Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co nám může dát princip karty Blázen (3. díl)

Co nám může dát princip karty Blázen
Co nám může dát princip karty Blázen
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Máte pocit, že váš život je zoufale smutný, jednotvárný a vyčerpávající? Vytratila se z vašeho života radost, bezstarostnost a bezprostřednost? Nedokážete prožívat přítomný okamžik naplno? Pak potřebujete do svého života dostat principy, které popisuje karta Blázen.

Blázen je člověk, který žije jen tímto okamžikem.

Minulost ani přítomnost pro něj nejsou ničím, je naplno soustředěn na prožívání a vychutnávání si přítomnosti, radosti z čisté existence, je sám sebou, bezprostřední a šťastný. Jde si svou vlastní cestou a to, že jej ostatní považuji za blázna, mu ani v nejmenším nevadí.

Jak tedy dostat do svého života principy, které symbolizuje karta Blázen?

Následující návod platí pro všechny karty, se kterými budeme tímto způsobem pracovat. V první řadě si vyberte kartu ze sady, která vás oslovuje. Může to být sada, se kterou běžně pracujete, nebo si můžete vybrat jakoukoliv jinou kartu, třeba z nějaké knížky nebo internetu, která podle vás předně vystihuje význam a energii karty blázen. Toto kartu si pak okopírujte nebo vyjměte ze sady a umístěte tak, abyste o ni nejlépe několikrát denně zavadili pohledem.

  • Můžete si ji také zmenšit na velikost, aby se vám vešla do peněženky, a pak bude také plnit funkci talismanu.

Když máme vše připraveno, je zapotřebí učinit první krok, tedy meditaci a aktivaci daného principu v našem životě. To provedeme tak, že si vyčleníme přibližně dvacet minut, kdy nebudeme rušeni, pohodlně se usadíme s kartou před sebou a budeme meditovat na téma dané karty. Prožijeme si ji tak, jako bychom my sami byli na kartě vyobrazeni, budeme prociťovat emoce a energii, které vybraná karta zachycuje.

  • Snažte se kartu opravdu prožít a přitom se snažte detailně si zapamatovat její vzhled. Kdo chce, může si pro větší koncentraci zapálit svíčku, vonné tyčinky a třeba i pustit tichou klidnou hudbu. Účelem této dvacetiminutové meditace je zapamatovat si vzhled karty a zároveň tuto kartu spojit s emocemi a způsobem jednání, které karta reprezentuje.

Pokud jde o kartu, kterou se zabýváme dnes, pak si vzpomeňte na situaci, kdy jste se cítili bezstarostně, užívali jste si života, netrápili jste se minulostí, ani obavami z budoucnosti. Určitě jste někdy v životě byli v takové situaci, jde jen o to vzpomenout si… Spojte si pak emoce s obrázkem karty.

Až si i takovýmto způsobem symbol aktivujete, bude následovat další fáze práce se symbolem, která spočívá v tom, že si během dne budete danou kartu vizualizovat a zároveň s vizualizací si vybavíte příslušný emoční stav. Jako spouštěč můžete využít obrázek karty umístěný na viditelném místě, kdykoliv na něj padne váš zrak, nebo když si prostě uvědomíte, že právě v daném okamžiku potřebujete archetyp blázna do svého života zapojit.. Důležité také je, abyste dokázali u tohoto cvičení vydržet minimálně cca 21 dní. Pokud se vám to podaří, můžete si být jisti, že zaznamenáte velice významné změny, které byly vaším záměrem.

  • Příště si povíme něco o kartě, která nám může pomoci, pokud potřebujeme zvýšit svou sebejistotu, schopnost komunikace a kreativitu.

Další díly i "tajemné" články najdete Jiří Ciahotný - Alarzach, více na www.alarzach.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Týdenní horoskopy

Horoskop na 25.4. - 1.5. 2011

Jaký bude 17. týden v roce 2011? Co máte vepsáno ve hvězdách? Týdenní horoskopy na KAFE.cz pro vás připravuje nově Jarmila Gričová.

Akční letáky