Co vybrat jako dárek pro kamarádku?

Není nic krásnějšího než pevné přátelství. Abychom to ocenili, často se rozhodneme dát kamarádce dárek. Na umění obdarovávat je nejdůležitější vykouzlit na tváři obdarovaného úsměv – vždyť nás spojují okamžiky radosti, jiskra v očích a smích.

Mohlo by se zdát, že vymyslet dárek pro kamarádku není nic těžkého. Když spolu trávíme hodně času, známe každodenní život, zvyky a plány toho druhého. Přesto není vždy snadné vybrat ten správný dárek, zejména když ho chcete darovat jen tak.

Proto jsme pro vás připravili seznam tipů a inspirativních nápadů, které vám pomohou vybrat pro kamarádku ten nejlepší dárek. Podívejte se, jak můžete svou spřízněnou duši překvapit a udělat z výjimečné události nebo obyčejného dne nezapomenutelný zážitek.

Kreativní nebo praktické? Záleží na více faktorech

Při výběru vhodného dárku obvykle stojíme před otázkou, zda by měl být praktický, nebo originální. Odpověď není jednoznačná. Záleží na tom, jaká je vaše kamarádka.

Pokud má praktický přístup k životu, vyznává spíše minimalismus a nerada hromadí zbytečnosti, raději vsaďte na praktický dárek, který opravdu využije. Může to být nové vybavení do domácnosti, oblíbená kosmetika, oblečení nebo sportovní potřeby. Než něco vyberete, zkuste se nenápadně zeptat kamarádky nebo jejího partnera, aby dárek skutečně odpovídal jejím potřebám.

Miluje kamarádka překvapení, kreativní drobnosti a ručně vyráběné dárky – ne nutně praktické, ale takové, které udělají radost? Pokud ano, klidně se můžete rozhodnout pro originální dárek. U této možnosti jste omezeni pouze svou představivostí. Můžete zvolit bláznivé návrhy, jako je seskok padákem, nebo vlastnoručně vyrobené dárky – třeba svíčky a kosmetiku. Takové překvapení ji jistě potěší a bude zdrojem společných vzpomínek.

Dárky pro aktivní lidi

Pokud je vaše kamarádka příznivkyní pohybových aktivit nebo provozuje určitý sport, zaměřte se na varianty, které odpovídají jejímu aktivnímu životnímu stylu. Dobrým tipem jsou moderní chytré hodinky, které umožňují sledovat všechny důležité parametry při tréninku, jako je mimo jiné srdeční tep nebo doba cvičení. Chytré hodinky s funkcí GPS se budou hodit i při horské turistice.

Stejně praktická bude i permanentka do oblíbené posilovny nebo fitness klubu. Takový dárek je nejen další motivací k tréninku, ale také vstupní branou k různým pohybovým aktivitám – silovému tréninku, kardiu, intervalovému tréninku a různým skupinovým aktivitám.

Můžete také zvolit sportovní doplňky, jako jsou bezdrátová sluchátka pro poslech hudby při cvičení a výkonná powerbanka – ideální na dlouhé procházky a horské túry.

Dárky pro milovnice interiérového designu

Jak vybrat dárek pro kamarádku, která se zajímá o interiérový design? Řiďte se především jejím vkusem. Nejspíš velmi dobře víte, jak vypadá její byt. Přemýšlejte, co by mohlo ladit s interiérem a zároveň vás připomínat.

Skvělý nápad může být elegantní nástěnná dekorace, třeba rámy na obrazy, do kterých dáte vaše společné fotografie nebo obrázek na zakázku. Je to dárek, který bude ladit s vkusem vaší kamarádky a vyvolá v ní vzpomínky při každém pohledu na něj.

Dobrým dárkem jsou vždy svíčky a svícny. Tyto drobnosti nejenže dodávají interiéru osobitý ráz a vytvářejí příjemnou atmosféru během dlouhých večerů, ale také naplňují prostor uklidňující vůní. Pokud zvolíte vonné svíčky, ujistěte se, že se vybraná vůně vaší kamarádce líbí.

Pokud má vaše kamarádka ráda živý interiér, zvolte květiny a rostliny, které oživí každý prostor. Výběr je neomezený, ale řiďte se tím, jaké rostliny má ráda. V případě, že není v této oblasti příliš znalá a zkušená, vyberte spíše odolné a nenáročné pokojové květiny, jako je třeba zamiokulkas, sanseviera, tlustice nebo aloe vera.

Dárek pro cestovatelku

Pro ty, kdo touží po vzrušení, je nejlepší zvolit praktické dárky nebo takové, které zachytí nezapomenutelné okamžiky z cest. Můžete vybrat originální turistický batoh, do kterého se vejdou všechny věci nezbytné na cestu. Takový batoh by měl být pohodlný, zvolený podle výšky a hmotnosti a také nepromokavý – zejména pokud vaše kamarádka ráda cestuje do přírody.

Pro městskou turistku je zase ideálním dárkem elegantní kufr na kolečkách. Ujistěte se, že jste vybrali optimální velikost, tedy tu, kterou akceptují letecké společnosti. Kolečka by se měla otáčet ve všech směrech a rukojeť by měla být nastavitelná. Je to nejen praktický, ale i hezký dárek, který usnadní každou cestu do zahraničí.

Milovnice cestování ocení také analogový fotoaparát nebo miniaturní digitální fotoaparát s možností okamžitého vytištění fotografií. Takové zařízení je nepostradatelným společníkem pro zachycení výjimečných okamžiků během cesty. Nezabere mnoho místa v kufru a umožní uchovat si nezapomenutelné chvilky, aniž by bylo nutné používat chytrý telefon, který člověka rozptyluje.

Dárek pro krásu a relaxaci

Chcete darovat kamarádce příjemnou chvilku (nebo dokonce mnoho okamžiků)? Výborný nápad bude kosmetika. Tento dárek pro kamarádku doplní její domácí kosmetický stolek a umožní jí objevovat zcela nové výrobky, složení a finiš. Při výběru zohledněte typ pleti, tón pleti a individuální preference, pokud jde o texturu nebo vůni, aby bylo používání kosmetiky příjemné.

Poukaz na relaxační masáž pro dva nebo společná návštěva SPA představuje ideální příležitost, jak spolu strávit čas a uvolnit tělo i mysl. Takový dárek můžete kreativně popsat a vložit do elegantní obálky přiložené ke kytici květin.

Je také dobré vsadit na klasiku, tedy parfém, jehož vůni si s vámi bude vaše kamarádka vždy spojovat. Tento dárek zvolte, pokud dobře víte, jaké tóny má kamarádka ráda – květinové, orientální, citrusové, dřevité nebo chyprové? Pečlivě je zjistěte, protože špatná vůně by mohla zůstat navždy uzavřena v nitru toaletního stolku.