Letní »melírek« za pět prstů

Blondýnkám sice slunce velmi decentně a přirozeně prosvětlí kštici, výstižněji řečeno, obdaří je půvabným letním melírem, rozhodně však nelze říci, že by přemíra slunečních paprsků našim vlasům svědčila. Však to znáte – po týdenním pobytu u moře jsou vlasy křehčí, někdy se více třepí a snadno se lámou. Barvené účesy ztrácí požadovaný odstín s překvapivou rychlostí. Negativní vliv slunečních paprsků umocňuje slaná či chlorovaná voda, která díky mechanickému působení na strukturu vlasu napomáhá snadnějšímu pronikání UV záření hluboko do vlasu a tak jej nenávratně poškozuje.

Vlasová kosmetika nestačí!

Předpokládáme, že při svých nejen »plážových« dovolených hojně využíváte šampony, kondicionéry a další vlasovou kosmetiku obsahující ochranný faktor. Nicméně účinky těchto přípravků nebývají dlouhodobé a samozřejmě ani stoprocentní. Vaše vlasy v letních měsících prostě potřebují pravidelně hýčkat a rozmazlovat. Jak na to? Zkuste osvědčený a možná poněkud zapomenutý ricinový olej. Zábaly z něj umí doslova zázraky! Dokonce si poradí i s vypadáváním vlasů a prořídlou kšticí!

Na archivním snímku slunecnizena.cz můžete vidět, jak bylina skočec obecný, ze které se vyrábí ricinový olej, roste…

Skočte na to se skočcem

Skočec obecný (Ricinus communis) je jednoletá mohutná bylina, z jejichž semen (za syrova jedovatých) se lisuje olej. Ten má celou řadu specifických účinků na organismus. Zatímco nám Evropanům stačí požití malého množství k tomu, aby jsme velmi razantně rozpohybovali svá střeva, existují národy, kterým se ricinový olej běžně objevuje v jídelníčku. Ale vraťme se k jeho vnějšímu použití. Zábaly z tohoto hustého oleje se osvědčují v péči o suché a lámavé vlasy, těm pomáhá nalézt ztracenou pružnost a hebkost. Pravidelná aplikace se též osvědčuje na podporu růstu a hustoty vlasového porostu. Ricinové zábaly nacházejí své uplatnění jednoduše všude tam, kde se náhle objeví prudké zhoršení kvality vlasů.

Jak na to?

Příjemně teplý olej naneste na suché vlasy, pomalu jej hřebenem rozčešte po celé jejich délce a jemně vmasírujte do pokožky. Na hlavu si dejte igelitovou čepici a přes ní teplý ručník. Zábal nechte působit asi hodinu a snažte se jej (např. pomocí fénu) udržovat teplý. Při smývání olejového zábalu NIKDY nenanášejte první vodu! Počítejte s tím, že jednotlivých dávek šamponu bude více, než při normálním mytí a první dávka nebude příliš pěnit.

KAFE.cz doporučuje: Pomoc od 89 Kč