BERAN

Březen bude měsíc plný energie, kterou budete muset zkrotit a využít. Největší tah na bránu a potřebu sebeprosazení budete mít v první polovině března, kdy se nenecháte ničím omezit a nikým zpomalit. Nepochybnou výhodou tohoto období je skutečnost, že vám bude přát i štěstí. Jestliže nechcete vše tlačit jenom silou, zaměřte se více na praktické uvažování a vašemu životu dodejte aspoň krapet rozvahy a trpělivosti.

Láska
Partnerské záležitosti nebudou mít zrovna na růžích ustláno, neboť hrozí, že partnera budete prostě válcovat. Největší chybou se může stát nedostatek ohleduplnosti, tolerance a ochoty naslouchat názorům toho druhého. Na druhou stranu se můžete těšit na pořádné milostné jiskření, které ovšem nebude založeno na romantickém souznění, jako spíše na výkonnosti a chuti zkusit něco nového.

Práce
Vaše snaha uspět a být nejlepší se nemusí setkat s pochopením, zejména pokud budete jednat bez „skrupulí“. Možná byste měli trošku šlápnout na brzdu, abyste si proti sobě nepoštvali nejenom spolupracovníky, ale i nadřízené. Pokud je to možné, zkuste si vyjednat klouzavou pracovní dobu, díky které se budete v zaměstnání cítit o dost lépe.

Zdraví
Najděte si aktivity, díky kterým dokážete uvolnit přetlak energie. Ideální je kombinace sportu a relaxace. V případě, že se vám to nepovede, můžou se objevit prudké bolesti hlavy. Snažte se konzumovat hodně vitaminu A, abyste podpořili váš zrak.

BÝK

Začátkem měsíce se budete muset popasovat s tím, že vás budou napadat myšlenky na změnu doposud zaběhnutého režimu. To příliš neladí se základním naturelem znamení Býka, a proto můžete vnímat určitou nejistotu. Tento stav se od druhé dekády změní a zbytek měsíce můžete využít k prosazení vlastních názorů a potřeb, což při vlastní píli podpoří i vesmír. Po celý březen se vyvarujte přehánění a držte se přísloví „všeho s mírou“.

Láska
Během první dekády vás můžou dráždit diskuse o tom, že váš partnerský vztah by měl mít volnější mantinely. Nenechte se tím vykolejit, toto téma brzy ztratí na zajímavosti. Po zbytek měsíce vám může vztah docela klapat, pokud dokážete rozdělit společný čas mezi zábavu a rodinu. Důležité také je, abyste cíleně „pěstovali“ vřelost a citový soulad.

Práce
Jestliže k práci používáte moderní technologie, můžete s nimi být během prvních březnových dnů trošku „na štíru“. Nebojte se, pokud využijete typickou Býčí trpělivost, tak to zvládnete. V případě, že toužíte po úspěchu a kariérním vzestupu, nelámejte věci přes koleno a držte se toho, že lepší je stoupat schod po schodu, než rychle vylétnout a zase spadnout.

Zdraví
Zaměřte se na složení vašeho jídelníčku a omezte vše, co by mohlo přispět k nabírání tukových polštářů, což hrozí zejména ke konci března. Neměli byste zapomenout ani na pravidelnou fyzickou aktivitu.

BLÍŽENCI

Máte před sebou nelehké období, ve kterém můžete mít problém respektovat zaběhnutá pravidla. Nejnáročnější bude prostředek měsíce, kdy byste si měli dát pozor na nerealizovatelné představy, a ani plnění slibů nebo včasné příchody nebudou patřit mezi vaše nejsilnější stránky. Ke konci měsíce začnete potřebovat hodně volnosti a život vás uspokojí jen tehdy, pokud budete neustále v akci a pohybu. Jakákoliv zatuhlost vás může deptat.

Láska
V partnerském vztahu si dejte pozor na přetvářku, která vám sice může nějakou dobu procházet, ale nakonec se vše provalí. Upřímnost je důležitou součástí vašeho soužití, ovšem nezapomínejte na to, že jednání na rovinu může být i citlivé a ohleduplné. V poslední dekádě nemusí partner vašemu tempu stačit, což ovšem neznamená, že ho necháte někde daleko za sebou a o samotě!

Práce
Jestliže se budete snažit kolegy a zaměstnavatele „opít rohlíkem“, tak musíte počítat s příslovím, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá! Důsledně se zaměřte na plnění pracovních povinností a berte si jenom tolik práce, kolik opravdu zvládnete. Více energie budete mít ke konci března, ale úspěšně ji využijete jen u takových úkolů, které vás budou bavit.

Zdraví
Pokud se u vás objeví rýma, slzení, červené oči nebo dýchací obtíže, je pravděpodobné, že se jedná o nějakou alergickou reakci. Snažte se posilovat imunitní systém a hlavně se vyvarujte kouření a pobytu v zakouřených prostorách.

RAK

Můžete na sebe cítit velký tlak, který se bude s každým dalším březnovým dnem stupňovat. Zkuste se zamyslet nad tím, co je jeho příčinou. Je totiž docela možné, že se vás vesmír snaží popostrčit ve vašich rozhodnutích a činech. V první a druhé dekádě budete mít dobrou intuici a představivost, pokuste se je využít k tomu, abyste napětí obrousili hrany a dokázali jste zdvihnout hlavu. Nemá cenu zalézat do ulity, vyjděte na světlo a snažte se s problémy něco udělat.

Láska
Pokud budete jenom snít o tom, že váš partnerský vztah by měl být založen na rodinné pohodě a budování domova, k ničemu to nepovede. Uvědomte si, že i když se třeba nyní s partnerem na některých zásadních věcech neshodnete, nemá smysl se hádat. Snažte se o konstruktivní přístup a věnujte se oblastem, kde neexistuje spor. Hlavní ale je, abyste něco konečně začali realizovat.

Práce
Na pracovišti vás nikdo šetřit nebude, proto nemá význam si tím nechat kazit náladu. Jedinou možnou obranou je kvalitně odvedená práce. Pokud jste odkázáni na práci v kolektivu, tak si zejména v poslední dekádě dejte pozor na hádky. Konflikt by nic nevyřešil, jenom by zhoustla atmosféra, ve které, jako citliví Raci, nedokážete dobře fungovat.

Zdraví
Stále pokračuje poměrně vysoké riziko zažívacích problémů, ať již se jedná o žaludek, dvanáctník nebo žlučník. Primárním zdrojem potíží je vnitřní nepohoda a špatné odolávání stresu, ale podcenit byste neměli ani vliv (ne)zdravého jídelníčku včetně (ne)pravidelné stravy.

LEV

Energie a nadšení k vám proudí „na plné pecky“ a jediné místo, kde by vás mohla „tlačit bota“, jsou trpělivost a praktické záležitosti. Naštěstí i v tomto směru se najde aspoň krapet pomoci, proto jestli toho chcete využít, soustřeďte se na prostředek měsíce. Březen jako celek je vhodný k posunu na životní cestě dál, k razantním životním změnám a sebeprosazení. Snažte se, při tom všem, myslet i na druhé lidi, nejenom na sebe sama!

Láska
Partnerská oblast vás bude nepochybně přitahovat, ovšem určitým zádrhelem může být, že vás bude těšit flirtování a lákat nové milostné zážitky. Tedy témata, která současného partnera příliš těšit nebudou, a jestliže vztah nechcete poškodit, měli byste na něj brát více ohledů. Ostatně nejenom sexem je živ člověk, co takhle nějaký výlet plný aktivit nebo spolu můžete začít sportovat.

Práce
Skvělá příležitost k získání lepší pracovní pozice nebo alespoň uvolnění, vám nevyhovujících, nařízení a norem. Pravdou ovšem je, že opravdový úspěch čeká pouze na ty Lvy, kteří si důkladně připravili půdu pod nohama v předchozích měsících. V březnu se také můžete stát opravdovým lídrem kolektivu, jen musíte do svého chování zapojit více empatie.

Zdraví
Budete plni vitality, což znamená, že se můžete naplno věnovat sportování. Udělejte to, získat dobrou fyzickou kondici potřebujete jako sůl, navíc tím posílíte srdce. Jen si cvičení správně načasujte, abyste srdce místo podpory spíše nepřetížili.

PANNA

Po celý březen musíte počítat s tím, že preciznost, na které si tolik zakládáte, může být neustále rozmělňována. Možná je na čase, abyste se zamysleli nad tím, zda neustálé analyzování věcí není někdy kontraproduktivní. Zkuste aktuální konstelace využít k nastavení větší rovnováhy mezi soustředěním na detaily a nadhledem. To samé platí i v mezilidských vztazích, kde byste mohli začít více tolerovat lidské nedostatky, zejména když sami v březnu párkrát šlápnete vedle.

Láska
Zkuste zvolnit tempo a udělejte si s partnerem více času sami pro sebe. Marná by nebyla ani vícedenní dovolená, která by měla být zaměřena spíše na poznávání českých luhů a hájů. Pokud to dokážete, vyhněte se cestě do zahraničí a k vodní hladině, vhodné není ani využití služeb cestovní kanceláře.

Práce
Jestliže máte v zaměstnání jakékoliv kontakty se zahraničím, buďte v tomto směru velmi opatrní, můžou se objevit komplikace. Zvýšenou pozornost věnujte i tomu, co vám kdo slibuje, protože sliby nemusí dojít naplnění. Proto by se vám mohlo vyplatit dodržování starého přísloví, ve kterém platí, že co je psáno, to je dáno.

Zdraví
Vypilujte si váš jídelníček k dokonalosti, přičemž byste z něj měli odstranit zejména cukr a bílou mouku. Měsíc březen je také vhodný k detoxikaci organismu, využijte toho. Všechny tyto kroky jsou součástí prevence zaplísnění organismu, zejména střev.

VÁHY

Během celého měsíce na vás čeká pořádný „nášup“ nečekaných situací, které budou mít velmi rychlý spád. Pokud nedokážete dostatečně rozhodně, ale současně smysluplně reagovat, můžete se dostat do nepříjemných obtíží. Zkuste proto být ve střehu, což ale neznamená, že byste se měli nějak stresovat. Jestliže budete mít pocit, že musíte změnit dosavadní řád, udělejte to jen tehdy, když budete mít k dispozici alternativu.

Láska
Klidnému partnerskému soužití březen příliš nepřeje, navíc nemůžete ani očekávat moc jemnosti a citlivosti. Nenechte se tím zaskočit a zkuste toho využít ve prospěch budoucnosti. Potřebu akce nasměrujte do společných sportovních aktivit. A pokud bude chtít partner být nějakou dobu sám, dopřejte mu to, nemá smysl ho držet pod zámkem.

Práce
Jestliže se chcete vyhnout nejvíce náročnému pracovnímu období, vyberte si ve dnech kolem přelomu první a druhé dekády dovolenou. Jinak se během března snažte brát události na pracovišti s nadhledem a nenechte se strhnout do napjaté atmosféry vyžadující extrémně rychlé a často zbrklé činy. Ke konci měsíce pozor na případné konflikty se šéfem.

Zdraví
Jednoznačně nejdůležitějším tématem k prevenci jsou ledviny a močový systém, u žen můžou přicházet do úvahy ještě vaječníky. Z toho důvodu dbejte na osobní hygienu, vyhýbejte se prochladnutí a dodržujte dostatečný pitný režim.

ŠTÍR

Zaměřte se spíše na klidnější vody březnového života, protože s nečekanými událostmi plnými průbojnosti se budete setkávat častěji, než byste si přáli. S tím souvisí také doporučení, že byste neměli spoléhat na štěstí a pomoc z vesmíru, mnohem lepší bude, pokud si vše poctivě zasloužíte. Obecně také platí, že kombinace takových vlastností, jako jsou trpělivost, vytrvalost, rozvaha a pokora může přinést úspěchy!

Láska
Vyvarujte se toho, abyste se nechali zatáhnout do hádek ohledně principů, co je ve vztahu dobře a co naopak špatně. Jestliže vy nebo partner potřebujete podobné témata řešit, přistupujte k nim konstruktivně a s pochopením toho, co váš protějšek říká. Pokud partner bude chtít vyrazit za zábavou a vám se nebude chtít, neomezujte ho. To samé platí i opačně.

Práce
Připravte se na to, že budete muset zvládnout hodně úkolů, se kterými jste nepočítali. Nemusí se z toho stát velký problém, pokud ovšem celou situaci nenafouknete a nezačnete svojí přetížeností mávat kolegům a nadřízeným před obličejem. Mnohem lepší přístup bude zatnout zuby a s úsměvem si povinnosti odpracovat, třeba i během přesčasových hodin.

Zdraví
Soustřeďte se na dostatečný příjem vápníku, hořčíku a antioxidantů, což ocení vaše klouby, kosti i kůže. Během sportovních aktivit a fyzické námahy se pokuste vyvarovat rizika náhlých úrazů a přetěžování organismu.

STŘELEC

Můžete se těšit na dynamickou podporu ze strany astrologických konstelací, čehož byste měli v životě využít. Ovšem zda se vám to povede, záleží zejména na tom, jestli se dokážete vyhnout zbrklosti a přílišnému očekávání toho, že vám budou „létat pečení holubi do pusy“. Dalším rizikem je nedostatečná důkladnost, kterou si vesmír čas od času prověří. Důležitou součástí březnových dnů bude časté cestování, touha se pobavit a užívat si života plnými doušky.

Láska
Ve vztahu se rozhodně nudit nebudete a jediné, co nebudete chtít prožívat, je nudné vysedávání doma nebo rutinní práce na vašem domě či bytě. S partnerem vás čeká bohatý milostný život, jakož i mnoho společných zážitků během různých společenských akcí. Dobře také uděláte, pokud vyrazíte na společnou aktivní dovolenou.

Práce
Na pracovišti se budete chtít ukázat nejenom se svými profesními schopnostmi, ale také tím, že dokážete všechny spolupracovníky pobavit. Proč ne, pokud to nepřekročí únosnou míru, zejména se v tomto směru vyvarujte zesměšňování některého z jiných zaměstnanců, mohlo by se vám to vymstít. Vyhledávat budete hlavně rychle splnitelné a zajímavé činnosti.

Zdraví
Vyvarujte se nadměrné konzumace alkoholu a dobrého jídla, čehož bude nepochybně během různých večírků a zábavných akcí, které navštívíte, všude dostatek. Hodně tím pomůžete játrům a také nepřiberete na tělesné váze.

KOZOROH

Planety nebudou mít pro váš systematický a vytrvalý přístup ke všem sférám života příliš pochopení a budou ho neustále torpédovat. Častá potřeba reagovat na překotný vývoj situace vás bude znervózňovat, neboť se jedná o úplný protiklad vlastností znamení Kozoroha. Zkuste svůj životní styl přizpůsobit tak, abyste ukázali, že nejste příliš zkostnatělí a že současně dokážete i v nových podmínkách využít svoje nejlepší schopnosti.

Láska
V partnerském vztahu se připravte na změny, které buď dokážete přijmout, nebo budou vynucené. V rámci soužití se vyhněte vzájemnému soupeření o to, kdo z vás bude mít vůdčí roli a bude o všem rozhodovat. Vztah plný lásky je také o toleranci a pochopení toho druhého, což jsou témata, která vám vesmír v březnu přináší do života a dává vám šanci je pochopit, byť to tak na první pohled nevypadá.

Práce
Pokud jste tak ještě neučinili, je nejvyšší čas si pořídit diář a začít si do něj psát všechny důležité povinnosti. Jinak se může ve víru dění stát, že na něco zapomenete, což se vám sice často nestává, ale všechno je jednou poprvé. Více se vám bude dařit v samostatné práci, neboť týmová spolupráce by mohla být poznamenána nepříjemnými konflikty.

Zdraví
Jakákoliv nedůslednost v oblasti zubní hygieny by mohla způsobit zánět zubu, nebo dokonce prasknutí zubu, a to zejména v horní části chrupu. Další pozornost věnujte prevenci očí, proto se snažte co nejčastěji dívat do zeleně, eliminujte sledování televize a dlouhé koukání do monitoru.

VODNÁŘ

Jestliže se, zejména v první polovině března, vyhnete ukvapenému jednání, způsobeném vnitřním přetlakem potřeby cokoliv změnit bez jakékoliv příčiny, můžete prožít víceméně úspěšný měsíc. To platí hlavně tehdy, pokud svoje nadšení a touhu po nových zážitcích upřete na zlepšení fyzické kondice a poznávání něčeho nového. V případě praktických záležitostí, a bydlení zejména, využijte poslední březnovou dekádu.

Láska
Jestliže vám poskytne partner dostatek volnosti, můžete si společné chvíle pořádně užít. V opačném případě mu to stejně nepomůže, neboť si prostě vyhradíte čas tak, abyste nebyli ničím a nikým svázáni. Více pochopení začnete mít až závěrem března. Přesto byste neměli zapomínat na důkazy toho, že partnera milujete, a to průběžně během celého měsíce.

Práce
Budete se snažit, abyste se na pracovišti blýskli jak před šéfem, tak spolupracovníky. Proč ne, pokud vám to nevyplní celou pracovní dobu a budete stíhat svoje povinnosti. Ovšem jestliže se přinutíte k cíleným výkonům, můžete o hodně předstihnout ostatní zaměstnance. Důležité také bude, abyste nebyli příliš sobečtí a měli v sobě aspoň krapet skromnosti.

Zdraví
Podpořte vaše srdce pravidelnou konzumací ovoce a zeleniny, které organismu dodají důležité antioxidanty a další látky. Volný čas si naplánujte tak, abyste měli pravidelný pohyb a současně dokázali dostatečně regenerovat a relaxovat.

RYBY

Března se nemusíte obávat, pokud dokážete, čas od času, ustát prověření vaší opravdovosti. Nejčastěji se to projeví směrem k vašemu světonázoru a pohledu na život. Nenechte se tím vykolejit a pokud zapochybujete, dejte rozhodování čas. Celkově bude pro znamení Ryb nejlepší první polovina druhé březnové dekády, jelikož budete mít dostatek sebevědomí, dokážete se opřít o citlivou komunikaci a ani rozum vás nenechá „na holičkách“.

Láska
Jestliže chcete společně prožít příjemný měsíc, namíchejte si bohatý koktejl činností. V něm by neměly chybět umělecké zážitky, sportovní aktivity a poznávání něčeho nového, co vás oba osloví. Naopak vyvarujte se diskusí o renovacích či stavbě domu, není vhodné řešit ani úklid a další domácí povinnosti. Pokud to nedokážete vydržet, počkejte aspoň na poslední březnové dny.

Práce
Vylaďte si čas strávený v zaměstnání s volnočasovými aktivitami, jelikož jedině tak se vyhnete chybám, které by z nesouladu musely zákonitě přijít. Týmová spolupráce vám nebude činit problémy, i když některé spolupracovníky můžete překvapit tím, že vyjádříte vlastní názor a někdy jim budete oponovat.

Zdraví
V oblasti zdraví si dávejte pozor na správnou výživu a vnitřní vyrovnanost. Jinak se může stát, že se objeví kožní problémy, jako jsou různé vyrážky, ekzémy nebo plísně. Mnoho kožních problémů dokáže vyřešit dostatečný příjem zinku, ale měli byste doplňovat všechny vitaminy a minerály.