Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ukliďte si podle zázračné metody, která se ale snadno může stát posedlostí

KonMari metoda v praxi
KonMari metoda v praxi
Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (30)

Interiéry, které vám představujeme, jsou ve skutečnosti opravdová obydlí, ve kterých žijí lidé, nejde o nastylizované fotky z katalogu nábytkářské firmy. Všechny fotografie ale mají něco společného, pořádek na nich je podřízen jednomu pravidlu.

To pravidlo se jmenuje KonMari metoda a vymyslela ji Japonka Marie Kondo. Ta má na svém kontě už několik bestselerů, ve kterých se věnuje problematice úklidu, nesmyslnému hromadění věcí, lpění na nepotřebných věcech a v neposlední řadě poukazuje na to, jak pobyt v uklizeném interiéru člověka ovlivňuje. Podle Marie lidé, kteří mají domácnost vedenou dle poměrně přísného řádu, dosahují lepších úspěchů v práci, jsou sebevědomější, netrápí je některé nemoci, jsou zkrátka šťastnější.

S tím asi lze souhlasit, ovšem nic se nemá přehánět a bohužel to vypadá, že i z úklidu se může stát posedlost. Ostatně, podívejte se na fotografie. Nepřipadává vám, že z některých úplně vyprchal život, že není možné, aby si dítě hrálo s legem roztříděným podle barev nebo, aby i papriky byly v lednici uloženy vždy jedním směrem?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky