Zdroj: Profimedia
Pevné podání ruky: I rodičům starších dětí bylo doporučováno s výchovou bez citů pokračovat. Děti vítat podáním ruky, chválit poplácáním po hlavě a na dobrou noc dát maximálně pusu na čelo.
Zdroj: Profimedia
Cucání palce odstraní chinin: Dětem, které si často cucaly palec, se měla ručička potírat mastí, která ale obsahovala toxický chinin, a ten je jak známo toxický a ve větším množství může být i smrtelně jedovatý.
Zdroj: Profimedia
Co nejdřív do postele: Zřejmě proto, aby měli od dětí klid, ukládali je rodiče ve viktoriánské době už před šestou hodinou večerní. A děti musely ležet a nehýbat se! Tohle pravidlo by jistě rád uplatnil i nejeden současný rodič.
Zdroj: Profimedia
Kartáč místo hřebene: Dětičkám se měla hlavička kartáčovat jednoduchými pohyby sem tam, rozhodně se neměly jejich vlásky rozčesávat hřebenem. Tím by se totiž prý ničily a vytrhávaly.
Zdroj: Profimedia
Sladkosti s jedem: I v minulosti dětem chutnaly sladkosti, bohužel ale tehdejší postupy výroby nebyly slučitelné se zdravým životním stylem. Cukrátka se barvila olovem, mědí, rtutí…
Zdroj: Profimedia
Příkrmy hned po porodu: Ano, i toto lékaři matkám radily. Měly se pokoušet začít děti krmit zeleninovými kašemi prakticky od narození a postupně přidávat další pokrmy a to tak, aby dítě v půlroce jedlo jako dospělý.
Zdroj: Profimedia
Horký klystýr na prdíky: Lékaři matkám doporučovaly dělat dětem před spaní horký klystýr. Nebožátka po něm měla v klidu spát celou noc, bez bolení bříška.
Zdroj: Profimedia
Otužování od narození: Matkám bylo vnucováno, že jen otužilé dítě, je zdravé dítě. Miminkům se měly oblékat jen lehké košilky a nožičky ponechat holé.
Zdroj: Profimedia
Co nejdřív bez plen: Zní to logicky, v době, kdy neexistovaly papírové pleny ani pračky, byla péče o miminka mnohem náročnější. Proto se děti měly “posazovat“ na nočník už od dvou měsíců. Vyprázdnit se jim pomáhalo pomocí mýdlové tyčinky.
Zdroj: Profimedia