Specialita českých zemí je, že značná část dává přednost své (či kamarádčině) koupelně před kadeřnickým salonem. Domácí barvení se často zvrtne v dámský večírek, z něhož všechny účastnice odcházejí nejen s jinou hlavou, ale i se spoustou zajímavých novinek o tom kdo s kým a proč.

Nákup před večírkem

Přestože barvení vlasů může být záležitost společenská a zábavná, vyplatí se mu věnovat pozornost. Pokud se totiž nerozhodneme hned vzápětí pro střih dohola, musíme se svou „barevnou kreací“ vydržet pěkných pár týdnů. Podobně jako před večírkem si na papírek sepíšeme nutné nákupy, měli bychom před barvicí seancí zjistit, zda máme doma vše, co potřebujeme.

Seznam nezbytností

1. Plastová či porcelánová miska na smíchání barvy.
2. Starší ručník nebo tričko, které snese nevypratelné skvrny.
3. Hřeben se širokými zuby.
4. Budík či hodiny.
5. Barva

Výběr té správné barvy

Výběr správného přípravku je pro úspěch akce klíčový. Musíme při něm zvažovat nejen to, jak dlouho chceme, aby zvolený odstín vydržel, ale i procento šedin. Svou roli hraje také kvalita našich vlasů. Přelivy čili tónovací barvy jsou založeny na bázi vody a smyjí se při dalším mytí. Hodí se k rychlé krátkodobé změně barvy. Středně trvalé barvy (stále jsme ještě v kategorii přelivů) vydrží obvykle 6 až 8 mytí. Barvu vlasů můžou zesílit nebo ztmavit, nikoli však zesvětlit. Jsou ideální pro experimentátorky, které se po čase rády vrátí ke své původní image. Stálé barvy se 100% krycí schopností zůstávají na vlasech i po 12 až 20 mytích a výborně se hodí k barvení prvních šedin. Ideální pro déle trvající změnu barvy vlasů, ovšem ne trvalou. Permanentní čili trvalá barva zakrývá perfektně šediny.

Dobrá rada vizážisty Pavla Bauera

„Vyplatí se výběr barvy konzultovat s odborníkem. Je důležité vědět, jaký barevný typ vlastně jste. Pak je dobré se řídit podle toho, jestli vám sluší spíš studené, nebo teplejší odstíny. Tady hraje velkou roli barva očí a pleti, která se samozřejmě může lišit podle ročního období. Blondýnka, zrzka nebo brunetka může být prakticky každá, ale musíte zvolit správný odstín. Například chladnému typu s tmavší pletí (jižanský typ) nebude slušet blond zlatá, ale přírodní až popelavá. Platí však, že je jednodušší barvit směrem k tmavším odstínům. Náročnější je ‚přebarvit‘ černovlásku na blondýnu. To bych v každém případě svěřil odborníkům. Všeobecně platí, že světlejší a promelírované vlasy působí mladistvěji.“

Více informací na www.londadenbarev.cz a v dalších článcích o barvení na Kafe.cz: