Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Korek: Materiál, ze kterého vyrobíte prakticky cokoliv, je lehký a dobře vypadá

Květináč
Květináč
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Korek neplatí na poli bytového designu za favority, je neobratně vystrkován kovem, plastem a dřevem. Dejte mu šanci a osvěžte byt netradičními dekoracemi.

Použití korku na podlahy nebo tepelnou izolaci je příliš nákladné, máme pro vás mnohonásobě levnější zábavu. Určitě si občas večer otevřete lahev vína a korkové zátce nevěnujete pozornost. S tím je teď konec. Právě z ní můžete vykouzlit jedinečné doplňky.

Připomínky

Taky vás nudí klasická nástěnka? Na pevnou podložku libovolného tvaru (ideálně kruhového) lepte přírodním lepidlem zátky od vína a vytvořte tak celistvou plochu, na kterou připíchněte poznámky, fotky nebo pohledy z cest. Nástěnku olemujte lanem a zavěste na zeď. Korek je vlastně jen silně stlačená nadrobno ořezaná kůra stromů, proto jde snadno propíchnout nebo oříznout.

V kuchyni

Kolikrát v největším shonu u plotny supíte, že vám došla prkénka nebo nemáte kam odkládat vařečky a naběračky. Se zátkami problém vyřešíte během chvilky. Opět stačí jen lepidlo, provázek a dvě šikovné ruce. Vytvořte si jednoduché nádobky na kuchyňské náčiní nebo podložky pod horké hrnce nebo pod sklenice se studenou vodou, po kterých zůstávají na stole nevzhledné stopy.

Síla maličkostí

Není třeba velkých gest, přestaveb nebo rekonstrukcí, abyste interiéru vdechli nový život.

  • Věšák na klíče - slepte korkové zátky v desetičlenný zástup a propíchněte malými háčky
  • Bylinkování - prostrčte korkem drátek, přidejte popisek a zapíchněte do květináče
  • Jmenovky - zátku podélně rozřízněte a vsuňte lístek se jménem

Další korkovou inspiraci najdete v naší galerii.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky