Máte za sebou již společnou přehlídku s návrhářkou Beátou Rajskou v Telči či práci pro společnost DRAPS, účast na veletrhu Styl a Kabo, nominace na Talent sezóny i řadu módních přehlídek, což ve vašem věku jistě není málo. Čím myslíte, že jste zaujal?

„Osobně si myslím, že jsem stále ještě na začátku. Snažím se tvořit svou módu jinak, než je zvyklé v ČR. Rád kombinuji nekombinovatelné. Pohrávám si s tvary, mám rád kontrast, například odbourávám švy.“

V baru Solidní nejistota jste v rámci přehlídky pro Playboy předvedl i netradiční spodní prádlo pro pány. Jaký muž sáhne podle vás po některém z kousků, které byly k vidění?

„Spodní prádlo, které bylo prezentováno na přehlídce při křtu nového čísla časopisu Playboy, je spíše pro nekonvenčního muže. Muže, který se nestydí a má rád nejen obal, ale i to, co se skrývá pod obalem. Osobně nemám rád, pokud je někdo oblečen do úžasného modelu, ale pod krásným obalem se skrývá něco, co nemá střih, tvar a je koupeno levně a bezmyšlenkovitě.“

Vaše věci jsou sexy a provokativní, představují na módní scéně osvěžující zpestření. Kde můžeme hledat nějaké vzory ve světě módy, kterým byste se rád přiblížil?

„Nemám žádný idol. Snažím se prezentovat takovou módu, kterou nosím i já sám, kterou i já preferuji. Samozřejmě mám spoustu oblíbených značek i návrhářů. Hodně mě v mé tvorbě ovlivnila Vivien Westwood, která na přelomu 19. a 20. století šla proti proudu společně s ostatními a v důsledku ovlivnila pouliční styly. Pak jsou tu módní guru, tedy alespoň pro mne, jako je Karl Lagerfeld, Christian Dior, Alexander McQueen, Christian Lacroix, John Galiano, Zac Posen nebo značka DKNY. A hlavní inspirací v poslední době jsou pro mne japonští návrháři a značky jako je Comme des Garçons, Isaac Mizrahi, Yohni Yamamoto a spousta dalších. Opravdu nevím, ke komu se přiřadit. Od každého čerpám kousek, který si přetvářím ve svůj vlastní osobitý styl.“

Módní návrháři často vedle tvorby určené pro přehlídková mola tvoří i tu tzv. »nositelnou kolekci«, která je určená pro širší klientelu. Máte i vy něco podobného v plánu?

„Ano. Časem určitě, chtěl bych si otevřít vlastní kamenný butik. Prozatím dělám jen zakázkovou tvorbu a rozjíždím e-shop. A vše ostatní je ve hvězdách.“

Prostřednictvím toho, co děláme, toho můžeme o sobě hodně vyjádřit. Co vyjadřuje vaše tvorba především?

„Moje tvorba vyjadřuje v prvé řadě individualitu, nevšednost, originalitu, ale i řádnou kapku sexu, prozíravosti a tak trochu i šílenosti. Věta: „Sto tváří a budu to já, však míti jen jednu tvář, nejsem“, si myslím, že velmi dobře vystihuje jak mne samotného, tak i mou módu.“

Tak jak se člověk neustále vyvíjí, mění se i to, na čem pracuje. Kam hodláte v budoucnu směřovat svou módu?

„Brzy bych se chtěl více zajímat a zkoumat japonskou kulturu, která mne v poslední době hodně zasáhla a ovlivnila v mé tvorbě. A do vzdálenější budoucnosti být preciznější, zaměřit se na detaily a čistotu ve své tvorbě.“

Je vždy zajímavé srovnávat, jak přistupují k módní tvorbě pro ženy módní návrháři – muži. Pohled muže, který navrhuje oblečení ženám, je vždy něčím jiný, než přístup ženských návrhářek. Jak tedy vnímáte ve vaší tvorbě ženu a to, co má na sobě, vy?

„Žena by měla být pokaždé ženou, i když si na sebe vezme kostýmek pánského střihu. Být ženou znamená být něžná i tvrdá zároveň, vyzařovat svůj přirozený sex-appeal. Ve své tvorbě se snažím podtrhnout individualitu každé z nich. Každá je výjimečná a také chci, aby se tak v modelech cítila každá, bez ohledu na povolání a sociální postavení.“