Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velký horoskop na prosinec: Zjistěte, jaký budete mít konec roku 2019

Zdroj: shutterstock

Co vás v prosinci čeká na poli lásky, kariéry a zdraví? Přečtěte si předpověď pro svoje znamení zvěrokruhu.

BERAN 

Již od prvních prosincových dní vás bude vesmír připravovat na poslední dekádu. Začnete se dostávat do různých životních situací, ve kterých bude důležitá rozvaha a trpělivost. Výhodu budou mít Berani, kteří umí zabrzdit jak svoje prvotní nadšení, tak případné rozčilení. Umění zvolit zlatou střední cestu je přesně to, co potřebujete. V opačném případě vás ke konci měsíce čekají nepříjemné sváry a konflikty.

Láska

Čeká vás křest. Teprve nyní se ukáže, jak velká míra tolerance ve vás dřímá a zda jste schopni trvalého a vyrovnaného vztahu. Navíc závěrem prosince pocítíte silnou touhu po nových neotřelých zážitcích. To se projeví také v sexuální rovině. Je tedy nejvyšší čas se zamyslet nad tím, jak se zachováte, pokud partner vaše návrhy odmítne.

Práce

Týmová spolupráce zrovna nebude vaší silnou stránkou. Na druhou stranu je prosinec ideálním obdobím k tomu, abyste obrousili vlastní hrany. Přestaňte se tolik zaměřovat na sebe a zapracujte na loajalitě k zaměstnavateli. Možná vám to pomůže vyhnout se neshodám nejenom s kolegy, ale i s nadřízenými.

Zdraví

Nervozita a rozčilování jsou přímou cestou k bolestem hlavy. Ty se můžou jednoduše změnit v pravidelné migrény. Naučte se proto brát život s větším nadhledem. Důležitá je relaxace a činnosti, při kterých zapomenete na problémy. 

BÝK 

Prosinec nevykazuje žádné známky dramatu. Samozřejmě to neznamená, že byste měli usnout na vavřínech. Naopak, stále je co zlepšovat. Na prvním místě zkuste rozpustit vaši nepřístupnost ke změnám v jakékoliv oblasti. Také se připravte na to, že přestože toužíte mít Vánoce jako ze „žurnálu“, nemusí to být nejlepší cesta. Zkuste si popovídat s rodinnými příslušníky, jak si prožití vánočních svátků představují. Nezůstávejte pouze u konverzace! Uzpůsobte tomu i realitu.

Láska

Zkuste sledovat nálady a projevy partnera. Dost možná si všimnete, že by si rád povyrazil a váš pravidelný rytmus mu nevyhovuje. V takovém případě se budete muset rozhodnout, zda změnu uděláte a prožijete společně. Každopádně by tato situace měla přispět k uvědomění toho, že partner má právo na vlastní čas strávený podle jeho představ.

Práce

V práci budete dobře zvládat každodenní úkoly. Navíc i když můžete mít někdy pocity nedocenění, dokážete si na příležitost počkat. Zdobit vás bude vytrvalost a cílevědomost. Tyto schopnosti můžou být trnem v oku některým spolupracovníkům. Naštěstí vás to nijak nevyvede z rovnováhy. Přidat byste mohli v iniciativě a nápaditosti.

Zdraví

Dávejte si pozor na to, abyste neprostydli. Pokud k tomu dojde, neměli byste nachlazení přecházet. V opačném případě vám můžou hrozit problémy nejenom s krčními mandlemi, ale také hlasivkami. Navíc se podobné obtíže snadno „přetaví“ v chronickou záležitost. 

BLÍŽENCI

Budete mít hodně chuti a energie do života. Vedle pozitiv to ovšem může mít hodně problematických faktorů. Největším rizikem je vaše přílišné nekontrolovatelné nadšení. Můžete se pustit do něčeho, co nebude mít optimální parametry. Pozor si dejte zejména na různé cesty do zahraničí a vzdělávací kurzy. Zde platí rozhodování podle známého přísloví „dvakrát měř a jednou řež“. Situace se zlepší během Vánoc.

Láska

Do vztahu se pokuste implementovat více klidu a pohody. Neustálé aktivity, kterými váš vztah může oplývat, se čas od času ukážou jako zahlcující. Partnerství nepochybně prospěje i střídání samostatně a společně stráveného času. Také je velmi důležité, abyste neprosazovali vlastní ego na úkor druhého člověka.

Práce

Je zřejmé, že plnění pracovních povinností nebude vaší nejsilnější stránkou. Ještě štěstí, že jsou v prosinci vánoční svátky, které můžete využít jinak. Přesto se zaměstnání zřejmě nevyhnete. Bylo by vhodné, abyste nebyli zahleděni pouze do sebe a dokázali jste větší ochotu spolupracovat. Plusové body získáte i tím, že v případě potřeby zůstanete v práci mimo pracovní dobu.

Zdraví

Zkuste se věnovat procvičování koncentrace vaší mysli v kombinaci s tělem. K tomu jsou velmi vhodná různá cvičení. Jedná se zejména o praktikování jógy, tai-chi nebo podobných aktivit. Naopak se vyhýbejte všemu, co vaši mysl podráždí a sníží soustředěnost. 

RAK

Užívejte si první dvě prosincové dekády. Nepřehánějte to s přípravami na Vánoce, ale více relaxujte nebo se věnujte zábavě. Práce a povinností se na vás totiž chystá víc než dost. Vánoční svátky by měly být plné pohody a klidu. Nenechte se proto pobláznit. Pokud byste měli do něčeho investovat drahocenný čas, tak jsou to přátelé a rodina. Uvědomte si, že příjemně strávené okamžiky nejsou o dokonale nastrojeném bytu, ale o vzájemné lásce a pohodě.

Láska

Vztah s partnerem může začít drhnout v poslední prosincové dekádě. Vyplatí se investovat trochu snahy do přirozenosti a uvolněnosti. To platí jak pro běžné, tak intimní chvíle. Ačkoliv se může zdát, že během svátků nemůže hrozit pocit vzájemného odcizení, opak je koncem měsíce pravdou. Nedejte tomuto pocitu nejmenší šanci!

Práce

Nelze vyloučit, že místo sváteční pohody strávené s rodinou budete muset řešit pracovní úkoly a resty. Je proto nanejvýš vhodné, abyste se na to zaměřili a riziko eliminovali v předchozích týdnech. Ke konci měsíce se také soustřeďte na to, abyste se na pracovišti nemračili. Samozřejmostí by měla být i vstřícnost ke spolupráci.

Zdraví

Nepřehánějte to s konzumací sladkostí a těžkých jídel. To hrozí zejména o Vánocích. Na nezdravou stravu by mohl negativně reagovat žlučník a žaludek. Pokud budete jíst sladké, ihned si po jídle vyčistěte zuby. Zubní kaz by jinak na sebe nenechal dlouho čekat. 

LEV

V prosinci to máte docela dobře načasované. Nejprve budete chtít aktivně prožívat vlastní život, což vám může naplnit například poznávání vzdálených kultur skrze cestování a vzdělávání. Jak se začnou blížit Vánoce, tak se vaše nadšení uklidní. Začnete preferovat větší systém a řád. To by mohlo prospět k hezkému prožití vánočních svátků. Nesmíte se ovšem zapomínat smát a brát věci s větším nadhledem.

Láska

Zejména v poslední dekádě můžete mít problémy s tolerancí v partnerském vztahu. Uvědomte si, že každý vztah je o kompromisu. Pokud budete vyžadovat, aby vztah fungoval pouze podle vašich „not“, nebude mít dlouhého trvání. Naštěstí předchozí dny jsou o dost jednodušší. Přesto i v nich nezapomínejte zohledňovat potřeby a touhy partnera.

Práce

V zaměstnání můžete příjemně překvapit vizionářstvím. Na druhou stranu byste neměli být zklamáni, pokud se vaše nápady neuskuteční. Budete otevřeni i novým informacím prostřednictvím vzdělávacích seminářů. S příchodem poslední dekády se situace změní a pro vás by bylo nejvhodnější, kdybyste si vybrali dovolenou.

Zdraví

Zejména ke konci měsíce se můžou náhle a nečekaně projevit obtíže s klouby a páteří. Měli byste se vyhýbat prochladnutí, které by mohlo způsobit záněty ve zmíněných oblastech. Pokud trpíte tvorbou močových kamenů, tak se snažte dostatečně pít, a tedy proplachovat močový systém. 

PANNA

Zaměřte se na udržení pozitivního pohledu na svět. Tato rada platí zejména tehdy, pokud se vám nebude dařit a vaše sebevědomí začne klesat. Důležité také bude, jak dokážete komunikovat s druhými lidmi. Právě prostřednictvím různých kontaktů můžete dosáhnout zajímavých úspěchů. Jestliže se vám vyjadřování nebude příliš dařit, tak si spíš „zavaříte“. V rámci rovnováhy se vedle povinností věnujte i zábavě a vlastním zájmům, které vás potěší.

Láska

V partnerském svazku se snažte naslouchat partnerovým potřebám. Důležité také je, abyste nezůstali pouze u poslouchání, ale pokusili se problémy změnit k lepšímu. V období Vánoc se snažte projevit více citů a lásky. Partner to očekává a také potřebuje. Pokud byste zůstali spíše neteční, byl by z průběhu vánočních svátků zklamaný.

Práce

Jak již bylo řečeno, důležité je to, zda se dokážete s kolegy na pracovišti domluvit. Je tak trochu paradoxní, že týmová práce bude pro vás důležitá a současně můžete mít neshody. Protože je prosinec oblíbenou dobou večírků a různých firemních akcí, neměli byste je vynechat. Ovšem pozor! Pokud na nich dojde k nějakým sporům, snažte se do nich příliš nezapojovat.

Zdraví

Zvýšení sebevědomí může mít příznivý vliv také na vaše fyzické zdraví. Zkuste proto cíleně zapracovat na tom, abyste si uvědomili, které vlastnosti vás nejvíce oslabují. Druhým krokem by měla být jejich změna. Psychika je v prevenci a léčbě všech nemocí velkým hráčem!

VÁHY

V prosinci ve vás vesmír rozvibruje nadšení a touhu se rychle prosadit. Naneštěstí to nebude tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Největší komplikací bude uvádět vlastní nápady do reality. Zejména záležitosti hmotného rázu nepůjdou podle vašich představ. Je proto vhodné, abyste se řídili heslem „trpělivost růže přináší“. V opačném případě se v poslední dekádě projeví nespokojenost a podrážděnost.

Láska

Zvýšená sexuální touha může překvapit vašeho partnera. Přesto právě v tomto směru si uvědomte, že nezáleží pouze na výkonu, ale také na hloubce a intenzitě vzájemného prožitku. Snažte se s partnerem sladit také praktické stránky soužití. Čím dříve na tom zapracujete, tím lépe. Pokud se to nepovede, můžete ke konci měsíce pocítit touhu po změně.

Práce

Svou aktivitou můžete strhnout ostatní členy vašeho týmu. Také šéf bude překvapený a zároveň potěšený. Pokud si přejete být úspěšní, je potřeba nezůstávat na povrchu. Vašim pracovním povinnostem se věnujte do hloubky. Také je vhodné dotahovat věci do konce. Závěrem měsíce si prodlužte svátky o pár dní dovolené.

Zdraví

Naučte se vhodně relaxovat. Nejdůležitější ze všeho je, abyste si starosti z práce nenosili domů a naopak. Pokud se vám to nepovede, můžete trpět bolestmi hlavy. Ostatně v tomto směru hrozí také venkovní chlad, mějte proto hlavu v teple. 

ŠTÍR

Také v prosinci pokračuje příznivé období, které nastalo již v listopadu. Velkou výhodou znamení Štíra je symbióza citlivosti s energií. Chybět nebude ani pragmatický přístup, který by se mohl přetavit v příjemné materiální výhody. Přesto stále zůstává něco, na čem byste měli alespoň trošku zapracovat. Jedná se o způsob komunikace s vaším okolím. Uvědomte si, že bez přátel, ale také bez spolupracovníků jde všechno mnohem složitěji.

Láska

Vztah s partnerem bude založený na trpělivosti a dodržování zaběhnutých rituálů. Pravda, čas od času se do toho vklíní něco nového, co rozvíří hladinu. Každopádně byste se měli zamyslet nad tím, jak ohýnek ve vztahu víc rozdmýchat. Nejde ani tak o sexuální sféru, jako o celkové soužití. Přílišné ochlazení lásky určitě není vhodná cesta.

Práce

Práce vás bude rozhodně těšit a díky tomu se dokážete prosadit. Samozřejmě vedle uspokojení z dobře vykonané práce toužíte po lepším postavení a platu. Pokud k tomu bude příležitost, poohlédněte se po práci v zahraničí v rámci vaší firmy. Zauvažovat byste měli také nad dalším vzděláváním, zejména ve vztahu k cizím jazykům.

Zdraví

Soustřeďte se na oblast podvědomí a psychiky. Právě tady můžete vyřešit mnoho starých záležitostí, které vám stále stojí v cestě. Uvědomte si, co je v životě opravdu důležité, a posunete se dál. Kdo o tom uvažuje, klidně může navštívit psychologa. 

STŘELEC

Úvodem měsíce se soustřeďte na to, co je pravé a co nikoliv. Jinak se snadno necháte napálit. Střed prosincových dní je zřejmě tím nejvhodnějším obdobím pro důležitá rozhodnutí a činnosti. Vánoce a následující dny do konce roku 2019 se snažte strávit v klidu a bez nějakých zásadních povinností. Hrozí vám totiž problémy a střety. Ty byste jen složitě zvládali a hlavně by se mohly promítnout hned do několika úrovní vašeho života.

Láska

Ve vztahu se snažte o konstruktivní přístup. Zejména úvodem měsíce neslibujte nic, co byste nemohli splnit. Druhou dekádu si s partnerem užijete a měli byste si vyrazit za kulturou. Poslední vánoční dekádu vám můžou okořenit spory o chod domácnosti. Také se nepouštějte do diskusí ohledně toho, jaké příbuzné navštívíte jako první nebo koho pozvete k sobě do bytu.

Práce

V zaměstnání se budete po většinu měsíce soustředit na to, abyste splnili vaše nápady. Energie vám rozhodně chybět nebude. Ovšem určitě by se vám vyplatilo, pokud byste zejména v první dekádě vaše kroky nejdříve probrali s nadřízenými. Mezi vánočními svátky se pokuste vybrat dovolenou, jinak by byl kvůli vaší nepřítomnosti doma „oheň na střeše“.

Zdraví

Dávejte si pozor na to, jakou obuv si nazujete. Při špatné volbě se můžou projevit různé plísně mezi prsty nebo deformace chodidel a prstů u nohou. Vzhledem k počasí se vyvarujte podcenění obutí a riziku rychlého prochladnutí. 

KOZOROH

Hlavním tématem bude nalezení souladu mezi rodinnými povinnostmi, vztahy s partnerem a tím, čeho byste v životě chtěli dosáhnout a dělalo by vám radost. Logicky největším uměním by bylo, kdybyste všechny tyto sféry dokázali dát do souladu. A to v prosinci rozhodně nebude jednoduché. Můžete se díky tomu naučit kompromisu. V poslední dekádě se snažte „netlačit tolik na pilu“. Nátlakové jednání by se vám mohlo vymstít.

Láska

V lásce se vám může dařit, pokud nebudete očekávat, že nosným kamenem vztahu budou vřelé projevy lásky. Nepříjemnou komplikací by mohly být vztahy s ostatními rodinnými příslušníky. Vyvarujte se jakýmkoliv kontaktům, kde by mohly dojít na „přetřes“ filosofické postoje o rodině a výchově dětí.

Práce

V pracovních záležitostech pravděpodobně získáte podporu partnera. Můžete si proto dovolit investovat více času do práce přes čas. Každopádně si uvědomte, že vánoční svátky je vhodné co nejvíce strávit s rodinou. Pokud byste to neudělali, tak byste se mohli dočkat výčitek. Když už ne od partnera, tak od ostatních příbuzných.

Zdraví

Nepřehánějte to s nezdravým jídelníčkem. Zapomeňte na hory cukroví a bramborového salátu. Pokud se neovládnete, můžete očekávat žlučníkovou koliku. Také žaludek a dvanáctník by problematický systém stravování neocenily.

VODNÁŘ

První dvě dekády nebudou vůbec špatné. Problémy proto čekejte pouze tam, kde jste se na jejich řešení dříve „vykašlali“. Jinými slovy, pokud jste něco dlouhodobě zanedbávali a spoléhali na štěstí, tak se vám tato oblast může pěkně hroutit. Ovšem jestli jste se opravdu snažili, bude se vám dařit. Náladu vám nezkazí ani skrytí nepřátelé, kteří občas budou házet klacky pod nohy. V poslední dekádě se obrňte trpělivostí, jinak byste zbrkle mohli udělat něco politováníhodného.

Láska

Vztahy nejenom s partnerem, ale i dalšími lidmi projdou zatěžkávací zkouškou během Vánoc. Poslední dekáda vás totiž bude provokovat k prudkým reakcím. Ty budou evokovat vaši potřebu nezávislosti a touhy prosadit vlastní názory a také sebe sama. Pokud nechcete pokazit závěr roku, držte se zpátky a nic nehroťte.

Práce

Již z předchozího textu je patrné, že důležité pracovní povinnosti se snažte vyřešit dříve, než přijde poslední dekáda. Koncem prosince byste se měli věnovat svým zálibám a nedělat si hlavu s kariérou nebo úkoly v zaměstnání. Jinak se snadno pohádáte jak s kolegy, tak se šéfem. Také byste mohli být jen krůček od podání výpovědi. Jenže byste toho mohli následně litovat!

Zdraví

Nejproblematičtějším obdobím je poslední dekáda. V té se vyhněte adrenalinovým a rizikovým sportům. Pozor na prudké záněty a bolesti, které by se mohly primárně objevit v oblastech hlavy, močového systému, kloubů a zubů. 

RYBY 

První dvě prosincové dekády vám do cesty postaví jasné překážky. Může se jednat o nastavení zrcadla toho, jaký máte světonázor a zda je pro vás způsob života, který žijete, tím pravým. Pokud byste si v tomto čase vybírali dovolenou, můžete se rozhodnout špatně v cíli vaší cesty. Vše směřuje k tomu, abyste vyčkali do poslední dekády. Během Vánoc se situace nejenom uklidní, ale získáte větší smysl pro praktické záležitosti. A to se rozhodně počítá!

Láska

Vyhýbejte se diskusím o tom, kdo má pravdu, ať již jde o jakékoliv téma. Zbytečně byste se dostali do sporů, které by nemohly skončit jinak než hádkou. Na druhou stranu upřímnost je kýženou vlastností. Jakékoliv lhaní nebo mlžení by se provalilo a narušilo váš vztah. Všechno rozladění by mělo pominout jako mávnutím kouzelného proutku během Vánoc.

Práce

Nevymýšlejte žádné nové postupy. Dodržujte striktně nejenom pracovní dobu, ale také nařízení vedoucích pracovníků. Jen tak se vyhnete konfliktu se šéfem. Naštěstí nic netrvá věčně. Ke konci měsíce si můžete vysloužit pochvalu. Pokud budete mít o Vánocích dovolenou, mihněte se aspoň na chvíli v práci. Také to vám získá pevnější postavení u zaměstnavatele.

Zdraví

Nepřehánějte to s cvičením v chladném prostředí. Zima by nemusela prospět zejména kyčelním kloubům. S tím také souvisí varování před sportovními aktivitami, kde hrozí namožení nebo dokonce poškození již zmíněné části organismu.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky