Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

ŠTĚDROVEČERNÍ MAGIE: Použijte staré rituály a přičarujte si štěstí na následující rok

Kouzlo českých Vánoc přinutí dělat zdánlivě nesmyslné věci i ty nejracionálnější z nás. Třeba napjatě sledovat lodičky z ořechových skořápek kodrcající se v umyvadle a lít roztavené olovo do vody a hádat, co se asi tak stane v příštím roce. Zkuste si jako za dávných časů přečíst, co vás čeká a nemine.

Štědrý večer a noc byly vždycky časem, kdy se stírala hranice mezi světem pozemským a nadpřirozeným, kdy bylo možné nahlédnout do budoucnosti a případně ji i ovlivnit. Zatímco magické úkony spjaté se zajištěním bohaté úrody se už téměř vytratily, tradice spojené s otázkami kolem lásky, manželství, zdraví, nemoci, štěstí i neštěstí zůstávají aktuální i v 21. století.

Tři oříšky pro …

Po večeři opatrně rozlouskněte tři vlašské ořechy, jádra vyndejte. Do jedné skořápky nasypejte hlínu, do druhé vložte kousek chleba a do třetí minci. Pak skořápky slepte k sobě a uložte zpět mezi ostatní ořechy. O půlnoci si každý z rodiny vezme z plné mísy jeden ořech. Pokud někdo otevře ořech naplněný zemí, čeká ho chudoba. Chléb ve skořápce předpovídá spokojený život a peníz prorokuje velké bohatství.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky