BERAN

První dvě červnové dekády budou pěkně našlápnuté, což se bude projevovat v nečekaně širokém spektru aktivit, kterým se budete věnovat. Přestože vám vesmír bude přát, tak vaší slabinou bude menší ochota jít do hloubky a tak se může stát, že mnoho témat pouze „poskákáte“. Důležité pro vás také bude, abyste se nenudili a často se vídali s přáteli, se kterými se budete cítit dobře. V poslední dekádě se konstelace pokazí a můžete začít reagovat přecitlivěle.

Láska
V milostných záležitostech budete spokojeni vy i partner, dokonce se ve vašem vztahu konečně objeví pocit, že si dokážete věci sdělovat a jste těmi nejlepšími přáteli. Slabší to bude v oblasti praktických záležitostí a péči o domácnost, na což si musíte dát pozor hlavně ke konci měsíce, kdy kvůli těmto sférám hrozí nepříjemné spory.

Práce
Na pracovišti budete sršet nadšením a ochotou vše řešit, přičemž můžete být úspěšní, pokud nebude potřeba více vytrvalosti a trpělivosti. Přátelská atmosféra se spolupracovníky vydrží po celé dvě červnové dekády, v té poslední se to může pokazit. Důležité také je, abyste si v závěru měsíce nepřenášeli starosti ze soukromí do práce.

Zdraví
Navzdory tomu, že můžete mít pocit, že nemusíte vaše zdraví vůbec řešit, poslední červnová dekáda by vás mohla vyvést z omylu, protože hrozí problémy se žaludkem a žlučníkem. Hlídejte si nejenom jídelníček, ale také vnitřní rozpoložení, které zažívání významně ovlivňuje.

BÝK

V červnu se bude Býkům dařit, přičemž jediným rizikem, které ovšem není nijak dramatické, je zvýšená touha se ukázat, proto je vhodné zapracovat na větší skromnosti. Jinak první dvě červnové dekády přinesou mnoho zajímavých témat, navíc se zcela netradičně dokážete postavit k životu v souladu s tím, jak se bude vyvíjet a měnit. Více tradičních postojů přinese konec měsíce, kdy se začnete více zdržovat doma a najdete si čas na rodinu i bydlení.

Láska
S partnerem se hlavně v první a druhé dekádě nudit nebudete, protože vás to bude táhnout mezi přátele a tam, kde se něco děje. Komunikace bude hrát prim, takže snad jen zbývá vás varovat předtím, abyste váš protějšek příliš neprovokovali „tokáním“ s ostatními. V poslední dekádě budete spíše vyhledávat klid domova a rádi si vychutnáte zahrádku nebo odpočinek v přírodě.

Práce
Kariérní ambice vám možná nedají spát, ale pokud po nich půjdete, snažte se o pokoru, abyste nenarazili. Jinak se ale v červnu stanete oblíbenými, což ovlivní vaše ochota se bavit a povídat si o starostech spolupracovníků, které můžete podpořit různými nápady. V závěru měsíce projevíte i citové souznění, což bude další plus.

Zdraví
Zaměřte se na kontrolu krevního tlaku, přičemž vám spíše hrozí potíže s vysokým krevním tlakem, než nízkým. Jako prevenci proti těmto problémům se snažte pravidelně cvičit, snižte případnou nadváhu a vyhýbejte se tučným jídlům, kávě a kouření.

BLÍŽENCI

Červen je vyloženě vaším měsícem a tak není divu, že by se vám mělo velmi dařit. Přesto se nevyhnete zakolísáním, které budou vyplývat z příliš malého zacílení na konkrétní témata, jinými slovy se může stát, že vám povrchnost hodí klacky pod nohy. Červnové dny byste si neměli jenom užívat, ale pokuste se něco nového naučit, protože právě sbírání informací vám půjde velice dobře. Snažte se slibovat jenom to, co opravdu dodržíte.

Láska
Partnerský vztah bude založený hlavně na komunikaci a zábavě, což může oběma stranám dočasně vyhovovat. Ovšem nic se nemá přehánět a tak byste měli naskočit na vlnu, kterou vám vesmír pošle v poslední červnové dekádě, ve které byste si měli najít více času sami na sebe v klidnějším domácím prostředí.

Práce
V zaměstnání vás čeká poměrně pohodové období, ve kterém se budete těšit z pozornosti vašich kolegů, jež budete oslňovat výřečností a nápaditostí. Navzdory tomu, že vaši osobnost může čas od času shodit nedotahování pracovních úkolů do zdárného konce, celkově budete oblíbení a pokud se něco nepovede, bude vám to spíše odpuštěno.

Zdraví
Nepodceňujte stav vašeho zdraví a snažte se udržovat v psychické i fyzické kondici, protože pokud váš organismus nedostane adekvátní péči, můžou se objevit zdravotní problémy s nejasným původem, které nebude jednoduché vyřešit kvůli složité diagnostice.

RAK

Červen bude mít vzestupnou tendenci, díky které se budete převážně cítit velmi dobře. Přesto je vhodné se řídit nabídkou, kterou si pro vás vesmír přichystal. První dvě dekády v červnu využijte pro vzdělávání a kontakty s přáteli, mezi kterými překvapíte svojí otevřeností a upovídaností. Naopak péči o domácnost, zahradu a sdílení času s rodinnými příslušníky si nechte na konec měsíce, kdy vám udělají radost i výlety do přírody a za památkami.

Láska
Více aktivit s partnerem si užijete během první a druhé dekády, kdy budete lépe snášet i občasné a nečekené změny, které se ve vašich plánech můžou objevit. Ke konci měsíce se více rozvinou tradičnější hodnoty znamení Raka, tedy zacílíte hlavně na rodinné zázemí, ze kterého je ovšem potřeba čas od času vytáhnout paty do společnosti, tak na to myslete.

Práce
Pracovní záležitosti spojené s péčí o majetek a financemi si připravte na poslední červnovou dekádu, protože v tomto období je lépe zvládnete. Do té doby se věnujte obchodním schůzkám a jakémukoliv vyřizování, které vyžaduje dobrou komunikaci ať již v rétorické nebo písemné podobě. Pokud přijde v práci nějaká změna, zkuste ji v klidu a bez stresu akceptovat.

Zdraví
Během června se pokuste zaměřit na váš mozek, což znamená, že byste ho měli pořádně procvičit různými hádankami nebo křížovkami. Dále zvyšte konzumaci ořechů, které mají na mozek dobrý vliv a také pohanky, jenž zpevňuje cévy v celém těle včetně mozku.

LEV

Červen nabídne znamení Lva hodně zajímavého, přičemž nejvíce vás budou táhnout originální zážitky, ve kterých dojde k naplnění toho, co je pro vás typické. Tedy budete si chtít užívat života plnými doušky, přičemž první dvě červnové dekády to bude hlavně bez rodiny, ale ke konci měsíce zapojíte i vaše blízké. Současně vám vůbec nebude lhostejné, jaké postavení zaujímáte ve společnosti a budete se snažit o pevnou a úspěšnou pozici.

Láska
Partner to s vámi nebude mít úplně jednoduché, protože nemusí s vámi zvládat držet krok. Pokuste se na něj brát větší ohledy, jinými slovy si uvědomte, že svět se netočí jenom kolem vás. Jestliže to nedokážete, začne mít váš protějšek brzy pocit, že vám na něm nezáleží, což by mohlo udělat ve vztahu nečekané trhliny, kterých si zřejmě ani nevšimnete.

Práce
V zaměstnání to budete mít docela složité, i když nikoliv tak, jak byste předpokládali. Vesmírné energie vám totiž docela přejí, ale velmi hrozí, že tuto přízeň hvězd nezodpovědně prohospodaříte. Zkuste si nevybírat pracovní úkoly podle toho, zda vás baví, ale jak jsou důležité, protože jen tak získáte u zaměstnavatele adekvátní pozici, která vás uspokojí.

Zdraví
Nejlepší radou do měsíce června je, že byste se měli snažit o vyváženost, což znamená optimální kombinaci pohybové aktivity a relaxace, do které rozhodně patří i masáže, sauna a vířivka. Zapomenout byste neměli ani na jídelníček, abyste nepřibrali na tělesné váze.

PANNA

Hlavně první dvě červnové dekády budou pro vás dost náročnou zkouškou, ve které se ukáže, zda dokážete na život reagovat s dostatečným nadhledem a uvědoměním si toho, co je důležité a čemu se můžete jenom s pochopením zasmát. Důvodem je příliš častá povrchnost, nespolehlivost a změny domluvených událostí a témat, které vám budou zasahovat do života. Ke konci měsíce se vše o trochu zklidní, přesto se nebude jednat o stoprocentní klid.

Láska
Největším problémem partnerského soužití bude komunikace a vzájemné porozumění, kdy první dvě dekády ukážou velký nesoulad. Jestliže to máte překonat, měli byste se řídit hlavně srdcem, které by vám mělo ukázat, zda se opravdu milujete a jste schopni tyto dny překlenout. Pokud se to povede, můžete většinu problémů vyřešit v poslední dekádě, pokud možno v klidu domova.

Práce
S dodržováním termínů budou mít problémy nejenom vaši spolupracovníci, na kterých jste závislí, ale i vy sami, což ve vás bude vyvolávat pocit beznaděje a současně naštvanosti. Jedná se o pořádnou zkoušku vašich schopností, kterou můžete zvládnout pouze poklidnou komunikací a skvělými organizačními schopnostmi.

Zdraví
Ze všeho nejdůležitější je v červnu péče o plíce a průdušky, proto byste neměli kouřit a vyhýbejte se pobytu na znečištěném ovzduší. Součástí prevence by se měl stát nácvik správného dýchání, konkrétně trénujte tzv. jogínský dech.

VÁHY

Většinu důležitých věcí se pokuste zvládnout dříve, než nastane třetí červnová dekáda, ve které se na vás zvýší tlak. Bude se jednat nejenom o vnitřní pocit, ale i o reálné situace, které se vás budou citově dotýkat. Do té doby ovšem budete většinou úspěšní všude tam, kde najdete aspoň kapku radosti z vašeho konání, přičemž tento přístup je možné zrealizovat úplně všude, stačí si jenom „naordinovat“ pozitivní myšlení.

Láska
První dvě červnové dekády jsou jako zrozené pro společnou zábavu s partnerem, což znamená, že můžete uspořádat nějakou akci pro vás i vaše přátele, zrovna tak jako je možné se vypravit na nějaký koncert či festival. Tuto dobrou atmosféru si naakumulujte do zásoby, jelikož v poslední dekádě se objeví neshody způsobené nesouladem ohledně bydlení nebo rodinných záležitostí.

Práce
Během června se opírejte hlavně o chytrost a rétorické schopnosti, než o nějakou důslednost a ochotu dřít do úmoru. První dvě dekády budou hlavně o snaze všechny pracovní úkoly rychle a bez zádrhelů vyřešit, což se vám může většinou dařit. Závěrem měsíce si dejte pozor na povinnosti spojené s penězi a majetkem, jelikož byste mohli narazit.

Zdraví
Zapracujte hlavně na psychické stránce vaší osobnosti, kdy je potřeba si uvědomit, že přílišné váhání může být někdy kontraproduktivní a nemá smysl vždy hledat absolutní míru kompromisu. Občas je prostě potřeba se ihned rozhodnout a jít s „kůží na trh“.

ŠTÍR

Jestli vám bude v červnu něco komplikovat život, tak to budou neukojené ambice a touha po lepším společenském úspěchu a veřejném uznání. Věřte, že nemá smysl se na tomto tématu zaseknout a raději se věnujte něčemu, co má opravdový význam a vše ostatní postupně přijde. Zdaleka nejlepší konstelace se objeví v poslední červnové dekádě, která vám nabídne velkou míru intuice, citlivosti a lásky, jen je potřeba mít srdce otevřené a neřešit jenom světské záležitosti.

Láska
Navzdory tomu, že hlavně ke konci měsíce se budete cítit velmi dobře doma s rodinou, která pro vás bude hodně důležitá, tak nelze vyloučit ani to, že budete pošilhávat po milostných prožitcích s někým jiným, než současným partnerem. Dobře si rozmyslete, zda vám krátkodobé potěšení stojí za riziko, že se nevěra provalí, nebylo by lepší si okořenit sexuální život s tím, koho milujete?

Práce
Hlavně v druhé polovině červnových dnů vás bude lákat udělat něco, co vám přinese kariérní postup a uspokojení vaší touhy jít za lepším. Nedělejte unáhlená rozhodnutí, je totiž pravděpodobné, že byste si moc nepolepšili, nebo jenom dočasně, protože k podobné změně byste se měli dopracovat spíše postupně, než skokově.

Zdraví
Dávejte si pozor nejenom na kvalitu jídla, ale i jeho množství, jelikož v červnu poletí ručička tělesné váhy velmi rychle nahoru. Snažte se proto co nejvíce cvičit, navíc pravidelný trénink udělá dobře i vašemu srdci a rozproudí krev v žilách.

STŘELEC

V červnu se snažte kontrolovat váš jazyk, tedy to, co vypouštíte z úst. Vámi oblíbené výměny názorů na fungování světa by se mohly stát zdrojem mnoha svárů, proto uděláte lépe, když se zaměříte na studium místo toho, abyste neustále diskutovali o tom, jestli byla dříve slepice nebo vejce. Energie budete mít v červnu docela hodně a v poslední dekádě se objeví i trochu štěstíčka, ale abyste to přetavili v reálný úspěch, zaměřte se na praktické věci.

Láska
Jestliže se budete s partnerem neustále dohadovat, stane se z toho unavující mašinérie, která vám pořádně otráví hlavně první dvě dekády. Mnohem lépe uděláte, jestliže budete rozvíjet citovou oblast vašeho soužití, což můžete například ovlivnit tím, že se zaměříte na romantické zážitky nebo návštěvy takových uměleckých událostí, ze kterých sálá dobro, láska a pohoda.

Práce
V zaměstnání vás bude tlačit bota v nedostatečné schopnosti pracovat trpělivě a často i monotónně, protože v červnu preferujete neustálou akci, změnu a hlavně nechcete dělat nic, co by vás nudilo. S tím ovšem nepochodíte nejenom u nadřízených, ale ani vašich spolupracovníků, proto se pokuste změnit váš přístup a místo častých slov více pracujte.

Zdraví
Vyhýbejte se sportování v místech, kde se vyskytuje hodně alergenů, které by mohly být nečekaným spouštěčem alergických reakcí, přičemž nepříjemná může být i senná rýma. Dýchací systém byste měli šetřit i tím, že se vyvarujete pouštění klimatizace v autě nebo kanceláři.

KOZOROH

S výjimkou občasných nečekaných situací, které vás můžou zaskočit, proběhnou první dvě červnové dekády docela dobře, jen je potřeba nezapomenout, že přílišná zkostnatělost může být kontraproduktivní – život je změna a celý vesmír je energie v pohybu. Během poslední dekády přijdou komplikace, které můžou pramenit hlavně z rodinných témat, ale jednoduché to nebudou mít ani ti Kozorozi, kteří budou zaměření příliš sami na sebe.

Láska
Po většinu měsíce června platí, že jestliže se v partnerském soužití nebudou objevovat změny ve vašich očích fungujícího režimu, tak bude vše víceméně v pořádku. Pokuste se to naakumulovat, protože ke konci měsíce se objeví neshody ohledně bydlení, domácnosti i toho, že budete mít problém najít s partnerem citový soulad.

Práce
Na pracovišti se držte zaběhnutých postupů a pokud můžete, vyhýbejte se práci s nejmodernější technikou nebo úkolům, jenž vyžadují originální nápady, kterými zrovna nebude oplývat. V poslední dekádě měsíce června vám hrozí spory s nadřízenými, které se můžou vyhrotit v okamžiku, když budete mít pocit, že se vás šéf dotknul a vy začnete být uraženi.

Zdraví
V průběhu června se věnujte skladbě jídelníčku, který by měl doplňovat důležité látky s ohledem na klouby, zejména ty kyčelní, ale současně je potřeba konzumovat co nejvíce vlákniny, aby se neobjevily zácpa nebo problémy s hemeroidy.

VODNÁŘ

Pro znamení Vodnáře je červen vcelku zaslíbeným měsícem, protože se vám může dařit. Přízeň hvězd je ovšem chlebem o dvou kůrkách, proto se vyvarujte tomu, abyste byli lehkomyslní, neboť tento přístup by se vám brzy vymstil. Věnujte se spíše intelektuálním a méně hmatatelným záležitostem, jelikož v praktických věcech nebudete příliš silní „v kramflecích“, přičemž vhodné je i studium, hlavně během prvních dvou dekád.

Láska
Partnerský vztah dokážete okořenit požitky života, které budete vyhledávat a váš partner to nepochybně dokáže ocenit, zejména když budete zábavným společníkem, se kterým nikdy nevznikne nuda. Určitou slabinou se může stát menší míra romantiky a citové sféry vůbec, proto by bylo dobré, abyste se na toto téma více soustředili.

Práce
Přestože dokážete mnoho vám nepříjemných pracovních povinností delegovat na někoho jiného, všemu prostě neutečete a měli byste se k práci postavit čelem. Nejsilnější budete v komunikaci s druhými lidmi, což platí hlavně pro první dvě červnové dekády, naopak nejméně vás budou bavit monotónní povinnosti, u kterých je potřeba hodně vytrvalosti, podle čeho budou vypadat i výsledky.

Zdraví
Kvůli dobrému jídlu a pití jste ochotni udělat hodně ústupků, což by se z dlouhodobého hlediska nemuselo vyplatit. Nadmíra tuků, bílého cukrů a mouky, zrovna tak jako slaných pochutin může zhoršit stav žilního systému a dokonce srdce, pozor na to!

RYBY

První dvě dekády můžete mít občas pocit beznaděje, jelikož budete mít problém se vším, co se týká jasné a spolehlivé komunikace, myšlenek a nápadů. Zkuste neztrácet hlavu a nepodléhejte „blbé náladě“, protože všechno jednou skončí, v tomto případě se můžete těšit na poslední dekádu, která sice ještě ponese určité dozvuky, ale bude o dost lepší. A právě na konec měsíce soustřeďte většinu vašich aktivit, neboť dokážete využít kombinaci intuice a empatie.

Láska
V partnerském vztahu může hrozit, že nedodržování slibů a pozdní příchody mezi vás vrazí docela velký klín, který se bude odstraňovat velmi pomalu. Během prvních dvou dekád se vyhýbejte diskusím o vašich problémech, stejně by to nikam nevedlo. Většinu nedorozumění můžete napravit koncem měsíce, přičemž je lepší preferovat pobyt doma před společenskými událostmi.

Práce
Pokud je to možné, domluvte si se šéfem klouzavou pracovní dobu, jelikož vám hrozí časté pozdní příchody. Dále se vyvarujte různým slibům, že s něčím pomůžete vašim kolegům, nebo že jim dodáte něco, u čeho již předem víte, že to může být problém. Jestliže potřebujete řešit majetek nebo finanční prostředky, nasměrujte to na poslední červnovou dekádu.

Zdraví
Když se vám nebude dařit, což hrozí hlavně v prvních dvou dekádách, nenechte se tím převálcovat a zachovejte chladnou hlavu. Příliš stresu a výčitek by se totiž mohlo projevit na vašem nervovém systému, proto ho podpořte uklidňujícími bylinkovými čaji a pravidelnou relaxací.