1/21
Mladšímu publiku je Angela Lansbury známá hlavně coby Jessica Fletcher z To je vražda, napsala, tato dáma má za sebou hereckou kariéru, která začala již v roce 1944. Její filmografie je více než zajímavá a neméně dlouhá. Doma má několik Zlatých glóbů.

Mladšímu publiku je Angela Lansbury známá hlavně coby Jessica Fletcher z To je vražda, napsala, tato dáma má za sebou hereckou kariéru, která začala již v roce 1944. Její filmografie je více než zajímavá a neméně dlouhá. Doma má několik Zlatých glóbů.

Zdroj: Youtube

Anitu Ekberg, původem Švédku, můžete znát hlavně z Felliniho slavné romantické komedie Sladký život, kde se noční koupací scéna vepsala do historie. Zemřela ve věku 83 let ve své milované Itálii, kde žila od padesátých let.

Zdroj: Youtube

Šestadevadesátiletá stařenka má nejen stále pohlednou tvář, ale na krku také spousty a spousty filmů a seriálu. V případě Betty White se ani nechce věřit, že jí bude za čtyři roky sto. Těší se vynikajícímu zdraví a pořád ráda stojí před kamerou.

Zdroj: Youtube

Brigitte Bardot je nejen prvotřídní kráska a filmová legenda, ale legenda i co se týče ženskosti. Nikdy se nemusela vzdát svého křehkého zevnějšku, ale zároveň dokázala vytvořit image silné a nezávislé ženy, která muže k životu nepotřebuje.

Zdroj: Youtube

Carroll Baker byla nejen herečka, ale i oblíbená tanečnice, zpěvačka a komička. Již za svůj třetí film v životě Baby Doll byla nominována na Oscara, kterého však nezískala. I ve svých 87 letech je pořád kočka.

Zdroj: Youtube

Vévodkyně z Alby, které se říkalo punkerka s modrou krví. Dáma, která kašlala na konvence a dělala si, co chtěla. Zemřela v roce 2014 a kromě bohatství a chování se zapsala také jako milovnice plastické chirurgie. Inu, co dodat. Kdysi bývala docela kus.

Zdroj: Youtube

Ačkoli se Claudia Cardinale narodila v Tunisku, její kořeny jsou v Itálii. Její kariéra byla protkána slavnými muži a jelikož vyrůstala během padesátých a šedesátých let, Brigitte Bardot byla jejím vzorem. Seznam jejích filmů je více než vyčerpávající.

Zdroj: Youtube

Herečka a zpěvačka s německými kořeny se narodila již v Americe. Za svou kariéru se Doris Day dočkala několika nominací, avšak žádnou z nich neproměnila. Ani toji však nikdy nesmazalo úsměv z tváře a nemizí z ní ani teď, na prahu stovky.

Zdroj: Youtube

Život Glorie Stuart, který skončil krátce po oslavě stých narozenin, byl protkán skvělými i méně skvělými rolemi. Ze všech filmů, v nichž účinkovala, je ze starší doby rozhodně nejznámější Titanic, z který byla nominována na Oscara, Zlatý glóbus a LAFAC.

Zdroj: Youtube

Isabel Sarli je jednou ze zástupkyň zlaté éry Hollywoodu ale v Latinské Americe. Argentinská herečka, která položila herecké základy třeba pro Jennifer Lopez, která ji označuje za jeden ze svých vzorů.

Zdroj: Youtube

Janet Leigh, herečka, která zemřela poněkud předčasně již v 77 letech, se zapsala do srdcí diváků hlavně v nesmrtelném Hitchcockově hororu Psycho. Mimo to hrála po boku Kirka Douglase a Tonyho Curtise, kterého si vzala za muže, ve filmu Vikingové.

Zdroj: Youtube

Anglická herečka Joan Collins debutovala v roce 1952 v Anglii, ale již o tři roky později zakotvila v Hollywoodu. Známe ji jako Alexis ze seriálu Dynastie a také jako matku Wilmy Flinstoneové. Herečka, která i v 85 strčí do kapsy leckterou dvacítku.

Zdroj: Youtube

Julie Harris si za svůj život odnesla mnoho nominací na Oscara, ale i na Emmy. Posadila se spíše jako televizní herečka než herečka stříbrného plátna, ona však televizní kamery naprosto milovala.

Zdroj: Youtube

Kim Novak se již od dětství profilovala jako skvělá herečka a tak nebylo divu, že k tomuto řemeslu přičichla i jako dospělá. Již po dvou letech u filmu získala Zlatý glóbus coby nová hvězda a na špici se držela velmi dlouho.

Zdroj: Youtube

S rokem 1893 a rokem úmrtí 1993 se Lillian Gish zapsala do historie coby jedna z nejdéle aktivních hereček. Její kariéra trvala 75 let a vynesla jí nejen slávu a bohatství, ale hlavně uznání. Ve filmech hrála od dob němých filmů až do 80. let.

Zdroj: Youtube

Kariéra této herečky se začala psát již v půlce čtyřicátých let a ačkoli její filmografie nečítá desítky filmů, každý z filmu, kde hrála je zárukou kvality. Lizabeth Scott se za svůj život postarala o to, aby se na ni nezapomnělo.

Zdroj: Youtube

Herečku Maggie Smith zná dnešní divák hlavně jako profesorku McGonagall z Harryho Pottera, její kariéra je však daleko zářnější a mezi jeden z nejdůležitějších filmů její filmografie patří třeba legendární Souboj titánů.

Zdroj: Youtube

María Félix byla mexická herečka, která dala punc nezapomenutelnosti mnoha mexickým filmům. Kromě toho také vytvořila zcela novou hrdinku 50. let. Neohroženou tvrdou ženu, která se nebojí v případě potřeby sáhnout po brokovnici.

Zdroj: Youtube

Olivii de Havilland zná nejspíše mnoho diváků coby Melanii z Jihu proti severu. Tato křehká dáma, která hrála ve více než šedesáti filmech má doma dva Oscary. Stále ještě má, protože i ve svých 102 letech si tu a tam někde maličko zahraje.

Zdroj: Youtube

Silvana Pampanini zvítězila v italské Miss a měla dveře k filmu otevřené. Její herecká kariéra čítá více než stovku filmů, novináři ji milovali i z jiného důvodu. Kromě filmů často měnila také milence a milovala bujaré party. Zkrátka Italka se vším všudy.

Zdroj: Youtube

Zsa Zsa Gabor byla Maďarka narozená roku 1917. V roce 1941 se odstěhovala do Hollywoodu za svými sestrami a vedla tam zajímavý život plný mužů, mejdanů a filmových rolí. Byla devětkrát vdaná, jednou dokonce za Conrada Hiltona. Zemřela v roce 2016.

Zdroj: Youtube