Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Minikurz věštění budoucnosti: Co vše vyčtete z KÁVOVÝCH SEDLIN?

Letní dny doslova vybízí k posezení u dobré kávy. Proč si ji tedy nějak nespestřit a pobavit se s přáteli! Pojďe se s námi podívat kávovou sedlinu a zkusit z ní předpovědět, co vás čeká a nemine. Potřebujete jen hrneček, mletou kávu, vroucí vodu a trochu fantazie.

Jak připravíte správnou věšticí sedlinu?

Uvařte si pravého českého turka a v klidu si kávu vypijte – nechte pár kapek na dně. Pak vezměte šálek do dvou prstů, jemně s ním třikrát zakružte po směru hodinových ručiček, aby se co nejvíc namočily jeho stěny a poté ho rychle, ale opatrně překlopte na podšálek. Pár minut počkejte, až sedlina trochu vyschne. Vezměte šálek za ouško a obraťte ho zas opatrně zpátky. Od téhle chvíle s ním musíte pohybovat co nejmíň, aby se vytvořené obrazy neslily zpátky.

Správný fígl pro přípravu správné kávové sedliny

Zdroj: Shutterstock.com 1. Správný šálek
Vemtesi větší šálek, který by neměl být ani úzký, ani vysoký a uvnitř pestrobarevný. Nejlepší je čistě bílý šálek.

2. Uvařte si „turka
Na přípravu klasického českého „tureka“ potřebujete mletou zrnkovou kávu. Pozor – příliš silné kafe ztěžuje další kroky. Když dopijete, můžete začít s hledáním budoucnosti.

3. Vzhůru nohama!
Šálek s kávovou sedlinou opatrně překlopte na podšálek. Zbavíte se tak ještě možné tekutiny, ale hlavně se ode dna oddělí část sedliny.

4. Hurá na věštění
Opatrně obraťte šálek a zapátrejte, co se dá vyčíst ze sedliny, která na dně ulpěla. Při troše fantazie najdete svůj symbol.

Podívejte se s námi na význam symbolů »

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky