Dort Sovička

Co budete potřebovat: 5 vajec, 100 g cukru, 120 g hladké mouky, 20 g kakaa, 50 ml vody, 50 ml oleje; na čokoládový krém: 1 balíček vanilkového pudinku, 300 ml mléka, 100 g cukru, 200 g čokolády na vaření, 200 g smetany na šlehání; na žlutý krém: 1 balíček vanilkového pudinku, 300 ml mléka, 70 g cukru, 200 ml smetany na šlehání, žluté potravinářské barvivo; na ozdobení: 2 lžíce mandlových plátků, 2 čokopiškoty, 2 kulaté žluté bonbony, kousek oranžového marcipánu; kromě toho: moučkový cukr

Postup:

1. Na těsto ušleháme v míse elektrickým šlehačem žloutky s cukrem do pevné pěny. Vmícháme do ní prosetou mouku, kakao, vodu s olejem a nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh ušlehaný z bílků.

2. Umícháme hladké těsto, které nalijeme na hlubší plech vyložený papírem na pečení. Vložíme ho do trouby vyhřáté na 170 °C a pečeme asi 35 minut. Upečený korpus necháme dobře vychladnout.

3. Na čokoládový krém rozmícháme pudinkový prášek v mléce a za stálého míchání povaříme do zhoustnutí. Krém odstavíme z ohně, přidáme cukr a rozlámanou čokoládu a stále mícháme, až se cukr i čokoláda rozpustí. Krém za stálého míchání necháme vychladnout, pak do něj vmícháme ušlehanou smetanu a uložíme ho v chladničce.

4. Na žlutý krém rozmícháme pudinkový prášek v mléce, povaříme za stálého míchání do zhoustnutí a vmícháme cukr. Krém necháme za průběžného míchání vychladnout a pak do něj zlehka vmícháme ušlehanou smetanu a obarvíme ho potravinářským barvivem.

5. Vychladlý korpus překlopíme na rovnou podložku a pomocí obráceného talířku z něj vykrojíme kolo.

6. Ze zbytku korpusu pak pomocí obrácené skleničky vyřízneme tři kolečka. Jedno z nich rozkrojíme na půlky a v horní části je vykrojíme (to budou křídla).

7. Horní část těla sovičky potřeme čokoládovým krémem a vypouklou stranou lžičky do něj vytvoříme reliéf. Spodní část pak potřeme žlutým krémem.

8. Do horní části umístíme dvě kolečka vykrojená z korpusu, která jsme obalili v moučkovém cukru. Pomocí zbylého žlutého krému na ně přilepíme čokopiškoty a na ně pak žluté bonbóny.

9. Do žlutého krému ve spodní části vmáčkneme v řadách vedle sebe plátky mandlí, sovičce uděláme zobák a drápky z kousků oranžového marcipánu a přilepíme na ni křídla potřená zbylým čokoládovým krémem.

Kafe.cz říká:

  • Chcete mít dort vyšší? Jestli chcete mít sovičku jako klasický dort promazaný krémem, připravte dvojitou dávku těsta a upečte ho na hlubším plechu. Velké vykrojené kolo pak podélně rozkrojte, potřete krémem, znovu spojte k sobě a potřete i po obvodu krémem. Malá kolečka také podélně rozkrojte, na ozdobení použijte jen vrchní díly a spodní díly rozmixujte v robotu na drť a obalte jí boky velkého kola.
  • Opražte mandle. Mandlové plátky vypadají i chutnají lépe, když je nejdříve nasypete na plech a krátce opražíte v troubě vyhřáté na 180 °C, až začnou lehce hnědnout.
  • Pokaždé jiné oči: Velké soví oči se dají udělat ze spousty věcí. Třeba ze světlých máslových věnečků, lineckých koláčků, kynutých tvarohových či makových koláčků nebo doma usmažených minikoblížků poprášených cukrem. A barevných bonbónů, kterými oči můžete dodělat, určitě v obchodech objevíte spousty.

Puntíčkový dort

Co budete potřebovat: 6 vajec, 180 g cukru, 50 ml oleje, 100 g hladké mouky, 5 g kakaa; na krém: 500 g másla, 1 uvařený čokoládový pudink; na čokoládovou polevu: 100 ml smetany, 100 g hořké čokolády; na dokončení: 500 g fondantu (potahovací hmoty)

Postup:

1. Vejce s cukrem ušleháme pomocí elektrického mixéru, až vznikne hustý nadýchaný krém (trvá to nejméně 20 minut). Pak do něj vmícháme olej. Mouku smícháme s kakaem, prosejeme do krému a opatrně zlehka promícháme. Těsto rozetřeme na dva plechy vyložené papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme 10 minut.

