Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Minikurz věštění budoucnosti: Co vše vyčtete z KÁVOVÝCH SEDLIN?

Letní dny doslova vybízí k posezení u dobré kávy. Proč si ji tedy nějak nespestřit a pobavit se s přáteli! Pojďe se s námi podívat kávovou sedlinu a zkusit z ní předpovědět, co vás čeká a nemine. Potřebujete jen hrneček, mletou kávu, vroucí vodu a trochu fantazie.

Jak připravíte správnou věšticí sedlinu?

Uvařte si pravého českého turka a v klidu si kávu vypijte – nechte pár kapek na dně. Pak vezměte šálek do dvou prstů, jemně s ním třikrát zakružte po směru hodinových ručiček, aby se co nejvíc namočily jeho stěny a poté ho rychle, ale opatrně překlopte na podšálek. Pár minut počkejte, až sedlina trochu vyschne. Vezměte šálek za ouško a obraťte ho zas opatrně zpátky. Od téhle chvíle s ním musíte pohybovat co nejmíň, aby se vytvořené obrazy neslily zpátky.

Správný fígl pro přípravu správné kávové sedliny

1. Správný šálek
Vemtesi větší šálek, který by neměl být ani úzký, ani vysoký a uvnitř pestrobarevný. Nejlepší je čistě bílý šálek.

2. Uvařte si „turka
Na přípravu klasického českého „tureka“ potřebujete mletou zrnkovou kávu. Pozor – příliš silné kafe ztěžuje další kroky. Když dopijete, můžete začít s hledáním budoucnosti.

3. Vzhůru nohama!
Šálek s kávovou sedlinou opatrně překlopte na podšálek. Zbavíte se tak ještě možné tekutiny, ale hlavně se ode dna oddělí část sedliny.

4. Hurá na věštění
Opatrně obraťte šálek a zapátrejte, co se dá vyčíst ze sedliny, která na dně ulpěla. Při troše fantazie najdete svůj symbol.

Podívejte se s námi na význam symbolů »

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky