Prvním krokem je SPF

Nelze začít ničím jiným než SPF. Opalovací krémy jsou v létě naprosto nepostradatelné. Chrání vás nejen před rakovinou, ale také před pigmentovými skvrnami a vráskami. Každý, kdo se stará o svoji pleť, by neměl kvalitní SPF podceňovat.

Dnes už jsou na trhu desítky krémů, které nemají klasický nepříjemný pach ani nedělají bílý povlak. Jednoduše je použijete každý den pod make-up místo krému. Často obsahují pečující látky, takže dokáží krém obstojně nahradit. V dokonalém světě by se měl každé cca 3 hodiny aplikovat znova, ale chápeme, že to ne vždy jde.

Pokud jste ale u vody, tak si dávejte větší pozor. Odraz od vodní hladiny ještě účinky slunce zesiluje a každé spálení je boj kůže proti negativním účinkům. Je to reakce organismu, není to jen obyčejná červená kůže. Krém doplňte pokaždé, když vylezete z vody a uschnete. Pozor i na místa jako krk, uši a za ušima. Zde je kůže velmi jemná a lidé ji zapomínají natírat.

Zakryjte si hlavu, dekolt a uši

Protože SPF na obličeji pod make-upem jen těžko reaplikujete (ačkoli existují praktické pudry a tuhá SPF), snažte se ho zakrýt. Nejlépe poslouží kšiltovka nebo klobouk. Sluneční paprsky jsou číslo jedna ve způsobování vrásek a skvrn a tímto způsobem vytvoříte fyzickou zábranu, což je v kombinaci s SPF naprosto ideální.

Plánujete celé léto strávit na surfu nebo u jiné vodní aktivity? Na škodu není neopren, který vás zahřeje a zároveň ochrání proti slunečním paprskům, třeba ten ze Snowboardel.cz. Nemusíte vůbec řešit opalovací krémy, maximálně na nezakrytá místa jako je obličej, ruce, chodidla (případně další místa, když zvolíte kratší neopren).

A to platí i pro vodu a její negativní účinky. Obsahuje sůl, nečistoty, bakterie, oleje, chemikálie, parazity nebo pesticidy a to může být z dlouhodobého hlediska velký problém pro celé tělo. Proto si pořiďte kvalitní neopren a nemusíte se ničeho takového bát.

Hydratace vlasů ve sprše i mimo ni

Vlasy v létě trpí. Víc než kdy jindy. Proto jim musíte dodávat dostatek hydratace. Začněte ve sprše a používejte hydratační masky a jiné vlasové produkty. Po vysušení ručníkem používejte spreje na teplotní ochranu a bezoplachovou péči.

Během dne tuto ochranu můžete použít znova. Tyto produkty jsou obvykle vyrobené tak, aby vlasy nezatěžovaly. Jakmile trávíte hodně času u vody nebo na slunci, nebojte se takový sprej nosit v tašce a občas ho reaplikovat. Hlavně v případě, když ucítíte, že vlasy ztrácí na měkkosti a pružnosti.

Nejvíc by se na to měly zaměřit dámy s blond nebo nabarvenými vlasy. Blond vlasy už při odbarvování zažívají poměrně dost velký šok a další jim opravdu nesvědčí. To se může projevit nadměrným krepatěním a roztřepenými konečky. Radši mějte po ruce produkt, který je ochrání a dodá jim vláhu.

Pozor na slanou a bazénovou vodu, oplachujte se

Máte možnost se po výstupu z vody opláchnout čistou vodou? Udělejte to. Smyjete ze sebe jakékoliv zbytky soli a chemie (chlór), které nedělají vlasům a pokožce dobře. Chlór dokáže i zesvětlit, což s krásně nabarvenými vlasy rozhodně neoceníte.

Mořská sůl může poskytnout pokožce mnoho benefitů, ale bohatě stačí se v ní koupat. Pak si sůl z kůže smyjte, aby vás nevysušila a nepodráždila. A doplňte opalovací krém, který vás ochrání a dodá hydrataci.

Uklidňující gely a krémy

Na konci dne si potřete tělo zklidňujícím gelem. Nejlépe na bázi glycerinu, panthenolu, aloe vera nebo oleje. Kůže vám za to bude vděčná, protože bude mít pomocníka v boji proti vysušení a svědění. V drogeriích najdete poměrně velké množství různých produktů, vybírejte podle oblíbené značky, vůně, složení nebo si najděte recenze na internetu. Už ráno poznáte rozdíl, hlavně pokud byla pokožka předchozí den podrážděná.