2. Připravíme krém. Do mixéru dáme změklé nakrájené máslo a důkladně ho našleháme. Pak přišleháme vychladlý pudink (je důležité, aby měl stejnou teplotu jako máslo).

3. Z prvního upečeného vychladlého plátu vyřízneme kolo o průměru 24 cm. Vložíme ho do kovového ráfku na dort a potřeme krémem. Další vrstvu uděláme z kousků téhož plátu a opět je pokryjeme krémem. Ze zbytků plátu vytvoříme třetí vrstvu, kterou opět potřeme krémem. Stejný postup zopakujeme i s druhým upečeným plátem, ale vyřízneme z něj kolo o průměru 15 cm a vrstvy korpusu utvoříme čtyři. Tím zpracujeme všechno upečené těsto. Oba dorty vložíme do chladničky a necháme dobře vychladit.

4. Potahovací hmotu rozválíme na velmi tenký plát. Oba dorty opatrně pomocí nahřátého nože vyjmeme z ráfků a potáhneme je připravenou hmotou. Přečnívající okraje hmoty odřízneme.

5. Připravíme polevu. V hrnci přivedeme k varu smetanu. Do misky nasypeme čokoládu rozlámanou na kousky, nalijeme na ni vroucí smetanu a promícháme, až vznikne hladká poleva. Přelijeme jí oba dorty a dáme je na 30 minut ztuhnout do chladničky.

6. Větší ztuhlý dort položíme na podnos a položíme na něj menší dort. Zbylý fondant znovu rozválíme, vykrojíme z něj formičkou menší a větší kolečka a oba dorty jimi ozdobíme. Na závěr můžeme dort ozdobit živými květy růží.

Ovocný sen

Co budete potřebovat: 2 hrnky jahod, 1 hrnek hroznového vína, 4 lžíce cukru, 2 hrnky vody, 2 balíčky červeného dortového želé; na těsto: 4 vejce, 4 lžíce polohrubé mouky, 4 lžíce cukru, sůl; na krém: 0,5 másla, 0,5 hrnku moučkového cukru, 1 balíček vanilkového cukru

Postup:

1. Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, do kterého zašleháme cukr. Postupně do něj vmícháme žloutky a prosetou mouku. Vzniklé těsto nalijeme do vymazané a vysypané dortové formy, vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a zvolna pečeme asi 20 minut.

2. Změklé máslo vyšleháme s moučkovým a vanilinovým cukrem, až vznikne hladký krém. Když dortový korpus vychladne, obtočíme dortovou formu zevnitř po obvodu pruhem papíru na pečení a korpus potřeme připraveným krémem.

3. Jahody očistíme a nakrájíme na plátky, kuličky hroznového vína omyjeme a ovoce rozložíme na vrstvu krému.

4. Obě želé smícháme s vodou a cukrem, minutu za stálého míchání povaříme a dáme prochladnout. Jakmile začne tuhnout, nalijeme ho na dort a necháme v chladničce ztuhnout.

Houbičky v kokosovém mechu

Co budete potřebovat: 1 piškotový korpus, 200 g cukru, 200 g kokosové moučky, 250 ml smetany na šlehání, 2 bílky, 100 g marmelády, 1 bílou čokoládovou polevu, potravinářské barvivo (zelené, žluté a červené)

Postup:

1. Bílky rozklepneme do misky, kterou vložíme nad hrnec s horkou vodou a v této vodní lázni ušleháme z bílků tuhý sníh, do kterého za stálého šlehání přidáme cukr. Sníh naplníme do cukrářského sáčku a na plech pokrytý papírem na pečení nastříkáme stejný počet kopečků (hlaviček houbiček) a proužků (nožiček houbiček).

2. Vložíme je do trouby vyhřáté na 100 - 120 °C a zvolna sušíme, dokud nejsou všechny tvary tvrdé. Usušené tvary necháme vychladnout, pak spodní části hlaviček potřeme rozehřátou tmavou čokoládovou polevou a necháme zaschnout. Světlou čokoládovou polevu rozehřejeme, rozdělíme na několik částí a obarvíme je podle vlastní chuti různými barvami. Podle vlastní fantazie jimi ozdobíme hlavičky hub a opět necháme zaschnout. Na závěr k sobě pomocí zbylé čokoládové polevy slepíme nožičky a kloboučky hub a necháme znovu zaschnout.

3. Piškotový korpus potřeme marmeládou a ušlehanou šlehačkou. Kokos obarvíme na zeleno pomocí žluté a zelené potravinářské barvy rozmíchané v malé trošce vody. Obarveným kokosem (tedy mechem) posypeme šlehačku na piškotovém korpusu a opatrně do ní naaranžujeme připravené houbičky.