Jméno dostala po bájném bohu obchodníků, cestovatelů a především posla bohů. Jako posel bohů byl Merkur (v řecké mytologii je znám jako Hermés) zobrazován s okřídlenými střevíci či okřídlenou helmou, která ho přenesla tam, kam se potřeboval dostat. Merkur má největší význam mezi 7. a 14. rokem života, kdy se učíme všechno, co dělá z dětí dospělé.

Jak zjistit, kde máte Merkur ve svém horoskopu?

Napište SMS ve tvaru:

ASTRO(mezera)MERKUR(mezera)DENNAROZENÍMĚSÍCNAROZENÍ(mezera)
ROKNAROZENÍ

  • SMS odešlete na číslo: 900 12 09
  • Den narození zadávejte vždy jako dvoumístné číslo. Pokud jste se narodili například sedmého, napište číslo 07. Pokud jste se narodili třináctého, napište číslici 13.
  • Měsíc narození zadávejte také vždy jako dvoumístné číslo. Pokud jste se narodili v červenci, napište číslici 07. Pokud jste se narodili v listopadu, napište číslici 11. Název měsíce nevypisujte slovně!
  • Rok narození musí mít čtyři číslice. Prostudujte si důkladně příklad SMS.
  • Mezi čísly nedělejte tečky ani pomlčky či jiná znaménka, pouze mezery dle vzoru: SMS bude tedy vypadat například takto: ASTRO MERKUR 0707 1981, což znamená, že osoba je narozena 7. července 1981.
  • Pokud zašlete SMS ve špatném tvaru, přijde vám zpráva, která vás na tuto skutečnost upozorní.
  • Pokud zašlete SMS ve správném tvaru, přijde vám zpět zpráva oznamující postavení Merkuru ve vašem osobním horoskopu.

Cena za 1 SMS je 9 Kč včetně DPH. Technicky zajišťuje ATS Praha, s.r.o.. Uvedenou SMS službu lze využívat pouze na území ČR prostřednictvím mobilních operátorů O2, T-MOBILE a VODAFONE. V případě problémů se zasláním SMS volejte infolinka 296 363 199 (k dispozici po – pá od 8 do 17 hodin). Více informací na www.platmobilem.cz.

Když je Merkur v Beranu

Merkur je v Beranu pod vládou Marsu. Tito lidé jsou neobyčejně soutěživí, nikdy je ani nenapadne přemýšlet, zda se k cíli nedá dojít jinak než cestou boje a konfrontace. Umějí bleskurychle reagovat a žádné překvapení je nezaskočí. Mají však sklon vidět věci jen ze svého úhlu pohledu a každého, kdo s nimi nesouhlasí, považují za nepřítele. Kvůli tomu, že něco nenavrhli oni, jsou někdy schopni zazdít i velice dobrý nápad. Merkur v Beranu má neustálou potřebu, aby se něco dělo. Pokud je klid, v honbě za zážitky píchnou třeba i do vosího hnízda a pak se diví reakci, kterou vyvolali. Pokud se Merkur v Beranu nachází pod napěťovými aspekty, vytváří to člověka, který je neobyčejně vzteklý a neustálou podrážděností si komplikuje pracovní i osobní vztahy.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Býku

Uvažování tohoto zrozence určuje touha po stabilitě, potřeba osobního pohodlí a partnerské pohody. Snaží se vše řešit bez hádek a konfliktů. Nemá zvlášť jiskřivé myšlení ani smysl pro humor, zato oplývá značnou dávkou zdravého selského rozumu. Teoretik ho sice porazí argumenty, ale ve chvíli, kdy bude potřeba něco vymyslet nebo zařídit, karta se obrací a přichází jeho chvíle. Dlouho trvá, než se pro něco rozhodne, ale když to nakonec udělá, musí opravdu nastat zemětřesení, aby připustil, že je to jinak. Pokud čekáte, že přizná chybu, nemusíte ztrácet čas. Nepřizná. Merkur v Býku vyniká také tím, že se dokáže soustředit na jednu věc a tu potom brilantně zvládá. Špatně postavený Merkur má za následek, že takový člověk bývá lakomý a pro korunu by si nechal koleno vrtat.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Blížencích

Merkur je zde ve znamení, kde sám sobě vládne. Příznivě aspektovaný vytváří zajímavého a zábavného jedince, který si na nic a na nikoho nedělá názor předem a snaží se být objektivní. Když k tomu přidáte rychlé chápání, nasává do sebe vědomosti jako houba. Má nejlepší předpoklady pro to, aby se stal úspěšným. Může se živit tištěným i mluveným slovem nebo jako poradce. Na rozdíl od Merkuru v Býku se dokáže zabývat pěti věcmi naráz. Bývá neobyčejně zvědavý, chce o každém vědět všechno. Pokud se ocitne v potížích, bere to jako výzvu, jejímž prostřednictvím může dokázat, že je opravdu schopný. Špatně postavený Merkur s sebou nese upovídanost a tendenci a domýšlet fakta. Zatímco v mládí za to dostane pár facek, v dospělosti se kvůli pomluvě může ocitnout před soudem.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Raku

Vzhledem k tomu, že Merkur je tu pod vládou Luny, reaguje tento zrozenec velmi silně na emocionální a citové podněty. Pokud je všechno v pořádku, uvažuje rychle, v opačném případě strne jako králíček před krajtou a nevymyslí nic. Občas vědomě zavírá oči před tím, co se děje, a namlouvá si, že věci jsou lepší, než tomu je ve skutečnosti. Pamatuje si hlavně to, co je špatné a co se ho nějak dotklo. Jeho myšlení ovlivňují ve velké míře lidé, s nimiž se stýká. Je také značně vztahovačný, všechno, co na svou adresu uslyší, bere příliš osobně. Dochází pak k různým nedorozuměním, protože chápe slova a věty jinak, než jejich autor zamýšlel. Při špatném postavení Merkura před sebou máme přecitlivělého člověka, který i na konstruktivní návrhy reaguje výbuchem nebo pláčem.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur ve Lvu

Merkur je pod vlivem Slunce, a tak se připravte na noblesu, sílu vůle a energii. Tito jedinci se rádi považují za autority, a pokud jim v tomto směru zalichotíte, máte cestu k jejich srdci otevřenou. Umějí dobře mluvit a z každého veřejného projevu udělají divadlo, aby mohli vyniknout. Nikdy o sobě nepochybují a mají pocit, že jejich názory jsou ty nejlepší. Neutopí se v detailech, protože před sebou mají vždy celistvý obraz velkolepého díla, k němuž je osud předurčil. Na svých životních cílech velice lpí, takže lze očekávat, že je prosadí i tehdy, když by to všichni kolem vzdali. Pokud je Merkur ve Lvu negativně aspektovaný, vytváří podvodníky velkého formátu. Jsou tak dobří, že nakonec tomu, co vymysleli, i sami uvěří a začnou s tím pracovat jako s nezpochybnitelným faktem.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Panně

Merkur si zde sám vládne stejně jako v Blížencích, ale projevuje se naprosto jinak. Zatímco v Blížencích šlo o veselého a zajímavého člověka, který se učí jen tak mimochodem, v Panně je to spolehlivý účetní. Jako rozený analytik nestojí o žádná překvapení a umí dobře odhalit podstatu všeho, co se kolem děje. Tento zrozenec dobře mluví, skvěle píše a stejně dobře i počítá. Ve studiu pokračuje celý život. Bývá to dobrý a moudrý šéf, který záhy pochopí, že bez podřízených by toho zdaleka tolik nedokázal, a podle toho se také chová. Pokud není Merkur dobře postavený, jde o lidi, kteří pro detail nevidí celek. Nakonec se z nich stanou manažeři, kteří šetří na nesprávném místě a ještě mají dojem, že by svým jednáním měli být všem vzorem.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur ve Vahách

Merkur se nachází pod vládou Váhy stejně jako v Býku. Tam zrozence zajímal jen majetek, na který si mohli sáhnout, ale ve Vahách se zabývají spíše mezilidskými vztahy, právními záležitostmi a vším, co se dá zhodnotit literou zákona. Ani názory jiných je nedonutí, aby udělali něco, co považují za nečestné a nesprávné. Jedinou výjimkou jsou lidé, k nimž je pojí nějaká citová vazba. Pro ně jsou pak schopni udělat všechno. Než se rozhodnou, snaží se promyslet věc ze všech stran, což občas vede k tomu, že nemají žádný vlastní názor. Pokud je Merkur ve Vahách pod problematickými aspekty, má taková osoba potíže se soustředěním a čeká, že se všechno naučí automaticky. Navíc je většinou tak roztomilá, že se jí od školních lavic až do dospělého věku všechno odpustí.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur ve Štíru

Lidé, kteří mají Merkur pod vládou Pluta, vidí na každém spíše chyby. Ty zaregistrují okamžitě, zatímco pozitivních vlastností si nevšimnou. Neobyčejně rychle také odhalí to, co se před nimi snažíte skrýt. Pokud od nich čekáte nějakou milosrdnou lež, máte smůlu. Merkur ve Štíru servíruje pravdu až brutálním způsobem. Takový člověk vám neřekne, že máte mezery ve vzdělání, ale podle jeho názoru jste totálně hloupý. Myslí rychle, je nápaditý, umí vyhmátnout podstatu věci, ale lehce se nechá strhnout svými emocemi. Nedává je sice najevo tak snadno jako Merkur v Raku, ale přesto jsou neobyčejně hluboké. Pokud se Merkur ocitne pod náročnými aspekty, máme co do činění s intrikánem, který ostatními posunuje jako figurkami na šachovnici a lidi kolem sebe jen využívá.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur ve Střelci

Toto znamení se nachází pod vlivem Jupitera, což u dotyčného jedince přináší pocit, že je velice výjimečný. Na základě toho pak přehlíží fakta, ostatním vše odpouští a stejně neustále hledá omluvy pro své jednání. Plány se mu nepodařily jen proto, že mu osud nepřál, vždyť přece udělal vše, co mohl. Takový člověk dobře dokáže odhadnout příští vývoj situace. Umí mluvit a říká to, co si myslí. Snaží se ale, aby nenarazil, neboť mu jde především o postavení, a nikoli o prosazení toho, co považuje za správné. Vyhledává spíše velké instituce, kde se cítí lépe chráněn a kde se nemusí bát, že osobně ponese kůži na trh. Pokud je Merkur ze Střelce obtížně aspektovaný, jde o jedince, který sám sebe vynáší a neuvědomuje si, že je ostatním pro smích a že ho neberou jako vzor hodný následování.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Kozorohu

Merkur v Kozorohu je pod vládou Saturna, a proto nelze čekat, že tito zrozenci budou moc mluvit. Rozhodně nehrozí, že by svými žertíky bavili celé příbuzenstvo. Hovoří jen ve chvíli, kdy mají opravdu co říct. Jakmile trochu povyrostou, jsou velmi ctižádostiví. Jejich myšlení je praktické. Nevidí důvod, proč by se měli věnovat něčemu, co je sice zajímavé, ale nepřinese to náležité ocenění. Umějí se soustředit, dobře argumentují a jsou skvělými organizátory. Většinou jsou to vysokoškoláci, a pokud nemohou studovat v mládí, usednou do lavic i ve zralém věku. Dalo by se říct, že sní jen o tom, co mohou uskutečnit. Pokud není Merkur v tomto znamení dobře postavený, jde o osoby, které neustále někoho prudí, mluví jen o práci a neuznávají názory druhých.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur ve Vodnáři

Tito jedinci jsou otevřeni všemu novému. Na věci se dívají naprosto jinak, než je obvyklé. Od mládí se snaží načerpat co nejvíce informací. O to, co si o nich myslí ostatní, se moc nezajímají. Rádi sbírají nové zážitky, řídí se svou intuicí, která je většinou bezchybně vede. Ani je nenapadne, aby přiznali, že něco nejde. Jsou schopni dokonale se soustředit, a pokud oříšek nerozlousknou, není s nimi řeč. Všechno nové berou jako výzvu. Obvykle je zajímá to, co jejich vrstevníky nudí. Je-li Merkur ve Vodnáři aspektován nepříznivě, je před námi nervózní člověk, který má trvalý pocit, že mu ujede vlak. Už od mladých let se musí učit duševní hygieně, aby pochopil, že mysl potřebuje odpočinek stejně pravidelný a kvalitní jako tělo.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun

Když je Merkur v Rybách

Jde o postavení, kdy se Merkur nachází pod vládou Ryb. Takoví lidé jsou neobyčejně vnímaví, takže mnohdy nedokážou odlišit své názory od těch, které načerpali od okolí. Závěry nevyvozují na základě logických úvah, ale pod vlivem intuice. To někdy může být značný problém nejen pro ně, ale i pro ostatní. Velkou roli při jejich rozhodování hrají minulost a vzpomínky. Neradi se hádají, jsou si vědomi svých argumentačních nedostatků, a proto často souhlasí jen proto, aby měli klid. U těchto dětí musíme počítat s bujnou fantazií. Někdy samy nevědí, co je skutečnost a co si vymyslely. Je-li Merkur poškozen, může to vést až k vymýšlení katastrofických scénářů. Projevovat se může i vztahovačnost, kdy dotyčný vidí kritiku i v naprosto nevinném žertíku.

Mohlo by vás také zajímat: Tajemný Neptun