Jeho život je jako vystřižený z fiktivního románu. Pro lidi s neotřelými nápady však zůstává jedním z nejvíce inspirujících příběhů, které se reálně staly. Na začátku cesty Jeffa Bezose, šéfa společnosti Amazon, přitom stála relativně malá myšlenka. Díky té se však nakonec podnikatel stal nejbohatším člověkem světa.

Jeff Bezos se narodil sedmnáctileté středoškolačce a majiteli obchodu s motocykly Tedu Jorgensenovi. Manželství jeho rodičů však dlouho nevydrželo, a tak se jeho matka o pár let později znovu provdala. Tentokrát za kubánského přistěhovalce Miguela Bezose, který malého Jeffa adoptoval. Jeff byl velmi chytré dítě, později vystudoval informatiku na prestižní Princetonské univerzitě a patřil k nejlepším studentům. Příběh zrodu populárního internetového obchodu Amazon se ale začal psát až v garáži v Seattlu, kde Jeff firmu založil.

Původní název Amazonu byl Cadabra a firma byla online knihkupectvím. Jeff však následně Cadabru kvůli strategickým a marketingovým důvodům přejmenoval na Amazon. Do knihkupectví investoval 300 tisíc dolarů, které mu darovala rodina. Dnes je z malé firmy nadnárodní technologický gigant a obchodní řetězec zaměstnávající 1,3 milionu lidí a obsluhující stovky milionů zákazníků.

V loňském roce byl Jeff Bezos podle Forbesu prohlášen prvním člověkem, jehož jmění přesáhlo 200 miliard dolarů. Úspěchy Jeffa Bezose jsou dodnes stěží pochopitelné. O podnikateli vycházejí knihy a je předmětem mnoha analýz. Za Jeffovými výsledky však stojí hlavně jeho vizionářství, odhodlání a nadčasovost, s jakou promýšlel své plány.

Jedna z budov, ve kterých v Seattlu sídlí ústředí společnosti, se nazývá Day 1 Tower. Podle Bezose a jeho známé poučky je totiž stále počítán pouze „první den“ rozvoje internetu, a tak i Amazon i po letech pořád stojí na úplném startu.

V dopise, který Jeff Bezos zaslal na rozloučenou svým kolegům a zaměstnancům, právě na Day 1 (Den jedna) velice chytře poukázal a předal velmi důležité poselství. „Dál vymýšlejte nové věci a nezoufejte, když váš nápad zpočátku vypadá šíleně. Nebojte se bloudit. Ať je vaším kompasem zvědavost. Den 1 pořád trvá,“ napsal v závěru dopisu Jeff Bezos podle webu Forbes.