BERAN

Úvodem měsíce ještě půjde život ztuha. Nevyhnou se vám komplikace. Ovšem máte dost sil na to je zdolat. Chytrý Beran si může počkat do druhé dekády. Zde se kleště uvolní a vy se budete moci plně soustředit na dosažení vlastních cílů. Občas vám může chybět krapet lehkosti. Pokud to nastane a vy budete cítit, že ji nutně potřebujete, vyčkejte do poslední dekády. Právě tam vám vesmír nabídne větší komunikativnost a ochotu reagovat na změny.

Láska

Na city a laskavost si příliš hrát nebudete. Důležitější pro vás je, abyste se měli s partnerem dobře. Klíčem je tedy mít dost peněz, dobré jídlo, pití a dostatek sexu. Občas vám bude chybět více ohleduplnosti a schopnost splnit partnerova přání a tužby. Méně sobeckosti a více schopnosti si povídat se pro vás otevře v poslední dekádě.

Práce

Hlavně v polovině měsíce dokážete řešit praktické záležitosti s ohledem na výdělek a další souvislosti. Pomůže vám také dostatek trpělivosti a vytrvalosti. Skřípat to může úvodem měsíce. Naopak jeho koncem se lépe dohodnete s kolegy a nadřízenými. Úspěch je tedy pouze na vás. Stačí si jednotlivé úkony dobře rozložit v souladu s nabídkou vesmíru.

Zdraví

Pravidelně cvičte, jinak vám hrozí zablokování krční páteře. Snažte se vyhýbat stresu, což ocení štítná žláza. Pokud se „porouchá“, tak její uzdravení je velmi problematické. Myslete na to! Zkuste pravidelně cvičit tai-chi.

BÝK

Svět patří vám. I tak je možné charakterizovat měsíc květen, ve kterém do vás planety „pumpují“ dostatek sil a nadšení. Nic na tom nemění fakt, že v prvních májových dnech vám můžou udělat čáru přes rozpočet nepřející nepřátelé. Problémy zdoláte a v druhé dekádě můžete slavit úspěch! Přesto platí, že byste se měli naučit lépe reagovat na vývoj situace. Závěrem měsíce vás bude těšit společnost přátel a nové impulsy do života.

Láska

Zamyslete se nad tím, zda partnera baví řešit peníze a majetek. Sice to myslíte dobře, ale pokuste se obohatit partnerský vztah o více „vzletnosti“ a uvolněnosti. Jinak se může stát, že váš protějšek „otrávíte“. Přestože s vámi bude nyní souhlasit, tak v jeho nitru to bude hlodat a dříve nebo později vám to vrátí i s přídavkem!

Práce

Jestliže chcete něco prosadit silou, tak se soustřeďte na střed měsíce. Současně se ale v tomto období vyhněte očekávání, že vám půjde spolupráce s kolegy. Na to budete příliš zaměřeni na sebe. Naštěstí nic není ztraceno. Poslední dekáda dohodu se spolupracovníky určitě umožní. Květen je vhodným obdobím pro vylepšení vašeho rozpočtu poctivou prací.

Zdraví

Hodně práce také vyžaduje mnoho odpočinku. Pokud to zanedbáte, oslabíte organismus a imunitní systém si nemusí poradit s běžnými viry a bakteriemi. Hrozí zejména krční záněty a angíny. Dbejte na dostatečný přísun vitaminu C.

BLÍŽENCI

První májové dny nemusí být zcela podle vašich představ. Komunikace s druhými lidmi bude složitá a vaše zájmy se tak budou zašmodrchávat. Zamyslete se nad tím, zda to není z důvodu nedokonalosti vašich nápadů a myšlenek. Naštěstí se situace bude rychle zlepšovat. Pokud chcete vyloženě počkat na podporu štěstěny, tak se jedná o poslední dekádu, konkrétně dny od 23. května. Využijte toho!

Láska

Pokud toužíte po lásce a souznění, vydržte do poslední dekády. Právě v této době se vám bude s partnerem dobře povídat a trávit veškerý čas. Ale to neznamená, že by ostatní májové dny měly být v oblasti lásky smutné. Po většinu měsíce se bude vztah vyvíjet příjemně. Snad jen během prvních dní „netlačte tolik na pilu“ a dejte vztahu více svobody.

Práce

Úvodem měsíce se nebudete bát jít do střetu kvůli pracovním záležitostem. Ačkoliv se to může vyplatit, počítejte s tím, že vás to také bude něco stát. Další dvě květnové dekády budou o dost lepší a proto pokud se chcete konfliktům vyhnout nebo je co nejvíce eliminovat, počkejte si. Obecně platí, že toho můžete v máji hodně udělat a navíc s dobrým výsledkem.

Zdraví

Nekuřte a vyhýbejte se zakouřeným prostorům. Nejprve krk a pak i plíce s průduškami vyloženě volají po očistě a zdravém životním prostředí. Tak proč tomu nevyhovět?! Choďte ve volném čase co nejčastěji do přírody.

RAK

Květen si můžete rozdělit na dvě části. Během první poloviny měsíce se soustřeďte na vydělávání peněz plus důkladnou a poctivou práci, která je za vámi vidět. Také se můžete zaměřit na vylepšení bydlení. Práce na zahrádce vás bude rozhodně těšit. V druhé květnové části oprášíte staré kontakty a budete chtít svůj volný čas strávit s přáteli. V životě budete potřebovat změnu, a tak všechny překvapíte jistou mírou nestálosti, která vám ale bude prospěšná.

Láska

Vztahům budou květnové dny vcelku přát. Ovšem to neznamená, že to vždy bude růžové. Zejména v první půlce května si dejte pozor na to, abyste partnera neotrávili přílišnou neústupností a snahou prosadit svoje názory za každou cenu. Lépe bude, pokud vyčkáte do další fáze měsíce, kde vám komunikace a naslouchání půjdou o dost lépe!

Práce

Práce vám bude dobře odsýpat od ruky. Hned na začátku května si udělejte rozumný časový harmonogram na celý měsíc. Průběžně si najděte čas na povinnosti, zábavu a kontakty s přáteli. Jen tak využijete solidních energií, které vám jsou nakloněny. V opačném případě prožijete měsíc plný kontrastů a hlavně nebudete tak výkonní, jak byste mohli být!

Zdraví

Soustřeďte se na pravidelné cvičení. Nepřepínejte se, ale také pohyb nezanedbávejte! Pohybový systém a zejména klouby to ocení. S tím souvisí důležitost kvalitní stravy. Dbejte na to, abyste měli dostatek vápníku a vitaminu D.

LEV

První dvě májové dekády patří k náročnějším dnům. Vesmír si pro vás připravil překážky, které nebude jednoduché překonat. Narazíte na neústupnost a odpor. Část problémů si způsobíte sami. Přestaňte se soustředit na vlastní ego a pokuste se porozumět druhým lidem. Více otevřenosti a tolerance vaši situaci může zlepšit. V poslední dekádě se energie změní a přinesou tolik potřebnou ochotu a schopnost se domluvit.

Láska

Ve vztahu to zatuhne. Domluva a shoda na společných záměrech a aktivitách se bude rovnat téměř zázraku. Hlavně neřešte peníze a majetek. To je nejkritičtější zóna ve vašem partnerství! Možná byste si od sebe mohli krapet odpočinout. Naštěstí nic netrvá věčně. Koncem května se otevře prostor pro komunikaci a spokojené aktivní trávení společného času.

Práce

Přílišná tvrdost hraničící s bezohledností se může stát problémem. Uvědomte si, že neoblíbenost v pracovním kolektivu vám může dříve nebo později „zlomit vaz“. Uberte plyn a snažte se lépe spolupracovat. Vyplatí se vám to. Ostatně se může stát, že budete také potřebovat pomoc. Závěrem měsíce se naopak budete moct o kolegy opřít a věci vám začnou vycházet.

Zdraví

Základem vašeho zdraví je dostatek pohybu. Naučte se každý den ráno protáhnout a odpoledne si zacvičit. Jen tak utečete problémům s krční páteří, která má často další nepříjemné projevy. Mezi nejčastější patří motání a bolest hlavy nebo mžitky před očima.

PANNA

Snažte se využít první poloviny měsíce ke stabilizaci vašeho života na všech úrovních. Nebude to samozřejmě zadarmo. Hlavně v prvních májových dnech počítejte s tím, že vaše myšlenky budou drhnout. Problémy tak poplynou hlavně z jejich nedobré prezentace. Přesto byste měli uspět. V druhé půlce května se totiž situace postupně obrátí proti vám. Budete se složitě vyrovnávat s tím, že se na nic nedá spolehnout a vše bude ležet jen na vašich bedrech.

Láska

Ačkoliv je květen měsícem lásky, tak ve vašem případě na nějaké cukrování nebudete mít čas. Čeká na vás hodně práce a když už budete s partnerem, nebude jednoduché se domluvit na tom, jak společně strávit čas. Co kdybyste to zcela nechali na něm? Zejména koncem května hrozí neshody, proto je zbytečně nerozdmýchávejte.

Práce

Vše důležité se snažte připravit a udělat dříve, než přijde poslední květnová dekáda. Nebojte se proto vrhnout do práce „po hlavě“. Energie na to budete mít víc než dost. Pokud něco nestihnete, nelámejte věci přes koleno. Závěrem měsíce spíše odpočívejte nebo si vyberte dovolenou. Někdy je lepší jít vesmíru na ruku, než s ním bojovat.

Zdraví

Hýčkejte si průdušky a plíce. Proto se vyvarujte nastydnutí a pobytu v zakouřených prostorách. Vyzkoušejte preventivní inhalace eukalyptu! Důležitá je také péče o nervový systém. Začněte pít bylinkové uklidňující čaje.

VÁHY

Pokud chcete štěstí „chytit za pačesy“, obrňte se trpělivostí. Přízeň hvězd na vás čeká v poslední květnové dekádě. Ovšem ani předchozí dny nebudou nikterak černé. Úvod májových dnů bude pod taktovkou snahy užít si radostí života. Dobré jídlo, pití a sex, to bude to pravé ořechové, co vás potěší. Druhá dekáda otevře zájem o získávání nových vědomostí. Je možné, že se spřátelíte s někým, kdo vám v životě pomůže.

Láska

S partnerem si budete užívat vzájemné doteky a podněty v první dekádě. Pak se vše transformuje spíše do povídání a společných zážitků. To ostatně není na škodu. Vztah má být pestrý a pokud má vydržet, musí se mu vyhýbat monotónnost. I sex se může začít „zajídat“! Pokud jste nezadaní, mějte oči otevřené. Koncem měsíce můžete mít štěstí i v oblasti seznamování.

Práce

Přiznejme si na rovinu, že tentokrát byste si radši vychutnali volno a zábavu. Na práci vás moc neužije. Přitom je to škoda. Konstelace jsou příznivé a vy byste mohli příjemně překvapit. Začátek měsíce by mohl přinést hlavně téma peněz. Naopak jeho závěrem dokážete uspět ve složitých jednáních. Je to také vhodná doba pro pracovní pohovory.

Zdraví

Vyhýbejte se přemíře alkoholu a studeným mezím a větru. Jinak hrozí, že vás začnou bolet klouby. Nastydnutí zad by se mohlo projevit v blokádě páteře. Alkohol zase ohrožuje ledviny, které si potřebují odpočinout.

ŠTÍR

První dvě dekády budou v květnu pro Štíry velmi náročné. Budete se „prát“ nejenom s druhými, ale také sami se sebou. Klíčem k tomu, jak se s energiemi vyrovnat, je více nadhledu. Neberte si vše tak osobně a ukažte svoji velkorysost. Pokud se s někým dostanete do sporu, odpusťte mu. Jinak se budete užírat a to se odrazí v dalších reakcích. Koncem měsíce se začne blýskat na lepší časy. Hlavně se před vámi začne rozprostírat šance na zlepšení porozumění druhým lidem.

Láska

Partnerským záležitostem příliš není přáno. Skoro se dá říct, že nejlepším řešením by bylo, kdybyste si každý hleděli svého. Hlavně si nesmíte vnitřní přetlak vybíjet na partnerovi. To by mohl by začátek konce vašeho soužití. Pro klid vaší duše vězte, že vztah znovu začne fungovat tak, jak má. Stačí vydržet do poslední dekády.

Práce

Nerozčilujte se a nesnažte se změnit něco, co prostě nejde. Alespoň ne hned. Radši se zaměřte na to, zda dokážete naslouchat spolupracovníkům. Jinak se vám může stát, že něco důležitého přeslechnete a vymstí se vám to! Rozhodně si najděte dost času na mimopracovní aktivity. Odreagování vám může hodně pomoci!

Zdraví

Konzumujte hodně vlákniny a pohanky. Tím předejdete hemeroidům, které vás můžou zlobit. Ve stravování přejděte na „zeleninožroutství“. Jinými slovy, snažte se, aby se zelenina stala, alespoň pro tentokrát, hlavní složkou vašeho jídelníčku.

STŘELEC

Jakékoliv povinnosti a důležité záležitosti se pokuste zvládnout během první květnové dekády. S každým dalším dnem měsíce se začne ukazovat, že máte mnohem větší zájem o zábavu a bezstarostné užívání, než že byste se k životu postavili čelem. Pokud na podobný životní styl přistoupíte, nemusí se vám to vyplatit. Získáte nálepku člověka, se kterým je legrace a není s ním nuda, ale nejde se na něj zcela spolehnout.

Láska

Začněte se soustředit na to, aby partner nezískal dojem, že se o vás nemůže opřít. Navíc byste mu neměli dát žádnou příčinu si myslet, že všechny domácí práce a povinnosti musí dělat za vás. Podobný přístup k partnerskému vztahu je obvykle začátkem konce. Opravdu to chcete? Ukažte se v opravdovém světle a nikoliv pod krátkodobým vlivem vesmírných energií.

Práce

Úvod měsíce května ještě zvládnete. Pak ovšem přichází období, kdy by bylo lépe, abyste si vzali dovolenou. Váš hravý přístup k plnění pracovních úkolů sice může být někdy přínosem, ale většinou bude vnímán v nejlepším případě jako problematický, v horším neužitečný a škodlivý. Kolegy v práci pobavíte, ale co je jim to platné, když vás budou muset do práce postrkovat.

Zdraví

Jako základní úkol byste si měli dát hlídání jídelníčku a dostatek pohybu. V květnu totiž můžete snadno přibírat na váze a složitě kilogramy shazovat. Proto si odpusťte hlavně tučná jídla, cukry, slazené limonády, alkohol a bílou mouku.

KOZOROH

Květen je pro vás velmi dobrým obdobím. Zejména jeho první polovina bude zdrojem úspěchu. Máte dost energie jak k pracovním, tak soukromým aktivitám. Nebudete se bát přiložit ruku k dílu a tak za vámi může zůstat pěkný kus vykonané práce. Hravě byste si měli poradit i s občasnými nečekanými komplikacemi, které se přiženou. Ovšem jak rychle přijdou, tak také rychle odejdou. Koncem měsíce zvolněte tempo.

Láska

Partnera můžete potěšit hned na několika úrovních. Hezkým dárkem, kyticí, dobrým jídlem a pitím. To vše může fungovat jako jistota a potvrzení toho, že ho milujete. Pokud ještě přidáte pohlazení a láskyplné doteky, máte vyhráno. Pak se vám může podařit partnera přesvědčit o vašich plánech spojených s bydlením nebo zahradou.

Práce

Tvrdá práce a váš aktivní přístup k úkolům na pracovišti si získá pozornost kolegů i nadřízených. Proto platí, že byste měli „kout železo, dokud je žhavé“. Výsledkem by mohlo být povýšení, finanční prémie nebo aspoň upevnění vaší pozice. A to se v dnešní nejisté době a vysoké nezaměstnanosti rozhodně počítá!

Zdraví

Při nadšení do života a výkonech, které v květnu dokážete, se můžou čas od času objevit prudké bolesti hlavy. Důvodem může být nedostatek spánku nebo odpočinku. Nechte občas pořádně zrelaxovat tělo, mysl i duši.

VODNÁŘ

Dalo by se říct, že v oblasti peněz, fyzické práce a celkově praktických záležitostech nutných k životu budete čekat na závěr květnových dní jako na „smilování“. Důvod je prostý. Nejenom, že vám to v ostatních dnech příliš nepůjde, ale ani se vám do ničeho nebude chtít. Tato neochota se zlomí v poslední dekádě, kdy se na vás usměje štěstí a budete se moct opřít hlavně o rozum a myšlení. Také přátelé vás podpoří!

Láska

Vyhněte se zbytečnému „pruzení“. Partner bude reagovat podrážděně a „oheň bude na střeše“. Příčinu hledejte hlavně sami v sobě. Je velmi pravděpodobné, že všechno necháváte na partnerovi a ještě jste nespokojeni. Pokud si to v soužití „zavaříte“, můžete to napravit v poslední dekádě. Právě tehdy budete okouzlující a příjemní.

Práce

Většina května nebude příliš úspěšným obdobím. Ale nedá se nic dělat. Prostě musíte zatnout zuby a nějak to překlenout. Nehledejte žádné výmluvy a spoléhejte hlavně na poctivou práci. Jen tak si na pracovišti neuděláte „zle“. Případné přešlapy by se vám hodně těžko žehlily. O to víc pak pozitivně překvapíte v závěru měsíce, kdy smůlu konečně prolomíte.

Zdraví

Pokud budete naštvaní, že se vám nedaří podle vašich představ, můžou se objevit problémy se štítnou žlázou. Právě ta je stresem a vnitřní nepohodou velmi často postižena. Najděte si víc času sami pro sebe a nechte se hýčkat masážemi a koupelemi. Prospěje vám to!

RYBY

Spokojení a úspěšní budete zejména v první půlce měsíce. Bude se vám dařit a vaše okolí překvapíte stabilitou a ochotou přiložit pomocnou ruku k dílu. V další části května se situace začne měnit. Čím dál vic se budete muset přizpůsobovat změnám, které vám do života budou přicházet. Nově objevující se nestabilita vám nebude příliš vyhovovat. Snažte se najít „kotvící bod“ a vše budete zvládat lépe.

Láska

V partnerském svazku to půjde dobře hlavně tehdy, pokud budete mít společné cíle. Jakmile se ukáže, že se vaše cesty a názory rozcházejí, bude náročné je spojit. Hlavně ke konci května nebudete nacházet společnou řeč. V takovém případě je lepší nechat problém být a vyčkat na vhodnější příležitost.

Práce

Přestože obvykle v práci překvapujete různými představami a ideály, tentokrát ukážete, že umíte vytrvale a cílevědomě pracovat na tom, co jste od nadřízeného dostali za úkol. Pokud si nechcete novou a složitě získanou pověst závěrem měsíce pokazit, neodmlouvejte. Komunikace v té době bude velmi náročným prostředkem k domluvě.

Zdraví

Nepohybujte se často a zbytečně dlouho v místech, kde se vyskytuje hodně alergenů. Mohla by se projevit alergická nebo astmatická reakce. S těmito problémy souvisí mimo jiné oslabená játra. Podpořte je dietnější stravou a eliminací tuků a alkoholu.

#clanek|3521942|3521939#

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!