Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velký horoskop na červen: Co se bude dít první letní měsíc roku 2019

Zdroj: shutterstock

Co vás v červnu čeká na poli lásky, kariéry a zdraví? Přečtěte si předpověď pro svoje znamení zvěrokruhu.

Zdroj: Thinstock

BERAN

Hlavně první dvě dekády měsíce června budete spoléhat na komunikaci a intelekt. Pokud si nechcete „zavařit“, tak se v první dekádě vyhýbejte lžím a falši. Zapojování do pomluv druhých lidí by se také nemuselo zrovna vyplatit. Konec měsíce naplno rozehraje téma domova a rodinných záležitostí. Jenže ruku na srdce – to vám nebude zrovna po chuti. Proto se snažte o zachování míru na domácím „bojišti“ a choďte se odreagovat jinam.

Láska

Víc než city pro vás bude důležitý intelektuální a názorový soulad. Hlavně začátkem června před partnerem nic neskrývejte. Možná by vám to vyšlo, ale později by se nepravda stejně provalila. Určitě vám za to budoucí problémy nestojí! Konec měsíce bude paradoxní, protože budete chtít vnímat rodinu, ale současně pocítíte touhu trávit čas mimo domov.

Práce

V zaměstnání budete spíš mluvit, než pracovat. Tentokrát vám bude bližší lehkoživný způsob života, než důkladná a poctivá práce. Pokud to půjde, vyzrajete na vše chytrostí. Kde budete muset zabrat, radost vám to neudělá. V poslední dekádě se připravte na větší pracovní povinnosti jak na pracovišti, tak doma.

Zdraví

Největším rizikem jsou pro vás záněty průdušek a s nimi související schvácenost a kašel. Povzbuďte imunitní systém echinaceou a dostatečným příjmem vitaminů. Pokud se budete přejídat, tak se koncem měsíce může ozvat žlučník. 

Zdroj: Thinstock

BÝK 

Také v červnu pokračuje celkem solidní období, ve kterým by se vám mělo až na výjimky dařit a měli byste se cítit dobře. Podaří se vám skloubit zájem o rodinu a kontakty s přáteli. To je velmi důležité. Částečně upozadíte pracovní záležitosti. Zapracovat byste měli na větší velkorysosti. Zásadní je také umění odpouštět. To jsou hlavní témata, která vám můžou v průběhu června přijít do života a prověří vaši připravenost.

Láska

Nejdůležitější pro vás bude situace u rodinného krbu. Jinými slovy očekáváte, že bude doma pohoda a harmonie. S partnerem toužíte prožívat společný čas aktivním způsobem. Podstatnou součástí života se stane i to, zda si s vámi bude ochoten povídat. Zkuste společně začít chodit do nějakého kroužku nebo začněte víc poznávat přírodu. Vztah to upevní!

Práce

Práce pro vás nebude červnovým středobodem vesmíru. Přesto je zřejmé, že důležité pracovní povinnosti se budete snažit řešit kolektivním způsobem. Když to nepůjde, obrátíte se aspoň na nejbližšího kolegu. Přesto nezapomínejte, že vedle týmové práce je hodně ceněna schopnost samostatné činnosti s dobrými výsledky.

Zdraví

Dobré jídlo je sice pro Býky často alfou a omegou spokojeného života, jenže pro tentokrát si budete muset dávat větší pozor na složení jídelníčku. Zdravá a dietnější strava je totiž klíčovým faktorem k prevenci před problémy se zažívacím traktem. 

Zdroj: Thinstock

BLÍŽENCI

Je před vámi výborné období, které vás nenechá sedět doma. Touha po nových zážitcích bude hlavním motorem tohoto měsíce. Prožitky budete chtít sdílet s přáteli, proto oceníte hlavně skupinové akce. Poslední červnová dekáda bude poněkud klidnější, protože se začnete zaměřovat také na rodinné záležitosti. Přesto to neznamená, že byste zůstávali jen sedět u televize. Jediné, na co si dejte pozor, je nenechat se „lapit“ přílišnými iluzemi.

Láska

Láska a partnerské záležitosti budou založeny na činorodém prožívání společného času. Základním heslem je „hlavně se nenudit a nesedět doma“. Ovšem pokud si bude chtít váš partner odpočinout, nemějte mu to za zlé. Soužití je vždy o kompromisu a ochota vyjít vstříc partnerovým potřebám je také důkazem, že nejste bezohlední a záleží vám na něm!

Práce

Upřímně řečeno, nejlepší by bylo, kdybyste si vzali dovolenou a věnovali se svým zájmům a zábavě. Velké pracovní výkony od vás totiž nemůže nikdo očekávat. Jedinou výjimkou jsou pracovní pozice, které využívají zejména komunikační schopnosti a také nápady a rozum zaměstnance. V takovém případě se vám bude dařit a hlavně vás to bude bavit!

Zdraví

Dejte si pozor na různé plísně, ekzémy a také alergické reakce. To je okruh zdravotních problémů, který se může projevit. Rizikový je zejména nezdravý životní styl. Proto nezapomínejte hlavně na dostatečný spánek a odpočinek. 

Zdroj: Thinstock

RAK

S každým dalším červnovým dnem budete vnímat, že vás vesmírné energie podporují. Nejlepší situce bude v poslední dekádě. Váš zájem se bude obracet na rodinu a bydlení. Radost vám budou dělat práce na zahradě, turistické výlety nebo péče o rodinné příslušníky. Snažte se víc věnovat sobě, protože to potřebujete. Hodně se můžete spolehnout i na intuici. Vyhýbejte se situacím, kde budete pod tlakem nebo nebude dostatek času na reakce a rozhodnutí.

Láska

Budete potřebovat a také vyžadovat souznění citů a vědomí, že jste milováni. Samozřejmě, že city budete umět nejenom přijímat, ale také dávat a opětovat. Měli byste mít neustále na mysli, že každý člověk je jedinečný a pokud city nechce nebo neumí projevit podle vašich představ, tak to neznamená, že by vás nemiloval.

Práce

Pokud budete motivováni dostatečným finančním ohodnocením, budete v zaměstnání úspěšní. Vidina toho, že můžete zabezpečit rodinu a ještě něco našetřit na horší časy, je dostatečným motorem k pracovním výkonům. Jestliže podobnou motivaci nenajdete, pak si radši vezmete pár dní volna, které strávíte s rodinou.

Zdraví

Uvědomte si, že ulpívání na projevech citů se může negativně projevit v oblasti žaludku. Strach o rodinu nebo nespokojenost s úrovní ukazované lásky tomu bohužel pomáhá. A pokud k tomu budete nezdravě jíst, tak žaludek můžete skutečně „dorazit“.

Zdroj: Thinstock

LEV

První a druhá dekáda měsíce přinese ochotu diskutovat o názorech s druhými lidmi. Dokonce byste měli být schopni uznat cizí pravdu, což se příliš často neděje. Komunikace a obohacení vašich znalostí vás prostě budou těšit. Závěrem měsíce se budete řídit zejména citovou složkou vaší osobnosti. Můžete toho dobře využít, ale dejte si pozor na to, abyste se zbytečně „neuráželi“ kvůli malichernostem.

Láska

Ve vztahu můžete být oba spokojeni. Partner bude zejména v poslední dekádě překvapen vaší citlivostí a zájmem o jeho problémy. Ale ani předchozí dny nepřijde v tomto směru zkrátka. Určitým rizikem může být vaše snaha o jeho ovládnutí a žárlivost. Proto se snažte brát věci s nadhledem a vědomím, že každý potřebuje mít možnost ve vztahu svobodně dýchat.

Práce

Ačkoliv jednáte obvykle hodně individualistickým příkazem a případné nepříjemné povinnosti „delegujete“ na druhé, tentokrát to může být trochu jinak. Nebude vám činit žádný problém komunikace a hlavně dohoda o tom, co kdo udělá. Navíc pokud si budou kolegové na něco stěžovat, projevíte zájem a pochopení.

Zdraví

Hlavním cílem, na který byste se měli zaměřit, je prevence srdce. Proto se stravujte dietněji a snažte se udržovat fit dostatečnou, ale rozumnou pohybovou aktivitou. Zbytečně se nerozčilujte a pokud v něčem neuspějete, berte to s lehkostí.

Zdroj: Thinstock

PANNA

V první polovině června se můžete cítit pod velkým tlakem. Je to trochu paradox, protože toužíte po pohodovém a citlivém životě. Jenže „nedá se svítít“, budete se s tím muset nějak vypořádat. Nepouštějte se do zbytečných disputací a nenechte si od nikoho nakukovat do soukromí, kde můžete hledat podporu. Situace se o dost zlepší v poslední dekádě, kde by se mohly naplnit vaše tužby o příjemných dnech plných radosti.

Láska

Každé sobectví je ve vztahu problém. Proto byste se měli vystříhat tomu, abyste byli zaměřeni pouze sami na sebe. Nedohadujte se s partnerem o zbytečnostech, buďte vstřícní a mějte pochopení pro odlišné názory a řešení různých situací. V závěru června se i toto téma uklidní a vy se budete moci věnovat jeden druhému citlivě a empaticky.

Práce

Bez práce nejsou koláče a co pořádně neuděláte, to prostě „neukecáte“, ať už se o to budete snažit sebevíc. Snažte se neodmlouvat nadřízeným a nevyvolávejte žabomyší spory s kolegy. Mohlo by se to obrátit proti vám. Pokud už budete muset něco řešit, nechte si to na poslední červnovou dekádu. Sice nebudete tolik průbojní, ale můžete vycítit ten správný okamžik.

Zdraví

Hýčkejte si imunitní systém, aby odolal nájezdům virových a bakteriálních infekcí. Pokud to nezvládne, budou vás obtěžovat zejména kašel a rýma. Klíčovým faktorem je dostatek vitaminu C a neprochladnout. Pozor na klimatizované místnosti a auta!

Zdroj: Thinstock

VÁHY

Po většinu měsíce budete potřebovat svěží vítr do života. Nuda je prostě slovo, které vás přímo děsí a budete dělat všechno, abyste se jí vyhnuli. Současně začnete toužit po kontaktech a návštěvách rodinných příslušníků. Tato potřeba se bude stupňovat v poslední červnové dekádě. Jenže byste měli být opatrní, protože hrozí nepochopení vašich názorů a můžete být zklamáni. Proto si dobře rozmyslete, jestli vám to za to stojí.

Láska

Nebude pro vás jednoduché skloubit potřebu neustálého pohybu a změny s domácím prostředím. Optimálně volte takovou cestu, kdy si splníte pořádně, ale rychle, domácí povinnosti a odfrčíte někam pryč. Ovšem musíte vzít partnera s sebou nebo od něj získejte souhlas. V opačném případě se připravte na výčitky.

Práce

Úspěchy v práci záleží na druhu vašeho povolání. Rutina vás bude ubíjet a v takovém případě vám práce od ruky příliš nepůjde. Ovšem pokud máte v zaměstnání dostatek akce, pak se vám může dařit zejména během prvních dvou dekád. Závěrem měsíce se vyhýbejte přesčasům, které znamenají zanedbávání rodiny.

Zdraví

Ženy by si měly dávat pozor na problémy s prsy. Jinak pro ženy a muže platí varování před nezdravým a těžkým jídlem, které by se mohlo podepsat na problémech se žaludkem a žlučníkem. Nepijte také příliš alkoholu. 

Zdroj: Thinstock

ŠTÍR

Vstup do červnových dní ještě může být krapet rozpačitý. Můžete mít problémy reálně odhadovat situaci a vaše plány se budou míjet se skutečností. Naštěstí se vesmírné konstelace relativně rychle změní a již od druhé dekády vám půjde intuice na ruku. Bude se zvedat váš zájem o rodinu, přírodu a práci na zahradě nebo aspoň s domácími kytičkami. Lze tedy konstatovat, že až na první dekádu vás čeká příjemný měsíc.

Láska

Nesnažte se vašeho partnera balamutit. To by se vám nemuselo vyplatit. Naopak se pokuste o zcela jiný přístup. Srdce na dlani a láskyplné doteky jsou přesně to, co váš vztah potřebuje. V druhé polovině měsíce máte šanci ve vztahu ukázat, jak vám na něm záleží. Oslňte partnera tím, že si vezmete „pod správu“ většinu domácích povinností. Nebojte se, zvládnete to!

Práce

V první dekádě se vyhýbejte důležitým rozhodnutím a podpisůmm závažných dokumentů. V dalších červnových fázích vám vše půjde o dost lépe. Může se vám dařit v práci se správou peněz a dokonce si můžete polepšit v očích vašich kolegů a podřízených. Dokážete totiž naslouchat jejich názorům, potřebám a problémům.

Zdraví

Můžou vám hrozit problémy s pohybovou soustavou. Ohroženy jsou kosti a hlavně klouby s chrupavkami. Je proto vhodné doplňovat vápník, vitamin D a pokud trpíte nadváhou, zhubněte. Samozřejmostí by měl být rozumný pohyb. 

Zdroj: Thinstock

STŘELEC

Lehkovážný přístup k životu pomalu, ale jistě, končí. To je samozřejmě dobrá zpráva, která vám může přinést více uznání. V první a druhé dekádě si dejte pozor na pomluvy, které by se mohly obrátit proti vám. Skvělé období vás čeká v poslední červnové dekádě. Štěstěna vám jde vyloženě naproti a pokud poslechnete svoji intuici, budete slavit úspěch na všech frontách života. Navíc dokážete šířit optimismus a dobrou náladu.

Láska

Pokud máte dojem, že vám vztah neklape, neřešte to výmluvami nebo namlouváním si něčeho, co neexistuje. Buďte k sobě upřímní! Jestliže budete chtít problémy vyřešit, vyčkejte na konec měsíce. Právě v poslední dekádě se na vás vesmír usměje a dostanete šanci začít znovu. V případě, že ve vztahu problémy nemáte, tak si závěr červnových dní opravdu užijete plni lásky a harmonie.

Práce

V prvních dvou dekádách si dejte pozor na to, co a komu na pracovišti říkáte. Mohlo by vám z pusy uniknout něco nepřístojného a můžete si být jisti, že se to donese nadřízeným. Měli byste se řídit přístupem „méně slov a více práce“. Pokud chcete něco prosadit nebo získat, nasměrujte své činy do závěrečné dekády.

Zdraví

Vyhýbejte se kouření a prochladnutí. Jakýkoliv výkyv zdravotní rovnováhy se projeví na problémech s dýchacím systémem. Záněty průdušek, kašel nebo rýma, to vše vám může komplikovat život. Snažte se tomu předejít prevencí.

Zdroj: Thinstock

KOZOROH

Připravte se na to, že největší červnovou zkouškou bude oblast rodinných záležitostí. Navíc se toto téma bude během dní stupňovat. Naštěstí jsou naše životy pestré a proto se můžete odreagovat i u něčeho jiného. Zabaví vás zkoumání všeho, co je skryté a utajované. Navíc vaše důslednost, která je Kozorohům tolik vlastní, může v tomto směru slavit úspěch. Pokuste se najít tu správnou míru mezi prací, zábavou a odpočinkem.

Láska

Klíčovým bodem spokojenosti partnerského vztahu bude, zda dokážete projevit vaše city. Kozorozi obvykle nepatří k nejvřelejším znamením a právě to může vašeho partnera v červnu hodně „pálit“. Dalším důležitým faktorem je vaše snaha a zájem o jeho problémy. Pokud začne mít pocit, že o něj nemáte zájem, dostaví se ochlazení vztahu a nesoulad.

Práce

Trošku vás může začít „štvát“, že vaše těžce vydělané peníze mizí v rodinném rozpočtu jako v černé díře bez jakéhokoliv dna. Řešením není změna zaměstnání nebo hádka s rodinnými příslušníky. Pokuste se najít jinou cestu, jak lépe hospodařit. Možná by stačilo si v klidu probrat, jaké výdaje jsou skutečně nezbytné a které můžete zrušit.

Zdraví

Nenechte se stresovat problémy, který život provázejí. Každá, byť třeba drobná nervozita zadělává na tvorbu žlučníkových kamenů. Prevencí je pohodový a optimistický přístup k životu. Dále je vhodné přijímat každé ráno na lačno jednu polévkovou lžíci panenského olivového oleje.

Zdroj: Thinstock

VODNÁŘ

Kalkulace s pokračující náklonností hvězd a spoléhání na štěstí by měly skončit. Již v první a druhé dekádě se totiž čas od času objeví nečekané komplikace. Zatím se nebude jednat o nic dramatického a většina nedostatků vám projde, ale varování se nevyplatí podceňovat. V poslední dekádě měsíce června se totiž budete muset zase spolehnout na starou známou poctivou práci. Život si můžete užívat, ale to neznamená, že hodíte povinnosti za hlavu.

Láska

První červnové dny se ponesou v souladu, který se vám bude určitě líbit. Bohužel, již na přelomu první a druhé dekády se objeví první mráčky. Hlavním problémem může být vzájemná netrpělivost a také nepřizpůsobivost. Pokud spolu chcete vydržet, měli byste se snažit naučit schopnost nalézat kompromisy. Bez toho žádný vztah dlouho nevydrží.

Práce

Na fyzickou práci vás příliš neužije. Budete se snažit vše řešit hlavně intelektem a komunikačními schopnostmi. Proč ne, když vám to bude vycházet. Ovšem dejte si pozor na to, abyste nepřošvihli optimální dobu pro zapojení vašich rukou a svalů. Bez toho si lepší pozici u zaměstnavatele a ani finanční odměnu nezískáte. Navíc vyhýbání se fyzické práci by vám mohlo dát vaše okolí „sežrat“.

Zdraví

Pokuste se do jídelníčku zařadit co nejvíce zeleniny. Tím eliminujete na maximum případné problémy s tlustým střevem a vyprazdňováním. Důležité je také pít hodně vody. Dva litry denně by mělo být vaše minimum.

Zdroj: Thinstock

RYBY

Začíná se blýskat na lepší časy. Přesto ještě během prvních dvou dekád můžete mít problémy s nečekanými událostmi, které vám nedají příliš klidu do života. Navzdory tomu si dokážete v životě nalézt místa, která vás potěší a kde získáte pod nohama tolik potřebnou stabilitu. Přízeň vesmíru se naplno rozvine v poslední dekádě. V té se můžete věnovat svým zájmům, budete hýřit dobrou náladou a intuice vám půjde vyloženě na ruku. Nenechte si ujít super nápad!

Láska

Po většinu měsíce budete cítit, že to je ve vztahu tak, jak si představujete. Pravda, čas od času vám během prvních dvou dekád udělá partner čáru přes rozpočet, ale měli byste se s tím vyrovnat. Nemá smysl dělat „vlny“ a dát trošku svobody tomu druhému je potřeba. Na úplné souznění dvou blízkých duší se těšte koncem měsíce.

Práce

V práci toužíte hlavně po klidu a nehlučném prostředí. Toho nemusí být jednoduché dosáhnout. Cvičte proto schopnost soustředění a hluk vás pak nebude rušit. Pracovní výkony byste si neměli nechat narušit tokem myšlenek na partnera a rodinu. Pokud to nezvládnete, bude lepší, když si vezmete pár dní volna a načerpáte novou energii.

Zdraví

S výjimkou třetí dekády je po většinu června nejdůležitější psychická pohoda a vnitřní rovnováha. Nemá smysl dráždit nervový systém, když se nic zásadního nebo dokonce strašného neděje. Pijte bylinkové čaje, jako například dobromysl a meduňku.  

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU