Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Horoskop na srpen: Přečtěte si, jak si budete užívat druhou polovinu prázdnin

Zdroj: shutterstock

Co vás v srpnu čeká na poli lásky, kariéry a zdraví? Přečtěte si předpověď pro svoje znamení zvěrokruhu.

Zdroj: Thinstock

BERAN

V srpnu je evidentní, že se nudit nebudete. Většina měsíce se ponese pod taktovkou silné energie, kterou budete toužit někam zamířit. Právě zde ovšem číhá hlavní nebezpečí. Pokud nechcete narazit a dostávat se opakovaně do konfliktů, měli byste „ubrat plyn“. Rozhodně se vyplatí víc naslouchat druhým lidem a je také nejvyšší čas na to, abyste se naučili umění kompromisu. V poslední srpnové dekádě se připravte na to, že věci půjdou více ztuha.

Láska

Partnerské záležitosti budou nepochybně dynamické. A to jak v posteli, tak v komunikační sféře. Pokud nebudete při milostných hrátkách myslet pouze na vlastní uspokojení, bude to dobré. V komunikaci s partnerem je ovšem třeba „méně tlačit na pilu“. Po celý měsíc se snažte o více empatie a projevte zájem o problémy vámi milované osoby.

Práce

Profesní sféra ve vás evokuje jeden hlavní cíl. A tím je prosazení vlastních názorů a snahu rozhodovat a organizovat práci druhých. Pokud jste na vedoucím postu, je to v pořádku. Současně ale nezapomínejte na to, že zaměstnanci nejsou stroje. Jestliže se do šéfovské pozice teprve snažíte protlačit, zkuste na to jít s větší lehkostí a vstřícností.

Zdraví

Hlídejte si vysoký krevní tlak, se kterým souvisí srdeční problémy. Je proto vhodné pravidelně cvičit, nestresovat se a hlídat si hladinu cholesterolu. V rámci sportování se zaměřte na posílení svalstva v oblasti hrudní páteře. 

Zdroj: Thinstock

BÝK

V průběhu srpna to nebudete mít jednoduché. Vesmírné energie vám budou opakovaně připravovat situace, ve kterých byste měli prokázat, jak jste silnými osobnostmi. Ačkoliv vás řešení událostí bude svádět k zatvrzelosti a snadnému „zkřížení mečů“, nenechte se tím svést. Naučte se lépe reagovat na vývoj situace a zachovejte klid. V první dekádě vám může pomáhat rodina, v dalších dnech se zkuste spoléhat více sami na sebe.

Láska

Začátek měsíce si můžete užívat zejména v klidu domova. Není sice jisté, zda to partner ocení, ale pravděpodobně vám vyjde vstříc. V dalších dvou dekádách zřejmě již budete muset „vytáhnout paty z domu“. Při domlouvání společných aktivit se opírejte o trpělivý a tolerantní přístup. Jinak hrozí neshody. Nejrizikovějším obdobím je v tomto směru závěr srpna.

Práce

V druhé a třetí dekádě si zkuste vybrat dovolenou. Vyhnete se tím období, ve kterém vám bude váš šéf „šlapat na paty“. Právě spory s nadřízenými pro vás nebude jednoduché zvládnout. Ohledně spolupráce s druhými kolegy bude velmi důležité, jakou formu komunikace zvolíte. Mírnost a současně důraz je tím nejvhodnějším přístupem.

Zdraví

Zaměřte se na oblast krční páteře. Snažte se procvičovat krční svaly a související úpony. Znamení Býka je na tuto část těla háklivé. Vše může být v srpnu umocněno jistou mírou vnitřní nespokojenosti s řešením některých problémů, což je přímá cesta k zablokování krční páteře. 

Zdroj: Thinstock

BLÍŽENCI

Do srpna vstoupíte s trošku podrážděným naturelem. To se projeví zejména tehdy, pokud vám netrpělivost přeroste přes hlavu. Od poloviny měsíce se začněte více soustředit na detaily. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Díky vlastní snaze dokážete vykonat mnoho z toho, co doposud stálo. Dále si dejte pozor na různé popichování a připomínkování všeho, co není dokonalé. Zkuste si vždy nejdříve uvědomit, jak i vám podobné jednání někdy otravuje život.

Láska

V první dekádě bude lépe, pokud se dokážete držet přísloví „méně slov a více činů“. To ostatně ocení partner i v erotické sféře soužití. Pokud vám v partnerském životě nefunguje spolupráce v oblasti domácích a dalších prací, vyčkejte na druhou půlku srpna. Právě v této době můžete pozitivně překvapit. Samozřejmě se i tak nevyhnete třecím plochám, ale budou o dost mírnější.

Práce

Vaše nadšení a horlivost zaskočí na pracovišti každého. Bohužel se ukáže, že to nestačí. Hlavním nedostatkem bude neochota dotahovat pracovní úkoly do zdárného konce. To bude přinášet napětí se spolupracovníky. Většinu z toho můžete napravit v druhé a třetí dekádě. Jen se nezapomeňte dostatečně soustředit a ukažte ochotu stát se týmovým hráčem.

Zdraví

Přestože si to někdy neuvědomujete, můžete mít spánkový deficit. To se může projevovat v menší psychické rovnováze a občasných neadekvátních reakcích. Spánek je současně důležitým fondem fyzických sil. Myslete na to! 

Zdroj: Thinstock

RAK

Navzdory tomu, že ani srpen nebude zcela bez mráčku, tak na vás vesmír myslí. Energie vám budou posílat dostatek optimismu, abyste případné náhlé překážky úspěšně zdolali. Po většinu měsíce budete toužit po uznání a také zábavě. Je jenom na vás, co si vyberete a na co se zaměříte. Hlavní je, abyste hodili za hlavu starosti a plně si užívali léta. Vedle různých pohybových aktivit se ukáže, jak moc pořebujete život cítit na emocionální úrovni.

Láska

V milostném vztahu budete očekávat více jiskření. Pasivní většinou nebudete. To se projeví i v každodenním soužití, kde zatoužíte po rozhodovací roli. Proč ne, pokud budete brát ohledy na názory a potřeby partnera. Ke konci měsíce se zvýší váš smysl pro detail. Proto pokud jste doposud něco přehlíželi, začnete to řešit.

Práce

Během prvních dvou srpnových dekád budete preferovat přístup „více zábavy a méně pracovních povinností“. Čas od času to může projít. Jen je potřeba udělat aspoň to nejdůležitější. Pokud nevykonáte ani to, připravte se na pozdější problémy s nadřízenými. Pracovní úkoly, kde je třeba klást větší důraz na podrobnosti, si pokud možno nechte na závěr měsíce.

Zdraví

Vyvarujte se prudkým výkyvům ve vašem jídelníčku. Náhlá přemíra nezdravé stravy nebo alkoholu by se mohly nečekaně projevit na problémech se zažíváním. Dobré jídlo a pití se přece dá užít i v rámci rozumného množství! 

Zdroj: Thinstock

LEV

V podstatě celý srpen může být velmi úspěšný. V prvních dvou dekádách se můžete hodně prosazovat. S tím souvisí i jistá míra sebestřednosti, která by se mohla obrátit proti vám. Pokud jste přehlíželi na první pohled nepodstatná témata, můžete to dohnat v poslední dekádě. Pro srpnový měsíc ovšem platí i varování. Pokuste se vybalancovat extrémy mezi netrpělivostí a zatvrzelostí. Právě v tomto směru vám zlatá střední cesta uvolní cestu k hezkým dnům.

Láska

V milostné sféře si budete chtít užívat. Dobře vám bude dělat zájem opačného pohlaví. Pokud nechcete ubližovat partnerovi, nedávejte mu důvody k žárlivosti. Přestože budete velmi zábavní společníci, občas můžete vašim blízcím lézt na nervy. Zkuste vyžadovat méně obdivu a vlastní pozornost věnujte také potřebám partnera.

Práce

Pokud budete mít pocit, že jste úspěšní a kolegové vás uznávají, můžete být výkonní. I když je pravda, že vaše výkony nebudou spočívat ani tak v pracovitosti, jako spíše v dobré organizaci práce. Jak vlastní, tak i druhých. Problém přijde v okamžiku, kdy se dostanete do pozadí zájmu. V takovém případě místo naštvanosti zatněte zuby a makejte.

Zdraví

Dávejte si pozor na vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Zejména se snažte konzumovat dostatečné množství vlákniny. Dále se vyhýbejte dlouhému vysedávání a nepřehánějte to ani s jízdou na kole nebo zvedáním těžkých věcí. To vše je dobrá prevence proti tvorbě hemeroidů. 

Zdroj: Thinstock

PANNA

Do srpna vstoupíte v poměrně nadšené a energické náladě. To se může projevit zvýšenou reaktivností a někdy podrážděností. Naštěstí pozitiva budou převažovat. Od poloviny měsíce se můžou naplno rozvinout vaše myšlení a analytické schopnosti. Přesto buďte pozorní, abyste někomu „neskočili na špek“. To hrozí zejména v poslední srpnové dekádě. Za předpokladu, že se necháte unést lichotkami a neprokouknete skutečný záměr podvodníka.

Láska

Začátkem měsíce si budete chtít užít více postelových hrátek. Partner takové oživení milostného života určitě ocení. Po zbytek měsíce se ve vztahu také nebudete nudit. Zejména v poslední dekádě byste měli vesmírné energie dobře využít. Kombinace stability a aktivity je slibná. Pokud nechcete ve vztahu něco pokazit, vyvarujte se neupřímného jednání.

Práce

Průbojnost a organizační schopnosti, které v úvodu druhého prázdninového měsíce v práci předvedete, jsou dobrým příslibem úspěchu. Ale platí to jen tehdy, pokud včas odhadnete, kdy zabrzdit a naslouchat potřebám spolupracovníků. Od poloviny srpna pracujte s velkou poctivostí. Vyhýbejte se „mlžení“ před šéfem, jinak si naběhnete.

Zdraví

Základním kamenem vašeho zdraví je váš jídelníček. Vyvarujte se konzumaci alkoholu, konzervovaných, smažených a pikantních jídel. Cílem je zbytečně nenamáhat oblast zažívání a zejména tenkého střeva. 

Váhy Váhy Zdroj: Thinstock

VÁHY

Během první a na začátku druhé srpnové dekády můžete zažívat určité rozčarování z rodinných záležitostí nebo bydlení. Naštěstí si to vynahradíte v ostatních sférách. Zejména budou vzkvétat oblasti zábavy a všeho, kde budete centrem pozornosti. Dobrou zprávou také je, že v druhé půlce měsíce se i rodina dostane do pohody a tak lze konstatovat, že většina srpna bude pozitivní. Záleží jen na vás samotných, čemu se budete věnovat a kde uspějete.

Láska

Na začátku měsíce neočekávejte, že pohoda domova bude to, co se vám zcela splní. Nehrozí žádné dramatické problémy, ale přesto rodinné vibrace nebudou souznít s vaším očekáváním. Proto pokud chcete mít srpen maximálně uspokojivý, vydejte se s partnerem mezi přátele a do společnosti. Právě v těchto místech se budete oba cítit dobře.

Práce

Pokud od vás někdo očekává, že budete dělat podřadnou práci, tak neuspěje. Toužíte po získání dobré pozice a pracovních úkolů, které jsou adekvátní vašim schopnostem a pocitu důležitosti. Určitě to jsou správné požadavky, ale neměli byste to přehánět. Jinak by se mohlo stát, že „spláčete nad výdělkem“. Potěšující je, že v kolektivu spolupracovníků budete většinou oblíbeni.

Zdraví

Základem pevného zdraví je přísloví „všeho s mírou“. Proto se snažte o rozumný přístup na všech úrovních života. Jakmile byste zašli do extrémů, mohly by se objevit různé zdravotní problémy. Vyváženost je prostě základ. 

Zdroj: Thinstock

ŠTÍR

Hlavně pro první dvě dekády si Universum připravilo zajímavou zkoušku. Budete muset prokázat, jak umíte prezentovat vlastní schopnosti. Snažte se zapracovat na otevřenosti, velkorysosti a smyslu pro sympatický humor. Současně upozaďte vlastní ego a přehánění v jakékoliv rovině. Dokážete to? V poslední srpnové dekádě se budete více věnovat detailům života a bude se vám v tomto směru dařit. Ovšem i zde platí, že méně je někdy více.

Láska

V partnerském vztahu během prvních dvou srpnových dekád hrozí zásadní střety. Bude se hrát o to, kdo prosadí vlastní vůli a strhne na sebe pozornost. Podvědomě určitě cítíte, že to není správná cesta, jak ve vztahu pokračovat. Právě zde vám může pomáhat již zmíněná velkorysost a smysl pro humor. Ke konci srpna si můžete vše vysvětlit, ale současně si nezapomeňte vzájemně naslouchat.

Práce

Na pracovišti se nebudete bát jít do konfliktu nejenom se spolupracovníky, ale také nadřízenými. To vše v žáru přesvědčení, že máte pravdu a že musíte dosáhnout toho, co jste si předsevzali. Bylo by vhodné ubrat trošku plyn, jinak si vytvoříte mnoho nepřátel. Závěrem srpna se vám může podařit dotáhnout do zdárného konce úkoly, které jste zatím nepovažovali za prioritní.

Zdraví

Pokud se budete hodně rozčilovat, tak hrozí, že začnete mít problémy s vysokým krevním tlakem. A to se všemi zdravotními důsledky. Snažte se vyhýbat velké fyzické námaze v horkých dnech a podpořte cévní systém konzumací mořských ryb. 

Zdroj: Thinstock

STŘELEC 

Hned úvodem srpna si dejte pozor na to, jak budete reagovat. Přehnané odezvy se můžou objevit hlavně na situace, které se vás vnitřně dotknou. Další dny se ponesou pod taktovkou pozitivní nálady a radosti ze života. Proto se vám bude většinou dařit, pokud si budete dávat pozor na způsob vašeho vyjadřování. V poslední srpnové dekádě se vyvarujte sebestřednému jednání. Můžete mít problém vycházet s lidmi, kteří nebudou ochotni se podřídit vašim rozhodnutím.

Láska

První srpnové dny přinesou větší žárlivost. Zamyslete se nad tím, zda to není zbytečné, protože žárlivými scénami stejně nic nezměníte. Partnerskému svazku se bude dařit zejména na vlně zábavy a různých kulturních akcí. To, že občas zapomenete na domácnost, vadit příliš nebude. Důležitá je tolerance a vzájemné porozumnění.

Práce

Hlavní rada na úvod srpna zní, že byste si neměli brát vše tolik k srdci. Práce je určitě důležitá, ale nesmí vám chybět dostatek nadhledu. Pokud nezískáváte takové uznání, jaké byste si představovali, tak to přece nevadí. Soustřeďte se na vlastní příjemný pocit z dobře vykonané práce. Vše ostatní přijde postupně samo. Když ne v tomto měsíci, tak jindy.

Zdraví

Netrapte se tím, co nemůžete změnit. To je elementární předpoklad fyzického a psychického zdraví. Navíc se ukazuje, že rozčilování, stres a nespokojenost se podepisují na schopnosti těla přijímat důležité vitaminy a minerály. 

Zdroj: Thinstock

KOZOROH

Během první srpnové dekády se pokuste setřást zatuhlost. Nejenom fyzickou, ale zejména ve vystupování směrem k veřejnosti. Pokud dokážete neulpívat na tom, co si o vás druzí lidé pomyslí, budete o dost svobodnější. To si můžete vychutnat i v druhé dekádě, která bude nejklidnější. Závěr srpna bude o praktickém přístupu k životu založeném na dobrém myšlení. Jestliže se nenecháte rozkolísat citovou nervozitou, prožijete solidní dny.

Láska

Na začátku a na konci měsíce by bylo dobré, abyste byli tolerantní a nabídli milované osobě dostatek pochopení. Slabiny partnera by se neměly stát příčinou výčitek a neshod. Pokuste se nabídnout pomocnou ruku a odměnou vám bude spokojený vztah. Více než rodinná témata soužití prospěje zábava a uvolněnost.

Práce

V zaměstnání je důležité, abyste si hned od prvních srpnových dní budovali přátelské vazby. Je totiž evidentní, že nepřátelé nikdy nespí a mohli by se na vás, za vašimi zády, chystat. Na druhou stranu se tím nenechte rozhodit a snažte se odvádět kvalitní pracovní výkony. Případné problémy ke konci měsíce můžete zvládnout zejména vlastní chytrostí.

Zdraví

Zkuste si vyhodnotit složení toho, co jíte a pijete. Pokud nebude vaše životospráva dostatečně vyvážená, nevyhnete se problémům s vyprazdňováním. Střídání průjmu a zácpy se může vyskytnout hlavně koncem srpna. 

Zdroj: Thinstock

VODNÁŘ

V srpnu se budete muset vypořádat s neuspokojenými tužbami. Nejnáročnější bude první a druhá srpnová dekáda, kde se můžete snadno dostat do konfliktů na různých společenských událostech a celkově na veřejnosti. Pokud se tomu chcete vyhnout, nezakládejte si tolik na vlastní důležitosti. Velmi dobrým protilékem je zaměření se na stabilní a praktické části našeho života. Patří mezi ně například pravidelná práce na zahradě nebo kutilské činnosti.

Láska

S partnerem můžete mít odlišný pohled na to, jak je důležitá svoboda v partnerském soužití. Navíc nelze vyloučit ani to, že si každý vykládáte pojem svobody zcela jinak. Jestliže nemá dojít k horlivým sporům, nenechte situaci vyhrotit. Věnujte se klidnějším tématům, kde spory tolik nehrozí. K nevyřešenému problému se vraťte někdy jindy.

Práce

Upřímně řečeno, během prvních dvou srpnových dekád by bylo nejlépe, kdybyste si vzali dovolenou a věnovali se vlastním zájmům. V zaměstnání totiž vzniká riziko, že se nedokážete vypořádat s předpisy a nařízeními, které jdou často proti vašemu přesvědčení. Možná byste si měli uvědomit, že bez určitého „jízdního řádu“ to nejde ani na pracovišti.

Zdraví

Do jídelníčku zařaďte hodně pohanky, která je vynikajícím zdrojem rutinu. Ten podporuje zdravé cévy. Dále je nutný pravidelný pohyb a omezení tučných a slazených jídel. Zkrátka a dobře, hlavním cílem srpna je pro vás prevence křečových žil. 

Zdroj: Thinstock

RYBY

Vše důležité, co potřebujte vykonat, si naplánujte na první polovinu měsíce srpna. Právě v tomto období můžete spojit cílevědomost, aktivní přístup a intuici. V druhé půlce měsíce sice také nebudete předchozí vlastnosti postrádat, ale začnou přicházet komplikace. Můžete se potýkat s nedodržováním toho, co jste si naplánovali. Navíc se čas od času ocitnete pod různou kritikou a popichováním, se kterými si nebudete vědět rady.

Láska

Také partnerské záležitosti se budou lépe vyvíjet v první polovině srpna. Proto si zejména v oblasti různých drobných domácích povinností snažte udělat časovou rezervu. Jinak vám partner v druhé polovině měsíce vyčte, že jste neudělali to, co jste chtěli a někdy i slíbili. Ale pokud nenabídnete šanci na různé výčitky, tak může být dobrý celý srpen.

Práce

Týmová práce vám lépe půjde do poloviny měsíce. Spolupracovníky můžete potěšit aktivitou a pozitivním přístupem. To ocení i vaši nadřízení. V druhé půlce srpna si radši vyberte dovolenou. Pokud nemůžete, soustřeďte se na to, abyste v plnění pracovních povinností nic nezanedbali a nevynechali. Vaše opomenutí totiž bude snadno zaměněno za nedbalost.

Zdraví

Snažte se co nejvíce podporovat imunitní systém. Jedině silná imunita je obranou před různými plísňovými onemocněními. Ty hrozí nejen v oblasti kůže, ale také uvnitř organismu. Jako první může být na ráně tenké střevo. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky