Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velká arkána - Vůz (24. díl)

Velká arkána - Vůz (24. díl)
Velká arkána - Vůz (24. díl)
Zdroj: Alarzach, Profimedia.cz

Karta vůz je jednou z nejdynamičtějších karet tarotu. Znamená, že věci se řítí kupředu tempem, ze kterého se nám často tají dech.

Pokud ji uvidíme ve výkladu, sdělují nám karty, že cíl, o nějž usilujeme, je pro nás dosažitelný. Stačí jen spojit svou vůli, touhu a rozum tak, aby nás vedly směrem, který jsme zvolili. Podobně jako vozka na voze, i my musíme umět ovládat a řídit své myšlenky a touhy, tak, aby nás nezavedly do záhuby.

V situacích, které symbolizuje vůz, se často zalekneme rychlosti, s jakou se vše dává do pohybu. Když si však vše rozmyslíme a v rychlé jízdě chceme strhnout řízení někam jinam, nedopadne to dobře. Přitom pokud bychom zůstali klidní a zaměřili se na konkrétní cíl, výsledek by byl daleko lepší. Karta Vůz odhaluje jedno z největších mystérií života, tedy skutečnost, že touha, spolu s vůlí a koncentrací, jsou vozem, který nás doveze, kamkoliv chceme. Vyžaduje však po nás odhodlání a nebojácnost, stejně jako nutnost přijmout následky svých činů.

V dalším díle se seznámíme se zvířetem v nás, se kterým se musíme skamarádit, abychom obstáli v dalších osudových zkouškách.

Jiří Ciahotný - Alarzach, více na www.alarzach.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky