Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

LÉČIVÁ SÍLA KAMENŮ podle horoskopu: KTERÝ POMŮŽE právě vašemu znamení?

Drahé kameny nás přitahují nejen krásou, ale i harmonickýrn působením na naše tělo i duši Některé kameny umějí vyladit a pomoci pří různých potížích. Mají také uvolňující a relaxační účinky. A nejen to, pomáhají zklidnění mysli a jsou důležité pro rozvoj našich schopností. Ke každemu znamení patří jiné druhy drahokamů. Pojďte zjistit, jaký patří právě k vám!

Beran

(21. 3. – 20. 4.)

Pro znamení Berana je to granát, karneol, červený jaspis a hematit.

Granát (červený)
je kamenem ohnivé lásky, vášně a také kamenem ochranným. Jeho vibrace souvisejí s vitalitou. Pomáhá probouzet nadšení a podporuje vůli, rozhodnost a cílevědomost. Posiluje také sebevědomí a pomáhá překonat strach. Co se týče zdraví, podporuje srdeční činnost, zmírňuje revmatické potíže, působí pozitivně na psychiku.

Péče o kameny: Kameny čistíme pod tekoucí vodou nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjíme je na slunci.

Karneol (oranžový, nažloutlý)
pomáhá spojení se silou Země, symbolizuje podmědomí a také vitální energii. Posiluje rozhodnost, odvahu a umění prožívat přítomný okamžik. Prý také podporuje kreativní myšlení a tvořivost, kladně působí na tělesnou regeneraci, prohlubuje pocity sebevědomí a přináší svému majiteli trpělivost Jeho vibrace napomáhají překonávat letargii a strach z důležitých životních rozhodnutí. Pomáhá funkcím začívacího systému a podporuje sexuální pud.

Péče o kameny: Čistíme ho vodou a nabíjíme na přímém slunci.

Červený jaspis
dokáže ukotvit člověka ve hmotě, předává vibrace klidu a stálosti. Pomáhá při problémech žaludku, nadýmání, špatném trávení a nevolnosti. Je aktivizující silou, jeho vybrace napomáhají k trpělivosti, vytrvalosti a síle. Posiluje krevní oběh a nabíjí tělesné systémy - slinivku, slezinu, játra a žlučník. Pomáhá při alergiích a posíluje imunitní systém.

Péče o kameny: Od negativních energií jej očistíme vlažnou vodou, nabíjíme na přímém slunci.

Hematit (načervenalý)
má spojení s krví, ovlivňuje nejen krevní oběh, ale podporuje také tvorbu červených krvinek. Posiluje funkci plic a sleziny, pomáhá při menstruačních potížích, bolestech nebo při nepravidelné periodě. Má silné vibrace, které majiteli přinášejí vitalitu a energii. Dokáže napomáhat i při psychických problémech, uklidňuje, dodává pocit klidu a bezpečí.

Péče o kameny: Hematit očistíme pod tekoucí vodou a potom jej nabíjíme delší dobu na přímém slunci.

 

Ostatní kameny pro toto znamení: ametyst, diamant, rubín

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky