Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Odhalte tajemství svého elementu

V roce 2673 př.n.l. zavedl osvícený císař Chuang-ti základní cyklus zvěrokruhu a na světě tak byl první lunární čínský kalendář. Původně sloužil především vládci a rolníkům, aby mohli určovat začátek polních prací, později s přispěním astrologů určoval i řád běžného života. A tak je tomu dodnes.

Zdroj: Shutterstock.com O největší rozmach tradiční čínské astrologie se nejvíce zasloužili vládci dynastie Shang v období 1600 let př.n.l. Pozvali na svůj dvůr astrology, kteří dnem i nocí po desetiletí sledovali pohyby vesmírných těles a jejich vliv na lidské tělo i psychiku. Výsledky pak předkládali vládcům, kteří podle nich určovali vnitřní i zahraniční politiku země. Postupem času se astrologové přesunuli z královského dvora i mezi lid. Rozkvětu se čínská astrologie dočkala v letech 618-907 n.l. Za vlády dynastie Tchang byla dokonce sepsána encyklopedie pojednávající výhradně o věštění osudu.

Zdroj: Shutterstock.com Ještě dnes u ní hledají mladí lidé potvrzení ideálního data svatby, novomanželé pak datum vhodné pro početí potomka, manažeři velkých firem podle horoskopu berou do ruky pera, aby podepsali důležité smlouvy.

Čínský kalendář je rozdělen do šedesátiletých cyklů. Každému roku vládne jedno ze dvanácti zvířat, které podle legendy dorazilo na mírovou hostinu uspořádanou Buddhou. Po dvanácti letech pak každé znamení začne ovládat další z pěti elementů. Velmi důležité jsou i dvouleté cykly, kdy se vlády střídavě ujímají jin a jang.

Staří Číňané se odnepaměti snažili odhalit především tajemství životadárné energie čchi. Věřili, že je všudypřítomná, přesto však neviditelná a neslyšitelná. Dvěma protikladnými a přitom neoddělitelnými póly čchi jsou jin a jang. Jsou v neustálém pohybu, střetávají se a přitom se doplňují. Ať v podobě mužské a ženské, pozitivní i negativní, pasivní i aktivní energie. Jin a jang prostě tvoří život a Číňané jejich vzájemnou interakci popsali pěti základními elementy (fázemi energie).

V okamžiku vašeho prvního výkřiku na tomto světě získáváte i svůj osobní element. Zjistit jaké jste znamení a jaký je váš element můžete zde ».

Jaký já váš princip (energie)?
 znamení princip
 Krysa Jang
 Buvol Jin
 Tygr Jang
 Zajíc Jin
 Drak Jang
 Had Jin
 Kůn Jang
 Koza/Ovce Jin
 Opice Jang
 Kohout Jin
 Pes Jang
 Vepř Jin

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky