Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co na vás prozradí datum narození? (1. část)

Co na vás prozradí datum narození? 1. část
Co na vás prozradí datum narození? 1. část
Zdroj: Thinstock

Než někoho nového náležitě poznáte, potřebujete čas. Když po ruce není nikdo, kdo by vám poradil, zkuste to s datem narození. Je to sice hodně obecná charakteristika, ale pro první odpíchnutí pořád lepší než nic.

Mohlo by vás také zajímat: Víte, co o vás prozradí den narození?

Kterého jste se narodili?

1.

Za každých okolností si stojíte na svém. Lidi kolem sebe vedete tak, aby jim to co nejvíce pomohlo, a moc se neohlížíte na to, zda se jim to líbí nebo nelíbí. Jste rádi, když vás lidé z okolí ocení a pochválí. Toužíte se podílet na všem, co se kolem vás děje. Pokud se proti vám někdo postaví, sporu se nebojíte a děláte, co můžete, abyste rivala zahnali zpátky na startovní čáru. V rodině by však měla panovat spolupráce a ohleduplnost, jen tak předejdete vzpourám, které proti vám jinak mladší generace povede. Naštěstí vaše energie během let opadá a i vy se časem naučíte ustupovat.

2.

Jste mírní a ohleduplní. Naštvat se sice můžete, ale stačí, když vám okolí ukáže otevřenou náruč a vy hned berete svá slova zpět a omlouváte se i za to, co jste ani v nejmenším nezavinili. Toužíte, aby vás lidé potřebovali. Intuitivně vycítíte problém a ještě dříve, než vás někdo poprosí, běžíte zachraňovat. Bohužel to občas dopadne i tak, že věnujete veškerou energii přátelům, kolegům a cizím lidem, zatímco na vlastní rodinu vám už sil nezbývá. Během života se musíte naučit dávat šanci lidem, kteří vás mají rádi, a pochopit, že lásku je potřeba nejen dávat, ale také přijímat.

3.

Sázíte na optimismus a ten dáváte za všech okolností najevo. Pokud vypukne krize a ostatní se kácí, vy budíte dojem, že se vzniklou situací bavíte. Umíte najít východisko i tam, kde ostatní spoléhají leda tak na modlitbu. K životu nutně potřebujete kontakt s lidmi. Ze všeho nejvíce se bojíte osamělosti. Aby vám bylo dobře, potřebujete lidi, kteří umí mít stejně jako vy radost ze života. Občas je to problém, protože se vědomě či nevědomě vyhýbáte všem, kdo mají nějaké starosti, a ti pak soudí, že nemáte soucit. Potíže míváte v zimě, kdy je málo světla a kdy lehce podléháte chorobám.

4.

I když vypadáte jako člověk, který je celému světu otevřený, je to omyl. Lidem ukážete ze svého nitra přesně tolik, kolik chcete, a pokud se budou snažit dostat dál, dokážete se chovat tak, že je podobné touhy rychle přejdou. I když na první pohled působíte sebejistě, není to zdaleka pravda. Občas se chováte nelogicky, což si od vašich blízkých vyžaduje velkou dávku tolerance. Během života se však naučíte otevřenosti a dokonce jste schopni mluvit i o svých citech. Jste neobyčejně pracovití a dostanete-li za svou námahu odpovídající pochvalu, budete dřít skoro zadarmo. Od chvíle, kdy si sami uvědomíte svou cenu, bude váš život doopravdy super.

5.

Potřebujete, aby se kolem vás pořád něco dělo, když vás honí termíny a stíhají úkoly. S moudrostí sobě vlastní si vybíráte přátele, kteří vás budou pohánět a motivovat a pod jejichž vlivem se můžete rozvinout. Když ovládnete svou povahu detektiva a nebudete hledat ve všem problém, vyladíte tím nejen svou duševní pohodu, ale i domácí a pracovní atmosféru. Je potřeba, abyste partnerovi vysvětlili, že určitá porce stresu a zmatku k vašemu životu neoddělitelně patří. Když to pochopí, nastane doma pohoda. Naučte se ovládat své city, abyste kvůli každému okouzlení nepřevraceli svůj život vzhůru nohama.

