Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zjistěte, jak vás vidí půlroční miminko nebo vaše babička

Zdroj: shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (15)

Zrak je jedním z pěti smyslů a troufneme si tvrdit, že je zřejmě ten opravdu nejdůležitější. Oči jsou orgán, který funguje naprostou většinu dne, díky nemu můžeme obdivovat krásy celého světa, číst si, dívat se na umělecká díla i na milované osoby. Víte ale, že zrak je orgán, který se během celého života mění? Ukážeme vám jak. 

Když se narodí malé miminko, vidí vás jen jako veliký tmavý rozmazaný flek, teprve měsíc od narození začíná rozeznávat obličej nejbližších osob, což bývá nejčastěji maminka, a je schopné si ji zapamatovat. Stále ale vidí černobíle. Teprve po půl roce začíná mozek miminka vnímat i barvy a to nejprve červenou, zelenou a modrou. Teprve v dalších týdnech života se vytváří schopnost vidět i odstatní barvy barevného spektra a jemnější odstíny dítě vnímá až po druhém roce života. Tím ale vývoj zraku stále nekončí.

Když opomeneme horšení zraku v důsledku dalekozrakosti, či krátkozrakosti, náš zrak se může měnit v průběhu jediného dne. Třeba v důsledku popíjení alkoholu, v případě party lidí i kouření marihuany, či užívání drog. S přibývajícím věkem také zrak slábne, ale jinak než je tomu u lidí, kteří slepnou kvůli nějaké nemoci. Zrak se neztrácí lusknutím prstů, odchází postupně. Jednotlivé typy, jak kdo kdy vidí, vám ukážeme v galerii. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU