BERAN

První květnové dny budete poněkud výbušnější. Jinak ovšem během první a druhé dekády můžete počítat se stabilitou a praktickým přístupem k životu. Aby vám tento trend klapnul, je potřeba se vyvarovat přílišné neústupnosti. Ani tlak na druhé nemusí slavit úspěch. Pokud nedokážete překročit svůj stín a budete trvat neustále na svém, ke konci měsíce přijde šance na změnu. Stačí se jí otevřít.

Láska
S výjimkou úvodu měsíce a poslední dekády vám bude víceméně vyhovovat, pokud soužití vydrží fungovat tak jako doposud. To platí zejména tehdy, když budete mít s partnerem dost peněz a také jestliže nebude péče o domácnost nijak drhnout. V poslední dekádě oprášíte kontakty s přáteli a doma se moc zdržovat nebudete.

Práce
V první dekádě můžete sršet nápady, ale jejich realizace záleží na tom, zda budete mít hodně trpělivosti. Těžce dokážete snášet omezování. Prostředek měsíce zafunguje v oblasti finančních záležitostí, ale nesmíte příliš „tlačit na pilu“. Poslední květnová dekáda může být úspěšná ve vyjednávání a komunikaci.

Zdraví
Hodně se zaměřte na výživu, která by měla reflektovat potřeby kloubního systému a také vašich zubů. Tělo příliš nepřetěžujte, ale to neznamená, že byste se měli jenom válet. Pravidelná dávka rozumného pohybu kloubům určitě prospěje.

BÝK

Pro znamení Býka je většina květnových dnů velmi dobrým obdobím. Můžete si vybrat, jestli se budete věnovat práci a vydělávání peněz, nebo tomu, co vás baví. V obou sférách můžete být úspěšní. Jen je potřeba si dát pozor, abyste ukázali alespoň krapet vlastní snahy. Přílišné spoléhání na náhodu nebo štěstí by sice mohlo vyjít, ale ne tak, jak si představujete. Trochu pošmourno bude ke konci května, kdy je potřeba si dát pozor na náhlé a někdy i nevítané události.

Láska
V partnerském vztahu se vám bude dařit, což ale neznamená, že byste mohli usnout na vavřínech. Může se totiž stát, že vás začne „pálit dobré bydlo“. Pokud si začnete myslet, že byste mohli získat ve vztahu něco nebo někoho lepšího, zbystřete. Mohlo by to znamenat, že skončíte v duchu přísloví kdo chce moc, nemá nakonec nic.

Práce
Nelze vyloučit, že na pracovišti se vám nebude chtít příliš makat. Preferování pohody a klídečku sice může proběhnout bez větších potíží, ale není škoda promarnit dobrou nabídku vesmíru? Zkuste se přemluvit a dělejte něco užitečného, Univerzum vám to splatí. V poslední dekádě si pohlídejte kontakty s ostatními, aby nedošlo k neshodám.

Zdraví
Dávejte si pozor na strukturu vašeho jídelníčku a hlavně na příjem kalorií. V květnu totiž budete snadno přibírat na tělesné váze. A největší riziko zcela logicky hrozí těm Býkům, kteří mají k tloustnutí sklony.


BLÍŽENCI

První a druhá dekáda budou naladěny na ryze praktickou notu. Vaše okolí můžete vyloženě zaskočit tím, jak se dokážete pohybovat v hmotném světě, finanční prostředky nevyjímaje. To ovšem platí pouze pro Blížence, kteří nebudou raději užívat toho, co již dříve udělali. Bez ohledu na budoucnost. Požitky jsou nepochybně příjemné, ale chce to také určitou míru odpovědnosti. Ke konci května pozor na egoismus.

Láska
Většina května by měla být v partnerských záležitostech bezproblémová. Zkuste si dny naplánovat tak, abyste se s protějškem dostatečně bavili, ale současně měli čas i na povinnosti. Ostatně domácí práce by vám měly jít lépe než jindy. Alespoň v první a druhé dekádě. V poslední dekádě pozor na žárlivost a z ní plynoucí konflikty.

Práce
Na pracovišti se věnujte spíše pomalejším pracovním úkolům. Zrovna tak byste mohli dotáhnout vše, co jste rozpracovali, do zdárného konce. K tomu vám pomůže první a druhá fáze května. Závěrem měsíce si dávejte pozor na spory nejenom s kolegy, ale hlavně se šéfy. Chce to více pokory a tolerance.

Zdraví
Zkuste se zamyslet nad tím, jestli vaše tělo dokáže vstřebávat všechny důležité živiny. Pokud budete mít nějaké pochybnosti, začněte to řešit. Prvním krokem by mohla být detoxikace organismu zaměřená na střevní trakt.

RAK

První dvě květnové dekády můžete věnovat zabezpečení rodiny a sebe sama. Tím jsou myšleny všechny činnosti, které zlepší kvalitu bydlení. Můžete sami přiložit ruce k dílu nebo si někoho najmout. Peníze byste si měli být schopni na tento druh výpomoci vydělat. Poslední dekáda měsíce nebude v tomto směru také k zahození. Ale přece jenom vás to bude více táhnout ven mezi lidi. Proto si vše dobře naplánujte, abyste byli co nejvíce spokojeni.

Láska
Partnera oceníte hlavně tehdy, když ukáže, že je na něj spolehnutí. Zejména v průběhu prvních dvou dekád si dejte pozor, abyste tuto vlastnost neměřili pouze tím, kolik přinese domů peněz. Nebo jak moc se věnuje renovaci či zlepšování vašeho domova. Na konci měsíce vztah okořeňte nějakou zábavnou akcí s přáteli.

Práce
V práci na vás bude spolehnutí všude tam, kde je potřeba stabilita. To platí pro první dvě dekády. Během nich se dokonce můžete trošku „ulejvat“, ale nepřehánějte to. V poslední květnové dekádě bude lepší se zaměřit na vztahy na pracovišti. Také budete radši, pokud bude práce zajímavější a nebude příliš rutinní.

Zdraví
Důležité je, abyste byli v pohodě. Psychická rovnováha je klíčem ke zdraví u každého člověka. Vy to v květnu poznáte plnou mírou. Jestliže budete zažívat nějaký stres, ihned ho vyvažte tím, co vám zvedne náladu a odplaví problémy z mysli pryč.

LEV

Celé první dvě květnové dekády vám budou lézt na nervy záležitosti, které půjdou příliš pomalu. Ani téma peněz vás nenechá úplně v klidu, zejména pokud jich budete mít nedostatek. Zkuste zapracovat na větší trpělivosti. Stačí trochu snahy a situace se zlepší, neboť vesmír vám může pomoci. Závěrem května pocítíte o něco více volnosti. To se projeví i na vaší náladě a celkovém způsobu vystupování.

Láska
Květen nebude v oblasti vztahů bezproblémový. Během prvních dvou dekád hrozí neshody zejména kvůli finančním záležitostem a majetku. Navíc pokud budete zanedbávat domácí práce, tak tolik potřebné plusové body rozhodně nezískáte. V poslední dekádě se zvýší důležitost komunikace a styků s přáteli. Ovšem pozor na konflikty, které můžou poměrně rychle vzplát.

Práce
V první a druhé dekádě se můžete potýkat s nechutí k nějaké intenzivnější práci. Raději byste krapet lenošili. Velkou pozornost věnujte všemu, kde pracujete s hmotou nebo penězi. Může to drhnout. Ke konci měsíce vás bude víc bavit týmová práce, zejména pokud si dokážete prosadit vlastní názor. Když se to nebude dařit, klidně se pohádáte.

Zdraví
Zkontrolujte si hladinu krevního tlaku. Podle výsledků upravte životní styl. Pamatujte, že dostatek pohybu a správně zvolený jídelníček dokážou s krevním tlakem divy. Dalším důležitým faktorem jsou eliminace stresu a psychická vyrovnanost.

PANNA

Pokud můžete, snažte se většinu důležitých věcí vykonat během prvních dvou květnových dekád. Přestože i v nich to nebude úplně jednoduché, vesmír vám bude posílat hodně podpory. Je jenom na vás, zda tyto dny využijete k poctivé práci a přípravě na méně jednoduché dny, nebo budete raději odpočívat a relaxovat. V poslední dekádě se budete muset vypořádat s různými změnami a z vašeho pohledu nejistotami, které vám můžou snižovat sebevědomí.

Láska
V první a druhé dekádě můžete být dobrými milenci a milostné aktivity si dokážete dobře užít. Zrovna tak oceníte dobré jídlo, pití a vše, co potěší vaše smysly. Ovšem můžete se pustit i do zahradničení nebo kutilských činností. Přesto buďte opatrní. Problémy visí ve vzduchu a pokud nezafunguje prevence nebo tolerance, koncem měsíce budou „ležet na stole“.

Práce
Jestliže potřebujete trpělivost a praktické vnímání pracovních témat, využijte k tomu první a druhou dekádu. Jen je potřeba si pohlídat, aby vám neunikly novinky a změny, které by vše zkomplikovaly. Poslední dekáda prověří vztahy na pracovišti. Proto buďte obezřetní v tom, co komu říkáte a jak reagujete. Pokud se to nepovede, přijdou různá nedorozumění s kolegy.

Zdraví
V květnu byste neměli nadměrně zatěžovat játra. Vyhýbejte se většímu množství tuků, alkoholu a všemu, co játra zatěžuje. Naopak byste měli zauvažovat nad jejich podporou, což dokáže například bylinný čaj z ostropestřce mariánského.

VÁHY

Většina května bude mít poměrně solidní průběh. Ovšem aby tomu tak bylo, je potřeba se vyvarovat některých situací. Po celý měsíc hrozí, že můžete být vystaveni určitému tlaku se rozhodnout. Naštěstí jde o trvalejší jev, se kterým byste měli být již srovnáni. O něco větší riziko přijde v poslední dekádě. Zde se můžete dostat do různých konfliktů, ze kterých nemusíte snadno vybruslit. Občas se jim bude nutné postavit.

Láska
V partnerském soužití to může docela fungovat. Jen je nutné si včas vyjasnit, jakým způsobem bude probíhat péče o domácnost. Tématem, hlavně v prvních dvou dekádách, může být i rodinný rozpočet. Ke konci května se zvýší vaše libido, což dokáže oživit milostný život. Pozor na podlehnutí sexuálním svodům, které na vás budou ve světě číhat.

Práce
V zaměstnání můžete překvapit tím, že dokončíte práci, která se dlouho táhla. Pokud budete mít všechny povinnosti hotové, lze si během prvních dvou dekád i krapet odpočinout. Nikdo by vám za to neměl „utrhnout“ hlavu. V poslední dekádě si pohlídejte ústní domluvy a vyjadřování nejenom vaše, ale i kolegů.

Zdraví
Celý květen směruje k závěru měsíce, kdy se zvýší nutnost prevence a péče o plicní systém. Proto se vyplatí plíce včas podpořit za pomoci reflexní terapie. Samozřejmostí by mělo být nekouřit a nezdržovat se v zakouřených místnostech.

ŠTÍR

Po celý měsíc platí, že jakákoliv zatvrzelost a neústupnost by se vám nemusela vyplatit. Zkuste brát události s větším nadhledem. Důležité je také pochopení pro slabosti a potřeby druhých lidí. Hlavně během prvních dvou květnových dekád se budete muset vypořádat s nevyvážeností vnitřního a praktického života. Na konci měsíce je důležité, abyste si pohlídali svoje ego. Pokud to nedokážete, tak s mnoha lidmi nevyjdete.

Láska
Dejte si pozor na to, abyste partnera nechtěli vlastnit. Váš protějšek nemůže být vaším majetkem. Ostatně materiální zázemí je další téma, které byste neměli, hlavně v první a druhé dekádě, podcenit. Ke konci měsíce dostanete na výběr. Buď budete zdatným a současně příjemným milencem, nebo sebestředným egoistou. Co myslíte, že partner víc ocení?

Práce
Je možné, že budete muset zatnout zuby a zapomenout na svoje pocity. Jedině tak odoláte tomu, co si pro vás vaše profesní povinnosti, během prvních dvou dekád, připraví. Pokud pracujete s penězi nebo rozhodujete o majetku, držte se přísloví „dvakrát měřte a jednou řežte“. V poslední dekádě pozor na neshody s nadřízenými.

Zdraví
V oblasti prevence zdraví byste se měli soustředit na hlasivky a krční mandle. Oboje může hodně ohrozit jakékoliv nachlazení. Největším rizikem jsou klimatizované místnosti a automobily, jakož i studené nápoje nebo zmrzliny.

STŘELEC

Na poli praktického života to nebude žádný zázrak. Přesto nemusíte klesat na mysli, neboť vesmír nepřináší nic nového, na co byste se nemohli z předchozího období připravit. Navíc v prvních dvou květnových dekádách vám půjde tato oblast o něco lépe než v závěru května. Ke konci měsíce pozor na konflikty, jež budou pramenit z vaší potřeby nenechat se zmrazit a pokořit. Obecně se vám bude v květnu lépe žít, jestliže dokážete najít správnou míru v čemkoliv, do čeho se pustíte.

Láska
Ve vztahu byste měli důsledně dbát na to, že spokojenost se odvíjí od souladu. Tedy byste měli naslouchat přáním partnera a pokud je to možné, vycházet mu vstříc. Je v podstatě jedno, o co se jedná. Ovšem jestliže se z jakéhokoliv důvodu nedomluvíte, může z toho vzniknout problém. Někdy může znamenat malý ústupek velkou výhru.

Práce
Energie sice budete mít dost, ale díky květnu můžete pochopit, že to někdy nestačí. Zkuste si udělat harmonogram prací, které musíte splnit, abyste nic nevynechali. Když se vám je povede průběžně a kvalitně plnit, měli byste dosáhnout uznání. V opačném případě se připravte na to, že nejpozději v poslední dekádě dostanete od šéfa „přes prsty“.

Zdraví
Najděte si dostatek času na relaxaci. To platí nejenom pro fyzické tělo, ale i psychiku, a tedy nervový systém. Bez toho se může stát, že v životě pochybíte a následně toho budete litovat. Pamatujte, že pohoda ducha znamená pohodu těla, a tedy spokojený život.

KOZOROH

Květen přináší Kozorohům poměrně solidní konstelace, které budou hrát na stejnou strunu, jakou tuto znamení obvykle preferuje. Je zde nabídka na stabilitu a materiální témata. Ovšem pokud budete chtít, můžete se i bavit a prožívat různé nabídky na potěšení. V tomto směru bude nejpříznivější prostředek měsíce. Pokud se objeví nějaké riziko, tak v poslední dekádě. Zde si pohlídejte, abyste nezanedbali povinnosti a příliš nespoléhali na štěstí.

Láska
Máte dobrou příležitost k tomu, abyste se před partnerem vytáhli. Vaší hlavní zbraní bude péče o byt a domácnost. Ovšem nebudete se ani nudit, zejména pokud připravíte dobré jídlo nebo uspořádáte nějakou párty. Přesto je třeba, abyste na něčem zapracovali. Tím jsou větší vřelost a empatie. Jestliže to dokážete, vztah může klapat.

Práce
Na pracovišti můžete být schopni plnit svoje úkoly, což dokáže šéf ocenit. Jenom se vyvarujte občasných výkyvů, jejichž zdrojem může být chuť si čas od času trošku zalenošit. Také zkuste zapracovat na tom, abyste lépe přijímali různé změny a inovace. Nezapomeňte, že k tomu patří i práce s moderní technikou!

Zdraví
Zkuste se příliš nepřejídat a tělu dopřejte spíše lehká jídla. Zdraví můžete podpořit i vhodnou detoxikační kúrou, ale nepřehánějte to. V květnu se držte starého dobrého přísloví, které říká, že „všeho s mírou“.


VODNÁŘ

První dvě květnové dekády můžete mít pocit, že vás vesmír poněkud omezuje. Pokud tomu chcete úspěšně odolat, budete si muset uvědomit, že si nemůžete dělat co chcete a ještě bez ohledu na okolí. Většina května po vás bude vyžadovat větší míru odpovědnosti a stability. Zkuste se naučit více opírat o zaběhnuté rituály, které dlouhodobě fungují. Dělat změnu pro změnu bez důvodu nemá smysl. Ke konci měsíce se situace o dost zlepší.

Láska
Dejte si pozor na to, abyste si ve vztahu nechtěli jenom užívat. Pokud s tím bude partner souhlasit, není to problém. Ovšem ve všech dalších případech se z toho může, hlavně v první a druhé dekádě, stát zdroj nepěkných sporů. Pokuste se doma udržovat pořádek a vyvarujte se toho, abyste dělali průvan v rodinném rozpočtu. Závěrem května navštivte společné přátele.

Práce
Nemůžete očekávat, že se stanete lídrem v oblasti plnění povinností. Po většinu května budete spíše rádi, pokud to nějak „překlepete“. Důvody jsou hned dva. Primárně nebudete příliš ovládat témata spojená s penězi, majetkem a hmotou obecně. Druhou příčinou bude menší chuť k práci. Hodně nedostatků lze naštěstí napravit v poslední dekádě.

Zdraví
Snažte se pravidelně cvičit, přičemž nejdůležitější je zaměřit se na krční páteř. Právě zde by se mohly vyskytnout nepříjemnosti. Také je dobré vědět, že zhoršená pohyblivost krční páteře často stojí za bolestmi hlavy.

RYBY

Co můžete, zkuste zvládnout během první a druhé dekády. I když všechno nebude jenom růžové, přesto byste měli být schopni dotahovat věci do konce. Naopak ke konci května je potřeba počítat s tím, že se životní události hodně rozmělní a bude jim chybět dostatečná stabilita. V poslední dekádě se proto snažte držet záchytných bodů. Nepouštějte se na tenký led různých změn, zejména pokud nebudou dobře připravené s vysokou pravděpodobností na úspěch.

Láska
V poslední květnové dekádě je nutné počítat s tím, že se budete s partnerem hodně handrkovat. Ovšem málokterá debata, jakkoliv dlouhá, povede k nějakým hodnotným a trvalejším závěrům. Z toho důvodu tomu zkuste předejít, k čemuž se hodí spíše první a druhá dekáda. Přesto buďte pokorní a skromní, mít velké oči by se nevyplatilo.

Práce
Jestliže se dokážete vyhnout povinnostem zaměřeným na úplné detaily, měli byste být většinou úspěšní. To platí pro první a druhou květnovou dekádu. Také je důležité zachovat klidnou hlavu i ve vypjatějších situacích. Závěrem měsíce se vyvarujte pomlouvání spolupracovníků a nadřízených. Na vývoj situace reagujte klidně a nebuďte zbrklí.

Zdraví
Hned od začátku měsíce podporujte dýchací systém. Důležité je nejenom správné dýchání, ale také držení páteře, které okysličení těla umožňuje. Zkuste se začít postupně otužovat, abyste lehce nepodléhali zánětům průdušek.