Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy, jak pořídit skvělé podzimní fotky. Budete ale muset porušit jedno pravidlo

Podzim
Podzim
Zdroj: shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (6)

Podzim je za dveřmi, nastává ideální čas na krásné fotky plné barevného listí, nejrůznějších odstínů zelené, zkrátka všeho, co nám příroda nabízí. Máme pro vás tři možnosti, jak se „poprat“ se slunečním světlem.

Pokud si myslíte, že hezkých fotek lze dosáhnout pouze s pomocí profesionálního fotoaparátu či drahého fotografa, tak se mýlíte. I poměrně levné mobilní telefony dokáží dnes pořídit kvalitní snímky. Poradíme vám, jak na to.

1. Modelujte světlem

Ráno nebo k večeru je slunce nízko, a tak nám vytváří tzv. modelační osvětlení. Vykreslí každý detail naší kompozice, ať už se jedná o krajinu, nebo třeba portrét. V tomto ročním období jsou na obloze krásné a zajímavé mraky, takže máte jedinečnou příležitost k fotografování krajinářských snímků. Pokud se rozhodnete pro portrét venku, zkuste modelku postavit tak, aby jí šlo světlo do obličeje ze strany. Ovšem ne každému toto světlo „sluší“.

Zdroj: Thinstock

2. Vyhlaďte všechny vrásky

Kamarádka se necítí na modelační osvětlení, protože už se jí na tváři zračí nějaká ta vráska?! Zkuste světlo v poledne. Už není tak prudké jako v létě a dokáže lecos „schovat“. Dbejte na to, aby měla modelka malý stín pod nosem a bradou, jen tak bude výsledná fotografie vypadat dobře a reálně.

Zdroj: Thinstock

3. Zvýrazněte vlasy

Má kamarádka novou barvu vlasů?! Zvýrazněte ji. Ne vždy platí, že nesmíme fotit v protisvětle… a pravidla jsou od toho, abychom je porušovali, tak hurá do toho! Stačí zvolit dobrý úhel fotografování nebo použít blesk.

Zdroj: Thinstock

Tip Kafe.cz
  • Podzim je plný barev, tak se nebojte použít pestré listy, do kterých si klidně lehněte, ať je fotka co nejhezčí. Vezměte si na sebe zajímavé oblečení v zemitých tónech, nezapomeňte na zajímavé doplňky ani na líčení. Pamatujte na to, že make-up pro focení by měl být vždy výraznější než běžné denní líčení. Buďte tedy kreativní a při focení si hrajte!

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU