Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Recyklace formou DIY: Vdechněte nový život starým kalendářům!

Když kousek kalendáře nalepíte na svíčku, bude hezčí.
Když kousek kalendáře nalepíte na svíčku, bude hezčí.
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (17)

Konec roku se pomalu blíží a s ním i čas na výměnu kalendářů. Co ale s těmi starými, které jsou hezké a provázely nás celý rok? Poradíme vám, jak zrecyklovat staré kalendáře, a přesto je nemuset vyhazovat, ale naopak kreativně využít. Možností je spousta. 

Dekorace

Ať už se rozhodnete vyrobit dekoraci na zeď, nebo do interiéru, fantazii se meze nekladou. Na internetu najdete spoustu návodů, jak poskládat origami. Takové origami z papíru z kalendáře je nesmírně hezké a když poté zavěsíte několik skládaček k sobě, může to být moc hezká dekorace do bytu. Stránky z kalendáře si můžete i zarámovat a pokud máte kalendáře motivační, můžete si zarámovat i oblíbená hesla. Zkrátka fantazii se meze nekladou. Super nápad je také z polystyrénu vyříznout obrazec (třeba iniciálu dítěte) a olepit ho stránkami z kalendáře. 

Sešit

Tohle je trochu vyšší dívčí, ale můžete si stránkou kalendáře obalit i sešit. Potom je možné mít oblíbený obrázek stále při sobě. Sešit můžete buď prošít, anebo jen olepit obálku. To je samozřejmě snazší. 

Drobnosti

Dále je také možné vyrobit si z kalendářů drobné doplňky, jako jsou obálky, záložky do knížek, nebo třeba dárkové tašky. A pokud se vám líbí nějaký detail z fotky kalendáře, můžete jím olepit dárkovou krabičku a věnovat ji někomu milému. Super je také možnost udělat z kalendáře pohled. Prostě jen nalepíte prázdnout stránku a píšete. 

Anebo...

Staré kalendáře můžete věnovat třeba do místní školy. Děti určitě budou mít radost a ve výtvarné výchově budou moci vyrábět různé koláže, nebo cokoli z výše zmíněného, vy to máte bez práce a ještě s pocitem, že jste udělali něco hezkého. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky