Beran

21. 3. – 20. 4.

Planetou tohoto znamení je Mars, proto se těmto aktivním lidem přiřazují odstíny červené barvy, ale také žlutá a oranžová. Tyto barvy mohou u Beranů ještě více posilovat ohnivou povahu a cholerické tendence. K uklidnění se doporučují protikladné barvy jako ledově modrá nebo zelená. Ve chvílích, kdy se Beran necítí dobře, pomáhají studené odstíny modré, zelené a růžová, která uklidňuje.

Býk

21.4. – 20. 5.

První zemní jarní znamení bývá spojeno s barvami rozpuku přírody. Proto by Býci měli volit všechny odstíny zelené, od té nejsvětlejší až po nejtemnější zelenočerné. Potřebují-li dodat energii, vhodné jsou odstíny červené (tizianovská, temně rudá). K uklidnění mysli přispívají hnědá a šedivá. Pokud Býkům chybí opora, pocit bezpečí jim dodá barva ochranná – černá a tmavě modrá (indigo).

Blíženci

21. 5. – 20. 6.

Pro vzdušné znamení Blíženců jsou vhodné neutrální barvy. Těmto jedincům vyhovují světle zelená, což je barva planety Merkur, béžová, písková a také odstín velbloudí srsti. Osobní důležitost dodá fialová, a to spíše světlejší odstíny v kombinaci s bílou nebo béžovou. Pro zklidnění mysli poslouží dokonale. Eleganci zaručí černá s bílou, což přesně vyjadřuje rozporuplnost tohoto znamení.

Rak

21. 6. – 20. 7.

Vodní citlivé znamení Raka má tendenci podléhat náladám. Ke zklidnění potřebuje chladné a kovové odstíny celého spektra barev. Tito lidé inklinují k lehčím tónům, zvláště k modré, ať již světlé, nebo k tmavším odstínům. Přitahuje je bílá barva, odstíny perletě a stříbrné. Energii mohou získat prostřednictvím sytých tónů zelené a modré. Ke zlepšení nálady poslouží oranžová.

Lev

21. 7. – 20. 8.

Tito zrozenci dávají přednost výrazným barvám a odstínům. Lev se totiž rád předvádí. Často volí zářivé a oslňující barvy, například žlutou, oranžovou, karmínově červenou, a to v různých kombinacích. Dominantními barvami ke slavnostnějším příležitostem je zlatá a bílá. Žlutá, zlatá a oranžová posilují energii a optimismus, zatímco pro zklidnění jsou vhodnější studenější odstíny modré nebo zelené.

Panna

21.8. – 20. 9.

Tito jedinci bývají spojováni se zemitými barvami přírody. Patří sem zlaté odstíny a hnědá ve všech odstínech. V barevném spektru si Panny rády vybírají zelenou, odstíny však nesmějí být příliš světlé ani tmavé. Postrádají-li zrozenci vitalitu, mohou jim dodat energii oranžová a zlatavo-žluté odstíny. Pokud pociťují přebytek životní síly, měli by volit temnější odstíny modré.

Váhy

21. 9. – 20.10.

Lidé ve znamení Vah, které se nachází pod vládou planety krásy a lásky Venuše, nesnášejí výrazné barvy. Nejvíce si potrpí na bílo-růžovou, béžovou, láká je jemná žlutá. Oblíbenou volbou jsou i odstíny šedé s černou či bílou. Potřebují-li posílit životní sílu, měli by sáhnout po zelené v kombinaci se světle žlutými odstíny. Pro docílení rovnováhy a uvolnění se osvědčila bílá s růžovou.

Štír

21.10. – 20. 11.

Barvou tohoto znamení je černá, šedá a různé kovové studenější odstíny. Jedná se o tmavé nebo neutrální barvy spektra, které je třeba doplnit zářivějšími odstíny. Vhodná je šarlatová nebo karmínová. Nevšední kombinací je šedá se žlutou. Oblíbenými barvami jsou modrá, zelená a okrovo-brčálová. Schází-li Štírům pocit bezpečí a hledají oporu, pomáhají tmavší odstíny hnědě barvy.

Střelec

21. 11 – 20. 12.

Veselé znamení Střelce, kterému vládne planeta štěstí a optimismu Jupiter, ocení ohnivější odstíny. Tito lidé vnímají jako povzbuzující odstíny žluté, zlaté, oranžové. Osvědčily se i zelená a ohnivě červená. Pro zklidnění se doporučují prvky v barvách modro-zelené a chladnější citronově žluté. Jestliže zrozenci Střelce touží po zklidnění, využívají bílou a šedou.

Kozoroh

21. 12 – 20. 1.

Poslední zemní znamení pod vládou planety Saturn volí tmavší odstíny barev, ve kterých se cítí bezpečně. Jde o odstíny hnědé, černo-hnědé a tmavší modré. Lidé zrození v Kozorohu nepohrdnou ani smaragdově zelenou či stříbřitě šedou. Preferují šarlatovou a tmavě fialovou barvu. Milují kombinace, mají totiž pocit, že nepůsobí konzervativně. Stačí zajímavý doplněk (modrý či oranžový šátek, případně šála).

Vodnář

21.1. – 20.2.

Vizionářské znamení Vodnáře je spojováno s temně fialovou, tzv. kardinálskou barvou. Tito lidé dávají přednost chladnějším odstínům ve spektru modré a zelené. Vyhledávají bílou, stříbrnou, kovové a elektrizující odstíny oranžové, jež jsou velmi trendy. Pro mladší ročníky je lákavá neonová zelená. Vodnářům sluší i temné odstíny modré a zelené, dobře se cítí v černých „emo“ barvách. Mají v oblibě i šedou, kterou kombinují se zajímavým odstínem červené.

Ryby

21. 2. – 20. 3.

Tito jedinci využívají širokou škálu barev. Oblíbili si světle modrou a zelenou. Také je přitahuje šedá a bílá barva. Často můžeme zrozence Ryb vidět ve stříbřitých odstínech modré a zelené, okouzlily je i barvy kovu. Ženy si libují v odstínech starorůžové, stejně jako v béžové a žluté. Chtějí-li načerpat energii, doplní je oranžovou nebo zářivě červenou barvou.