Životnost

Ačkoliv rodiče předpokládají, že koupení přezůvek je investice, která je nárazová a budou mít na nějakou dobu klid, často tomu tak není. Aktivní děti se svými spolužáky o přestávkách často dost dovádějí, pobíhají, kopou do věcí a přezůvky, které ne vždy odpovídají normám, nápor nevydrží.

Často kloužou

Nejčastějším nešvarem přezůvek je, že podrážka není dostatečně protiskluzová. Tím se snižuje bezpečnost a může dojít při zranění při četných honičkách, které jsou pravidelnou aktivitou na chodbách většiny škol. Lze konstatovat, že čím tvrdší a hladší vzor, tím bude podrážka víc klouzat, ale není to pravidlem. Ovšem ani přezůvky s podrážkou z lehčí pryže, tak oblíbenou u výrobců pro jejich nízkou cenu, nejsou zaručeně protiskluzové. Vezměte proto dítě s sebou na nákupy a přezůvky vyzkoušejte hned v prodejně.

Za patu!

Jednou z hlavních zásad bezpečnosti, a to nejen u přezůvek pro děti, je zajištění opory paty. Všeobecná doporučení jsou pro děti do čtyř let kotníčkové boty, pro starší sandálky s uzavřenou patou. Důležité jsou i anatomicky tvarované stélky. V českých obchodech tyto správné přezůvky vypadají všechny dost podobně, protože jsou šity podle jednoho správného, vzoru. Obecně by přezůvky měly plnit požadavky na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání.

Rovnou s pytlíkem

Děti naučíte se o své přezůvky lépe starat, když jim půjdete příkladem a vlastní obuv si budete pečlivě ukládat nebo když jim pořídíte na přezůvky pytlík. Nebudou se potom povalovat v šatně, ale disciplinovaně viset v pytlíku určeném jen pro ně. Pytlíky na přezůvky seženete v každém specializovaném obchodě pro děti ve vašem bydlišti nebo také na internetu za pár korun. Motivů jsou opravdu spousty, záleží jen na tom, jestli má vaše dítě raději Medvídka Pú nebo Spidermana.