6.

Jste neobyčejně společensky založení, den, kdy si s někým nepopovídáte, považujete za ztracený. Bez problémů si získáváte sympatie i rozených samotářů. Na každém, kdo se ve vašem okolí objeví, umíte najít nějaký pozitivní rys. Většinou pracujete v charitě. Protože se intenzivně stýkáte s lidskou bídou, umíte se rozhodovat rychle a občas hodně nečekaně. Lidi kolem sebe šokujete jednáním, které by u každého jiného vypadalo jako nerozum, ale vám vždycky přinese prospěch a zisk. Máte skvělý vkus a smysl pro harmonii, s jejichž pomocí vytváříte ze svého života umělecké dílo, které je pro vás potěšením a pro ostatní trvalou a hlavně kvalitní inspirací.

7.

Navenek vypadáte naprosto normálně, ale v hloubi duše se skrývá poustevník, který k životu nikoho nepotřebuje. Přesto vám dělá podpora blízkého okolí dobře – ovšem až ve chvíli, kdy si uvědomíte, že ji chcete. Máte velice dobrou paměť – bohužel i na veškerá příkoří, která jsou však z valné časti pouhým výplodem vaší fantazie a vztahovačnosti. Pozor si dávejte na zahořklost, kterou si zbytečně komplikujete život. Umíte se o sebe postarat a díky skvělému smyslu pro disciplínu ušetříte i tam, kde má každý jiný finanční problémy. Když přestanete neustále kritizovat, můžete si na štěstí nejen sáhnout, ale taky se vám ho podaří udržet.

8.

Ze všeho nejvíce se bojíte neúspěchu! Přemýšlíte střízlivě, máte hlavu na podnikání a zdroj příjmů uvidíte i tam, kde to nikoho jiného ani nenapadne. Peníze pro vás nejsou v životě nejdůležitější, ale velice dobře si uvědomujete, že to bez nich jde jen těžko. Nechcete být na nikom závislí, a pokud musíte někoho poslouchat, trpíte tím. I životnímu partnerovi hned na počátku vysvětlíte, že si od něj poroučet nenecháte. Když pochopíte, že máte s lidmi kolem sebe vytvářet tým, v němž se může jeden na druhého spolehnout, aniž by se musel bát, že s ním někdo bude manipulovat, zařadíte se mezi velice šťastné a úspěšné lidi.

9.

Jste idealisté, k životu potřebujete patos a vznosná hesla. Občas máte sklon vidět svět černobíle a lidi striktně dělit na anděly a ďábly. Může se stát, že tím ublížíte někomu, kdo si to opravdu nezaslouží a v němž vaše jednání zanechá dlouhodobou a hlavně bolestivou jizvu. Snažte se kontrolovat své sklony k rychlým a zbytečně kategorickým úsudkům. V lásce se naučte milovat to, co máte doma, protože sny o rytíři na bílém koni vám štěstí opravdu nepřinesou. Když se naučíte flirtovat tak, aby to partnera zbytečně nerozčilovalo, zjistíte, že je váš život neobyčejně příjemný a stojí za vychutnání.

10.

Přitahují vás situace, kdy můžete projevit svou nápaditost, odvahu a hledat řešení i tam, kde ho kromě vás nikdo nenajde. Pokud se váš partner vyhýbá rozhodnutím a nechce riskovat, je to tak trochu problém, protože vy se mu podřizovat nehodláte a nebudete. Pokud na někoho takového narazíte, běžte raději každý svou cestou. I když samotu nemusíte, k práci druhé lidi nepotřebujete. Je to možná i tím, že jste nedůvěřiví a v každém podvědomě vidíte možnou konkurenci. Zaměřte se na sanaci problémových firem. Díky své energii a vynalézavosti je vytáhnete k plnému výkonu dřív, než by se to podařilo komukoliv jinému!

11.

Život vnímáte jako bitevní pole a ze všech sil se snažíte, abyste se neocitli na straně poražených. Lidé vás buď bezmezně uznávají a bez boje se vám podřizují, nebo jste jim protivní a vyhýbají se vám jako moru. Třetí cesta není. Ke všemu přistupujete až příliš emotivně, takže není divu, že vás občas hodnotí jako nevyrovnanou osobu, která všude šíří jen zmatek. Pokud se však stane něco důležitého, jste první, kdo přispěchá nejen s radou, ale se skutečnou pomocí. Naučte se ovládat svou výbušnou povahu, pochopte, že strategie není k tomu, aby vás zdržela. Tudy vede cesta k vítězství, které máte na dosah ruky.

12.

Neradi vybíráte, protože pořád máte pocit, že jste sice jednu možnost zvolili, ale co když ta druhá je lepší… Když začnete plánovat změnu života, stejně se nakonec pro nic nerozhodnete. Pokud ve vašem životě nějaké změny přece jen proběhnou, budou to takové, před které vás osud postaví, aniž se vás na cokoliv ptal, a vy je musíte vyřešit, i když se vám nechce. Potíže s partnerem, které máte sklon zveličovat, nejsou zdaleka tak zlé, jak se vám zdá. Dokonalý partner neexistuje a když se podíváte na toho svého alespoň trochu objektivně, zjistíte, že to s ním vlastně docela jde.

13.

Jste velmi vnímaví,občas až přecitlivělí. Pokud se na vaši adresu negativně vyjádří partner, postavte ho do latě, pokud šéf, překonejte ostych a klidně mu vysvětlete, že tam, kde si vás neváží, být nemusíte. Pro vás i pro domácí pohodu je to podstatně lepší, než kdybyste se trápili. Naučte se dávat najevo své emoce. Budete-li se tvářit lhostejně, nemůžete čekat, že vám budou lidé projevovat sympatie. Neobviňujte své blízké bezdůvodně a nemyslete si, že vás chtějí jenom urážet nebo trápit. Když do svého chmurného přístupu ke světu přisypete trochu optimismu, bude život rázem příjemnější a barevnější!

14.

Potřebujete především klid a stabilitu. Veškeré změny vás vyvádí z rovnováhy a hodně dlouho trvá, než si na změněné podmínky zvyknete. Chcete-li se vyvarovat zbytečných problémů, plaťte složenky hned a nedělejte zbytečné dluhy. Když se strhne zábava, která se vám líbí a dostanete se do společnosti, v níž se cítíte dobře, umíte si to užít! Bez problémů obrátíte během jedné noci svůj život nohama vzhůru, abyste pak v dalších dnech přemýšleli, zda to máte vrátit zpět nebo zda se máte přizpůsobit novým okolnostem. Když se vám podaří sladit tyto dvě stránky své osobnosti, prožijete krásný život podle svých představ.

15.

Abyste se cítili dobře, potřebujete permanentní var emocí a pocit, že se ve vašem životě něco děje. Pokud věci jen trochu míří ke stabilitě, usoudíte, že vám hrozí nuda, a začnete se snažit, aby se všechno zase rozhýbalo. Vše prožíváte ve svém vlastním nitru, city nijak neprojevujete. Stejně tak neradi vyznání posloucháte. Přesto byste chtěli alespoň jednou v životě zažít vyznání lásky s kyticí, šampaňským a prstenem. Protože však svým jednáním spolehlivě odpudíte všechny, kdo by pro něco takového měli smysl, realizujete své touhy při sledování romantických filmů, čtení zamilovaných románů nebo psaní vlastních veršů.

Na pokračování se můžete těšit zhruba za týden...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky