BERAN

Pokud potřebujete něco dotáhnout do konce, pokuste se vše zvládnout v průběhu první květnové dekády, jelikož od druhé dekády vám vesmír začne posílat více potřeby pohybu a změn. Toto období také můžete využít k navazování přátelských kontaktů a získávání nových informací, jen byste si měli dát pozor, abyste nezůstávali na povrchu a šli více do hloubky. V opačném případě se může stát, že čas od času nepříjemně narazíte.

Láska
Úvodem měsíce vám bude záležet na tom, aby partnerský vztah dobře fungoval a vy jste měli pocit, že ho nemůže nic ohrozit. Bohužel, také se můžou objevit tendence k tomu, že chcete partnera vlastnit, což by mohlo vyvolat třenice. Od druhé fáze května můžete s partnerem skvěle komunikovat, ale dejte si pozor na to, aby nezačal mít pocit, že na něj nemáte dost času.

Práce
Finanční záležitosti a témata, kde je nutná větší míra trpělivosti, si naplánujte na začátek května. Jakmile se květen přehoupne přes první dekádu, můžete ukázat, že přestože toužíte po sebeprosazení, umíte být týmovým hráčem, který oplývá dobrými nápady. Slabinou bude to, že budete chtít, aby vaše nápady a to, co začnete, jiní dokončili.

Zdraví
Zaměřte se na prevenci dobré funkce očí, k čemuž přispěje omezení dlouhého koukání do monitoru nebo na televizi. Dále je důležité co nejčastěji chodit do přírody nebo na zahradu, jelikož zeleň má na lidský zrak blahodárný vliv. Do stravy zařaďte borůvky v jakékoliv formě.

BÝK

V průběhu první a druhé květnové dekády se vám může dařit, což vás začne svádět k přílišnému se spoléhání na štěstí. Tento přístup by se vám mohl vymstít, proto zapojte do života více pokory a pracovitosti, byla by škoda přízeň vesmíru promrhat. Během poslední dekády se životní záležitosti začnou komplikovat, nejprve se budete muset vypořádat s nátlakem a následně s náhlými změnami, které jako Býci příliš nemilujete.

Láska
Během většiny května bude vztah dobře fungovat, přesto ve vás začne „někde v koutku“ hlodat pocit, jestli je váš partner pro vás ten pravý a zda byste si nezasloužili někoho lepšího. Dejte si velký pozor na to, abyste nepřebrali! Problémy přinese závěr měsíce, kde byste měli vše řešit v klidu a s nadhledem, případně sporná témata odložte na jindy.

Práce
V případě, že se vyvarujete lenosti a pokušení pracovní záležitosti nechat svému osudu, mohli byste již od začátku května sklízet úspěchy. Využijte toho, protože nic netrvá věčně, jak zjistíte v poslední dekádě měsíce, během které začnete mít pocit, že vám někdo hází klacky pod nohy. Realita je ovšem taková, že dostáváte příležitost k odstranění vlastních profesních nedostatků.

Zdraví
Zapracujte na vnitřní harmonii a psychice tak, abyste dokázali lépe přijímat životní výzvy. Pomoci vám k tomu může nejenom poctivé plnění povinností, ale také relaxace, do které byste měli zařadit různé druhy wellness aktivit.

BLÍŽENCI

V měsíci květnu budete mít pocit, že jste jako na houpačce, což vám může čas od času pokazit náladu. Důvodem je to, že vždy, když budete mít pocit, že se vám daří a jste spokojeni, objeví se nějaké komplikace. Hlavním důvodem je fakt, že se vám vesmír snaží ukázat, abyste byli ve svých činech důkladní a nezůstávali na povrchu, protože povrchnost a také příliš časté změny bez dokončení již začatého jsou jednou z problematických vlastností vašeho znamení.

Láska
Partnerský vztah může trpět nedostatečnou vřelostí a pocitem vnitřní sounáležitosti, což bude vadit spíše partnerovi, než vám samotným. Jestliže se nechcete k tématu opakovaně vracet, což může přinášet oboustrannou deziluzi, zkuste se na problém cíleně zaměřit. Myslete i na to, že pro pohodu soužití je důležitá nejenom zábava, ale také péče o zázemí.

Práce
Jestliže se budete moci věnovat záležitostem založeným na komunikaci a mezilidských kontaktech, případně práci s informacemi, může vás práce bavit a obdržíte ocenění od nadřízených. Zlom může přijít v okamžiku, kdy se na vás začnou valit povinnosti, které budou vyžadovat pečlivý přístup s dodržováním termínů, což je oblast, kde vás bude „tlačit bota“.

Zdraví
Snažte se co nejvíce šetřit plíce, což pro kuřáky znamená výrazně omezit kouření a pro nekuřáky zamezit pobytu v místech, kde není čistý vzduch. Dobrou funkci plicního systému můžete také podpořit cvičením taichi.

RAK

Vzhledem k tomu, že jste si za poslední měsíce na určité problémy již zvykli, nemusíte se května nijak zvláště obávat. Navíc například uprostřed měsíce pocítíte větší příliv jak empatie, tak zájmu o umění, o duchovní rozvoj a radost vám může dělat pomáhat druhým lidem, a to nejenom členům vaší rodiny. Zvýšenou pozornost věnujte přelomu druhé a třetí dekády, kdy se můžou objevit snahy o to vás zmanipulovat.

Láska
První dekáda bude spíše taková nemastná a neslaná, ale v druhé části měsíce pocítíte silnou potřebu lásku jak dávat, tak přijímat, navíc dokážete naslouchat partnerovým problémům a to se rozhodně počítá. Partnerská pohoda se může na chvíli pokazit s blížící se třetí dekádou, ale pokud prokážete dostatek asertivity, je možné vše zvládnout „bez ztráty kytičky“.

Práce
Na pracovišti můžete mít poměrně bujnou představivost, jak by vše mělo vypadat, ale na prosazení těchto snů vám budou chybět dostatečně ostré lokty. Uprostřed května máte příležitost ke zvýšení své oblíbenosti v kolektivu, jelikož vaše ochota pomoci s prací druhých vzroste, ale snažte se, abyste se nestali cílem využívání.

Zdraví
Zaměřte se na správné složení jídelníčku, aby se v něm neobjevovaly potraviny, které zbytečně zatěžující zažívací ústrojí. Pokud situaci podceníte, nelze v poslední dekádě vyloučit problémy se žaludkem nebo žlučníkem.

LEV

Začátkem měsíce byste si měli dát pozor, abyste vaši sebestřednost nepřepískli a nemysleli si, že všichni ostatní budou skákat podle vašich pokynů – více pokory vám rozhodně neuškodí. Druhá dekáda bude o něco lepší, dokážete lépe reagovat na vývoj situace, ale přesto se občas zaseknete. Určitou vesmírnou brzdu pocítíte i v poslední části května, pokud budete klouzat pouze po povrchu a váš život nebude mít dostatečnou hloubku.

Láska
Vyvarujte se toho, abyste květen odstartovali tím, že budete chtít pouze přijímat a užívat si, protože tento přístup by brzy začal lézt partnerovi „krkem“ a nic by na tom nezměnila ani druhá dekáda, ve které toto sebezaměření o krapet povolí. Hlavně začátkem poslední dekády si dávejte pozor na svoje slova, aby nebyly příliš tvrdá a neohrabaná.

Práce
Jestliže budete přehazovat všechny pracovní činnosti na vaše spolupracovníky, aura oblíbenosti se začne propadat k bodu mrazu. Pokud se vám pracovat nechce, vyberte si raději na začátku května dovolenou. Po zbytek měsíce dokážete lépe spolupracovat, ale nesnažte se nic ošidit, vrátilo by se vám to jako bumerang.

Zdraví
Nadmíra jídla a nedostatek pohybu by se vám mohly vrátit ve formě nadváhy, což platí hlavně pro první a částečně pro druhou dekádu. Snažte se hodně pohybovat, což platí i pro konec května, aby zůstalo srdce v kondici.

PANNA

Květen bude mít vývoj od solidního začátku k náročnějšímu konci, proto pokud můžete, většinu důležitých činností se snažte vykonat během první dekády. Bohužel, i v těchto dnech se příliš nespoléhejte na komunikaci a nápady, ale spíše si vše poctivě odpracujte. V dalších fázích května se budete čím dál více potýkat s různou nespolehlivostí a nestabilitou, což může být příčinou vašeho určitého rozladění a nesoustředěnosti.

Láska
Na začátku měsíce neslibujte vašemu protějšku nic, co byste nemohli dodržet, ale současně můžete společně zlepšit vaše bydlení nebo si užít radostí života. Již v této době byste ale měli cíleně podporovat vzájemné projevy lásky, protože právě tato oblast partnerského života může po zbytek měsíce pokulhávat.

Práce
V zaměstnání vám nebudou příliš vyhovovat změny, proto podobné záležitosti vyřiďte úvodem měsíce. Dále byste si měli dát pozor na to, co říkáte a co vyslovují vaši spolupracovníci, protože slova plynou a činy přitom můžou být úplně jiné, přičemž týmové práci založené na komunikaci a výměně názorů se nevyhnete, ale bude vás stát hodně sil.

Zdraví
Začněte kontrolovat, zda má vaše tělo dostatek vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek. Pokud pojmete podezření, že nikoliv, zkuste si primárně pročistit střevní systém, protože jeho zanesení můžou být jednou z příčin, proč tělo nedokáže všechny živiny přijmout.

VÁHY

Jestliže se v květnu zaměříte na informace, komunikaci a přátelské vazby, můžete být poměrně úspěšní, což vývoj jednotlivých dnů postupně potvrdí. Poněkud méně potěšení najdete v rodinných záležitostech a oblasti domova, což ale neznamená, že by se jednalo o něco dramatického, jenom je potřeba počítat s tím, že zábava bude mít navrch. Také byste se měli naučit rozhodnout a stát za svými názory, přílišná proměnlivost postojů vám sice zřejmě projde, ale ne na dlouho.

Láska
Nejdůležitějším předpokladem pro spokojený vztah bude pro vás možnost si hodně povídat a vyměňovat znalosti, což je určitě fajn. Jen byste neměli zapomínat i na ostatní složky partnerského soužití, zejména s ohledem na praktický život a v neposlední řadě na citové souznění, jinak se může stát, že partner začne mít pocit určité nefunkčnosti vztahu.

Práce
Během května bude pokulhávat vaše ochota jít do hloubky pracovních úkolů a nepříjemné může být i to, že nedokážete dlouho „sedět“ nad jedním problémem. Na druhou stranu, svojí chytrostí můžete strhnout přízeň vesmíru na svoji stranu, zejména pokud si nic nepokazíte v pracovním kolektivu, kde by vám to mělo jít velmi dobře.

Zdraví
Hlídejte si kompletní močový systém, který můžete podpořit skvělou metodou alternativní léčby, jakou je reflexní terapie. Ženy by si měly pohlídat i vaječníky, kde se v případě oslabení imunity může objevit zánět.

ŠTÍR

Nejnáročnější bude první květnová dekáda, kdy hrozí, že nedokážete reagovat na vývoj životních událostí a přílišná zatvrzelost se obrátí proti vám. Dozvuky těchto vesmírných energií budou trvat ještě uprostřed měsíce, ale během poslední dekády se toto sevření uvolní a vy se budete moci lépe nadechnout. Zkuste se zaměřit na to, abyste dokázali brát život s větší lehkostí a případné křivdy si neukládali do podvědomí.

Láska
Až do druhé dekády května se vyvarujte snahy o pevné vlastnictví partnera, pamatujte, že svoboda je ve vztahu významným elementem, který prodlužuje trvanlivost svazku. Jestliže budete chtít řešit problémy související s majetkem a společným financováním, odpusťte si to alespoň do doby, než přijde poslední dekáda.

Práce
Po celý měsíc byste si měli pohlídat, aby vás netrápil dojem, že jste nadřízenými podceňováni. Tento přístup je zcela zbytečný, navíc ho můžete změnit pouze kvalitními pracovními výkony. Jestliže musíte rozhodovat o finančních investicích nebo nákupech hmotných věcí, se zásadními kroky vydržte do konce května.

Zdraví
Nejvhodnější prevencí, kterou pro sebe můžete udělat, je vyhýbat se stresu a vnitřní disharmonii v kombinaci s pravidelným pohybem zaměřeným na pohyblivost těla, čímž předejdete potížím s krční páteří.

STŘELEC

Vesmír bude s každým květnovým dnem přikládat u znamení Střelce pod kotlem, což vygraduje v poslední dekádě. Největším problémem se stane životní nestabilita a neustálé změny, které vám obvykle nepřidělávají vrásky, ale tentokrát toho může být opravdu hodně. Zkuste se proto zastavit a soustředit se jenom na jednu či pár věcí, protože čím větší budete mít rozptyl, ať již jde o jakoukoliv sféru, tím víc si vše zamotáte.

Láska
Partnerskému soužití by nejvíce prospělo co nejčastější držení za ruce se vzájemným pocitem symbiózy bez zbytečného mluvení. Pravdou ovšem je, že přesně to pro vás bude téměř nedosažitelným cílem, ale věřte, že kdo chce, ten to dokáže. Dalším důležitým atributem, na který byste neměli zapomínat, je umění naslouchat a také slyšet, co vám druhý říká.

Práce
Ačkoliv budete mít dojem, že spolupráce v kolektivu je pro vás v květnu ideálním prostředím, vaši spolupracovníci můžou získat během ubíhajících dnů odlišný dojem. Důvodem totiž může být to, že příliš mluvíte a málo pracujete, což se logicky začne kolegům „zajídat“, neboť nikoho nemůže dlouho bavit dělat práci za někoho jiného.

Zdraví
Hlavní pozornost si v oblasti prevence zdraví zaslouží plicní systém, který bude trpět nečistým vzduchem, o kouření nemluvě. Zkuste si plíce podpořit nějakým bylinkovým čajem, vynikající je například Plicník lékařský.

KOZOROH

Většinu důležitých věcí se snažte stihnout na začátku měsíce, i když ani zde se nevyhnete zádrhelům, zejména v komunikaci a nápaditosti. Ovšem v dalších dvou květnových dekádách se v tomto směru situace zkomplikuje, navíc nejde vyloučit, že se dostanete s lidmi okolo vás do sporů. Nenechte si tímto vývojem vesmírných konstelací zkazit náladu a zkuste se odnést ponaučení, které by mělo být zejména takové, že události nemusí být vždy tak, jak jste si naplánovali.

Láska
Partnerský vztah potřebuje více volnosti a možnosti, aby se oba partneři dokázali dostatečně nadechnout. Přílišné omezování, ať již způsobem chování nebo nastavenými pravidly, bude během května kontraproduktivní, a pokud ještě něco prošlo na jeho začátku, nemůžete počítat s tím, že se z tématu nestane problém v poslední dekádě.

Práce
Komunikace a kolegiální spolupráce nebude patřit během května k vašim nejsilnějším stránkám, i když si toho, během první dekády, ještě nemusíte tolik všimnout. Nevadí, je potřeba si uvědomit, že každou slabinu je možné nahradit jinou schopností. V případě znamení Kozoroha se obvykle jedná o pracovitost a cílevědomost.

Zdraví
Dávejte si pozor na to, jaké je venku počasí a podle toho se adekvátně oblékejte, jelikož v opačném případě se nevyhnete riziku různých respiračních onemocnění. Důležitá je také regenerace organismu a dostatečný spánek.

VODNÁŘ

Zejména na začátku května ještě pokračují problematické konstelace, které vás brzdí a nutí řešit praktické záležitosti, do kterých se vám příliš nechce. Buďte za to rádi, alespoň se ukáže, kde a zda případně vás v tomto směru „tlačí bota“. Úplným opakem bude poslední květnová dekáda, kdy dostanete příležitost k rozletu a ke shození většiny „okovů“, které vás tíží. Jediná oblast, kde nemusíte být zcela spokojeni, bude rodina, ale je to spíše o vnitřním pocitu, než realitě.

Láska
Květnové vztahy projdou během května velkou proměnou. Ze začátku to nemusí příliš klapat, zejména pokud budete bojovat o nastavení mantinelů jak v oblasti peněz, tak celkového fungování vztahu. Naštěstí tyto potíže postupně vymizí a závěrem měsíce se dostaví větší lehkost a schopnost výborné komunikace, jakož i pocit blízkého přátelství.

Práce
Na pracovišti budete hledat co nejvíce jednoduchosti a volnosti, což je kombinace, které hvězdy nejprve nebudou příliš přát. Naštěstí nic netrvá věčně a během poslední dekády byste mohli dosáhnout svého, ovšem pouze za předpokladu, že k tomu ještě navíc nezatoužíte po kariérním vzestupu bez toho, aniž byste si ho zasloužili.

Zdraví
Hlídejte si výkyvy teplot a s tím související riziko prochladnutí v oblasti krku, protože vedle krčních mandlí by se mohly objevit i zdravotní problémy s hlasivkami, což by vás určitě nepotěšilo, jelikož komunikace je kořením života.

RYBY

V průběhu května můžete poznat, jak se životní události dokážou změnit. Stabilita, jenž k vašemu potěšení prožíváte, se po odeznění první dekády začne rozplývat a vy se budete muset připravit na období plné nestability, povrchnosti a změn. Jestliže nedokážete dostatečně rychle reagovat, objeví se problémy. Dále je potřeba si dávat pozor na nereálné představy a cíle, navíc se s každým květnovým dnem snižuje vaše schopnost dochvilnosti a dodržování slibů.

Láska
Co si nestihnete vyjasnit a stabilizovat během prvních dnů května, po zbytek měsíce to již zřejmě nedokážete. Pokud nechcete, aby mezi vámi docházelo k nedorozuměním, snažte se partnerské soužití podpořit vzájemnou láskou a potvrzením vzájemných citů. Důležité také je nezapomínat na společné zázemí, protože neustálý pobyt mimo domov by byl kontraproduktivní.

Práce
V zaměstnání musíte počítat, s výjimkou první květnové dekády, s komplikacemi, které budou přicházet jako důsledek nevyjasněného rozdělení práce mezi vás a spolupracovníky. Pamatujte, že týmová hra pro vás ve druhé a třetí dekádě příliš není, protože byste ztráceli hodně času vzájemným vysvětlováním toho, co kdo má na mysli.

Zdraví
V prevenci zdraví se hlavně zaměřte na nervový systém, což jinými slovy znamená na psychickou pohodu. Pokud budete nervózní a podléhat stresu, zvyšuje se riziko vzniku různých alergických reakcí a také kožních ekzémů.