díky tomu eliminujete různé choroby, které můžou být složitě léčitelné. Jedná se zejména o alergické reakce, plísňová onemocnění a ekzémy. 

RAK

Náročné budou první dvě lednové dekády. Neměli byste se tím nechat otrávit. Váš pocit, že se vám nedaří podle představ, může být způsoben vnitřní nejistotou. Zapracujte na sebevědomí a vše bude lepší. Důležitá je také vytrvalost. Jakmile jen trochu polevíte, situace se obrátí proti vám. V závěrečné dekádě se situace zlepší. Začnete mít dojem, že jste se zbavili povinností. Ve výsledku však bude klíčové, zda jste je dokonali nebo od nich utekli.

Láska

Lednovým prubířským kamenem vašeho partnerského svazku bude tolerance. Jakékoliv omezování, nátlaky nebo pocity samoty se stanou mlýnským kolem, které začne vztah drtit. Samozřejmě je možné se tomu vyhnout. Vedle již zmíněné tolerance je důležitá klidná a otevřená komunikace. Nebojte se vzájemně si sdělovat, co koho trápí a naopak těší.

Práce

Nenechte se v zaměstnání zatlačit do defenzívy. Ať již máte úkoly jakkoliv četné a těžké, nevzdávejte to. Vaše pracovní okolí čeká jen na to, až začnete být nepříjemní. Snažte se proto zachovávat úsměv na tváři a vstřícnost. Tím vezmete vašim protivníkům vítr z plachet a situace se bude postupně zlepšovat.

Zdraví

Jasným doporučením pro měsíc leden je kombinace dietnější stravy, dostatku minerálů, vitaminů, cvičení a relaxace s rozpuštěním stresu. Přesně toto je směs, díky které byste se mohli vyhnout kloubním a trávícím obtížím. 

LEV

Využijte první lednovou dekádu k tématům, kde chcete prosadit vlastní názor a být středem pozornosti. Ovšem není to tak, že by vám vesmír výrazně přál. Spíše se blíží období, kde budete narážet. Jedná se o druhou a třetí dekádu. V tomto časovém úseku dostanete příležitost si uvědomit, že se svět netočí jenom kolem vás. Ačkoliv to někdy může být nepříjemné a bolestivé, poučte se z toho. Více vstřícnosti směrem k druhým lidem rozhodně neuškodí!

Láska

Během druhé a třetí dekády začnete mít pocit, že jste ve vztahu omezováni. To také bude příčina vzniku pochybností o tom, zda je partner tím pravým. Jenže si uvědomte, že rozchod by rozhodně nic nevyřešil. Zkuste primárně hledat chyby „na vlastním hřišti“. Třeba se ukáže, že vám partner dává prostoru dost, jenže vy jste příliš nenasytní.

Práce

Přímo pro vás se hodí úprava jednoho známého přísloví – bez povinností nejsou koláče. Již z toho jasně vyplývá, že byste po celý měsíc měli plnit pracovní úkoly bez většího „remcání“. Zapomeňte také na sólové akce. Podporujte v sobě týmového ducha a snažte se spolupracovat s kolegy i nadřízenými. To je hlavní cesta k úspěchu.

Zdraví

Nejdůležitější je udržení zdravého krevního oběhu. S tím souvisí srdeční činnost a plnohodnotná funkčnost cév. Vyhýbejte se proto tučným, smaženým a sladkým jídlům. Naučte se zvládat stres a nerozčilujte se. Hodně pijte a konzumujte zeleninu. Každodenní cvičení by se mělo stát samozřejmostí. 

PANNA

Většina měsíce je k Pannám velmi příznivá. Navíc si dostatečně užijete jak zaběhnutých věcí, tak novinek. Právě první dekáda podporuje stabilitu. Opřít se tak můžete do zkrášlení domova nebo upevnění všeho, co souvisí zejména s majetkem. Druhá dekáda podpoří chuť k moderním vymoženostem. Jděte tomu naproti. Ke konci ledna zbystřete pozornost! Odněkud z hlubin se můžou vynořit komplikace, ke kterým je nejlépe se postavit čelem.

Láska

První a druhá dekáda přeje stabilním vztahům. Přesto byste měli dát do svazku více citové invence. Ukažte partnerovi, že ho milujete nejenom slovy, ale také činy. Pokud se vám povedl nějaký přešlap, snažte se ho vyřešit dříve, než na něj partner přijde. Toto riziko může hrozit ke konci měsíce. V tomto období se snažte být upřímní.

Práce

V zaměstnání by vám to mělo odsýpat. Pokud byste se někde zadrhli, vyčkejte do druhé dekády. Ta vám přinese více inspirace a nápaditosti. Podle toho si rozdělte činnosti. Začněte rutinními pracemi a pokračujte tvůrčími. Po celý měsíc se snažte udržet minimálně kolegiální vztahy na pracovišti. Jinak vám může koncem měsíce někdo škodit „ze zákulisí“.

Zdraví

Snažte se rozvíjet mentální a citový život v rovnováze. Proto vedle práce a vztahů nezapomínejte i na relaxaci a vlastní koníčky. To vše podpoří nervovou stabilitu. Nezapomínejte pravidelně cvičit, neboť pružnost a ohebnost těla je také důležitá. 

VÁHY

Po celý měsíc nedostanete nic zadarmo. Jinými slovy lze konstatovat, že poctivá, důkladná práce a způsob života jsou jedinou možností, jak se uspokojivě prosadit. Od druhé dekády navíc začněte používat rozum, který vám dost pomůže. Zejména moderní styl a neotřelost jsou postupy, které můžou slavit úspěch. Koncem měsíce můžete mít problémy se zážitky, které vám dělají radost. Dobře si proto rozmyslete, do čeho se pustíte.

Láska

V partnerském svazku si to budete muset odpracovat. Nepočítejte proto s tím, že něco dostanete zadarmo nebo že se na něčem snadno dohodnete. Každopádně „neházejte flintu do žita“. Nic netrvá věčně a leden uteče jako voda. Ke konci měsíce neřešte témata spojená s bydlením a pokuste se vyhýbat nátlakovému jednání.

Práce

V pracovní sféře budete muset vytasit všechny diplomatické zbraně, kterými oplýváte. Visí totiž nad vámi konflikty a spory. Zatnout tipec jim můžete pouze tak, že si budete plnit povinnosti na víc jak sto procent. Nebojte se toho a pracujte klidně přesčas. Od druhé dekády vám v tom můžou pomáhat všechny moderní technologie, které máte k dispozici.

Zdraví

Prevence zdraví je zcela nutná. Tělo bude pod náporem různých vlivů. Největší pozornost věnujte kloubům, zubům a močovému systému. Vyhýbejte se tedy prochladnutí. Ženy by si dále měly „hýčkat“ vaječníky. 

ŠTÍR

Co můžete, udělejte během první lednové dekády. To se týká zejména praktických a majetkových záležitostí. Přesto byste neměli příliš tlačit na pilu. Nechte některé věci volněji plynout. V druhé dekádě se můžete setkat se způsobem komunikace, který vás bude dráždit. Hlavním tématem bude nezávislost. To vydrží i do poslední dekády. Zde se navíc budete muset vypořádat s rizikem neshod se silnými osobnostmi okolo vás.

Láska

Důležité je, abyste partnera nikam netlačili. Trvalosti vztahu prospěje úvod měsíce. V dalších částech se ukáže, zda si vzájemně dokážete tolerovat aktivity a jednání, které nejsou v souladu s pohledem toho druhého. Dejte si proto pozor na to, jakým způsobem se budete k druhému vyjadřovat. Komunikace bude velmi důležitá!

Práce

V úvodní dekádě se vám může profesně dařit. Někteří vás dokonce můžou „obviňovat“, že si jdete za svými cíli jako stroj. Od druhé dekády se situace začne zadrhávat. Můžete mít problémy s moderními přístroji a softwarem, které vás nebudou „poslouchat“. Snažte se dodržovat předpisy a nařízení, jinak hrozí postihy od nadřízených.

Zdraví

Pokuste se konzumovat hodně vlákniny, která podporuje pravidelné vyprazdňování. V opačném případě se připravte na problémy s hemeroidy. Tomuto nepříjemnému onemocnění také předchází pravidelný pohyb. 

STŘELEC

Nejlepší období nastane uprostřed měsíce. Důvod je prostý. Na začátku ledna budete muset vyřešit konflikt zájmů. Týká se to rozporu, zda upřednostníte sebe sama nebo rodinu. Koncem ledna se může ukázat nedostatečné naladění na stejnou vlnu mezi vámi a rodinnými příslušníky. Naopak již zmíněný střed ledna nabídne originální nápady, které můžete implementovat do všech vašich činností. V kombinaci s vytrvalým přístupem to bude správná cesta.

Láska

Vyvarujte se jakýmkoliv tlakům a přetahování se o kormidlo. To platí jak pro partnerský vztah sám o sobě, tak rodinné zázemí. Jednoduché to nemusí být ani ve chvíli, kdy budete muset spolupracovat na společných cílech. V takovém případě byste si vše měli časově upravit tak, aby kooperace probíhala v druhé dekádě.

Práce

Vaše nápady budete nejlépe uskutečňovat během druhé lednové dekády. Během první dekády se vyvarujte sporů s nadřízenými a přílišného prosazování vlastních pohledů na řešení pracovních problémů. Poslední dekáda přináší varování před vaším přístupem ke kolegyním. Zvolte tolerantní, uctivý a smířlivý tón. Vyplatí se to.

Zdraví

Zaměřte se na váš jídelníček. Udělejte si analýzu a upravte ho v duchu zdravé životosprávy. Významně tím pomůžete celému zažívacímu systému. Jeho činnost by mohl narušit také stres a vnitřní nespokojenost. 

KOZOROH

Silná energie, která z vás sálá, může být inspirující, ale také odstrašující. Možná, že kdybyste zapojili do života více lehkosti, bylo by vše jednodušší. Ovšem nevěste hlavu. Pokud to nevidíte hned na začátku ledna, tak v druhé dekádě byste mohli lépe a chytřeji využít vlastních schopností. V poslední dekádě můžete všechny překvapit svým neotřelým přístupem a větší ochotou k inovacím. Ještě zkuste projevit větší zájem o vaše okolí a bude to dobré.

Láska

Partner může mít pocit, že na něj nemáte dostatek času. A pokud si ho uděláte, tak vám jde zase jenom o praktické záležitosti. Určitým problémem by mohla být zejména v úvodu měsíce přílišná rutina. Pokud se v dalších dnech pokusíte o další progres svazku v příjemném duchu, uvidíte, že vám partner zase padne kolem krku.

Práce

V zaměstnání všem dokážete, že vám na vaší pozici opravdu záleží. Přesto by bylo vhodné, abyste zapracovali na schopnosti lépe spolupracovat s kolegy. Uvědomte si, že dobrá spolupráce souvisí s příjemnou atmosférou na pracovišti. Zkuste otevřeněji komunikovat a nezůstávejte pouze u profesních otázek. Lépe to půjde v druhé a třetí dekádě.

Zdraví

Jasným tématem by měly být vlasy, pokožka, zuby, kosti a klouby. Zkrátka a dobře se zaměřte na to, aby váš organismus dostával pravidelnou dávku vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek. Jinak by se mohly objevit náznaky prvních komplikací. 

VODNÁŘ

Měsíc leden přináší příslib solidních dní. Jediná překážka, která se může čas od času objevit, je nedůslednost. Tomuto faktoru můžete „přistřihnout křídla“ hned úvodem měsíce. Právě v první dekádě se trpělivý a cílevědomý přístup může přetavit v základy, od kterých se následně odrazíte. V druhé a zejména třetí dekádě se začnete cítit jako „ryba ve vodě“. Přitahovat vás bude vše, co je neotřelé, zajímavé a dodává pocit svobody.

Láska

V partnerských vztazích bude důležité, zda se vám podaří udržet pocit symbiózy. Přestože hlavně v druhé a třetí části ledna vám nebude chybět tolerance, tak partner může mít pocit, že vám na něm nezáleží. To vyplývá z vašeho svobodomyslného přístupu, který ovšem každému nevyhovuje. Dokažte mu, že ho milujete.

Práce

V zaměstnání můžete být úspěšní. Pravidelné úkoly vypracujte na začátku měsíce a pak se pusťte do toho, co vás baví a kde máte volné ruce. Pozor si dejte na skrytou závist a nepřátelství, které někteří ze spolupracovníků můžou cítit. Proto byste se měli snažit vyvarovat možnosti, že vám v nečekanou chvíli dají vaše chyby pořádně „sežrat“.

Zdraví

Důležitá je dostatečná hygiena intimních partií, protože právě prevence v oblasti zevních pohlavních orgánů je doporučení pro tento měsíc. Současně si dávejte pozor na prochladnutí, neboť by se mohly objevit i různé záněty. 

RYBY 

Vašemu znamení se bude v průběhu ledna docela dařit. Můžete se proto uvolnit. Prožívat život s lehkostí a bez připouštění si případných starostí by vám mělo „nalít krev do žil“. Důležité je také to, že budete cítit podporu rodiny. Naučte se dobře rozvrhnout váš čas na dobu, kterou strávíte doma a v práci. Snažte se být otevřeni novým kontaktům a setkáním, protože právě v tomto směru byste mohli v lednu potkat důležitou osobu.

Láska

Šance na příjemné dny s partnerem se výrazně zvýší, pokud mu budete nejenom naslouchat, ale začnete jeho případné připomínky řešit. Vesmírné energie tomu přejí, tak byste je mohli vyslyšet. Ostatně jak již bylo řečeno, partner a rodina vám budou oporou. Je tedy víc než vhodné to vašemu okolí také oplatit.

Práce

Pracovní energii se snažte investovat smysluplným způsobem. Neztrácejte čas tam, kde vnitřně tušíte, že to nemá význam. Tento přístup začnou postupně oceňovat nejenom vaši spolupracovníci, ale také nadřízení. Týmová práce pro vás bude nabývat na významu s každým dalším lednovým dnem. Sólové akce proto vyřešte spíše počátkem měsíce.

Zdraví

Nepřehánějte to s konzumací jídel, která mají hodně cukrů a kalorií. Vaše tělo by si totiž mohlo začít ukládat „na horší časy“ a ručička na váze by začala ukazovat nepříjemně vysoké hodnoty. Snažte se, navzdory chladnému počasí, hodně cvičit. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky