BERAN

Březnové energie mají pro znamení Berana připravenou slušnou dávku nadšení a aktivity. Během prvních dvou dekád vám nebude chybět ani jistá míra empatie, kterou můžete využít například k pomoci druhým. Naopak v poslední dekádě se projeví přímočarost a snaha o prvenství ve všem, co budete dělat. Chybět vám bude trpělivost, ale rychlé řešení nemusí být vždy to nejlepší. Poslední březnové dny také pozor na prudké reakce, které by vás mohly dostat do konfliktů.

Láska
V partnerském vztahu budete preferovat různé aktivity, což znamená, že doma se vám chtít sedět moc nebude. V první a druhé dekádě byste měli být schopni naslouchat problémům partnera více než jindy. Ke konci března si dávejte pozor, abyste neprosazovali vlastní zájmy a touhy na úkor protějšku. Také hrozí rychlé hádky.

Práce
Aktivní přístup vám bude v březnu hodně pomáhat, ale přesto to neznamená, že budete vždy úspěšní. Aby se vám dařilo, zkuste se zaměřit na takové pracovní činnosti, jež vyžadují svěžest a budou rychle vyřešené. V poslední dekádě měsíce si dávejte pozor na nadřízené, se kterými byste se mohli dostat do sporů.

Zdraví
Zapracujte na vaší psychice a nervovém systému. Ačkoliv nejsou přímo ohroženy, jakákoliv nestabilita se pokaždé zapíše na celkový list vašich prohřešků. A vše se dříve nebo později projeví zdravotními problémy.

BÝK

Března se znamení Býka nemusí nikterak obávat. Až na nějaké drobnosti se vašemu znamení bude docela dařit. Tento trend ale očekávejte spíše v oblastech, na kterých vám vnitřně záleží. Jinými slovy, kam dáte srdíčko, tam to bude dobré. Zvýšenou pozornost věnujte přelomu druhé a třetí dekády. V této části měsíce byste mohli snadno nalétnout podvodníkům. Ostatně i vy sami můžete jednoduše podlehnout různým vlastním iluzím.

Láska
V březnu můžete váš vztah posílit vnitřním souzněním a ochotou si vzájemně pomáhat. Je ovšem potřeba se vyvarovat neupřímnosti. Jakmile by tyto snahy byly pouze na oko, mohlo by se vše provalit ke konci druhé dekády. Buďte opatrní v zacházení s penězi. Zbytečně je nevyhazujte za věci, pro které jste se nadchli, ale chybí jim praktický rozměr.

Práce
V profesní sféře možná nebudete tak pragmatičtí jako obvykle. Na druhou stranu vám může více záležet na tom, jaké jsou nejenom vztahy na pracovišti, ale celková péče o zaměstnance. To je nepochybně chvályhodné. Ale vyvarujte se toho, aby vás kolegové natlačili dělat jim v tomto směru prostředníka při vyjednávání se šéfem.

Zdraví
Málokdo si uvědomuje, že pokud budete mít zdravá játra a slinivku, máte větší šanci vyhnout se problémům s alergiemi a ekzémy. Zaměřte se na to, jinak se může stát, že se v březnu podobné zdravotní potíže objeví.


BLÍŽENCI

Velká část měsíce se ponese na vlně bohaté představivosti. Jenže se ukáže, že ačkoliv vaše fantazie pracuje na plné obrátky, přenesení do života není příliš reálné. Již to by pro vás měl být impuls, abyste nepodceňovali praktické záležitosti, jinak se můžete spálit. V průběhu poslední březnové dekády budete hodně energičtí, ale i ukvapení. Také vaše touha po prvenství vás dokáže motivovat, ale nebuďte kvůli tomu příliš sobečtí.

Láska
Hlavním problémem ve vašem vztahu bude vzájemné porozumění. I když se budete oba snažit, nějak se vám nebude dařit naladit na stejnou vlnu. Nebuďte z toho otrávení, ke konci března se vše změní. Jen je potřeba si vzájemně nelhat a nevěšet „bulíky na nos“. V poslední dekádě budete mít větší chuť na milostné aktivity.

Práce
Jestliže se můžete postavit do pozice nadhazovače různých nápadů a vizí, je to optimální řešení březnových konstelací. Jen je důležité, aby odpovědnost nesl někdo jiný. Zrovna tak od vás nelze očekávat nějaké analytické či praktické výkony. Zřejmě nejlepší bude konec měsíce, kdy překvapíte svým tahem na bránu.

Zdraví
Zapracujte na vaší mentální vyrovnanosti, s čímž úzce souvisí zdravý nervový systém. Metod existuje hodně. Ať již moderních psychologických postupů nebo tradičnějších a duchovnějších meditačních technik.


RAK

Jestliže můžete, pokuste se většinu důležitých aktivit nasměrovat do prvních dvou březnových dekád. Právě během těchto dnů se můžete opřít o intuitivní rozhodování. Plusem bude i ochota pomáhat druhým nezištným způsobem. Jen se nenechte příliš využívat. V poslední dekádě počítejte s větším stresem. Bude nutné se rychle rozhodovat i reagovat, což může přinést chyby. Často se můžete dostat i do různých sporů a hádek.

Láska
Většina března bude založena na lásce a citovém souznění, což jsou v partnerství elementy, které každý Rak rozhodně ocení. Proto vám snad nebude ani příliš vadit, že se vám nemusí dařit doma udržovat takový pořádek, jaký byste si představovali. Ke konci měsíce pozor na konflikty. Zapojte do soužití více tolerance a jednejte vždy v klidu.

Práce
Přestože nebudete zrovna silní v dodržování pracovních termínů, první dvě dekády byste to měli být schopni ustát. Hodně vám pomůže oblíbenost u kolegů i šéfa. Všichni totiž dokážou ocenit, že jste ochotni pomáhat jim i firmě, jak to jenom jde. Hlavně na nadřízené se zaměřte v poslední dekádě. Obliba by se totiž mohla rychle změnit v problémy.

Zdraví
Může se stát, že v poslední dekádě budete trpět silnějšími bolestmi hlavy než obvykle. Snažte se tomu předejít a nechte si uvolnit krční páteř od reflexního terapeuta. Také šetřete oči. Podpořit je můžete zvýšenou konzumací borůvek v jakékoliv formě.

LEV

V březnu se musíte připravit na to, že první dvě dekády vám bude chybět akční šťáva. Spíše budete inklinovat k nicnedělání a lelkování. Současně lze tyto dny využít k přemýšlení a snění. Pokud budete chtít své sny následně realizovat, bylo by dobré držet svoje představy v umírněných tendencích. V poslední dekádě se příliv energie rapidně změní. Ohnivá energie vás doslova nakopne a půjdete si tvrdě za svými touhami.

Láska
Během prvních dvou dekád se můžete projevit jako citliví a empatičtí partneři. To se bude vašemu protějšku určitě líbit. Ale to neznamená, že vám bude tolerovat chaos, který dokážete v domácnosti vytvořit. Poslední dekáda března bude hodně vášnivá. To platí nejenom pro postelové hrátky, ale i situace, ve kterých se budete o něčem dohadovat.

Práce
Nelze říct, že by se vám v profesních záležitostech nějak dařilo. V první a druhé březnové dekádě musíte zlepšit organizaci práce, jinak se v ní začnete ztrácet. To je pro znamení Lva hodně nezvyklé. Ke konci měsíce to můžete napravit, ale vyvarujte se bezohledných sólových aktivit. Naučte se lépe spolupracovat!

Zdraví
Hlídejte si jídelníček! Pokud se budete cpát bez jakýchkoliv skrupulí, začnete přibývat na váze. Dalším problémem by mohlo být nadměrné zatěžování žlučníku. Držte se v jídle přísloví, že méně je někdy více. Občasný půst vám rozhodně neuškodí.

PANNA

Pozorní buďte zejména na přelomu první a druhé dekády. Vaše myšlení nebude tak analytické jako jindy, z čehož může vyplynout mnoho zmatků a chyb. Ovšem ani po zbytek těchto fází března nebudete zcela ve své kůži. Zkuste se lépe koncentrovat a nebuďte na sebe příliš přísní. Nahlodané sebevědomí by vám mohla pomoci zlepšit poslední dekáda. V ní dostanete pořádnou chuť dokázat, co ve vás je. Pokud spojíte nadšení s pílí, bude to dobré.

Láska
Partnerský vztah nebude mít problémy, pokud si dokážete projevovat lásku a současně nezapomenete na férové jednání k tomu druhému. Případný protiklad by mohl přinést velké zklamání, které by se složitě napravovalo. Ke konci března si naplánujte společné aktivity mimo domov. Užijete si a ještě dostanete náladu na pořádný milostný zážitek.

Práce
Jestli je to možné, pro první dvě březnové dekády si neplánujte nic, kde je potřeba dodržet harmonogram. Pokud budete mít moc velké oči, spláčete nad výdělkem. Jednoduchá nebude ani domluva se spolupracovníky. Nejde ani tak o spory, jako vzájemné pochopení toho, co ten druhý svými slovy myslí. V poslední části března se situace zlepší a případné resty můžete dohnat.

Zdraví
Březnové dny jsou ideální pro celkovou detoxikaci organismu. Upravte stravu a začněte pít bylinkové čaje podporující tento proces. Ve vašem jídelníčku by se rozhodně neměly vyskytovat bílá mouka a bílý cukr v jakékoliv formě.

VÁHY

Úvodem měsíce se můžete opřít o dobrou inspiraci. Originální přístup k životním událostem také může slavit úspěchy. Uprostřed měsíce můžete být poněkud podrážděnější. To by se vám mohlo vymstít, jestliže byste se nechali ovládnout kombinací iluzí a netrpělivosti. Dobrou prevencí je větší zaměření na praktickou stránku života. To ostatně platí pro celý březen. Závěrem měsíce se vyvarujte nedůslednosti, jinak narazíte.

Láska
První březnové dny budou volat po větší nezávislosti, s čímž logicky souvisí potřeba neomezování. Okolo poloviny měsíce se energie změní a prohloubí se empatie, city a láska. Ovšem ani tato změna vás nemusí ochránit před neshodami. Proto se s partnerem pokuste naladit na stejnou vlnu v oblasti každodenního soužití, včetně všech povinností.

Práce
V rámci zaměstnání nebo podnikání můžete být nejvíce úspěšní začátkem března. Nebudete se bát nových a moderních technologií. Také dokážete překvapit nečekaným přístupem. Ve zbytku měsíce se více soustřeďte na pravidelný pracovní režim, k čemuž bude potřeba silná vůle. Jakékoliv zaváhání, byť dobře myšlené, by mohlo přivodit potíže.

Zdraví
V prevenci zdraví bude hrát hodně velkou roli vaše psychika. Naučte se proto pravidelně meditovat, cvičit jógu a celkově relaxovat. Pokud se vám to nepodaří a budete v nepohodě, můžou se objevit různé alergické reakce.

ŠTÍR

Začátek březnových dnů může být pro znamení Štíra trochu komplikovaný. Hlídejte si svoje myšlení a rétorické reakce, jelikož vám hrozí různé spory pramenící z neuvážlivosti. Příliš štěstí nebudete mít ani v rychlých změnách zaběhnutých pořádků. Naštěstí se situace postupně změní a většina března bude spíše příznivá. Ke konci měsíce můžete mít dokonce i trochu štěstí. Proto neváhejte a přízně vesmíru zkuste co nejlépe využít.

Láska
Během první dekády si pohlídejte vaše reakce. Více tolerance a hlavně pochopení pro chyby partnera vztahu určitě pomůžou. Zejména pokud si uvědomíte, že ani vy nejste bez chyby. Uprostřed měsíce budete více eroticky nažhaveni, ale současně lehce sklouznete do žárlivých projevů. Nebojte se více svěřovat se svými pocity.

Práce
V prvních dvou dekádách budete muset zapracovat na schopnosti týmové spolupráce. Jestliže nedokážete akceptovat názory a aktivity vašich kolegů, bude na pracovišti dusno. Řešením může být větší důraz na samostatné pracovní úkoly. A pokud je dobře připravíte, můžete je ke konci měsíce úspěšně dotáhnout za pomoci druhých.

Zdraví
V březnu by vás nemělo, až na výjimky, potkat v oblasti zdraví nic dramatického. A pokud nějaký zdravotní problém nastane, budete si za něj zřejmě moct jenom vy sami. Zkuste se více otevřít druhým lidem a životní energie bude moci ve vašem těle lépe proudit.


STŘELEC

Hlavně v první a druhé dekádě vás nečeká nic jednoduchého. Největší rozpor se bude objevovat mezi vašimi představami a jejich realizací. A nejde pouze o samotné iluze, ale i vaše ego. To může být častou překážkou úspěchu. Zapracujte na větší pokoře. Situace se může o hodně zlepšit ke konci března. Riziko nereálných vizí se výrazně sníží. Navíc se budete moct opřít o pořádnou dávku nadšení, rychlého myšlení a komunikace.

Láska
Ani partnerský vztah nezůstane mimo hlavní astrologické konstelace. Zkuste si s partnerem v klidu ujasnit, kdo a v jakých intervalech se bude starat o jednotlivé domácí práce. Buďte k sobě upřímní. Plané sliby udělají nakonec větší zlo než pravda, ať již je jakákoliv. V poslední dekádě nezůstávejte sedět doma. Společné výlety a sportovní aktivity vztah utuží.

Práce
Nedávejte si před sebe zbytečně velké úkoly, jakkoliv vás to k nim bude svádět. Mnohem rozumnější bude, jestliže začnete postupně. I malými krůčky je možné dosáhnout velkých cílů, jen to může stát více úsilí. Pokud ho vyvinete, dokážete uspět. Jestliže i přesto chcete spoléhat na větší razanci a průbojnost, vyčkejte na poslední březnovou dekádu.

Zdraví
V březnu si pořádně hlídejte životosprávu. Hlavním klíčem ke zdraví jsou dobře fungující játra. Proto je zbytečně nezatěžujte nevhodným jídlem ani nápoji. U nápojů nejde pouze o alkohol. Nevhodné jsou i slazené limonády, káva nebo perlivá voda.

KOZOROH

Znamení Kozoroha by se mělo mít v průběhu března na pozoru. Během prvních dvou dekád totiž můžete narazit na nespolehlivost a nedodržování dohod. Určitým překvapením by se mohl stát fakt, že k tomu může docházet i z vaší strany. Tyto případné nedostatky můžete vykompenzovat citlivějším přístupem, který od vás nikdo příliš neočekává. V poslední dekádě se ocitnete pod tlakem. Hrozí více nervozity a prudkých reakcí.

Láska
Hlavně pro první dvě dekády je velmi důležité, abyste se nepřetvařovali. To platí zejména pro zájem o váš protějšek, jakož i různé projevy soucitu a empatie. Zrovna tak by bylo chybou, kdybyste citové projevy chtěli sami pro sebe a nedokázali je vrátit. Závěrem měsíce buďte ohleduplní, přílišné prosazování vlastních zájmů by mohlo soužití narušit.

Práce
Pokud dokážete projevit zájem o výsledky vašich kolegů a ještě jim podáte pomocnou ruku, budou první dvě dekády vcelku dobré. Ovšem běda tomu, kdo by jel jenom na sebe nebo vše „hrál“ pouze na oko. V poslední dekádě zesílí vaše snaha o získání těch nejlepších pozic u zaměstnavatele. Ovšem nadmíra jednání bez skrupulí nemůže uspět.

Zdraví
V březnu zvyšte intenzitu vaší péče o ústní dutinu. První na řadě jsou samozřejmě zuby, proto návštěva dentální hygieny a stomatologa určitě neuškodí. Ale nezapomínejte ani na různé jiné projevy, jako jsou tvorba aftů, povlaku na jazyku nebo zápachu z úst. Vše se snažte řešit.

VODNÁŘ

Pro Vodnáře si vesmír připravil v březnu zajímavý vývoj situace. Úvodem měsíce budete mít více optimistického přístupu k životu. Navíc se vám bude dařit a i problémové situace budou dopadat spíše v duchu štěstěny na vaší straně. Během druhé dekády se zvýší vaše empatie a představivost. Dokážete více soucítit se živými bytostmi. Na závěr měsíce se vám rozproudí krev v žilách a budete se umět více prosadit.

Láska
Změny ve vztazích si nachystejte na začátek měsíce. Následující dekáda bude přát hlavně prohloubení vašeho soužití. Je to i dobrý čas pro různé kulturní a duchovní zážitky. Zkuste toho využít a s partnerem začněte meditovat a/nebo navštivte výstavu umění. V poslední dekádě se zvýší erotické jiskření, takže si určitě užijete.

Práce
V průběhu března vám vesmír nabídne různé možnosti, jak se na pracovišti chovat a také kde uspět. Bohužel, se dvěma potřebnými atributy budete po celý měsíc trochu „válčit“. A těmi jsou praktický a trpělivý přístup. Je tedy jasné, že jestliže mají mít vaše snahy trvalejší hodnotu, je nutné na zmíněných nedostatcích pořádně zapracovat.

Zdraví
Důležité je, abyste hned od prvních březnových dnů dodávali organismu dostatek vlákniny a snažili se hýbat. Právě v tomto období totiž hrozí zvýšená možnost tvorby hemeroidů. Zpevnění žil pomůže i pohanka, ve které je hodně rutinu.

RYBY

V březnu máte od vesmíru solidní nabídku na slušný život. Energie budete mít dostatek, zrovna tak empatie a dobré nálady. Přesto hrozí určité problémy. Těm se můžete vyhnout, pokud nebudete jednat ode zdi ke zdi. Jakékoliv extrémy by totiž byly velmi kontraproduktivní. A neměli byste zapomínat, že nejde pouze o hmatatelné činy. Lidská mysl má totiž obrovskou sílu, takže se extrémů vyvarujte i v oblasti myšlení a představ.

Láska
Nezasekávejte se na hloupostech, které by vám zbytečně kazily atmosféru příjemného soužití s partnerem. Vyhýbejte se snahám o zásadní změny v běhu domácnosti i fungování vztahu. Snažte se držet toho, co je víceméně funkční. Naopak to, co vám vadí, zkuste více tolerovat. Nic tím nevzdáváte, váš čas přijde.

Práce
Abyste byli profesně spokojeni, potřebujete mít pocit, že je vaše práce užitečná. Největší uspokojení vám budou přinášet činy, které přímo pomáhají lidem nebo ostatním živým bytostem. Přesto pokud to vaše práce na první pohled nesplňuje, nelámejte nad ní hned hůl. Každá činnost má totiž smysl, jen záleží na tom, jak si to srovnáte v hlavě a srdci.

Zdraví
Pro březen platí doporučení lehké stravy. Snažte se vyhýbat všemu, co by mohlo vaše tělo takzvaně ucpat. A nejde pouze o oblast střevního traktu a případné zácpy. Ucpání může vzniknout například i v močovém systému, zažívacím traktu nebo dokonce v žilách.